Afslutningsstævne • 2020 Sep 25 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 60-65 år

 

 

Piger 10 år - 60 meter - Round 1 - Day 3 at 12:30
Heats: 2
Løb: Ved normalt startsted
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 2 - w:+0.3
1 q 9.31 Johanne Hansen-Møller (2010) DEN-Sparta
2 q 9.50 Julia Hedegaard Hallsdottir (2010) DEN-Sparta
3 q 10.20 Kajsa Tabita Rosenkrands (2010) DEN-Sparta
4 q 10.28 Sofie J Ivarsen (2010) DEN-Greve Atletik
5 q 10.67 Mathilde Hye Fischer (2010) DEN-Køge Atletik
6 q 10.74 Malou Brandt (2010) DEN-Køge Atletik
7 q 11.83 Merle Rasmussen (2010) DEN-Køge Atletik
HEAT 2 / 2 - w:-0.7
1 q 9.41 Wilma Caroline Nielsen (2010) DEN-Sparta
2 q 9.81 Laura Lehman Jensen (2010) DEN-FIF Atletik & Motion
3 q 9.89 Kajsa Kirk Petersen (2010) DEN-Sparta
4 q 10.07 Tara Rose Mehrotra (2009) DEN-Sparta
5 q 10.08 Ilsa Roome (2010) DEN-Sparta
6 q 10.24 Freja Abildgaard (2010) DEN-Fremad Holbæk
7 q 10.54 Mille Schulz Jørgensen (2010) DEN-Fremad Holbæk
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
2 Mathilde Hye Fischer (2010) DEN-Køge Atletik
3 Kajsa Tabita Rosenkrands (2010) DEN-Sparta
4 Merle Rasmussen (2010) DEN-Køge Atletik
5 Julia Hedegaard Hallsdottir (2010) DEN-Sparta
6 Sofie J Ivarsen (2010) DEN-Greve Atletik
7 Johanne Hansen-Møller (2010) DEN-Sparta
8 Malou Brandt (2010) DEN-Køge Atletik
HEAT 2 / 2
2 Kajsa Kirk Petersen (2010) DEN-Sparta
3 10.47 Mille Schulz Jørgensen (2010) DEN-Fremad Holbæk
4 9.95 Freja Abildgaard (2010) DEN-Fremad Holbæk
5 9.31 Wilma Caroline Nielsen (2010) DEN-Sparta
6 9.93 Laura Lehman Jensen (2010) DEN-FIF Atletik & Motion
7 10.47 Tara Rose Mehrotra (2009) DEN-Sparta
8 10.61 Ilsa Roome (2010) DEN-Sparta
Piger 10 år - 60 meter - Day 3 at 13:55
Heats: 2
Løb: Ved normalt startsted
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 2 - w:+1.1
1 9.95 Freja Abildgaard (2010) DEN-Fremad Holbæk
2 10.16 Kajsa Tabita Rosenkrands (2010) DEN-Sparta
3 10.24 Sofie J Ivarsen (2010) DEN-Greve Atletik
4 10.46 Mille Schulz Jørgensen (2010) DEN-Fremad Holbæk
5 10.77 Mathilde Hye Fischer (2010) DEN-Køge Atletik
6 10.82 Malou Brandt (2010) DEN-Køge Atletik
7 12.12 Merle Rasmussen (2010) DEN-Køge Atletik
HEAT 2 / 2 - w:-1.3
1 9.30 Johanne Hansen-Møller (2010) DEN-Sparta
2 9.34 Wilma Caroline Nielsen (2010) DEN-Sparta
3 9.64 Julia Hedegaard Hallsdottir (2010) DEN-Sparta
4 9.84 Tara Rose Mehrotra (2009) DEN-Sparta
5 9.97 Kajsa Kirk Petersen (2010) DEN-Sparta
6 10.08 Laura Lehman Jensen (2010) DEN-FIF Atletik & Motion
7 10.32 Ilsa Roome (2010) DEN-Sparta
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
2 11.83 Merle Rasmussen (2010) DEN-Køge Atletik
3 10.67 Mathilde Hye Fischer (2010) DEN-Køge Atletik
4 10.28 Sofie J Ivarsen (2010) DEN-Greve Atletik
5 10.20 Kajsa Tabita Rosenkrands (2010) DEN-Sparta
6 10.24 Freja Abildgaard (2010) DEN-Fremad Holbæk
7 10.54 Mille Schulz Jørgensen (2010) DEN-Fremad Holbæk
8 10.74 Malou Brandt (2010) DEN-Køge Atletik
HEAT 2 / 2
2 10.08 Ilsa Roome (2010) DEN-Sparta
3 9.89 Kajsa Kirk Petersen (2010) DEN-Sparta
4 9.50 Julia Hedegaard Hallsdottir (2010) DEN-Sparta
5 9.31 Johanne Hansen-Møller (2010) DEN-Sparta
6 9.41 Wilma Caroline Nielsen (2010) DEN-Sparta
7 9.81 Laura Lehman Jensen (2010) DEN-FIF Atletik & Motion
8 10.07 Tara Rose Mehrotra (2009) DEN-Sparta