Afslutningsstævne • 2020 Sep 25 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 60-65 år

 

 

Drenge -7 år - Boldkast - Day 3 at 11:05
145 gram
Øvelsessted: Ved 100m start. Der springes i 2 grupper.
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3
HEAT 1 / 2
1 23.82 Storm Breinholst (2013) DEN-Amager Atletik 14.19 23.82 X
2 21.82 Elliot Pilegaard Christiansen (2013) DEN-Bagsværd AC 19.83 21.82 21.49
3 16.59 Sigurd Rod Haugaard (2014) DEN-Amager Atletik 16.59 15.64 15.12
4 15.53 Oskar Kofoed-Nielsen (2014) DEN-Amager Atletik 12.21 X 15.53
5 13.93 Felix Bäckström Nielsen (2013) DEN-Amager Atletik 13.70 12.70 13.93
6 8.09 Harvey Pilegaard Christiansen (2015) DEN-Bagsværd AC 4.67 7.99 8.09
7 8.03 Noah Formsgaard Karimi (2014) DEN-Amager Atletik 7.18 8.03 7.96
8 7.92 Marc Sindhøj (2013) DEN-Amager Atletik X 7.92 2.59
9 7.72 Hannibal Sølgaard (2015) DEN-Bagsværd AC 7.10 5.41 7.72
10 6.67 Sarah Kiel Meisner (2014) DEN-Bagsværd AC 5.50 5.75 6.67
11 6.40 Eigil Autrup Helgstrand (2015) DEN-Amager Atletik 5.50 6.40 5.86
HEAT 2 / 2
1 24.72 Anton Geppel Thelwell (2013) DEN-FIF Atletik & Motion X 22.39 24.72
2 19.33 Lukasz Elias Nielsen (2013) DEN-Sparta 19.33 17.72 15.43
3 18.12 Vincent Spiegelhauer (2013) DEN-Sparta 18.12 16.78 15.77
4 17.53 Svend Børsting Holdgaard (2013) DEN-Københavns IF 16.00 17.53 16.17
5 16.95 Oliver steiness (2014) DEN-Roar Atletik X 16.95 8.38
6 13.10 Otto Hartung (2013) DEN-Sparta 13.10 12.64 12.37
7 12.72 Klemensas Juska (2014) DEN-FIF Atletik & Motion X X 12.72
8 9.35 Ludvig Thøgersen (2013) DEN-Sparta 8.71 8.16 9.35
9 5.96 Arlo Roome (2014) DEN-Sparta 5.12 5.96 X
10 4.25 Ludvig Lysemose Nielsen (2015) DEN-IK Hellas 4.25 4.09 1.08
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
1 9.49 Eigil Autrup Helgstrand (2015) DEN-Amager Atletik
2 15.69 Felix Bäckström Nielsen (2013) DEN-Amager Atletik
3 9.96 Marc Sindhøj (2013) DEN-Amager Atletik
4 Noah Formsgaard Karimi (2014) DEN-Amager Atletik
5 14.44 Oskar Kofoed-Nielsen (2014) DEN-Amager Atletik
6 Sigurd Rod Haugaard (2014) DEN-Amager Atletik
7 Storm Breinholst (2013) DEN-Amager Atletik
8 Elliot Pilegaard Christiansen (2013) DEN-Bagsværd AC
9 Hannibal Sølgaard (2015) DEN-Bagsværd AC
10 Harvey Pilegaard Christiansen (2015) DEN-Bagsværd AC
11 DNS Jonatan Fuglsang-Philip (2014) DEN-Bagsværd AC
12 Sarah Kiel Meisner (2014) DEN-Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 Anton Geppel Thelwell (2013) DEN-FIF Atletik & Motion
2 Klemensas Juska (2014) DEN-FIF Atletik & Motion
3 DNS Farhaan Kamal (2013) DEN-Greve Atletik
4 Ludvig Lysemose Nielsen (2015) DEN-IK Hellas
5 Svend Børsting Holdgaard (2013) DEN-Københavns IF
6 Oliver steiness (2014) DEN-Roar Atletik
7 4.50 Arlo Roome (2014) DEN-Sparta
8 Ludvig Thøgersen (2013) DEN-Sparta
9 Lukasz Elias Nielsen (2013) DEN-Sparta
10 Otto Hartung (2013) DEN-Sparta
11 DNS Remy Staton (2014) DEN-Sparta
12 Vincent Spiegelhauer (2013) DEN-Sparta