Tårnby Games • 2019 May 04 - May 05 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 8-9 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
1 meter zoneafsæt
Attempts: 3 • Attempts in final: 3 • To final: 6
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
1 3.78 Sigrið Hansdóttir (2010) FRO-Bragdid 3.54 +2.1 3.58 +0.0 3.51 +0.0 3.53 +4.9 3.64 +1.1 3.78 +0.0
2 3.55 Karla Kathrine Viggers Fabild (2010) DEN-Frederiksberg IF 3.25 +0.0 3.42 +0.9 3.55 +2.0 3.42 +0.7 3.38 +0.0 3.46 -0.4
3 3.46 Juliet Hodge (2010) DEN-Copenhagen IS 3.21 +2.1 3.25 +1.4 3.39 +0.2 3.46 +0.8 3.35 +2.3 3.02 -0.5
4 3.28 Franciska Trzecieski (2010) DEN-Amager AC 3.18 +2.0 3.28 +0.0 X 3.24 +1.8 2.82 -0.1 3.27 +0.5
5 3.25 Rose Anna Gyring (2011) DEN-Køge Atletik 3.25 +1.7 3.04 +0.0 3.14 +0.0 2.99 +0.0 3.02 +0.0 X
6 3.18 Alva Wagner Toftddahl (2010) DEN-Amager AC 3.18 -0.7 2.83 +0.0 2.68 +3.3 2.82 +1.1 3.01 +1.0 2.89 +0.1
7 2.95 Freja Abildgaard (2010) DEN-Fremad Holbæk 2.95 +1.6 2.88 -0.6 2.78 +0.0
8 2.73 Thea Nielsen (2011) DEN-Dybvad IK 2.73 +0.3 2.31 +0.2 2.64 +0.1
9 2.55 Amelie Zemanova (2010) DEN-Amager AC 2.55 +0.0 2.38 +1.9 2.49 +0.0
10 2.49 Karen Olsen (2010) DEN-IK Olympia 2.48 +0.1 2.49 +1.7 2.35 +0.0
11 2.37 Freja Jørgensen (2010) DEN-Fredensborg AK X 2.37 +1.3 2.26 +0.6
12 2.27 Filippa Rogge (2010) DEN-Hvidovre AM 2.27 +1.8 2.25 +3.0 2.22 +0.2
13 1.74 Emma Brandt (2010) DEN-Amager AC 1.74 +0.0 1.48 -0.3 1.45 +1.7
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 Freja Abildgaard (2010) DEN-Fremad Holbæk 264
2 Filippa Rogge (2010) DEN-Hvidovre AM 361
3 Juliet Hodge (2010) DEN-Copenhagen IS 182
4 Freja Jørgensen (2010) DEN-Fredensborg AK 202
5 Amelie Zemanova (2010) DEN-Amager AC 16
6 Karen Olsen (2010) DEN-IK Olympia 431
7 Rose Anna Gyring (2011) DEN-Køge Atletik 499
8 Sigrið Hansdóttir (2010) FRO-Bragdid 169
9 Thea Nielsen (2011) DEN-Dybvad IK 195
10 1.77 Emma Brandt (2010) DEN-Amager AC 35
11 2.72 Alva Wagner Toftddahl (2010) DEN-Amager AC 15
12 3.27 Franciska Trzecieski (2010) DEN-Amager AC 40
13 3.28 Karla Kathrine Viggers Fabild (2010) DEN-Frederiksberg IF 234