FIF Klubmesterskab i 3 kamp • 2020 Oct 04 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg

ALL
Ekstra

 

 

Piger 8-9 år - 3-kamp - Day 1 at
RESULTS - Official
# Result Name Team
1 2154 Clara Rosenbjerg Abrahamsen (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
2 2052 Sophia Dreyer-Stapput (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
3 2024 Selma Garnæs (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
4 1960 Marie Roelsgaard (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
5 1627 Ella Denta (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
6 1574 Kajsa Kyster Hvelplund (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
7 1487 Molly Johanne Winther (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
8 1447 Signe Brehm Larsen (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
9 1310 Sofia Dyring Mbae (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
10 1161 Malou Dyring Mbae (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
11 1097 Maja Bojsen Ruskov (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
12 Ella El-Maghlouk (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
12 Selma Froulund Josefsson (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
Name 40 meter 400 meter Længdespring Kuglestød Points
Clara Rosenbjerg Abrahamsen (2011) 7.32
961
+0.7


2.88
568
+0.0
5.02
625
2154
Sophia Dreyer-Stapput (2011) 7.88
795
+0.5


3.15
709
+0.0
4.60
548
2052
Selma Garnæs (2011) 7.35
952
+0.7


3.16
714
+0.0
3.62
358
2024
Marie Roelsgaard (2012) 7.40
939
+0.7


3.10
682
+1.3
3.53
339
1960
Ella Denta (2011)

1.24.67
843
2.73
492
+0.0
3.30
292
1627
Kajsa Kyster Hvelplund (2012) 7.94
776
+0.5


2.83
542
+1.3
3.13
256
1574
Molly Johanne Winther (2011) 8.10
723
+0.5


2.52
388
+0.0
3.71
376
1487
Signe Brehm Larsen (2011)

1.34.00
585
2.49
374
+0.0
4.28
488
1447
Sofia Dyring Mbae (2012) 7.88
795
+0.7


2.26
265
+1.4
3.10
250
1310
Malou Dyring Mbae (2012)

1.38.43
467
2.48
369
+0.4
3.46
325
1161
Maja Bojsen Ruskov (2011)

1.35.57
543
2.57
412
+0.1
2.60
142
1097
Ella El-Maghlouk (2011)

+0.5




X


Selma Froulund Josefsson (2012)

+0.7




X


START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 Selma Garnæs (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
2 Malou Dyring Mbae (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
3 Selma Froulund Josefsson (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
4 Signe Brehm Larsen (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
5 Maja Bojsen Ruskov (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
6 Ella Denta (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
7 Sofia Dyring Mbae (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
8 Sophia Dreyer-Stapput (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
9 Molly Johanne Winther (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
10 Marie Roelsgaard (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
11 Ella El-Maghlouk (2011) DEN-FIF Atletik & Motion
12 Kajsa Kyster Hvelplund (2012) DEN-FIF Atletik & Motion
13 Clara Rosenbjerg Abrahamsen (2011) DEN-FIF Atletik & Motion