ØST holdkamp - P13 • 2020 Sep 24 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 13 år - 4 x 80 meter stafet - Day 1 at 19:30
Heats: 2
RESULTS - Official
# Result Points Name Team
HEAT 1 / 2
1 42.89 1073 Ingrid Vølund (2007), Amalie Sofie Nielsen (2007), Maja Voigt (2007) Sparta
2 43.76 1020 Mille Holck Larsen (2007), Louise Bisgaard (2007), Sarah Jansteen Eskesen (2007) Ballerup AK 1
3 45.62 910 Aya Mouchkir (2008), Thit Tore Jensen (2007), Celina Jensen (2007) Amager AC 1.hold
4 46.37 867 Louise Lehman Jensen (2008), Asta Marie Holck Hansen (2007), Vilma Viggers Fabild (2008) Frederiksberg IF 1.hold
DQ Klara Hatini Pedersen (2008), Emma King (2008), Sophia Bonde (2008), Aliya Dahl (2007) Københavns IF
HEAT 2 / 2
5 48.01 777 Selma Guldager Knudsen (2008), Nikoline Willadsen (2008), Silje Ålsbøl Jensen (2008), Viola Lei Hansgaard (2008) Trongårdens IF
6 48.55 749 Selina Taslicukur Mørch (2007), Caroline Kobberød (2007), Mathilde Bursø (2007), Freja Kølbæk Hjorth (2008) Ballerup AK 2
7 49.27 711 Helene Rus Andersen (2008), Anna Løie (2008), Sofie Skovgaard Olesen (2008), Filippa Tvistholm Jørgensen (2008) Greve Atletik
8 50.21 Elsa Kyster Hvelplund (2008), Sofia Petrella (2008), Aline Hedegård Bruhn (2008), Annika Aqraou (2007) Frederiksberg IF 2.hold
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
2 Aya Mouchkir (2008), Thit Tore Jensen (2007), Celina Jensen (2007) Amager AC 1.hold
3 Mille Holck Larsen (2007), Louise Bisgaard (2007), Sarah Jansteen Eskesen (2007) Ballerup AK 1
4 Louise Lehman Jensen (2008), Asta Marie Holck Hansen (2007), Vilma Viggers Fabild (2008) Frederiksberg IF 1.hold
5 Klara Hatini Pedersen (2008), Emma King (2008), Sophia Bonde (2008), Aliya Dahl (2007) Københavns IF
6 Ingrid Vølund (2007), Amalie Sofie Nielsen (2007), Maja Voigt (2007) Sparta
HEAT 2 / 2
2 DNS Anna Nova Andersen (2007), Silke Bach Madsen (2008), Siri Nissen Thyrsted (2008), Ella Amager AC 2.hold
3 Selina Taslicukur Mørch (2007), Caroline Kobberød (2007), Mathilde Bursø (2007), Freja Kølbæk Hjorth (2008) Ballerup AK 2
6 Elsa Kyster Hvelplund (2008), Sofia Petrella (2008), Aline Hedegård Bruhn (2008), Annika Aqraou (2007) Frederiksberg IF 2.hold
4 Helene Rus Andersen (2008), Anna Løie (2008), Sofie Skovgaard Olesen (2008), Filippa Tvistholm Jørgensen (2008) Greve Atletik
5 Selma Guldager Knudsen (2008), Nikoline Willadsen (2008), Silje Ålsbøl Jensen (2008), Viola Lei Hansgaard (2008) Trongårdens IF