Afslutningsstævne • 2020 Sep 25 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 60-65 år

 

 

Drenge 11 år - Kuglestød - Day 3 at 13:45
2.0 kg
Øvelsessted: I kastegården bag vores klubhus (bag det lave kastebur)
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
1 8.71 Sofus Houmann-Prassé (2009) DEN-Sparta 8.28 8.63 7.88 8.71 8.34 8.12
2 8.40 Balder Breinholst (2010) DEN-Amager Atletik 8.40 7.75 8.31 8.25 8.21 8.17
3 8.37 Aksel Kragh Winther (2009) DEN-Bagsværd AC 8.10 8.00 7.70 8.32 8.19 8.37
4 7.77 Samuel Grønlund Brix (2009) DEN-Sparta 6.85 7.11 7.34 7.15 7.69 7.77
5 7.66 Vilhelm Helk (2010) DEN-FIF Atletik & Motion 7.66 7.61 7.43 6.77 7.51 7.16
6 7.34 Daniel Nielsen (2009) DEN-GIC Atletik 7.34 7.11 6.70 6.61 6.59 7.06
7 6.85 Alvin Irmark-Andersen (2009) DEN-Roar Atletik 6.65 6.75 6.85
8 6.84 Jeppe From Gren (2009) DEN-IK Hellas 6.27 6.84 6.41
9 6.55 Albert Holm Olsen (2009) DEN-Sparta 6.13 6.36 6.55
10 6.46 Martin Sjørslev (2010) DEN-IK Hellas 6.46 6.25 6.30
11 6.44 August Lykke Evensen (2010) DEN-IK Hellas 6.39 5.80 6.44
12 6.41 Vagn Bjørn (2010) DEN-Amager Atletik 6.41 6.10 6.23
13 6.14 Lasse Sterup Abrahamsson (2009) DEN-FIF Atletik & Motion 6.08 6.14 6.08
14 6.02 Albert Redestam (2010) DEN-Helsingør IF 5.38 5.63 6.02
15 5.57 Philip Fjeldsted (2010) DEN-Herlev Atletik X 4.78 5.57
16 5.30 Arvid Skyum Markussen (2010) DEN-Sparta 5.30 4.69 4.88
17 4.99 Max Backman Christiansen (2010) DEN-Sparta 4.92 4.99 4.33
18 4.94 Franz Rørdam Duus (2010) DEN-Københavns IF X 4.54 4.94
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 Samuel Grønlund Brix (2009) DEN-Sparta
2 Arvid Skyum Markussen (2010) DEN-Sparta
3 Franz Rørdam Duus (2010) DEN-Københavns IF
4 Alvin Irmark-Andersen (2009) DEN-Roar Atletik
5 DNS Nicolas Grønbech (2010) DEN-Greve Atletik
6 Vagn Bjørn (2010) DEN-Amager Atletik
7 4.90 Max Backman Christiansen (2010) DEN-Sparta
8 5.09 Philip Fjeldsted (2010) DEN-Herlev Atletik
9 5.73 Martin Sjørslev (2010) DEN-IK Hellas
10 5.96 Lasse Sterup Abrahamsson (2009) DEN-FIF Atletik & Motion
11 6.05 Albert Redestam (2010) DEN-Helsingør IF
12 6.75 August Lykke Evensen (2010) DEN-IK Hellas
13 6.86 Daniel Nielsen (2009) DEN-GIC Atletik
14 7.09 Albert Holm Olsen (2009) DEN-Sparta
15 7.10 Vilhelm Helk (2010) DEN-FIF Atletik & Motion
16 7.25 Jeppe From Gren (2009) DEN-IK Hellas
17 7.91 Balder Breinholst (2010) DEN-Amager Atletik
18 8.11 Aksel Kragh Winther (2009) DEN-Bagsværd AC
19 8.49 Sofus Houmann-Prassé (2009) DEN-Sparta