FIF Klubmesterskab i 3 kamp • 2020 Oct 04 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg

ALL
Ekstra

 

 

Drenge 8-9 år - 3-kamp - Day 1 at
RESULTS - Official
# Result Name Team
1 2104 August Hviid (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
2 2059 Ville Rørbeck Nørreby (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
3 1812 Leo Ohlsen Jønsson (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
4 1727 Alex Kold Henriksen (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
5 1605 Atlas Noer (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
6 1585 Benjamin Katz (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
7 1576 Mikkel Sterup Abrtahamsson (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
8 1563 Albert Ohlsen Jønsson (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
9 1517 Elliot Ellegaard (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
10 1412 Otto Müller Grüning (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
11 1351 Laurids Toft Jacobsen (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
12 1170 Oscar Domdey (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
13 850 Hugo Emil Tølbøll Glavind (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
14 716 Sebastian Larsen Lund (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
15 590 Benjamin Madsen (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
16 Asbjørn Suhr Simonsen (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
16 Alfred Illemann Parsholt (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
Name 40 meter 400 meter Længdespring Kuglestød Points
August Hviid (2011) 7.27
974
-1.7


3.23
752
-1.1
5.26
378
2104
Ville Rørbeck Nørreby (2012) 7.40
939
+0.8


3.08
672
-0.1
5.71
448
2059
Leo Ohlsen Jønsson (2011) 8.05
740
-1.7


3.08
672
+0.0
5.40
400
1812
Alex Kold Henriksen (2011)

1.28.48
736
3.13
698
+0.0
4.73
293
1727
Atlas Noer (2011) 7.86
801
+0.8


2.63
442
+0.0
5.16
362
1605
Benjamin Katz (2011) 7.89
792
+0.8


2.75
502
-0.4
4.72
291
1585
Mikkel Sterup Abrtahamsson (2011) 8.30
654
-1.7


2.86
557
+0.0
5.18
365
1576
Albert Ohlsen Jønsson (2011) 8.12
716
-1.7


2.85
552
+0.0
4.74
295
1563
Elliot Ellegaard (2011)

1.27.38
767
2.81
532
+0.0
4.27
218
1517
Otto Müller Grüning (2012)

1.27.96
751
3.00
630
+0.0
3.16
31
1412
Laurids Toft Jacobsen (2012) 7.90
789
-1.7


2.85
552
+0.0
3.04
10
1351
Oscar Domdey (2011) 8.39
623
+0.8


2.56
407
+0.0
3.80
140
1170
Hugo Emil Tølbøll Glavind (2012) 8.93
417
-1.7


2.52
388
-1.2
3.24
45
850
Sebastian Larsen Lund (2011) 9.24
289
+0.8


2.19
232
+0.0
4.13
195
716
Benjamin Madsen (2011)

1.40.51
412
2.07
178
+0.0
2.97

590
Asbjørn Suhr Simonsen (2012)

+0.8




X


Alfred Illemann Parsholt (2011)

-1.7




X


START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 Ville Rørbeck Nørreby (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
2 Hugo Emil Tølbøll Glavind (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
3 Benjamin Katz (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
4 Laurids Toft Jacobsen (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
5 August Hviid (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
6 Atlas Noer (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
7 Alfred Illemann Parsholt (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
8 Mikkel Sterup Abrtahamsson (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
9 Oscar Domdey (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
10 Sebastian Larsen Lund (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
11 Alex Kold Henriksen (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
12 Asbjørn Suhr Simonsen (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
13 Elliot Ellegaard (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
14 Benjamin Madsen (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
15 Albert Ohlsen Jønsson (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
16 Otto Müller Grüning (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
17 Leo Ohlsen Jønsson (2011) DEN-FIF Atletik & Motion