DM ungdom • 2019 Aug 24 - Aug 25 • Greve Stadion • Greve

 

Hvidovre AM
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 174 13.10 (w:-2.4) 2 Alberte Riber Jakobsen (2001) 12.75 100 meter - Round 1 Piger 18-19 år 1 - 13:55
2 12.93 (w:-1.1) 4 13.10 100 meter - Final Piger 18-19 år 1 - 17:35
3 3.20 2 3.20 Stangspring Piger 18-19 år 2 - 14:05
4 175 19.50 9 Alexander Bergmann (2005) 17.76 Hammerkast Drenge 14-15 år 1 - 12:05
5 176 11.65 (w:-1.2) 2 Andreas B. Antoft (2002) 11.33 100 meter - Round 1 Drenge 16-17 år 1 - 14:05
6 DQ 9998 11.65 100 meter - Final Drenge 16-17 år 1 - 17:50
7 DNS 23.83 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:35
8 15.24 (w:-0.6) 1 15.59 110 meter hæk - Round 1 Drenge 16-17 år 2 - 10:15
9 15.13 (w:-1.8) 2 15.24 110 meter hæk - Final Drenge 16-17 år 2 - 15:05
10 6.69 (w:+2.0) 1 6.55 Længdespring Drenge 16-17 år 2 - 16:05
11 177 4.58.80 12 Andrei-Stefan Ursea (2005) 4.54.08 1500 meter Drenge 14-15 år 1 - 12:30
12 DNS 10.30.45 3000 meter Drenge 14-15 år 2 - 16:10
13 178 1.57 3 Anne Lorenzen (2002) 1.58 Højdespring Piger 16-17 år 1 - 11:40
14 33.27 4 30.77 Spydkast Piger 16-17 år 1 - 14:15
15 179 13.42 1 Annesofie Hartmann (2000) 13.26 Kuglestød Piger 18-19 år 1 - 14:20
16 48.06 1 51.82 Diskoskast Piger 18-19 år 2 - 11:10
17 47.70 3 47.07 Hammerkast Piger 18-19 år 2 - 12:30
18 18.46 2 18.28 Vægtkast Piger 18-19 år 1 - 15:15
19 903 9.15 (w:+1.8) 7 Bjørg Jensen (2003) 9.22 Trespring Piger 16-17 år 1 - 10:15
20 180 DNS Bjørk Nørremark (2002) 13.26 100 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 13:45
21 27.50 (w:-2.0) 9 27.75 200 meter Piger 16-17 år 2 - 14:05
22 DNS 5.14 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 12:50
23 181 5.02.36 13 Carl Lassen (2005) 5.05.12 1500 meter Drenge 14-15 år 1 - 12:30
24 10.45.59 6 10.42.46 3000 meter Drenge 14-15 år 2 - 16:10
25 182 29.93 3 Caroline Larsen (2001) 25.37 Spydkast Piger 18-19 år 1 - 12:30
26 183 12.03.53 1 Daniel Rømer Mathiesen (1999) 3000 meter forh. Drenge 20-22 år 1 - 16:45
27 1.05.03 2 400 meter hæk Drenge 20-22 år 1 - 10:35
28 184 12.60 (w:-2.6) 4 Eiri J. Glerfoss (2005) 12.71 100 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 13:35
29 15.24 (w:-1.1) 2 15.36 100 meter hæk - Round 1 Drenge 14-15 år 2 - 10:30
30 14.86 (w:-1.3) 2 15.24 100 meter hæk - Final Drenge 14-15 år 2 - 14:55
31 DNS 300 meter hæk Drenge 14-15 år 1 - 10:05
32 5.33 (w:+0.9) 8 5.77 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 11:40
33 10.65 (w:+2.0) 3 Trespring Drenge 14-15 år 1 - 13:50
34 185 11.86 (w:-0.8) 2 Elia Noél Latta (2002) 11.64 100 meter - Round 1 Drenge 16-17 år 1 - 14:05
35 11.84 (w:-0.9) 3 11.86 100 meter - Final Drenge 16-17 år 1 - 17:50
36 DNS 53.16 400 meter Drenge 16-17 år 1 - 15:45
37 186 13.35 (w:-2.4) 3 Elisabeth H. Simonsen (2001) 12.99 100 meter - Round 1 Piger 18-19 år 1 - 13:55
38 13.15 (w:-1.1) 5 13.35 100 meter - Final Piger 18-19 år 1 - 17:35
39 27.32 (w:-1.3) 4 26.60 200 meter Piger 18-19 år 2 - 13:25
40 5.00 (w:+1.7) 6 5.19 Længdespring Piger 18-19 år 2 - 14:15
41 187 DNS Haris Khan (2000) 11.84 100 meter - Round 1 Drenge 18-19 år 1 - 14:15
42 DNS 200 meter Drenge 18-19 år 2 - 13:45
43 188 33.18 4 Helena Ring (2002) 35.64 Diskoskast Piger 16-17 år 2 - 16:20
44 907 11.97 (w:-1.8) 5 Hussein Jhanda (2000) 11.86 100 meter - Round 1 Drenge 18-19 år 1 - 14:15
45 12.01 (w:-1.6) 7 11.97 100 meter - Final Drenge 18-19 år 1 - 17:20
46 25.06 (w:-2.2) 8 24.01 200 meter Drenge 18-19 år 2 - 13:45
47 DNS Hvidovre AM 4 x 100 meter stafet Piger 16-17 år 1 - 11:00
48 DNS Hvidovre AM 100m-200m-300m-400m Medley Stafet Piger 16-17 år 2 - 17:15
49 DNS Hvidovre AM 100m-200m-300m-400m Medley Stafet Drenge 14-15 år 2 - 17:45
50 45.08 2 Hvidovre AM (1999) 4 x 100 meter stafet Drenge 20-22 år 1 - 11:55
51 50.51 1 Hvidovre AM (2001) 4 x 100 meter stafet Piger 20-22 år 1 - 11:45
52 53.68 2 Hvidovre AM (2002) 4 x 100 meter stafet Piger 18-19 år 1 - 11:45
53 44.56 2 Hvidovre AM (2002) 4 x 100 meter stafet Drenge 18-19 år 1 - 11:55
54 48.96 5 Hvidovre AM (2005) 4 x 100 meter stafet Drenge 14-15 år 1 - 11:20
55 3.56.35 2 Hvidovre AM D19 (2002) 4 x 400 meter stafet Drenge 18-19 år 2 - 17:55
56 3.42.32 2 Hvidovre AM D22 (2001) 4 x 400 meter stafet Drenge 20-22 år 2 - 17:55
57 4.42.53 1 Hvidovre AM P19 (2002) 4 x 400 meter stafet Piger 18-19 år 2 - 17:55
58 190 DNS Iasonas Koniaris (1997) 23.33 200 meter Drenge 20-22 år 2 - 13:55
59 50.00 1 49.44 400 meter Drenge 20-22 år 1 - 16:15
60 191 11.63 (w:-1.8) 4 Jacob Chua Ziska (1997) 11.67 100 meter - Round 1 Drenge 20-22 år 1 - 14:25
61 DNS 400 meter Drenge 20-22 år 1 - 16:15
62 192 1.75 3 Jonas Danker Linnemann (2000) 1.79 Højdespring Drenge 18-19 år 2 - 12:40
63 193 39.89 7 Jónas Isaksen (2005) 40.05 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 15:20
64 2.10.81 9 2.10.76 800 meter Drenge 14-15 år 2 - 11:45
65 DNS 4.44.75 1500 meter Drenge 14-15 år 1 - 12:30
66 194 25.61 (w:-0.2) 8 Jonas Strunge (2004) 25.89 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:15
67 1.73 3 1.63 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 15:30
68 11.49 (w:+1.9) 2 10.87 Trespring Drenge 14-15 år 1 - 13:50
69 195 DNS Jonathan Henning (2005) 43.29 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 15:20
70 196 10.67 8 Magnus Østergaard (2004) 11.01 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 14:20
71 23.65 12 30.25 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 13:05
72 40.64 4 35.35 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 10:00
73 197 13.35 (w:-0.2) 4 Margit Weihe Fríðmundsdóttir (1999) 13.04 100 meter Piger 20-22 år 1 - 17:30
74 27.05 (w:-0.9) 1 26.40 200 meter Piger 20-22 år 2 - 13:30
75 4.87 (w:+2.3) 9 4.94 Længdespring Piger 20-22 år 2 - 15:05
76 10.65 (w:+1.7) 3 10.27 Trespring Piger 20-22 år 1 - 10:15
77 198 10.02 7 Mikael Chua Ziska (1999) 9.21 Kuglestød Drenge 20-22 år 1 - 15:25
78 30.11 4 30.05 Diskoskast Drenge 20-22 år 2 - 10:00
79 32.59 6 31.82 Hammerkast Drenge 20-22 år 2 - 13:55
80 10.17 4 9.92 Vægtkast Drenge 20-22 år 1 - 13:30
81 900 (w:-1.2) 6 Mikkel Linnemand (2002) 11.71 100 meter - Round 1 Drenge 16-17 år 1 - 14:05
82 22.77 (w:-2.0) 1 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:35
83 52.57 4 400 meter Drenge 16-17 år 1 - 15:45
84 6.60 (w:+2.8) 3 5.77 Længdespring Drenge 16-17 år 2 - 16:05
85 200 DNS Misja B. Jepsen (2001) 1.04.62 400 meter Piger 18-19 år 1 - 15:55
86 1.14.17 1 400 meter hæk Piger 18-19 år 1 - 10:20
87 201 DNF 9997 Nikolaj Dons (2002) 17.44.99 5000 meter Drenge 16-17 år 2 - 12:20
88 DNS 2.80 Stangspring Drenge 16-17 år 1 - 10:00
89 202 DNS Sebastian Bergman (2001) 2.12.18 800 meter Drenge 18-19 år 2 - 12:05
90 DNF 9997 3000 meter forh. Drenge 18-19 år 1 - 16:45
91 203 17.43.56 9 Sebastian Hansen (2001) 18.02.74 5000 meter Drenge 18-19 år 2 - 12:40
92 204 51.45 1 Sebastian Larvad (2001) 51.63 400 meter Drenge 18-19 år 1 - 16:00
93 1.59.69 4 1.59.18 800 meter Drenge 18-19 år 2 - 12:05
94 205 4.34.37 4 Simon Worsøe Clausen (2005) 4.29.01 1500 meter Drenge 14-15 år 1 - 12:30
95 9.44.89 5 9.46.21 3000 meter Drenge 14-15 år 2 - 16:10
96 206 12.86 2 Stefan Lehnert (1999) 12.84 Kuglestød Drenge 20-22 år 1 - 15:25
97 36.14 2 39.00 Diskoskast Drenge 20-22 år 2 - 10:00
98 52.19 4 57.45 Hammerkast Drenge 20-22 år 2 - 13:55
99 49.22 4 46.47 Spydkast Drenge 20-22 år 1 - 11:25
100 16.53 2 15.86 Vægtkast Drenge 20-22 år 1 - 13:30
101 207 13.74 (w:-1.2) 4 Stine E. Mikkelsen (2004) 13.48 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 13:25
102 208 1.50 5 Teresa Bláhamar (2001) 1.61 Højdespring Piger 18-19 år 1 - 16:15
103 209 12.30 3 Tobias Riber Jakobsen (2001) 12.79 Kuglestød Drenge 18-19 år 1 - 15:25
104 31.22 3 31.88 Diskoskast Drenge 18-19 år 2 - 10:00
105 51.90 2 51.46 Hammerkast Drenge 18-19 år 2 - 13:55
106 17.57 2 18.81 Vægtkast Drenge 18-19 år 1 - 13:30