Afslutningsstævne • 2020 Sep 25 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 60-65 år

 

 

Piger 13 år - Kuglestød - Day 3 at 12:10
2.0 kg
Øvelsessted: I kastegården bag vores klubhus (bag det lave kastebur)
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
1 13.30 Amalie Sofie Nielsen (2007) DEN-Sparta 11.84 X 12.78 12.75 13.23 13.30
2 10.66 Aliya Dahl (2007) DEN-Københavns IF 9.10 9.88 9.46 9.62 10.66 9.60
3 9.42 Louise Lehman Jensen (2008) DEN-FIF Atletik & Motion 8.56 8.97 9.33 9.42 8.70 8.84
4 8.82 Mille Elmer (2007) DEN-Københavns IF 8.74 8.82 8.69 8.68 8.46 8.30
5 8.72 Claire Scott (2008) DEN-Slagelse Atletik DELTA 8.64 8.72 8.17 8.37 7.90 8.50
6 8.36 Asta Hindborg (2007) DEN-FIF Atletik & Motion 7.61 8.14 8.25 7.65 8.36 8.36
7 8.15 Asta Marie Holck Hansen (2007) DEN-FIF Atletik & Motion 7.96 7.62 8.15
8 8.01 Amara Mol Romero (2007) DEN-Gentofte IK 7.25 7.68 8.01
9 7.57 Ivy Perez Storm-Jørgensen (2007) DEN-FIF Atletik & Motion 7.41 6.82 7.57
10 7.55 Esther Falck (2008) DEN-Sparta 6.74 7.55 7.36
11 7.54 Cecilie Carstensen (2007) DEN-Greve Atletik 6.19 5.26 7.54
12 7.29 Filippa Redestam (2008) DEN-Helsingør IF 7.29 7.20 6.72
13 6.72 Annika Aqraou (2007) DEN-FIF Atletik & Motion 6.72 6.63 5.82
14 6.21 Anna Nova Andersen (2007) DEN-Amager Atletik 5.19 6.00 6.21
15 5.91 Anna Løie (2008) DEN-Greve Atletik 5.91 5.57 5.87
16 5.65 Sofie Skovgaard Olesen (2008) DEN-Greve Atletik 5.10 5.65 5.51
17 5.40 Helene R Andersen (2008) DEN-Greve Atletik 4.72 4.78 5.40
18 NM Emilie Storm (2007) DEN-GIC Atletik - - -
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 Annika Aqraou (2007) DEN-FIF Atletik & Motion
2 Filippa Redestam (2008) DEN-Helsingør IF
3 Anna Nova Andersen (2007) DEN-Amager Atletik
4 Anna Løie (2008) DEN-Greve Atletik
5 Cecilie Carstensen (2007) DEN-Greve Atletik
6 Mille Elmer (2007) DEN-Københavns IF
7 Ivy Perez Storm-Jørgensen (2007) DEN-FIF Atletik & Motion
8 Helene R Andersen (2008) DEN-Greve Atletik
9 6.47 Sofie Skovgaard Olesen (2008) DEN-Greve Atletik
10 7.59 Asta Marie Holck Hansen (2007) DEN-FIF Atletik & Motion
11 7.84 Asta Hindborg (2007) DEN-FIF Atletik & Motion
12 8.07 Amara Mol Romero (2007) DEN-Gentofte IK
13 8.30 Esther Falck (2008) DEN-Sparta
14 8.55 Claire Scott (2008) DEN-Slagelse Atletik DELTA
15 8.60 Emilie Storm (2007) DEN-GIC Atletik
16 8.79 Louise Lehman Jensen (2008) DEN-FIF Atletik & Motion
17 10.05 Aliya Dahl (2007) DEN-Københavns IF
18 13.81 Amalie Sofie Nielsen (2007) DEN-Sparta