Tårnby Games • 2019 May 04 - May 05 • Tårnby Stadion • Tårnby

 

Greve Atletik
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 295 DNS Leila Faljic (2008) 60 meter hæk - Round 1 Piger 10-11 år 1 - 12:10
2 304 13.30 (w:+0.6) 2 Sofie S. Olesen (2008) 60 meter hæk - Round 1 Piger 10-11 år 1 - 12:10
3 298 DNS Lucas Tvarnø (2008) 60 meter - Round 1 Drenge 10-11 år 1 - 12:30
4 281 17.28 (w:+0.8) 4 Alfred Snede Due (2007) 80 meter hæk - Round 1 Drenge 12-13 år 1 - 12:40
5 287 3.59 (w:+1.3) 21 Frida Revall (2006) Længdespring Piger 12-13 år 1 - 12:45
6 308 3.29 (w:+0.7) 29 Viola Jensen (2006) Længdespring Piger 12-13 år 1 - 12:45
7 295 10.27 (w:+0.2) 3 Leila Faljic (2008) 60 meter - Round 1 Piger 10-11 år 1 - 12:55
8 303 9.87 (w:+0.2) 2 Ronja Revall (2009) 60 meter - Round 1 Piger 10-11 år 1 - 12:55
9 304 9.18 (w:+1.0) 1 Sofie S. Olesen (2008) 9.10 60 meter - Round 1 Piger 10-11 år 1 - 12:55
10 297 24.79 3 Louise Høkilde-Wassmann (2003) Spydkast Piger 16-17 år 1 - 13:00
11 291 35.61 2 Jasmin Boe Rasmussen (2000) Spydkast Piger 18-19 år 1 - 13:00
12 289 14.18 (w:+1.6) 1 Ida Boe Rasmussen (2003) 100 meter hæk Piger 16-17 år 1 - 13:10
13 298 3.40 (w:+1.2) 8 Lucas Tvarnø (2008) Længdespring Drenge 10-11 år 1 - 13:35
14 307 16.53 (w:+1.6) 3 Tobias Andersson (2000) 110 meter hæk - Round 1 Drenge 16-17 år 1 - 13:40
15 283 10.48 (w:+0.6) 1 Christian Andersson (2006) 80 meter - Round 1 Drenge 12-13 år 1 - 13:55
16 304 13.01 (w:+1.0) 2 Sofie S. Olesen (2008) 13.30 60 meter hæk - Final Piger 10-11 år 1 - 14:05
17 295 3.47 (w:-0.9) 11 Leila Faljic (2008) Længdespring Piger 10-11 år 1 - 14:30
18 303 2.79 (w:+0.0) 26 Ronja Revall (2009) Længdespring Piger 10-11 år 1 - 14:30
19 304 3.97 (w:-1.1) 6 Sofie S. Olesen (2008) 3.80 Længdespring Piger 10-11 år 1 - 14:30
20 306 DNS Tilde Ravnsbæk (2009) Længdespring Piger 10-11 år 1 - 14:30
21 304 9.07 (w:+1.5) 1 Sofie S. Olesen (2008) 9.18 60 meter - Final Piger 10-11 år 1 - 15:10
22 284 35.04 1 Emil Pedersen (2005) Diskoskast Drenge 14-15 år 1 - 15:10
23 286 34.65 2 Frederik Pedersen (2005) Diskoskast Drenge 14-15 år 1 - 15:10
24 297 13.23 (w:+1.6) 4 Louise Høkilde-Wassmann (2003) 100 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 15:15
25 296 DNS Lone Hjermind (1958) 100 meter - Round 1 Kvinder senior 1 - 15:25
26 283 10.36 (w:-0.1) 1 Christian Andersson (2006) 10.48 80 meter - Final Drenge 12-13 år 1 - 15:30
27 285 11.13 (w:+1.1) 1 Frederik Andersson (2001) 100 meter - Round 1 Mænd senior 1 - 15:35
28 281 3.38 (w:+1.3) 17 Alfred Snede Due (2007) Længdespring Drenge 12-13 år 1 - 15:40
29 283 4.76 (w:+0.5) 2 Christian Andersson (2006) Længdespring Drenge 12-13 år 1 - 15:40
30 297 13.26 (w:+1.9) 5 Louise Høkilde-Wassmann (2003) 13.23 100 meter - Final Piger 16-17 år 1 - 15:55
31 298 5.63 15 Lucas Tvarnø (2008) Kuglestød Drenge 10-11 år 1 - 16:00
32 291 DNS Jasmin Boe Rasmussen (2000) 13.78 100 meter Piger 18-19 år 1 - 16:10
33 307 36.58 3 Tobias Andersson (2000) Diskoskast Drenge 16-17 år 1 - 16:15
34 285 DNS Frederik Andersson (2001) 11.13 100 meter - Final Mænd senior 1 - 16:25
35 287 2.07.22 8 Frida Revall (2006) 600 meter Piger 12-13 år 1 - 17:05
36 308 2.10.27 11 Viola Jensen (2006) 600 meter Piger 12-13 år 1 - 17:05
37 281 2.06.46 15 Alfred Snede Due (2007) 600 meter Drenge 12-13 år 1 - 17:15
38 300 DNS Mathias Astrup (1999) 2.01.64 800 meter Mænd senior 1 - 18:15
39 290 13.42 (w:-0.4) 7 Jamie Daner Larsen (2011) 60 meter - Round 1 Drenge 8-9 år 2 - 10:40
40 290 2.16 (w:+0.0) 21 Jamie Daner Larsen (2011) Længdespring Drenge 8-9 år 2 - 11:00
41 299 16.35 2 Lyng Mellergaard (2006) Hammerkast Piger 12-13 år 2 - 11:00
42 288 17.95 (w:+0.4) 7 Helene Andersen (2008) 100 meter - Round 1 Piger 10-11 år 2 - 11:15
43 303 15.76 (w:+0.9) 3 Ronja Revall (2009) 100 meter - Round 1 Piger 10-11 år 2 - 11:15
44 306 18.33 (w:+0.9) 7 Tilde Ravnsbæk (2009) 100 meter - Round 1 Piger 10-11 år 2 - 11:15
45 283 40.16 1 Christian Andersson (2006) Spydkast Drenge 12-13 år 2 - 11:25
46 303 15.75 (w:-0.9) 3 Ronja Revall (2009) 15.76 100 meter - Final Piger 10-11 år 2 - 12:00
47 307 3.10 3 Tobias Andersson (2000) Stangspring Drenge 16-17 år 2 - 12:00
48 288 19.02 6 Helene Andersen (2008) 15.77 Boldkast Piger 10-11 år 2 - 12:10
49 306 14.39 8 Tilde Ravnsbæk (2009) Boldkast Piger 10-11 år 2 - 12:10
50 282 6.90 21 Cecilie M. Carstensen (2007) Kuglestød Piger 12-13 år 2 - 12:15
51 299 8.24 9 Lyng Mellergaard (2006) Kuglestød Piger 12-13 år 2 - 12:15
52 288 3.35.96 7 Helene Andersen (2008) 3.45.00 800 meter Piger 10-11 år 2 - 12:45
53 290 18.80 12 Jamie Daner Larsen (2011) Boldkast Drenge 8-9 år 2 - 12:45
54 293 2.56.39 5 Kasper Granlund (2009) 800 meter Drenge 10-11 år 2 - 12:55
55 284 30.63 4 Emil Pedersen (2005) Hammerkast Drenge 14-15 år 2 - 13:00
56 286 33.66 3 Frederik Pedersen (2005) Hammerkast Drenge 14-15 år 2 - 13:00
57 289 5.44 (w:-0.8) 2 Ida Boe Rasmussen (2003) 5.87 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 13:15
58 283 26.01 (w:-0.9) 1 Christian Andersson (2006) 200 meter Drenge 12-13 år 2 - 13:55
59 291 4.59 (w:-0.4) 4 Jasmin Boe Rasmussen (2000) Længdespring Piger 18-19 år 2 - 14:00
60 296 2.68 (w:-2.6) 6 Lone Hjermind (1958) Længdespring Kvinder senior 2 - 14:00
61 302 44.79 3 Phillip H. Vegge (2000) Hammerkast Drenge 18-19 år 2 - 14:00
62 282 29.99 (w:-0.7) 4 Cecilie M. Carstensen (2007) 200 meter Piger 12-13 år 2 - 14:10
63 294 DNS Kasper Scheller (2003) Længdespring Drenge 16-17 år 2 - 14:45
64 305 DNS Thorbjørn Børresen (2001) Længdespring Drenge 18-19 år 2 - 14:45
65 285 DNS Frederik Andersson (2001) Længdespring Mænd senior 2 - 14:45
66 301 6.50 (w:+2.8) 1 Peter Andersson (1999) Længdespring Mænd senior 2 - 14:45
67 284 9.21 5 Emil Pedersen (2005) Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 14:45
68 286 11.80 2 Frederik Pedersen (2005) Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 14:45
69 302 11.08 3 Phillip H. Vegge (2000) Kuglestød Drenge 18-19 år 2 - 15:30
70 305 DNS Thorbjørn Børresen (2001) Kuglestød Drenge 18-19 år 2 - 15:30
71 294 DNS Kasper Scheller (2003) 26.0 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 15:40
72 307 23.37 (w:-0.1) 1 Tobias Andersson (2000) 23.25 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 15:40
73 292 DNS Kasper Andersson (1997) 35.80 300 meter Mænd senior 2 - 16:10
74 301 DNS Peter Andersson (1999) 36.24 300 meter Mænd senior 2 - 16:10
75 287 6.10.19 7 Frida Revall (2006) 1500 meter Piger 12-13 år 2 - 16:45