iMARS

Is there life on Mars? Ja, der er kommet liv i MARS igen, efter at Dansk Atletik Forbund har trukket beslutningen tilbage, om at alle klubber skal anvende Duster som stævnesystem. Nu kan danske klubber igen selv vælge hvilket stævnesystem man ønsker at benytte.
KIF nålestævne • 2019 Oct 09 • Østerbro Stadion • København
KIF nålestævne • 2019 Oct 07 • Østerbro Stadion • København
FIF kastestævne • 2019 Oct 05 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg
Amager Lysstævne • 2019 Oct 04 • Tårnby Stadion • Tårnby
NVJ mesterskab • 2019 Sep 29 • Viborg stadion • Viborg
Afslutningsstævne • 2019 Sep 28 - Sep 29 • Greve Stadion • Greve
Hvidovre kastemangekamp • 2019 Sep 28 • Hvidovre Stadion • Hvidovre
KIF klubstævne • 2019 Sep 27 • Østerbro Stadion • København
DM kastemangekamp Master • 2019 Sep 22 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
FIF Klubmesterskab i 3 kamp • 2019 Sep 22 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg
DM kastemangekamp • 2019 Sep 21 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
DMU hold finale • 2019 Sep 14 • Skovdalen Stadion • Aalborg
DT kvalifikation • 2019 Sep 08 • Rudegaard Stadion • Holte
DT finale • 2019 Sep 07 • Odense Stadion • Odense
Amager UP-stævne • 2019 Sep 05 • Tårnby Stadion • Tårnby
DT master, finale • 2019 Sep 01 • Greve Stadion • Greve
DM mangekamp • 2019 Aug 31 - Sep 01 • Østerbro Stadion • København
Herlev klubmesterskaber • 2019 Aug 28 • Herlev Stadion • Herlev
DM ungdom • 2019 Aug 24 - Aug 25 • Greve Stadion • Greve
Frederiksberg UP-stævne • 2019 Aug 22 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg
Sparta Copenhagen Games • 2019 Aug 17 - Aug 18 • Østerbro Stadion • København
Danish Open Masters • 2019 Aug 16 - Aug 18 • Hvidovre Stadion • Hvidovre
Tracks T11 • 2019 Aug 10 • Østerbro Stadion • København
Stang stævne • 2019 Aug 08 • Greve Stadion • Greve
Youth Games in Athletics • 2019 Aug 01 - Aug 02 • Skovdalen Stadium • Aalborg
DM • 2019 Jul 26 - Jul 28 • Esbjerg Stadion • Esbjerg
Tracks T9 • 2019 Jul 20 • Østerbro Stadion • København
Venskabsmatchen Vestdanmark/Nordtyskland • 2019 Jul 06 • Aabenraa Stadion • Aabenraa
Tracks T8 • 2019 Jun 27 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg
DT master, 2. runde • 2019 Jun 25 • Skovdalen Stadion • Aalborg
Tracks T7 • 2019 Jun 22 • Skovdalen Stadion • Aalborg
Sommerstævne • 2019 Jun 22 • Greve Stadion • Greve
Stangspring 2 • 2019 Jun 22 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
Kastestævne 2 • 2019 Jun 19 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
Copenhagen Athletics Games • 2019 Jun 18 • Østerbro Stadium • Copenhagen
ØST ungdom • 2019 Jun 15 - Jun 16 • Helsingør Atletikstadion • Helsingør
Tracks T6 • 2019 Jun 13 • Østerbro Stadion • København
Nordsjællandsmesterskaberne • 2019 Jun 12 • Hillerød Stadion • Hillerød
Greve UP-stævne • 2019 Jun 12 • Greve Stadion • Greve
Copenhagen Open • 2019 Jun 08 - Jun 09 • Hvidovre Stadion • Hvidovre
Sønderjysk regionsmesterskab • 2019 Jun 05 • Aabenraa Stadion • Aabenraa
DT master, 2. runde • 2019 Jun 04 • Greve Stadion • Greve
DT master, 2. runde • 2019 Jun 04 • Odense Stadion • Odense
DT vest, 1. division, indledende • 2019 Jun 02 • Aabeneraa Stadion • Aabeneraa
DT øst, 1. division, indledende • 2019 Jun 02 • Ballerup Stadion • Ballerup
Eurotrack • 2019 Jun 01 - Jun 02 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg
DT elitedivision, indledende • 2019 Jun 01 • Odense Stadion • Odense
Sparta UP-stævne • 2019 May 28 • Østerbro Stadion • København
DMU hold, ØST indledende • 2019 May 25 • Ballerup Stadion • Ballerup
Herlevstafetten og UP-stævne • 2019 May 15 • Herlev Stadion • Herlev
DT master, 1. runde • 2019 May 13 • Hvidovre Stadion • Hvidovre
DT master, 1. runde • 2019 May 13 • Vejle Stadion • Vejle
DT master, 1. runde • 2019 May 13 • Skive Stadion • Skive
DT master, 1. runde • 2019 May 13 • Hillerød Stadion • Hillerød
Hvidovre sprintstævne • 2019 May 13 • Hvidovre Stadion • Hvidovre
Tårnby Games • 2019 May 04 - May 05 • Tårnby Stadion • Tårnby
Kronborg Games III • 2019 Mar 09 • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten
Sparta Børnestævne • 2019 Mar 05 • Sparta Hallen • København
DMU inde • 2019 Feb 23 - Feb 24 • Spar Nord Arena • Skive
DM inde • 2019 Feb 16 - Feb 17 • Spar Nord Arena • Skive
Kapgang - DM inde • 2019 Feb 16 • Spar Nord Arena • Skive
Kronborg Games II • 2019 Feb 02 • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten
ØST ungdom inde • 2019 Jan 19 - Jan 20 • Ballerup Super Arena • Balleup
Kronborg Games I • 2019 Jan 12 • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten

Det gamle liveboard

Det hidtige MARS liveboard.

Her kan ses mangekampe der endnu ikke er overført til dette website.

Gamle stævner

Den originale MARS hjemmeside.

Her kan ses en lang række af gamle stævner.

Feedback

Opleves fejl eller problemer på hjemmesiden hører jeg meget gerne herom.

Adresse

Steen Madsen
Smørumnedrevej 2
DK - 2765 Smørum

Mail

atletik@mars-net.dk

Bemærk at den tidligere mailadresse (steen@mars-net.dk) ikke længere er aktiv, og ikke har været aktiv siden oktober 2019.

Mobil

+45 2069 0312