Welcome to
NECIS 2016
TRACK AND FIELD
COPENHAGEN
MAY 27th and 28th


MEET MANAGER:
Robert Reynolds
Medal competition Photo finish: Friday
  START LISTUpdated: 2016-05-28 16:35  
  GIRLS U12 - 100 METER - ROUND 1FRIDAY TIME: 10.57  
  NECIS record: 13.72 Emma Astrid Aberg - ISL (2010)
  Qualification for semi finals: top 3 from each heat plus 7 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 11017  Bianca JerkersdottirBonn (BIS)
 2327  Johanna Akoto-AmpawThe Hague (ASH)
 31022  Sara BrazilBonn (BIS)
 4601  Trinidad BurrHamburg (ISH)
 5114  Skye McRaeAmsterdam (ISA)
 6353  Mackenzie PlompThe Hague (ASH)
 7292  Ciara VerlaqueLuxembourg (ISL)
 8825  Pelumi OgunremiCopenhagen (CIS)
 HEAT 2
 2335  Darade FabaThe Hague (ASH)
 31018  Illona DausseBonn (BIS)
 4290  Emilia Björk SigthorsdottLuxembourg (ISL)
 5823  Isabella WheelerCopenhagen (CIS)
 6607  Anna WendelstadtHamburg (ISH)
 7115  Hee Seo KimAmsterdam (ISA)
 8296  Seoyoung ParkLuxembourg (ISL)
 HEAT 3
 28  Ellie BeynonAntwerp (AIS)
 31020  Anne WeilerBonn (BIS)
 4824  Liyah AsvatCopenhagen (CIS)
 5314  Hannah BanfieldThe Hague (ASH)
 6606  Josephine van RossenHamburg (ISH)
 7826  Junia ReesCopenhagen (CIS)
 8295  Sonia PatelLuxembourg (ISL)
  GIRLS U12 - 100 METER - SEMI FINALSSATURDAY TIME: 9.00  
  NECIS record: 13.72 Emma Astrid Aberg - ISL (2010)
  Qualification for final: top 3 from each heat plus 2 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 1295  Sonia PatelLuxembourg (ISL)
 2114  Skye McRaeAmsterdam (ISA)
 31020  Anne WeilerBonn (BIS)
 48  Ellie BeynonAntwerp (AIS)
 51022  Sara BrazilBonn (BIS)
 6823  Isabella WheelerCopenhagen (CIS)
 7353  Mackenzie PlompThe Hague (ASH)
 8824  Liyah AsvatCopenhagen (CIS)
 HEAT 2
 1825  Pelumi OgunremiCopenhagen (CIS)
 2314  Hannah BanfieldThe Hague (ASH)
 3327  Johanna Akoto-AmpawThe Hague (ASH)
 4296  Seoyoung ParkLuxembourg (ISL)
 5290  Emilia Björk SigthorsdottLuxembourg (ISL)
 6292  Ciara VerlaqueLuxembourg (ISL)
 7115  Hee Seo KimAmsterdam (ISA)
 81017  Bianca JerkersdottirBonn (BIS)
  GIRLS U12 - 100 METER - FINALSATURDAY TIME: 12.30  
  NECIS record: 13.72 Emma Astrid Aberg - ISL (2010)
 #BibNo  NameSchool
 1353  Mackenzie PlompThe Hague (ASH)
 2327  Johanna Akoto-AmpawThe Hague (ASH)
 3290  Emilia Björk SigthorsdottLuxembourg (ISL)
 48  Ellie BeynonAntwerp (AIS)
 5296  Seoyoung ParkLuxembourg (ISL)
 61022  Sara BrazilBonn (BIS)
 7823  Isabella WheelerCopenhagen (CIS)
 81020  Anne WeilerBonn (BIS)
  GIRLS U12 - 200 METER - ROUND 1FRIDAY TIME: 13.57  
  NECIS record: 28.75 Lucy Thorniley - ISS (1989)
  Qualification for semi finals: top 3 from each heat plus 7 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 2301  Sera EmmersThe Hague (ASH)
 3292  Ciara VerlaqueLuxembourg (ISL)
 4348  Alexandra LockardThe Hague (ASH)
 5607  Anna WendelstadtHamburg (ISH)
 6112  Yujin LeeAmsterdam (ISA)
 71022  Sara BrazilBonn (BIS)
 8827  Ella BjerreCopenhagen (CIS)
 HEAT 2
 2295  Sonia PatelLuxembourg (ISL)
 3828  Gabriela VargasCopenhagen (CIS)
 4115  Hee Seo KimAmsterdam (ISA)
 5296  Seoyoung ParkLuxembourg (ISL)
 61019  Briana HerrBonn (BIS)
 7313  Chardae DhaliwalThe Hague (ASH)
 HEAT 3
 2114  Skye McRaeAmsterdam (ISA)
 310  Cate JaneyAntwerp (AIS)
 4290  Emilia Björk SigthorsdottLuxembourg (ISL)
 5327  Johanna Akoto-AmpawThe Hague (ASH)
 6829  Angie KajzerCopenhagen (CIS)
 71021  Francesca BernhardtBonn (BIS)
 8 DNS Isabella WheelerCopenhagen (CIS)
  GIRLS U12 - 200 METER - SEMI FINALSSATURDAY TIME: 10.45  
  NECIS record: 28.75 Lucy Thorniley - ISS (1989)
  Qualification for final: top 3 from each heat plus 2 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 1301  Sera EmmersThe Hague (ASH)
 2348  Alexandra LockardThe Hague (ASH)
 3115  Hee Seo KimAmsterdam (ISA)
 4290  Emilia Björk SigthorsdottLuxembourg (ISL)
 5327  Johanna Akoto-AmpawThe Hague (ASH)
 6295  Sonia PatelLuxembourg (ISL)
 71021  Francesca BernhardtBonn (BIS)
 8 DNS Cate JaneyAntwerp (AIS)
 HEAT 2
 1829  Angie KajzerCopenhagen (CIS)
 2827  Ella BjerreCopenhagen (CIS)
 3114  Skye McRaeAmsterdam (ISA)
 41022  Sara BrazilBonn (BIS)
 5296  Seoyoung ParkLuxembourg (ISL)
 6292  Ciara VerlaqueLuxembourg (ISL)
 7313  Chardae DhaliwalThe Hague (ASH)
 8828  Gabriela VargasCopenhagen (CIS)
  GIRLS U12 - 200 METER - FINALSATURDAY TIME: 14.10  
  NECIS record: 28.75 Lucy Thorniley - ISS (1989)
 #BibNo  NameSchool
 1114  Skye McRaeAmsterdam (ISA)
 2292  Ciara VerlaqueLuxembourg (ISL)
 3296  Seoyoung ParkLuxembourg (ISL)
 41022  Sara BrazilBonn (BIS)
 5290  Emilia Björk SigthorsdottLuxembourg (ISL)
 6327  Johanna Akoto-AmpawThe Hague (ASH)
 7115  Hee Seo KimAmsterdam (ISA)
 8295  Sonia PatelLuxembourg (ISL)
  GIRLS U12 - 400 METER - ROUND 1FRIDAY TIME: 15.34  
  NECIS record: 1:07.31 Naja Hvirgel - ASH (2014)
  Qualification for final: winner of each heat plus 5 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 2836  Camilla BrattebergCopenhagen (CIS)
 3290  Emilia Björk SigthorsdottLuxembourg (ISL)
 4832  Sori PetersenCopenhagen (CIS)
 5112  Yujin LeeAmsterdam (ISA)
 61018  Illona DausseBonn (BIS)
 7348  Alexandra LockardThe Hague (ASH)
 HEAT 2
 2335  Darade FabaThe Hague (ASH)
 3603  Ana-Mara LeppinkHamburg (ISH)
 41020  Anne WeilerBonn (BIS)
 5830  Dorka JuhaszCopenhagen (CIS)
 6296  Seoyoung ParkLuxembourg (ISL)
 7292  Ciara VerlaqueLuxembourg (ISL)
 HEAT 3
 2831  Pola KacperskaCopenhagen (CIS)
 3323  Kristen DupreThe Hague (ASH)
 4717  Margherita GuercioStavanger (ISS)
 5607  Anna WendelstadtHamburg (ISH)
 6314  Hannah BanfieldThe Hague (ASH)
 7295  Sonia PatelLuxembourg (ISL)
  GIRLS U12 - 400 METER - FINALSATURDAY TIME: 11.45  
  NECIS record: 1:07.31 Naja Hvirgel - ASH (2014)
 #BibNo  NameSchool
 1314  Hannah BanfieldThe Hague (ASH)
 2112  Yujin LeeAmsterdam (ISA)
 31020  Anne WeilerBonn (BIS)
 4290  Emilia Björk SigthorsdottLuxembourg (ISL)
 5717  Margherita GuercioStavanger (ISS)
 6296  Seoyoung ParkLuxembourg (ISL)
 7607  Anna WendelstadtHamburg (ISH)
 8832  Sori PetersenCopenhagen (CIS)
  GIRLS U12 - 800 METER - FINALSATURDAY TIME: 13.05  
  NECIS record: 2:33.88 Julia Toelle - ISD (2012)
 #BibNo  NameSchool
 19  Gina CukrowiczAntwerp (AIS)
 1113  Millie RobsonAmsterdam (ISA)
 1834  Marie PalettaCopenhagen (CIS)
 1600  Alica Börner-KleindienstHamburg (ISH)
 1291  Piper YarboroughLuxembourg (ISL)
 1300  Madison WrightThe Hague (ASH)
 1 DNS Margherita GuercioStavanger (ISS)
 1294  Sydney ForsterLuxembourg (ISL)
 1325  Indira AminThe Hague (ASH)
 1833  Katja van der LaanCopenhagen (CIS)
 2111  Lucie DebaigAmsterdam (ISA)
 2874  Tate GreenCopenhagen (CIS)
 2323  Kristen DupreThe Hague (ASH)
 2249  Chloe NeufeldLuxembourg (ISL)
 2293  Luisa GomieroLuxembourg (ISL)
 2827  Ella BjerreCopenhagen (CIS)
 2 DNS Olivia LopezCopenhagen (CIS)
  GIRLS U12 - 1500 METER - FINALFRIDAY TIME: 12.20  
  NECIS record: 5:11.74 Marta Moreno Corcoles - ASH (2015)
 #BibNo  NameSchool
 1294  Sydney ForsterLuxembourg (ISL)
 29  Gina CukrowiczAntwerp (AIS)
 3113  Millie RobsonAmsterdam (ISA)
 4825  Pelumi OgunremiCopenhagen (CIS)
 5300  Madison WrightThe Hague (ASH)
 6111  Lucie DebaigAmsterdam (ISA)
 7824  Liyah AsvatCopenhagen (CIS)
 8314  Hannah BanfieldThe Hague (ASH)
 9293  Luisa GomieroLuxembourg (ISL)
 10830  Dorka JuhaszCopenhagen (CIS)
 11249  Chloe NeufeldLuxembourg (ISL)
 12323  Kristen DupreThe Hague (ASH)
 13828  Gabriela VargasCopenhagen (CIS)
 14297  Charlotte KramerLuxembourg (ISL)
  GIRLS U12 - 60 M. MINI HURDLES - ROUND 1FRIDAY TIME: 10.30  
  ( 60 CM, 6 HURDLES, 11.75 / 7.50 / 10.75 )
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 111  Izzy Van RoyAntwerp (AIS)
 2832  Sori PetersenCopenhagen (CIS)
 31021  Francesca BernhardtBonn (BIS)
 HEAT 2
 1605  Ella PersiehlHamburg (ISH)
 2291  Piper YarboroughLuxembourg (ISL)
 3836  Camilla BrattebergCopenhagen (CIS)
 HEAT 3
 1600  Alica Börner-KleindienstHamburg (ISH)
 2325  Indira AminThe Hague (ASH)
 3717  Margherita GuercioStavanger (ISS)
 HEAT 4
 1297  Charlotte KramerLuxembourg (ISL)
 21019  Briana HerrBonn (BIS)
 310  Cate JaneyAntwerp (AIS)
 HEAT 5
 1833  Katja van der LaanCopenhagen (CIS)
 2603  Ana-Mara LeppinkHamburg (ISH)
 3305  Sophia McnamaraThe Hague (ASH)
 HEAT 6
 1602  Olympia FoscariHamburg (ISH)
 2293  Luisa GomieroLuxembourg (ISL)
 3301  Sera EmmersThe Hague (ASH)
 HEAT 7
 1294  Sydney ForsterLuxembourg (ISL)
 2837  Sara BarreraCopenhagen (CIS)
 3332  Olivia ZengelThe Hague (ASH)
  GIRLS U12 - 60 M. MINI HURDLES - FINALFRIDAY TIME: 10.30  
  ( 60 CM, 6 HURDLES, 11.75 / 7.50 / 10.75 )
 #BibNo  NameSchool
 A-FINAL
  291  Piper YarboroughLuxembourg (ISL)
  301  Sera EmmersThe Hague (ASH)
  717  Margherita GuercioStavanger (ISS)
 B-FINAL
  293  Luisa GomieroLuxembourg (ISL)
  603  Ana-Mara LeppinkHamburg (ISH)
  836  Camilla BrattebergCopenhagen (CIS)
 C-FINAL
  297  Charlotte KramerLuxembourg (ISL)
  837  Sara BarreraCopenhagen (CIS)
  1021  Francesca BernhardtBonn (BIS)
 D-FINAL
  325  Indira AminThe Hague (ASH)
  602  Olympia FoscariHamburg (ISH)
  832  Sori PetersenCopenhagen (CIS)
 E-FINAL
  11  Izzy Van RoyAntwerp (AIS)
  332  Olivia ZengelThe Hague (ASH)
  605  Ella PersiehlHamburg (ISH)
 F-FINAL
  305  Sophia McnamaraThe Hague (ASH)
  600  Alica Börner-KleindienstHamburg (ISH)
  833  Katja van der LaanCopenhagen (CIS)
 G-FINAL
  10  Cate JaneyAntwerp (AIS)
  294  Sydney ForsterLuxembourg (ISL)
  1019  Briana HerrBonn (BIS)
  GIRLS U12 - HIGH JUMP - FINALSATURDAY TIME: 9.00  
  NECIS record: 1.40 A. Egertova - ISL (1993)
 #BibNo  NameSchool
 1297  Charlotte KramerLuxembourg (ISL)
 2296  Seoyoung ParkLuxembourg (ISL)
 3353  Mackenzie PlompThe Hague (ASH)
 4290  Emilia Björk SigthorsdottLuxembourg (ISL)
 5837  Sara BarreraCopenhagen (CIS)
 6348  Alexandra LockardThe Hague (ASH)
 7601  Trinidad BurrHamburg (ISH)
 81022  Sara BrazilBonn (BIS)
 9834  Marie PalettaCopenhagen (CIS)
 101017  Bianca JerkersdottirBonn (BIS)
 11606  Josephine van RossenHamburg (ISH)
 12249  Chloe NeufeldLuxembourg (ISL)
 13115  Hee Seo KimAmsterdam (ISA)
 14 DNS Liyah AsvatCopenhagen (CIS)
 15313  Chardae DhaliwalThe Hague (ASH)
 168  Ellie BeynonAntwerp (AIS)
 17335  Darade FabaThe Hague (ASH)
 18826  Junia ReesCopenhagen (CIS)
 191020  Anne WeilerBonn (BIS)
 20603  Ana-Mara LeppinkHamburg (ISH)
 219  Gina CukrowiczAntwerp (AIS)
 22114  Skye McRaeAmsterdam (ISA)
  GIRLS U12 - LONG JUMP - FINALFRIDAY TIME: 10.30  
  NECIS record: 4.67 Eva Marie Woebse - ISHR (2001)
 #BibNo  NameSchool
 1115  Hee Seo KimAmsterdam (ISA)
 2828  Gabriela VargasCopenhagen (CIS)
 3111  Lucie DebaigAmsterdam (ISA)
 4294  Sydney ForsterLuxembourg (ISL)
 5353  Mackenzie PlompThe Hague (ASH)
 6249  Chloe NeufeldLuxembourg (ISL)
 7114  Skye McRaeAmsterdam (ISA)
 8835  Olivia LopezCopenhagen (CIS)
 9836  Camilla BrattebergCopenhagen (CIS)
 10291  Piper YarboroughLuxembourg (ISL)
 11604  Esther Mayer-CoalterHamburg (ISH)
 12603  Ana-Mara LeppinkHamburg (ISH)
 131017  Bianca JerkersdottirBonn (BIS)
 149  Gina CukrowiczAntwerp (AIS)
 15295  Sonia PatelLuxembourg (ISL)
 16601  Trinidad BurrHamburg (ISH)
 1711  Izzy Van RoyAntwerp (AIS)
 18332  Olivia ZengelThe Hague (ASH)
 19606  Josephine van RossenHamburg (ISH)
 20112  Yujin LeeAmsterdam (ISA)
 21301  Sera EmmersThe Hague (ASH)
 22823  Isabella WheelerCopenhagen (CIS)
 238  Ellie BeynonAntwerp (AIS)
 24313  Chardae DhaliwalThe Hague (ASH)
  GIRLS U12 - STANDING LONG JUMP - FINALSATURDAY TIME: 10.30  
 #BibNo  NameSchool
 1325  Indira AminThe Hague (ASH)
 2300  Madison WrightThe Hague (ASH)
 310  Cate JaneyAntwerp (AIS)
 4830  Dorka JuhaszCopenhagen (CIS)
 5717  Margherita GuercioStavanger (ISS)
 6293  Luisa GomieroLuxembourg (ISL)
 71019  Briana HerrBonn (BIS)
 8600  Alica Börner-KleindienstHamburg (ISH)
 9826  Junia ReesCopenhagen (CIS)
 101021  Francesca BernhardtBonn (BIS)
 11837  Sara BarreraCopenhagen (CIS)
 121018  Illona DausseBonn (BIS)
 131022  Sara BrazilBonn (BIS)
 14113  Millie RobsonAmsterdam (ISA)
 15292  Ciara VerlaqueLuxembourg (ISL)
 16827  Ella BjerreCopenhagen (CIS)
 17297  Charlotte KramerLuxembourg (ISL)
 18305  Sophia McnamaraThe Hague (ASH)
  GIRLS U12 - TURBO JAVELIN - FINALFRIDAY TIME: 13.30  
 #BibNo  NameSchool
 1825  Pelumi OgunremiCopenhagen (CIS)
 2829  Angie KajzerCopenhagen (CIS)
 3836  Camilla BrattebergCopenhagen (CIS)
 41018  Illona DausseBonn (BIS)
 5111  Lucie DebaigAmsterdam (ISA)
 61017  Bianca JerkersdottirBonn (BIS)
 7833  Katja van der LaanCopenhagen (CIS)
 8113  Millie RobsonAmsterdam (ISA)
 9313  Chardae DhaliwalThe Hague (ASH)
 101021  Francesca BernhardtBonn (BIS)
 11305  Sophia McnamaraThe Hague (ASH)
 121020  Anne WeilerBonn (BIS)
 13327  Johanna Akoto-AmpawThe Hague (ASH)
 14112  Yujin LeeAmsterdam (ISA)
  GIRLS U12 - BALL - FINALFRIDAY TIME: 13.30  
  NECIS record: 46.80 Yuuki Kosaku - ISA (2011)
  ( 200 GRAM )
 #BibNo  NameSchool
 1323  Kristen DupreThe Hague (ASH)
 2348  Alexandra LockardThe Hague (ASH)
 3291  Piper YarboroughLuxembourg (ISL)
 4332  Olivia ZengelThe Hague (ASH)
 5353  Mackenzie PlompThe Hague (ASH)
 6834  Marie PalettaCopenhagen (CIS)
 7605  Ella PersiehlHamburg (ISH)
 8600  Alica Börner-KleindienstHamburg (ISH)
 9831  Pola KacperskaCopenhagen (CIS)
 10832  Sori PetersenCopenhagen (CIS)
 118  Ellie BeynonAntwerp (AIS)
 12602  Olympia FoscariHamburg (ISH)
 131019  Briana HerrBonn (BIS)
 1411  Izzy Van RoyAntwerp (AIS)
 15835  Olivia LopezCopenhagen (CIS)
 1610  Cate JaneyAntwerp (AIS)
  GIRLS U12 - 4 X 100 M RELAY - FINALFRIDAY TIME: 17.20  
  NECIS record: 58.40 (ISL) (2009)
 #   NameSchool
 A-FINAL
 2   Hannah Banfield
Mackenzie Plomp
Darade Faba
Johanna Akoto-Ampaw
The Hague (ASH) - A
 3   Seoyoung Park
Ciara Verlaque
Chloe Neufeld
Emilia Björk Sigthorsdott
Luxembourg (ISL) - A
 4   Sara Barrera
Liyah Asvat
Sori Petersen
Camilla Bratteberg
Copenhagen (CIS) - A
 5   Lucie Debaig
Yujin Lee
Skye McRae
Hee Seo Kim
Amsterdam (ISA) - A
 6   Sara Brazil
Bianca Jerkersdottir
Francesca Bernhardt
Anne Weiler
Bonn (BIS) - A
 7   Josephine van Rossen
Ella Persiehl
Anna Wendelstadt
Trinidad Burr
Hamburg (ISH) - A
 8   Cate Janey
Gina Cukrowicz
Cassius Bentley
Ellie Beynon
Antwerp (AIS) - A
 B-FINAL
 3   Ana-Mara Leppink
Esther Mayer-Coalter
Alica Börner-Kleindienst
Olympia Foscari
Hamburg (ISH) - B
 4   Katja van der Laan
Angie Kajzer
Dorka Juhasz
Marie Paletta
Copenhagen (CIS) - B
 5   Sonia Patel
Luisa Gomiero
Sydney Forster
Piper Yarborough
Luxembourg (ISL) - B
 6   Indira Amin
Olivia Zengel
Sophia Mcnamara
Alexandra Lockard
The Hague (ASH) - B
  GIRLS U12 - 4 X 400 M RELAY - FINALSATURDAY TIME: 15.00  
  NECIS record: 4:46.87 (ISL) (2000)
 #   NameSchool
 A-FINAL
 1   Camilla Bratteberg
Sori Petersen
Dorka Juhasz
Marie Paletta
Copenhagen (CIS) - A
 2   Lucie Debaig
Yujin Lee
Millie Robson
Skye McRae
Amsterdam (ISA) - A
 3   Chloe Neufeld
Piper Yarborough
Seoyoung Park
Emilia Björk Sigthorsdott
Luxembourg (ISL) - A
 4   Indira Amin
Darade Faba
Mackenzie Plomp
Kristen Dupre
The Hague (ASH) - A
 5   Anne Weiler
Bianca Jerkersdottir
Francesca Bernhardt
Sara Brazil
Bonn (BIS) - A
 6   Olympia Foscari
Ella Persiehl
Esther Mayer-Coalter
Anna Wendelstadt
Hamburg (ISH) - A
 B-FINAL
 7   Ciara Verlaque
Sydney Forster
Charlotte Kramer
Luisa Gomiero
Luxembourg (ISL) - B
 8   Angie Kajzer
Sara Barrera
Gabriela Vargas
Liyah Asvat
Copenhagen (CIS) - B
  GIRLS U14 - 100 METER - ROUND 1FRIDAY TIME: 10.33  
  NECIS record: 12.33 Hannah Griffin - ISL (2015)
  Qualification for semi finals: top 3 from each heat plus 4 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 1853  Meghan HarrisCopenhagen (CIS)
 2409  Tara HeinenDusseldorf (ISD)
 3139  Mika van den BergAmsterdam (ISA)
 4725  Josephine van AsseltStavanger (ISS)
 524  Lisa MackieAntwerp (AIS)
 6285  Misaki OkuyamaLuxembourg (ISL)
 7342  Elise Provo-KluitThe Hague (ASH)
 81035  Joyesha ShresthaBonn (BIS)
 HEAT 2
 1408  Marietta CloppenburgDusseldorf (ISD)
 2616  Claudia Fernandes-AresteHamburg (ISH)
 3852  Clara CapellasCopenhagen (CIS)
 425  Harshvi ShahAntwerp (AIS)
 5324  Mila AyazyanThe Hague (ASH)
 6247  Helena SchroeterLuxembourg (ISL)
 7130  Alexandra BullardAmsterdam (ISA)
 8721  Zoe BertinStavanger (ISS)
 HEAT 3
 1346  Layla Van der NeutThe Hague (ASH)
 2726  Osariemen IdehenStavanger (ISS)
 3282  Louise SerticLuxembourg (ISL)
 41037  Natalia Murcia CencerradoBonn (BIS)
 521  Leya BazzyAntwerp (AIS)
 6724  Anna BaranStavanger (ISS)
 7137  Maya OchsAmsterdam (ISA)
 8851  Samantha JensenCopenhagen (CIS)
 HEAT 4
 1850  Alexandra ChristiansenCopenhagen (CIS)
 322  Enna BehrendsAntwerp (AIS)
 41029  Valentina GrebeBonn (BIS)
 5132  Emma DomartiniAmsterdam (ISA)
 6286  Brittany JohnsonLuxembourg (ISL)
 71033  Sophia BernhardtBonn (BIS)
 8333  Mila MathiasThe Hague (ASH)
  GIRLS U14 - 100 METER - SEMI FINALSSATURDAY TIME: 9.14  
  NECIS record: 12.33 Hannah Griffin - ISL (2015)
  Qualification for final: top 3 from each heat plus 2 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 11035  Joyesha ShresthaBonn (BIS)
 2853  Meghan HarrisCopenhagen (CIS)
 324  Lisa MackieAntwerp (AIS)
 41037  Natalia Murcia CencerradoBonn (BIS)
 5247  Helena SchroeterLuxembourg (ISL)
 625  Harshvi ShahAntwerp (AIS)
 7130  Alexandra BullardAmsterdam (ISA)
 8285  Misaki OkuyamaLuxembourg (ISL)
 HEAT 2
 1286  Brittany JohnsonLuxembourg (ISL)
 2346  Layla Van der NeutThe Hague (ASH)
 3132  Emma DomartiniAmsterdam (ISA)
 4139  Mika van den BergAmsterdam (ISA)
 5333  Mila MathiasThe Hague (ASH)
 6726  Osariemen IdehenStavanger (ISS)
 7850  Alexandra ChristiansenCopenhagen (CIS)
 81033  Sophia BernhardtBonn (BIS)
  GIRLS U14 - 100 METER - FINALSATURDAY TIME: 12.40  
  NECIS record: 12.33 Hannah Griffin - ISL (2015)
 #BibNo  NameSchool
 11033  Sophia BernhardtBonn (BIS)
 2286  Brittany JohnsonLuxembourg (ISL)
 3333  Mila MathiasThe Hague (ASH)
 41037  Natalia Murcia CencerradoBonn (BIS)
 5139  Mika van den BergAmsterdam (ISA)
 624  Lisa MackieAntwerp (AIS)
 7853  Meghan HarrisCopenhagen (CIS)
 8850  Alexandra ChristiansenCopenhagen (CIS)
  GIRLS U14 - 200 METER - ROUND 1FRIDAY TIME: 13.25  
  NECIS record: 26.97 Olivia Toukila - CIS (2014)
  Qualification for semi finals: top 3 from each heat plus 4 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 1408  Marietta CloppenburgDusseldorf (ISD)
 2329  Linnea PetersonThe Hague (ASH)
 3136  Zosia BulhakAmsterdam (ISA)
 424  Lisa MackieAntwerp (AIS)
 5852  Clara CapellasCopenhagen (CIS)
 61030  Henrietta EdwardsBonn (BIS)
 7 DNS Brittany JohnsonLuxembourg (ISL)
 8720  Haley EngenStavanger (ISS)
 HEAT 2
 122  Enna BehrendsAntwerp (AIS)
 2854  Annika GerstromCopenhagen (CIS)
 3299  Inčs GlaesenerLuxembourg (ISL)
 4725  Josephine van AsseltStavanger (ISS)
 5409  Tara HeinenDusseldorf (ISD)
 6131  Maria CapertonAmsterdam (ISA)
 71037  Natalia Murcia CencerradoBonn (BIS)
 8346  Layla Van der NeutThe Hague (ASH)
 HEAT 3
 2853  Meghan HarrisCopenhagen (CIS)
 325  Harshvi ShahAntwerp (AIS)
 4342  Elise Provo-KluitThe Hague (ASH)
 5726  Osariemen IdehenStavanger (ISS)
 61036  Sabrina ShihBonn (BIS)
 7247  Helena SchroeterLuxembourg (ISL)
 8135  Kaya PijlAmsterdam (ISA)
 HEAT 4
 2723  Siti Aisya NazeriStavanger (ISS)
 3850  Alexandra ChristiansenCopenhagen (CIS)
 4333  Mila MathiasThe Hague (ASH)
 526  Bente StruijkAntwerp (AIS)
 6 DNS Madeleine FaucheuxLuxembourg (ISL)
 71035  Joyesha ShresthaBonn (BIS)
 8130  Alexandra BullardAmsterdam (ISA)
  GIRLS U14 - 200 METER - SEMI FINALSSATURDAY TIME: 11.05  
  NECIS record: 26.97 Olivia Toukila - CIS (2014)
  Qualification for final: top 3 from each heat plus 2 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 11036  Sabrina ShihBonn (BIS)
 2346  Layla Van der NeutThe Hague (ASH)
 3726  Osariemen IdehenStavanger (ISS)
 41037  Natalia Murcia CencerradoBonn (BIS)
 524  Lisa MackieAntwerp (AIS)
 6136  Zosia BulhakAmsterdam (ISA)
 7850  Alexandra ChristiansenCopenhagen (CIS)
 8725  Josephine van AsseltStavanger (ISS)
 HEAT 2
 126  Bente StruijkAntwerp (AIS)
 2 DNS Meghan HarrisCopenhagen (CIS)
 3299  Inčs GlaesenerLuxembourg (ISL)
 4333  Mila MathiasThe Hague (ASH)
 5247  Helena SchroeterLuxembourg (ISL)
 61035  Joyesha ShresthaBonn (BIS)
 7852  Clara CapellasCopenhagen (CIS)
 8135  Kaya PijlAmsterdam (ISA)
  GIRLS U14 - 200 METER - FINALSATURDAY TIME: 14.18  
  NECIS record: 26.97 Olivia Toukila - CIS (2014)
 #BibNo  NameSchool
 1726  Osariemen IdehenStavanger (ISS)
 224  Lisa MackieAntwerp (AIS)
 3136  Zosia BulhakAmsterdam (ISA)
 4333  Mila MathiasThe Hague (ASH)
 51037  Natalia Murcia CencerradoBonn (BIS)
 6247  Helena SchroeterLuxembourg (ISL)
 7346  Layla Van der NeutThe Hague (ASH)
 81035  Joyesha ShresthaBonn (BIS)
  GIRLS U14 - 400 METER - ROUND 1FRIDAY TIME: 15.02  
  NECIS record: 58.36 Hannah Griffin - ISL (2014)
  Qualification for final: winner of each heat plus 4 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 2329  Linnea PetersonThe Hague (ASH)
 3285  Misaki OkuyamaLuxembourg (ISL)
 4136  Zosia BulhakAmsterdam (ISA)
 526  Bente StruijkAntwerp (AIS)
 6856  Angelica ReyesCopenhagen (CIS)
 7719  Claudia MelenaStavanger (ISS)
 81030  Henrietta EdwardsBonn (BIS)
 HEAT 2
 2858  Sofia van Aleebeck AlonsoCopenhagen (CIS)
 3284  Emilia PerssonLuxembourg (ISL)
 4725  Josephine van AsseltStavanger (ISS)
 5 DNS Emily LeitlAntwerp (AIS)
 6140  Kyara FernandezAmsterdam (ISA)
 7307  Veera HarmaThe Hague (ASH)
 81035  Joyesha ShresthaBonn (BIS)
 HEAT 3
 1408  Marietta CloppenburgDusseldorf (ISD)
 2 DNS Sabrina ShihBonn (BIS)
 3718  Kelly ShinnersStavanger (ISS)
 4282  Louise SerticLuxembourg (ISL)
 521  Leya BazzyAntwerp (AIS)
 6855  Lauren FosterCopenhagen (CIS)
 7132  Emma DomartiniAmsterdam (ISA)
 HEAT 4
 2409  Tara HeinenDusseldorf (ISD)
 3 DNS Elena van Aleebeck AlonsoCopenhagen (CIS)
 4621  Erica von RecumHamburg (ISH)
 5299  Inčs GlaesenerLuxembourg (ISL)
 61031  Olivia CareyBonn (BIS)
 7723  Siti Aisya NazeriStavanger (ISS)
 8324  Mila AyazyanThe Hague (ASH)
  GIRLS U14 - 400 METER - FINALSATURDAY TIME: 11.55  
  NECIS record: 58.36 Hannah Griffin - ISL (2014)
 #BibNo  NameSchool
 1284  Emilia PerssonLuxembourg (ISL)
 2856  Angelica ReyesCopenhagen (CIS)
 3132  Emma DomartiniAmsterdam (ISA)
 4858  Sofia van Aleebeck AlonsoCopenhagen (CIS)
 5136  Zosia BulhakAmsterdam (ISA)
 6299  Inčs GlaesenerLuxembourg (ISL)
 7718  Kelly ShinnersStavanger (ISS)
 826  Bente StruijkAntwerp (AIS)
  GIRLS U14 - 800 METER - FINALSATURDAY TIME: 13.21  
  NECIS record: 2:26.95 Megan Batty - ASH (2007)
 #BibNo  NameSchool
 11031  Olivia CareyBonn (BIS)
 1859  Bea McWhorterCopenhagen (CIS)
 1308  Emily PedenThe Hague (ASH)
 1248  Maria DissLuxembourg (ISL)
 1138  Blythe GauglerAmsterdam (ISA)
 1620  Celia von RecumHamburg (ISH)
 1727  Olivia WaldenStavanger (ISS)
 1857  Elena van Aleebeck AlonsoCopenhagen (CIS)
 1299  Inčs GlaesenerLuxembourg (ISL)
 1336  Jessica BanfieldThe Hague (ASH)
 1718  Kelly ShinnersStavanger (ISS)
 2860  Luisa ZaskeCopenhagen (CIS)
 2725  Josephine van AsseltStavanger (ISS)
 2 DNS Maria CapertonAmsterdam (ISA)
 2283  Sophia AlexanderLuxembourg (ISL)
 2354  Claire SlortThe Hague (ASH)
 2722  Isabelle PummilStavanger (ISS)
 2284  Emilia PerssonLuxembourg (ISL)
  GIRLS U14 - 1500 METER - FINALFRIDAY TIME: 12.00  
  NECIS record: 5:08.48 Megan Batty - ASH (2006)
 #BibNo  NameSchool
 1620  Celia von RecumHamburg (ISH)
 2354  Claire SlortThe Hague (ASH)
 31031  Olivia CareyBonn (BIS)
 4283  Sophia AlexanderLuxembourg (ISL)
 5718  Kelly ShinnersStavanger (ISS)
 6861  Esme MasonCopenhagen (CIS)
 7857  Elena van Aleebeck AlonsoCopenhagen (CIS)
 8621  Erica von RecumHamburg (ISH)
 9336  Jessica BanfieldThe Hague (ASH)
 10727  Olivia WaldenStavanger (ISS)
 11284  Emilia PerssonLuxembourg (ISL)
 12619  Isabella SwobodaHamburg (ISH)
 13308  Emily PedenThe Hague (ASH)
 14248  Maria DissLuxembourg (ISL)
 15617  Keana KennedyHamburg (ISH)
 16862  Francesca DuvaCopenhagen (CIS)
  GIRLS U14 - 3000 METER - FINALSATURDAY TIME: 9.45  
  NECIS record: 11:07.54 Megan Batty - ASH (2007)
 #BibNo  NameSchool
 1336  Jessica BanfieldThe Hague (ASH)
 2858  Sofia van Aleebeck AlonsoCopenhagen (CIS)
 31031  Olivia CareyBonn (BIS)
 4283  Sophia AlexanderLuxembourg (ISL)
 5621  Erica von RecumHamburg (ISH)
 6617  Keana KennedyHamburg (ISH)
 7248  Maria DissLuxembourg (ISL)
  GIRLS U14 - 80 METER HURDLES - ROUND 1FRIDAY TIME: 9.00  
  NECIS record: 13.65 Carla Mulli - ISL (2014)
  ( 76.2 CM, 8 HURDLES, 12.00 / 8.00 / 12.00 ) - Qualification for final: top 2 from each heat plus 2 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 1851  Samantha JensenCopenhagen (CIS)
 2726  Osariemen IdehenStavanger (ISS)
 3140  Kyara FernandezAmsterdam (ISA)
 4854  Annika GerstromCopenhagen (CIS)
 51032  Eleanor LindowBonn (BIS)
 6307  Veera HarmaThe Hague (ASH)
 7282  Louise SerticLuxembourg (ISL)
 81037  Natalia Murcia CencerradoBonn (BIS)
 HEAT 2
 2247  Helena SchroeterLuxembourg (ISL)
 3722  Isabelle PummilStavanger (ISS)
 423  Emily LeitlAntwerp (AIS)
 5134  Maxine HeuerdingAmsterdam (ISA)
 6135  Kaya PijlAmsterdam (ISA)
 7855  Lauren FosterCopenhagen (CIS)
 81036  Sabrina ShihBonn (BIS)
 HEAT 3
 2133  Julia GorbetAmsterdam (ISA)
 3253  Madeleine FaucheuxLuxembourg (ISL)
 4324  Mila AyazyanThe Hague (ASH)
 51034  Sydney WilsonBonn (BIS)
 6865  Isabella FearCopenhagen (CIS)
 7719  Claudia MelenaStavanger (ISS)
 8718  Kelly ShinnersStavanger (ISS)
  GIRLS U14 - 80 METER HURDLES - FINALSATURDAY TIME: 8.45  
  NECIS record: 13.65 Carla Mulli - ISL (2014)
  ( 76.2 CM, 8 HURDLES, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
 #BibNo  NameSchool
 1133  Julia GorbetAmsterdam (ISA)
 2722  Isabelle PummilStavanger (ISS)
 3135  Kaya PijlAmsterdam (ISA)
 41037  Natalia Murcia CencerradoBonn (BIS)
 5865  Isabella FearCopenhagen (CIS)
 61034  Sydney WilsonBonn (BIS)
 7726  Osariemen IdehenStavanger (ISS)
 81036  Sabrina ShihBonn (BIS)
  GIRLS U14 - HIGH JUMP - FINALFRIDAY TIME: 15.00  
  NECIS record: 1.52 Tanja von Stegman - ISD (2003)
 #BibNo  NameSchool
 1136  Zosia BulhakAmsterdam (ISA)
 2859  Bea McWhorterCopenhagen (CIS)
 3137  Maya OchsAmsterdam (ISA)
 4719  Claudia MelenaStavanger (ISS)
 5 DNS Madeleine FaucheuxLuxembourg (ISL)
 6721  Zoe BertinStavanger (ISS)
 7 DNS Louise SerticLuxembourg (ISL)
 81032  Eleanor LindowBonn (BIS)
 9863  Katia DebyserCopenhagen (CIS)
 10133  Julia GorbetAmsterdam (ISA)
 1126  Bente StruijkAntwerp (AIS)
 1223  Emily LeitlAntwerp (AIS)
 13724  Anna BaranStavanger (ISS)
 141033  Sophia BernhardtBonn (BIS)
 151034  Sydney WilsonBonn (BIS)
 16342  Elise Provo-KluitThe Hague (ASH)
 17727  Olivia WaldenStavanger (ISS)
 18 DNS Tara HeinenDusseldorf (ISD)
 19864  Lili AllenCopenhagen (CIS)
 20852  Clara CapellasCopenhagen (CIS)
 211030  Henrietta EdwardsBonn (BIS)
 22620  Celia von RecumHamburg (ISH)
 23333  Mila MathiasThe Hague (ASH)
  GIRLS U14 - LONG JUMP - FINALFRIDAY TIME: 13.30  
  NECIS record: 4.86 Maren Connary - ISS (1989)
 #BibNo  NameSchool
 1333  Mila MathiasThe Hague (ASH)
 2618  Mia StrömmenHamburg (ISH)
 3616  Claudia Fernandes-AresteHamburg (ISH)
 4865  Isabella FearCopenhagen (CIS)
 5346  Layla Van der NeutThe Hague (ASH)
 6132  Emma DomartiniAmsterdam (ISA)
 7135  Kaya PijlAmsterdam (ISA)
 8725  Josephine van AsseltStavanger (ISS)
 9722  Isabelle PummilStavanger (ISS)
 1023  Emily LeitlAntwerp (AIS)
 11284  Emilia PerssonLuxembourg (ISL)
 12324  Mila AyazyanThe Hague (ASH)
 13285  Misaki OkuyamaLuxembourg (ISL)
 14409  Tara HeinenDusseldorf (ISD)
 15862  Francesca DuvaCopenhagen (CIS)
 1624  Lisa MackieAntwerp (AIS)
 17139  Mika van den BergAmsterdam (ISA)
 18299  Inčs GlaesenerLuxembourg (ISL)
 19621  Erica von RecumHamburg (ISH)
 201036  Sabrina ShihBonn (BIS)
 21134  Maxine HeuerdingAmsterdam (ISA)
 22247  Helena SchroeterLuxembourg (ISL)
 23861  Esme MasonCopenhagen (CIS)
 24723  Siti Aisya NazeriStavanger (ISS)
 2525  Harshvi ShahAntwerp (AIS)
 26342  Elise Provo-KluitThe Hague (ASH)
 27719  Claudia MelenaStavanger (ISS)
 281035  Joyesha ShresthaBonn (BIS)
 291029  Valentina GrebeBonn (BIS)
 30860  Luisa ZaskeCopenhagen (CIS)
 3126  Bente StruijkAntwerp (AIS)
 321033  Sophia BernhardtBonn (BIS)
  GIRLS U14 - SHOT PUT - FINALFRIDAY TIME: 12.00  
  NECIS record: 10.48 Eva Marie Woebse - ISHR (2003)
  ( 3.0 KG )
 #BibNo  NameSchool
 1283  Sophia AlexanderLuxembourg (ISL)
 2131  Maria CapertonAmsterdam (ISA)
 3354  Claire SlortThe Hague (ASH)
 4620  Celia von RecumHamburg (ISH)
 51032  Eleanor LindowBonn (BIS)
 6854  Annika GerstromCopenhagen (CIS)
 7346  Layla Van der NeutThe Hague (ASH)
 8851  Samantha JensenCopenhagen (CIS)
 9333  Mila MathiasThe Hague (ASH)
 101029  Valentina GrebeBonn (BIS)
 1124  Lisa MackieAntwerp (AIS)
 12720  Haley EngenStavanger (ISS)
 1322  Enna BehrendsAntwerp (AIS)
 14307  Veera HarmaThe Hague (ASH)
 15286  Brittany JohnsonLuxembourg (ISL)
 16138  Blythe GauglerAmsterdam (ISA)
 171033  Sophia BernhardtBonn (BIS)
 18861  Esme MasonCopenhagen (CIS)
 19248  Maria DissLuxembourg (ISL)
 20726  Osariemen IdehenStavanger (ISS)
 21724  Anna BaranStavanger (ISS)
 22864  Lili AllenCopenhagen (CIS)
 23408  Marietta CloppenburgDusseldorf (ISD)
 24721  Zoe BertinStavanger (ISS)
 25130  Alexandra BullardAmsterdam (ISA)
 26133  Julia GorbetAmsterdam (ISA)
 271034  Sydney WilsonBonn (BIS)
  GIRLS U14 - DISCUS - FINALSATURDAY TIME: 9.00  
  NECIS record: 22.66 Olga Solomatina - ISD (2001)
  ( 1.0 KG )
 #BibNo  NameSchool
 1863  Katia DebyserCopenhagen (CIS)
 2253  Madeleine FaucheuxLuxembourg (ISL)
 3140  Kyara FernandezAmsterdam (ISA)
 4286  Brittany JohnsonLuxembourg (ISL)
 5138  Blythe GauglerAmsterdam (ISA)
 61033  Sophia BernhardtBonn (BIS)
 7137  Maya OchsAmsterdam (ISA)
 822  Enna BehrendsAntwerp (AIS)
 9615  Anna BauerfeldHamburg (ISH)
 101029  Valentina GrebeBonn (BIS)
 11617  Keana KennedyHamburg (ISH)
 12618  Mia StrömmenHamburg (ISH)
 13726  Osariemen IdehenStavanger (ISS)
 14720  Haley EngenStavanger (ISS)
 15285  Misaki OkuyamaLuxembourg (ISL)
 1625  Harshvi ShahAntwerp (AIS)
 17308  Emily PedenThe Hague (ASH)
 18329  Linnea PetersonThe Hague (ASH)
 19134  Maxine HeuerdingAmsterdam (ISA)
 20283  Sophia AlexanderLuxembourg (ISL)
 21354  Claire SlortThe Hague (ASH)
 221034  Sydney WilsonBonn (BIS)
 23619  Isabella SwobodaHamburg (ISH)
 24721  Zoe BertinStavanger (ISS)
 251030  Henrietta EdwardsBonn (BIS)
 26724  Anna BaranStavanger (ISS)
 2721  Leya BazzyAntwerp (AIS)
  GIRLS U14 - 4 X 100 M RELAY - FINALFRIDAY TIME: 17.00  
  NECIS record: 53.60 (BPIS) (2002)
 #   NameSchool
 A-FINAL
 1   Harshvi Shah
Bente Struijk
Emily Leitl
Lisa Mackie
Antwerp (AIS) - A
 2   Kelly Shinners
Josephine van Asselt
Olivia Walden
Osariemen Idehen
Stavanger (ISS) - A
 3   Sophia Bernhardt
Sabrina Shih
Joyesha Shrestha
Natalia Murcia Cencerrado
Bonn (BIS) - A
 4   Layla Van der Neut
Elise Provo-Kluit
Mila Ayazyan
Mila Mathias
The Hague (ASH) - A
 5   Clara Capellas
Elena van Aleebeck Alonso
Sofia van Aleebeck Alonso
Meghan Harris
Copenhagen (CIS) - A
 6   Celia von Recum
Isabella Swoboda
Erica von Recum
Keana Kennedy
Hamburg (ISH) - A
 7   Emma Domartini
Alexandra Bullard
Zosia Bulhak
Mika van den Berg
Amsterdam (ISA) - A
 8   Emilia Persson
Sophia Alexander
Misaki Okuyama
Helena Schroeter
Luxembourg (ISL) - A
 B-FINAL
 3   Maya Ochs
Maxine Heuerding
Kyara Fernandez
Kaya Pijl
Amsterdam (ISA) - B
 4   Samantha Jensen
Francesca Duva
Clara Capellas
Bea McWhorter
Copenhagen (CIS) - B
 6   Isabelle Pummil
Zoe Bertin
Haley Engen
Claudia Melena
Stavanger (ISS) - B
 7   Valentina Grebe
Eleanor Lindow
Sydney Wilson
Henrietta Edwards
Bonn (BIS) - B
  GIRLS U14 - 4 X 400 M RELAY - FINALSATURDAY TIME: 15.16  
  NECIS record: 4:32.36 (ISL) (2011)
 #   NameSchool
 A-FINAL
 1   Osariemen Idehen
Josephine van Asselt
Olivia Walden
Kelly Shinners
Stavanger (ISS) - A
 2   Emily Leitl
Harshvi Shah
Bente Struijk
Lisa Mackie
Antwerp (AIS) - A
 3   Angelica Reyes
Esme Mason
Elena van Aleebeck Alonso
Sofia van Aleebeck Alonso
Copenhagen (CIS) - A
 4   Emilia Persson
Maria Diss
Sophia Alexander
Helena Schroeter
Luxembourg (ISL) - A
 5   Celia von Recum
Keana Kennedy
Isabella Swoboda
Erica von Recum
Hamburg (ISH) - A
 6   Linnea Peterson
Emily Peden
Mila Ayazyan
Jessica Banfield
The Hague (ASH) - A
 7   Sydney Wilson
Sabrina Shih
Olivia Carey
Sophia Bernhardt
Bonn (BIS) - A
 8   Emma Domartini
Kaya Pijl
Mika van den Berg
Zosia Bulhak
Amsterdam (ISA) - A
 B-FINAL
 2   Haley Engen
Claudia Melena
Zoe Bertin
Isabelle Pummil
Stavanger (ISS) - B
 3   Misaki Okuyama
Louise Sertic
Inčs Glaesener
Juliette Libby
Luxembourg (ISL) - B
 4   Eleanor Lindow
Joyesha Shrestha
Valentina Grebe
Henrietta Edwards
Bonn (BIS) - B
  GIRLS U16 - 100 METER - ROUND 1FRIDAY TIME: 10.15  
  NECIS record: 12.68 Chichi Nwokolo - ISS (1993)
  Qualification for final: top 3 from each heat
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 1802  Ana DaduCopenhagen (CIS)
 21049  Saoura Koch-MehrinBonn (BIS)
 3412  Yvette SnozziDusseldorf (ISD)
 4272  Hannah GriffinLuxembourg (ISL)
 5814  Tatiana PlanidaCopenhagen (CIS)
 6276  Rachael CrawfordLuxembourg (ISL)
 71047  Divya BilolikarBonn (BIS)
 8145  Ellis HuistraAmsterdam (ISA)
 HEAT 2
 1729  Aadyha GovilStavanger (ISS)
 2624  Luna Sophie AignerHamburg (ISH)
 3411  Eoline CloarecDusseldorf (ISD)
 4873  Gerda KazakevicieneCopenhagen (CIS)
 5268  Matilda AbergLuxembourg (ISL)
 61046  Karolina ValterováBonn (BIS)
 7281  Ilona WinterLuxembourg (ISL)
 81048  Valeria KukushkinaBonn (BIS)
 HEAT 3
 2410  Beatrix WalterDusseldorf (ISD)
  GIRLS U16 - 100 METER - FINALSATURDAY TIME: 12.50  
  NECIS record: 12.68 Chichi Nwokolo - ISS (1993)
 #BibNo  NameSchool
 1802  Ana DaduCopenhagen (CIS)
 2276  Rachael CrawfordLuxembourg (ISL)
 3145  Ellis HuistraAmsterdam (ISA)
 4272  Hannah GriffinLuxembourg (ISL)
 5268  Matilda AbergLuxembourg (ISL)
 61046  Karolina ValterováBonn (BIS)
 7873  Gerda KazakevicieneCopenhagen (CIS)
 8412  Yvette SnozziDusseldorf (ISD)
  GIRLS U16 - 200 METER - ROUND 1FRIDAY TIME: 13.01  
  NECIS record: 25.91 Chichi Nwokolo - ISS (1994)
  Qualification for final: top 3 from each heat plus 2 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 2412  Yvette SnozziDusseldorf (ISD)
 3873  Gerda KazakevicieneCopenhagen (CIS)
 4802  Ana DaduCopenhagen (CIS)
 51045  Isabella MeltonBonn (BIS)
 6147  Jessica de JongAmsterdam (ISA)
 7281  Ilona WinterLuxembourg (ISL)
 HEAT 2
 2 DNS Tatiana PlanidaCopenhagen (CIS)
 31049  Saoura Koch-MehrinBonn (BIS)
 4276  Rachael CrawfordLuxembourg (ISL)
 5268  Matilda AbergLuxembourg (ISL)
 61047  Divya BilolikarBonn (BIS)
 7729  Aadyha GovilStavanger (ISS)
 8145  Ellis HuistraAmsterdam (ISA)
  GIRLS U16 - 200 METER - FINALSATURDAY TIME: 14.26  
  NECIS record: 25.91 Chichi Nwokolo - ISS (1994)
 #BibNo  NameSchool
 1412  Yvette SnozziDusseldorf (ISD)
 2276  Rachael CrawfordLuxembourg (ISL)
 3268  Matilda AbergLuxembourg (ISL)
 4145  Ellis HuistraAmsterdam (ISA)
 5802  Ana DaduCopenhagen (CIS)
 6147  Jessica de JongAmsterdam (ISA)
 7873  Gerda KazakevicieneCopenhagen (CIS)
 81045  Isabella MeltonBonn (BIS)
  GIRLS U16 - 400 METER - FINALFRIDAY TIME: 14.46  
  NECIS record: 1:00.05 Chichi Nwokolo - ISS (1994)
 #BibNo  NameSchool
 1279  Emilie KorvaLuxembourg (ISL)
 2144  Josephine HeuerdingAmsterdam (ISA)
 3268  Matilda AbergLuxembourg (ISL)
 4 DNS Aadyha GovilStavanger (ISS)
 51045  Isabella MeltonBonn (BIS)
 6272  Hannah GriffinLuxembourg (ISL)
 7419  Julia TölleDusseldorf (ISD)
 8281  Ilona WinterLuxembourg (ISL)
  GIRLS U16 - 800 METER - FINALSATURDAY TIME: 13.45  
  NECIS record: 2.27.53 Claudia Moehrke - AIS (2011)
 #BibNo  NameSchool
 1412  Yvette SnozziDusseldorf (ISD)
 1624  Luna Sophie AignerHamburg (ISH)
 11045  Isabella MeltonBonn (BIS)
 1271  Gwendolyne FieldsLuxembourg (ISL)
 11049  Saoura Koch-MehrinBonn (BIS)
 1287  Alexandria BrocklehurstLuxembourg (ISL)
 11051  Florence EdwardsBonn (BIS)
 1288  Georgia NeufeldLuxembourg (ISL)
  GIRLS U16 - 1500 METER - FINALFRIDAY TIME: 11.40  
  NECIS record: 5:05.91 Elizabeth Hassing - CIS (2001)
 #BibNo  NameSchool
 11051  Florence EdwardsBonn (BIS)
 2728  Rylee BurtonStavanger (ISS)
 3279  Emilie KorvaLuxembourg (ISL)
 4805  Live HĺvikCopenhagen (CIS)
 5808  Tarne LampCopenhagen (CIS)
 61048  Valeria KukushkinaBonn (BIS)
 7271  Gwendolyne FieldsLuxembourg (ISL)
 8288  Georgia NeufeldLuxembourg (ISL)
 9287  Alexandria BrocklehurstLuxembourg (ISL)
  GIRLS U16 - 3000 METER - FINALSATURDAY TIME: 9.45  
  NECIS record: 11:11.86 Elizabeth Hassing - CIS (2001)
 #BibNo  NameSchool
 11051  Florence EdwardsBonn (BIS)
 2 DNS Live HĺvikCopenhagen (CIS)
 3271  Gwendolyne FieldsLuxembourg (ISL)
 4728  Rylee BurtonStavanger (ISS)
 5279  Emilie KorvaLuxembourg (ISL)
 6808  Tarne LampCopenhagen (CIS)
 7288  Georgia NeufeldLuxembourg (ISL)
  GIRLS U16 - 80 METER HURDLES - ROUND 1FRIDAY TIME: 9.20  
  NECIS record: 12.76 Isa Winterbom - SSHL (2008)
  ( 76.2 CM, 8 HURDLES, 12.00 / 8.00 / 12.00 ) - Qualification for final: top 3 from each heat plus 2 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 3146  Celeste van PetegemAmsterdam (ISA)
 41046  Karolina ValterováBonn (BIS)
 5145  Ellis HuistraAmsterdam (ISA)
 6625  Francesca DresslerHamburg (ISH)
 7808  Tarne LampCopenhagen (CIS)
 HEAT 2
 21048  Valeria KukushkinaBonn (BIS)
 3419  Julia TölleDusseldorf (ISD)
 4 DNS Rachael CrawfordLuxembourg (ISL)
 5820  Laura VolmerCopenhagen (CIS)
 6624  Luna Sophie AignerHamburg (ISH)
 7147  Jessica de JongAmsterdam (ISA)
  GIRLS U16 - 80 METER HURDLES - FINALSATURDAY TIME: 8.55  
  NECIS record: 12.76 Isa Winterbom - SSHL (2008)
  ( 76.2 CM, 8 HURDLES, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
 #BibNo  NameSchool
 1808  Tarne LampCopenhagen (CIS)
 21046  Karolina ValterováBonn (BIS)
 3146  Celeste van PetegemAmsterdam (ISA)
 4145  Ellis HuistraAmsterdam (ISA)
 5147  Jessica de JongAmsterdam (ISA)
 6419  Julia TölleDusseldorf (ISD)
 7820  Laura VolmerCopenhagen (CIS)
 8624  Luna Sophie AignerHamburg (ISH)
  GIRLS U16 - HIGH JUMP - FINALFRIDAY TIME: 13.30  
  NECIS record: 1.56 Tessa Tumbare - CIS (2013)
 #BibNo  NameSchool
 11045  Isabella MeltonBonn (BIS)
 2412  Yvette SnozziDusseldorf (ISD)
 3820  Laura VolmerCopenhagen (CIS)
 41046  Karolina ValterováBonn (BIS)
 5146  Celeste van PetegemAmsterdam (ISA)
 6625  Francesca DresslerHamburg (ISH)
 71048  Valeria KukushkinaBonn (BIS)
 8288  Georgia NeufeldLuxembourg (ISL)
 9144  Josephine HeuerdingAmsterdam (ISA)
 101047  Divya BilolikarBonn (BIS)
 11272  Hannah GriffinLuxembourg (ISL)
  GIRLS U16 - LONG JUMP - FINALSATURDAY TIME: 9.00  
  NECIS record: 5.37 Jacobine De Brauw - ISL (1990)
 #BibNo  NameSchool
 11049  Saoura Koch-MehrinBonn (BIS)
 2271  Gwendolyne FieldsLuxembourg (ISL)
 3145  Ellis HuistraAmsterdam (ISA)
 4820  Laura VolmerCopenhagen (CIS)
 5 DNS Gerda KazakevicieneCopenhagen (CIS)
 61048  Valeria KukushkinaBonn (BIS)
 7729  Aadyha GovilStavanger (ISS)
 8287  Alexandria BrocklehurstLuxembourg (ISL)
 9268  Matilda AbergLuxembourg (ISL)
 101046  Karolina ValterováBonn (BIS)
 11728  Rylee BurtonStavanger (ISS)
 12625  Francesca DresslerHamburg (ISH)
 13419  Julia TölleDusseldorf (ISD)
 14624  Luna Sophie AignerHamburg (ISH)
 15147  Jessica de JongAmsterdam (ISA)
 16 DNS India BoschetCopenhagen (CIS)
 17411  Eoline CloarecDusseldorf (ISD)
 181045  Isabella MeltonBonn (BIS)
 33410  Beatrix WalterDusseldorf (ISD)
  GIRLS U16 - TRIPLE JUMP - FINALFRIDAY TIME: 16.00  
  NECIS record: 10.15 Lćrke Wolf Andreasen - CIS (2013)
 #BibNo  NameSchool
 1287  Alexandria BrocklehurstLuxembourg (ISL)
 21049  Saoura Koch-MehrinBonn (BIS)
 3146  Celeste van PetegemAmsterdam (ISA)
  GIRLS U16 - SHOT PUT - FINALFRIDAY TIME: 10.30  
  NECIS record: 10.84 Natsuki Teranka - ISD (2013)
  ( 4.0 KG )
 #BibNo  NameSchool
 1144  Josephine HeuerdingAmsterdam (ISA)
 21046  Karolina ValterováBonn (BIS)
 3279  Emilie KorvaLuxembourg (ISL)
 41051  Florence EdwardsBonn (BIS)
 51047  Divya BilolikarBonn (BIS)
 6729  Aadyha GovilStavanger (ISS)
 7411  Eoline CloarecDusseldorf (ISD)
 8625  Francesca DresslerHamburg (ISH)
 9268  Matilda AbergLuxembourg (ISL)
 10419  Julia TölleDusseldorf (ISD)
 11728  Rylee BurtonStavanger (ISS)
 12276  Rachael CrawfordLuxembourg (ISL)
  GIRLS U16 - DISCUS - FINALSATURDAY TIME: 12.00  
  NECIS record: 27.44 Natsuki Teranka - ISD (2013)
  ( 1.0 KG )
 #BibNo  NameSchool
 1728  Rylee BurtonStavanger (ISS)
 2281  Ilona WinterLuxembourg (ISL)
 3288  Georgia NeufeldLuxembourg (ISL)
 41047  Divya BilolikarBonn (BIS)
 5276  Rachael CrawfordLuxembourg (ISL)
 6411  Eoline CloarecDusseldorf (ISD)
 7419  Julia TölleDusseldorf (ISD)
 28410  Beatrix WalterDusseldorf (ISD)
  GIRLS U16 - 4 X 100 M RELAY - FINALFRIDAY TIME: 16.45  
  NECIS record: 53.72 (ISL) (2013)
 #   NameSchool
 2   Mitchell Sherrard
Josephine Heuerding
Celeste van Petegem
Ellis Huistra
Amsterdam (ISA) - A
 3   Ilona Winter
Emilie Korva
Georgia Neufeld
Gwendolyne Fields
Luxembourg (ISL) - B
 4   Saoura Koch-Mehrin
Divya Bilolikar
Isabella Melton
Karolina Valterová
Bonn (BIS) - A
 5   Tarne Lamp
Ruby Mogadingware
Live Hĺvik
Nienke Kernkamp
Copenhagen (CIS) - B
 6   Carmela Van der Meulen
Rachael Crawford
Matilda Aberg
Hannah Griffin
Luxembourg (ISL) - A
 7   Isabella Wheeler
Laura Volmer
Jonas Smith
Ana Dadu
Copenhagen (CIS) - A
  GIRLS U16 - 4 X 400 M RELAY - FINALSATURDAY TIME: 15.32  
  NECIS record: 4.32.40 (ISL) (2013)
 #   NameSchool
 3   Georgia Neufeld
Gwendolyne Fields
Matilda Aberg
Hannah Griffin
Luxembourg (ISL) - A
 4   Tarne Lamp
Samantha Jensen
Lili Allen
Isabella Fear
Copenhagen (CIS) - A
 5   Josephine Heuerding
Jessica de Jong
Celeste van Petegem
Ellis Huistra
Amsterdam (ISA) - A
 6   Valeria Kukushkina
Florence Edwards
Saoura Koch-Mehrin
Isabella Melton
Bonn (BIS) - A
  GIRLS +16 - 100 METER - FINALFRIDAY TIME: 10.03  
  NECIS record: 12.98 Charlotte Arling - SSHL (2001)
 #BibNo  NameSchool
 1277  Manuella GodeauLuxembourg (ISL)
 2417  Yuka SajiDusseldorf (ISD)
 3730  Hetti WeissStavanger (ISS)
 4632  Maria KrenkovacHamburg (ISH)
 5270  Carmela Van der MeulenLuxembourg (ISL)
 6416  Sarah QuastenDusseldorf (ISD)
 7273  Juliette LibbyLuxembourg (ISL)
 8280  Fanney MagnusdottirLuxembourg (ISL)
  GIRLS +16 - 200 METER - FINALFRIDAY TIME: 12.49  
  NECIS record: 25.60 Chichi Nwokolo - ISS (1996)
 #BibNo  NameSchool
 1277  Manuella GodeauLuxembourg (ISL)
 229  Ollie HopwoodAntwerp (AIS)
 3273  Juliette LibbyLuxembourg (ISL)
 4632  Maria KrenkovacHamburg (ISH)
 5270  Carmela Van der MeulenLuxembourg (ISL)
 6730  Hetti WeissStavanger (ISS)
 7416  Sarah QuastenDusseldorf (ISD)
 8 DNS Fanney MagnusdottirLuxembourg (ISL)
  GIRLS +16 - 400 METER - FINALFRIDAY TIME: 14.34  
  NECIS record: 1:00.09 Chichi Nwokolo - ISS (1996)
 #BibNo  NameSchool
 3274  Clémence LyonnetLuxembourg (ISL)
 4632  Maria KrenkovacHamburg (ISH)
 529  Ollie HopwoodAntwerp (AIS)
 6273  Juliette LibbyLuxembourg (ISL)
 7277  Manuella GodeauLuxembourg (ISL)
  GIRLS +16 - 800 METER - FINALSATURDAY TIME: 13.45  
  NECIS record: 2:20.87 Claudia Moehrke - AIS (2013)
 #BibNo  NameSchool
 2278  Margaux MalcourantLuxembourg (ISL)
 2417  Yuka SajiDusseldorf (ISD)
 2 DNS Lauren WiginCopenhagen (CIS)
 2274  Clémence LyonnetLuxembourg (ISL)
 2 DNS Amelia WiginCopenhagen (CIS)
  GIRLS +16 - 1500 METER - FINALFRIDAY TIME: 11.40  
  NECIS record: 4:55.09 Marlies Overbeeke - ISH (1998)
 #BibNo  NameSchool
 1 DNS Amelia WiginCopenhagen (CIS)
 2417  Yuka SajiDusseldorf (ISD)
 3731  Rachel HendersonStavanger (ISS)
 4274  Clémence LyonnetLuxembourg (ISL)
 5 DNS Victoria JadedCopenhagen (CIS)
 6278  Margaux MalcourantLuxembourg (ISL)
 7 DNS Lauren WiginCopenhagen (CIS)
  GIRLS +16 - 3000 METER - FINALSATURDAY TIME: 9.45  
  NECIS record: 10:25.53 Marlies Overbeeke - ISH (1998)
 #BibNo  NameSchool
 1731  Rachel HendersonStavanger (ISS)
 2 DNS Lauren WiginCopenhagen (CIS)
 3278  Margaux MalcourantLuxembourg (ISL)
 4 DNS Amelia WiginCopenhagen (CIS)
 5801  Victoria JadedCopenhagen (CIS)
  GIRLS +16 - 80 METER HURDLES - FINALFRIDAY TIME: 9.30  
  NECIS record: 17.67 Larissa Gibson-Smith - ISA (2011)
  ( 76.2 CM, 8 HURDLES, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
 #BibNo  NameSchool
 429  Ollie HopwoodAntwerp (AIS)
 5730  Hetti WeissStavanger (ISS)
  GIRLS +16 - HIGH JUMP - FINALFRIDAY TIME: 10.30  
  NECIS record: 1.58 Tessa Mades - CIS (2015)
 #BibNo  NameSchool
 1416  Sarah QuastenDusseldorf (ISD)
 2632  Maria KrenkovacHamburg (ISH)
  GIRLS +16 - LONG JUMP - FINALSATURDAY TIME: 13.30  
  NECIS record: 5.24 Petra Sairanen - ISL (1990)
 #BibNo  NameSchool
 1270  Carmela Van der MeulenLuxembourg (ISL)
 2 DNS Ollie HopwoodAntwerp (AIS)
 3 DNS Margaux MalcourantLuxembourg (ISL)
 4274  Clémence LyonnetLuxembourg (ISL)
 5417  Yuka SajiDusseldorf (ISD)
 6730  Hetti WeissStavanger (ISS)
 7416  Sarah QuastenDusseldorf (ISD)
 8280  Fanney MagnusdottirLuxembourg (ISL)
  GIRLS +16 - SHOT PUT - FINALSATURDAY TIME: 12.00  
  NECIS record: 10.09 Natsuli Teranaka - ISD (2014)
  ( 4.0 KG )
 #BibNo  NameSchool
 1731  Rachel HendersonStavanger (ISS)
 2273  Juliette LibbyLuxembourg (ISL)
 3277  Manuella GodeauLuxembourg (ISL)
 429  Ollie HopwoodAntwerp (AIS)
 5730  Hetti WeissStavanger (ISS)
  GIRLS +16 - DISCUS - FINALFRIDAY TIME: 12.00  
  NECIS record: 26.23 Kristin Mykkanen - ISS (1998)
  ( 1.0 KG )
 #BibNo  NameSchool
 1278  Margaux MalcourantLuxembourg (ISL)
 2270  Carmela Van der MeulenLuxembourg (ISL)
 3277  Manuella GodeauLuxembourg (ISL)
 4731  Rachel HendersonStavanger (ISS)
 5416  Sarah QuastenDusseldorf (ISD)
  GIRLS +16 - 4 X 100 M RELAY - FINALFRIDAY TIME: 16.35  
  NECIS record: 53.11 (SSHL) (1999)
 #   NameSchool
 4   Inčs Glaesener
Manuella Godeau
Alexandria Brocklehurst
Fanney Magnusdottir
Luxembourg (ISL) - A
 6   Osariemen Idehen
Rachel Henderson
Kelly Shinners
Hetti Weiss
Stavanger (ISS) - A
 7   Yvette Snozzi
Eoline Cloarec
Sarah Quasten
Julia Tölle
Dusseldorf - A
  GIRLS +16 - 4 X 400 M RELAY - FINALSATURDAY TIME: 15.48  
  NECIS record: 4:27.65 (ISL) (2006)
 #   NameSchool
 1   Tess Kaufmann
Chloe Wheeler
Gerda Kazakeviciene
Ana Dadu
Copenhagen (CIS) - A
 2   Leya Bazzy
Ellie Beynon
Gina Cukrowicz
Ollie Hopwood
Antwerp (AIS) - A
 3   Hetti Weiss
Osariemen Idehen
Rachel Henderson
Kelly Shinners
Stavanger (ISS) - A
 4   Ilona Winter
Clémence Lyonnet
Emilie Korva
Manuella Godeau
Luxembourg (ISL) - A
 5   Yuka Saji
Eoline Cloarec
Sarah Quasten
Julia Tölle
Dusseldorf - A
  BOYS U12 - 100 METER - ROUND 1FRIDAY TIME: 10.45  
  NECIS record: 12.69 Yu Funabashi - ISD (2001)
  Qualification for semi finals: top 3 from each heat plus 4 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 2838  Sam ShroffCopenhagen (CIS)
 3246  Hrafn KjartanssonLuxembourg (ISL)
 4700  Thomas WilsonStavanger (ISS)
 5110  Nolan BernathAmsterdam (ISA)
 6311  Cristobal BeccarThe Hague (ASH)
 7608  Dalohn BraunHamburg (ISH)
 81013  Luke WortelboerBonn (BIS)
 HEAT 2
 2242  Maxym BoutoleauLuxembourg (ISL)
 3100  Sebastian AardoomAmsterdam (ISA)
 4840  DongGun YoonCopenhagen (CIS)
 51008  Adam ValterBonn (BIS)
 6612  Caleb MikoHamburg (ISH)
 7310  Jacobo MartinezThe Hague (ASH)
 HEAT 3
 2106  Milo QuennoyAmsterdam (ISA)
 3245  Sam NatiLuxembourg (ISL)
 41011  Luca ArrowsmithBonn (BIS)
 5309  Niklas KiesselbachThe Hague (ASH)
 6702  Donatien de CazenoveStavanger (ISS)
 7611  Herman LangasHamburg (ISH)
 HEAT 4
 2289  Christoffer RosenkvistLuxembourg (ISL)
 3839  Kyle ParkCopenhagen (CIS)
 4341  Matthew WilliamsThe Hague (ASH)
 57  Morris Van beekAntwerp (AIS)
 61014  Colin TrubyBonn (BIS)
 7 DNS Simon DieboldHamburg (ISH)
  BOYS U12 - 100 METER - SEMI FINALSSATURDAY TIME: 9.07  
  NECIS record: 12.69 Yu Funabashi - ISD (2001)
  Qualification for final: top 3 from each heat plus 2 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 1242  Maxym BoutoleauLuxembourg (ISL)
 2245  Sam NatiLuxembourg (ISL)
 31008  Adam ValterBonn (BIS)
 4309  Niklas KiesselbachThe Hague (ASH)
 51014  Colin TrubyBonn (BIS)
 6289  Christoffer RosenkvistLuxembourg (ISL)
 7341  Matthew WilliamsThe Hague (ASH)
 8246  Hrafn KjartanssonLuxembourg (ISL)
 HEAT 2
 1700  Thomas WilsonStavanger (ISS)
 2100  Sebastian AardoomAmsterdam (ISA)
 3106  Milo QuennoyAmsterdam (ISA)
 4310  Jacobo MartinezThe Hague (ASH)
 5110  Nolan BernathAmsterdam (ISA)
 6608  Dalohn BraunHamburg (ISH)
 71013  Luke WortelboerBonn (BIS)
 8311  Cristobal BeccarThe Hague (ASH)
  BOYS U12 - 100 METER - FINALSATURDAY TIME: 12.35  
  NECIS record: 12.69 Yu Funabashi - ISD (2001)
 #BibNo  NameSchool
 1608  Dalohn BraunHamburg (ISH)
 2310  Jacobo MartinezThe Hague (ASH)
 3106  Milo QuennoyAmsterdam (ISA)
 4309  Niklas KiesselbachThe Hague (ASH)
 5100  Sebastian AardoomAmsterdam (ISA)
 61008  Adam ValterBonn (BIS)
 7245  Sam NatiLuxembourg (ISL)
 8110  Nolan BernathAmsterdam (ISA)
  BOYS U12 - 200 METER - ROUND 1FRIDAY TIME: 13.41  
  NECIS record: 24.17 Jonas Lipka - ISD (2007)
  Qualification for semi finals: top 3 from each heat plus 4 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 26  Duco StruijkAntwerp (AIS)
 31013  Luke WortelboerBonn (BIS)
 4608  Dalohn BraunHamburg (ISH)
 5109  Kohei IshikawaAmsterdam (ISA)
 6245  Sam NatiLuxembourg (ISL)
 7321  David BarreraThe Hague (ASH)
 HEAT 2
 2838  Sam ShroffCopenhagen (CIS)
 3311  Cristobal BeccarThe Hague (ASH)
 4289  Christoffer RosenkvistLuxembourg (ISL)
 52  Bjorn ColtvetAntwerp (AIS)
 6105  Jorge PozaAmsterdam (ISA)
 71011  Luca ArrowsmithBonn (BIS)
 HEAT 3
 2241  Jasur BekmirzaevLuxembourg (ISL)
 3103  Luke MorrisonAmsterdam (ISA)
 4700  Thomas WilsonStavanger (ISS)
 51009  Toan Robelin-MarcelBonn (BIS)
 61  Cassius BentleyAntwerp (AIS)
 7309  Niklas KiesselbachThe Hague (ASH)
 8843  Ronan CunninghamCopenhagen (CIS)
 HEAT 4
 23  Christian MulderAntwerp (AIS)
 3701  Brady NorthrupStavanger (ISS)
 4242  Maxym BoutoleauLuxembourg (ISL)
 5 DNS John EgelstonCopenhagen (CIS)
 6331  Jamari GreenThe Hague (ASH)
 71014  Colin TrubyBonn (BIS)
 8101  Rishabh BanerjeeAmsterdam (ISA)
  BOYS U12 - 200 METER - SEMI FINALSSATURDAY TIME: 10.55  
  NECIS record: 24.17 Jonas Lipka - ISD (2007)
  Qualification for final: top 3 from each heat plus 2 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 1311  Cristobal BeccarThe Hague (ASH)
 21013  Luke WortelboerBonn (BIS)
 3289  Christoffer RosenkvistLuxembourg (ISL)
 42  Bjorn ColtvetAntwerp (AIS)
 5309  Niklas KiesselbachThe Hague (ASH)
 61014  Colin TrubyBonn (BIS)
 73  Christian MulderAntwerp (AIS)
 8701  Brady NorthrupStavanger (ISS)
 HEAT 2
 11011  Luca ArrowsmithBonn (BIS)
 2700  Thomas WilsonStavanger (ISS)
 3608  Dalohn BraunHamburg (ISH)
 4245  Sam NatiLuxembourg (ISL)
 5242  Maxym BoutoleauLuxembourg (ISL)
 6241  Jasur BekmirzaevLuxembourg (ISL)
 7838  Sam ShroffCopenhagen (CIS)
 8105  Jorge PozaAmsterdam (ISA)
  BOYS U12 - 200 METER - FINALSATURDAY TIME: 14.14  
  NECIS record: 24.17 Jonas Lipka - ISD (2007)
 #BibNo  NameSchool
 1608  Dalohn BraunHamburg (ISH)
 2289  Christoffer RosenkvistLuxembourg (ISL)
 32  Bjorn ColtvetAntwerp (AIS)
 4309  Niklas KiesselbachThe Hague (ASH)
 5245  Sam NatiLuxembourg (ISL)
 6242  Maxym BoutoleauLuxembourg (ISL)
 7700  Thomas WilsonStavanger (ISS)
 81013  Luke WortelboerBonn (BIS)
  BOYS U12 - 400 METER - ROUND 1FRIDAY TIME: 15.18  
  NECIS record: 1.00.70 Senan Costigan - ISL (2014)
  Qualification for final: winner of each heat plus 4 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 2241  Jasur BekmirzaevLuxembourg (ISL)
 3701  Brady NorthrupStavanger (ISS)
 4840  DongGun YoonCopenhagen (CIS)
 5610  Oscar HoyerHamburg (ISH)
 61006  Pavel ShchienkoBonn (BIS)
 7306  Otto HirstiusThe Hague (ASH)
 82  Bjorn ColtvetAntwerp (AIS)
 HEAT 2
 23  Christian MulderAntwerp (AIS)
 3106  Milo QuennoyAmsterdam (ISA)
 4289  Christoffer RosenkvistLuxembourg (ISL)
 5848  Jackson BakerCopenhagen (CIS)
 6330  David SchonThe Hague (ASH)
 71007  Oliver MartinoBonn (BIS)
 HEAT 3
 27  Morris Van beekAntwerp (AIS)
 3341  Matthew WilliamsThe Hague (ASH)
 41015  Alex QuainooBonn (BIS)
 5100  Sebastian AardoomAmsterdam (ISA)
 6703  Phillip GrubmuellerStavanger (ISS)
 7246  Hrafn KjartanssonLuxembourg (ISL)
 HEAT 4
 2309  Niklas KiesselbachThe Hague (ASH)
 3613  Nicholas SmirosHamburg (ISH)
 4844  Owen MasonCopenhagen (CIS)
 5245  Sam NatiLuxembourg (ISL)
 6 DNS Nolan BernathAmsterdam (ISA)
 71002  Tom BeckBonn (BIS)
  BOYS U12 - 400 METER - FINALSATURDAY TIME: 11.50  
  NECIS record: 1.00.70 Senan Costigan - ISL (2014)
 #BibNo  NameSchool
 1840  DongGun YoonCopenhagen (CIS)
 2106  Milo QuennoyAmsterdam (ISA)
 32  Bjorn ColtvetAntwerp (AIS)
 4289  Christoffer RosenkvistLuxembourg (ISL)
 5245  Sam NatiLuxembourg (ISL)
 6703  Phillip GrubmuellerStavanger (ISS)
 7241  Jasur BekmirzaevLuxembourg (ISL)
 8848  Jackson BakerCopenhagen (CIS)
  BOYS U12 - 800 METER - FINALSATURDAY TIME: 13.13  
  NECIS record: 2:25.44 Floris Zevenbergen - ISH (1998)
 #BibNo  NameSchool
 1312  Marco Baglioni GutierrezThe Hague (ASH)
 11003  Mathis PinsardBonn (BIS)
 1244  Samuel MorrisLuxembourg (ISL)
 1702  Donatien de CazenoveStavanger (ISS)
 1107  Tate RansomAmsterdam (ISA)
 1845  Robbie BjerreCopenhagen (CIS)
 1 DNS Herman LangasHamburg (ISH)
 14  William PiederAntwerp (AIS)
 11001  Preston HendricksBonn (BIS)
 1240  William AlexanderLuxembourg (ISL)
 1148  Finn ClancyAmsterdam (ISA)
 1847  James BuddCopenhagen (CIS)
 1341  Matthew WilliamsThe Hague (ASH)
 2321  David BarreraThe Hague (ASH)
 2108  Tristan TimmermansAmsterdam (ISA)
 2275  Raphael Rivero-StevenetLuxembourg (ISL)
 2703  Phillip GrubmuellerStavanger (ISS)
 21006  Pavel ShchienkoBonn (BIS)
 2848  Jackson BakerCopenhagen (CIS)
 2610  Oscar HoyerHamburg (ISH)
 2243  Vivien HenzLuxembourg (ISL)
 2102  Noah KlineAmsterdam (ISA)
 2846  Sebastian ShillitoCopenhagen (CIS)
 21002  Tom BeckBonn (BIS)
 2104  Jonathan PaparoAmsterdam (ISA)
  BOYS U12 - 1500 METER - FINALFRIDAY TIME: 12.10  
  NECIS record: 5:06.93 Junny Jung - ASH (2014)
 #BibNo  NameSchool
 1107  Tate RansomAmsterdam (ISA)
 2846  Sebastian ShillitoCopenhagen (CIS)
 3310  Jacobo MartinezThe Hague (ASH)
 41004  Franz-Josef KnopsBonn (BIS)
 54  William PiederAntwerp (AIS)
 6243  Vivien HenzLuxembourg (ISL)
 7611  Herman LangasHamburg (ISH)
 8312  Marco Baglioni GutierrezThe Hague (ASH)
 91003  Mathis PinsardBonn (BIS)
 10845  Robbie BjerreCopenhagen (CIS)
 11613  Nicholas SmirosHamburg (ISH)
 12240  William AlexanderLuxembourg (ISL)
 13108  Tristan TimmermansAmsterdam (ISA)
 14148  Finn ClancyAmsterdam (ISA)
 151001  Preston HendricksBonn (BIS)
 16847  James BuddCopenhagen (CIS)
 17275  Raphael Rivero-StevenetLuxembourg (ISL)
 18244  Samuel MorrisLuxembourg (ISL)
 191002  Tom BeckBonn (BIS)
 20849  Cole SturinoCopenhagen (CIS)
 21102  Noah KlineAmsterdam (ISA)
 22104  Jonathan PaparoAmsterdam (ISA)
  BOYS U12 - 60 M. MINI HURDLES - ROUND 1FRIDAY TIME: 10.00  
  ( 60 CM, 6 HURDLES, 11.75 / 7.50 / 10.75 )
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 1240  William AlexanderLuxembourg (ISL)
 26  Duco StruijkAntwerp (AIS)
 31012  Benjamin LiBonn (BIS)
 HEAT 2
 1849  Cole SturinoCopenhagen (CIS)
 23  Christian MulderAntwerp (AIS)
 3330  David SchonThe Hague (ASH)
 HEAT 3
 1610  Oscar HoyerHamburg (ISH)
 2103  Luke MorrisonAmsterdam (ISA)
 3331  Jamari GreenThe Hague (ASH)
 HEAT 4
 11  Cassius BentleyAntwerp (AIS)
 2105  Jorge PozaAmsterdam (ISA)
 31010  Dennis KukushkinBonn (BIS)
 HEAT 5
 1321  David BarreraThe Hague (ASH)
 2 DNS Parshva ShahAntwerp (AIS)
 3101  Rishabh BanerjeeAmsterdam (ISA)
 HEAT 6
 1241  Jasur BekmirzaevLuxembourg (ISL)
 2306  Otto HirstiusThe Hague (ASH)
 3 DNS Pavel ShchienkoBonn (BIS)
 HEAT 7
 11015  Alex QuainooBonn (BIS)
 2841  John EgelstonCopenhagen (CIS)
  BOYS U12 - 60 M. MINI HURDLES - FINALFRIDAY TIME: 10.00  
  ( 60 CM, 6 HURDLES, 11.75 / 7.50 / 10.75 )
 #BibNo  NameSchool
 A-FINAL
  240  William AlexanderLuxembourg (ISL)
  241  Jasur BekmirzaevLuxembourg (ISL)
  330  David SchonThe Hague (ASH)
 B-FINAL
  103  Luke MorrisonAmsterdam (ISA)
  105  Jorge PozaAmsterdam (ISA)
  1012  Benjamin LiBonn (BIS)
 C-FINAL
  1  Cassius BentleyAntwerp (AIS)
  610  Oscar HoyerHamburg (ISH)
  1015  Alex QuainooBonn (BIS)
 D-FINAL
  3  Christian MulderAntwerp (AIS)
  306  Otto HirstiusThe Hague (ASH)
  331  Jamari GreenThe Hague (ASH)
 E-FINAL
  321  David BarreraThe Hague (ASH)
  841  John EgelstonCopenhagen (CIS)
  1010  Dennis KukushkinBonn (BIS)
 F-FINAL
  6  Duco StruijkAntwerp (AIS)
  101  Rishabh BanerjeeAmsterdam (ISA)
  849  Cole SturinoCopenhagen (CIS)
  BOYS U12 - HIGH JUMP - FINALSATURDAY TIME: 10.30  
  NECIS record: 1.48 Daniel King - ASH (2015)
 #BibNo  NameSchool
 1103  Luke MorrisonAmsterdam (ISA)
 2242  Maxym BoutoleauLuxembourg (ISL)
 3311  Cristobal BeccarThe Hague (ASH)
 4106  Milo QuennoyAmsterdam (ISA)
 5703  Phillip GrubmuellerStavanger (ISS)
 6330  David SchonThe Hague (ASH)
 71013  Luke WortelboerBonn (BIS)
 8701  Brady NorthrupStavanger (ISS)
 9612  Caleb MikoHamburg (ISH)
 101014  Colin TrubyBonn (BIS)
 11289  Christoffer RosenkvistLuxembourg (ISL)
 12243  Vivien HenzLuxembourg (ISL)
 13100  Sebastian AardoomAmsterdam (ISA)
 141001  Preston HendricksBonn (BIS)
 151008  Adam ValterBonn (BIS)
 16846  Sebastian ShillitoCopenhagen (CIS)
  BOYS U12 - LONG JUMP - FINALFRIDAY TIME: 9.00  
  NECIS record: 4.97 Andrei Kasten - AISR (2008)
 #BibNo  NameSchool
 1242  Maxym BoutoleauLuxembourg (ISL)
 2241  Jasur BekmirzaevLuxembourg (ISL)
 32  Bjorn ColtvetAntwerp (AIS)
 41012  Benjamin LiBonn (BIS)
 5100  Sebastian AardoomAmsterdam (ISA)
 61010  Dennis KukushkinBonn (BIS)
 7843  Ronan CunninghamCopenhagen (CIS)
 81008  Adam ValterBonn (BIS)
 9105  Jorge PozaAmsterdam (ISA)
 10321  David BarreraThe Hague (ASH)
 11 DNS Hrafn KjartanssonLuxembourg (ISL)
 12110  Nolan BernathAmsterdam (ISA)
 134  William PiederAntwerp (AIS)
 141009  Toan Robelin-MarcelBonn (BIS)
 15700  Thomas WilsonStavanger (ISS)
 16844  Owen MasonCopenhagen (CIS)
 17838  Sam ShroffCopenhagen (CIS)
 18613  Nicholas SmirosHamburg (ISH)
 197  Morris Van beekAntwerp (AIS)
 20702  Donatien de CazenoveStavanger (ISS)
 21311  Cristobal BeccarThe Hague (ASH)
 22310  Jacobo MartinezThe Hague (ASH)
 23849  Cole SturinoCopenhagen (CIS)
 24608  Dalohn BraunHamburg (ISH)
 25612  Caleb MikoHamburg (ISH)
 26107  Tate RansomAmsterdam (ISA)
 27243  Vivien HenzLuxembourg (ISL)
 28309  Niklas KiesselbachThe Hague (ASH)
 291  Cassius BentleyAntwerp (AIS)
 30330  David SchonThe Hague (ASH)
  BOYS U12 - STANDING LONG JUMP - FINALSATURDAY TIME: 12.00  
 #BibNo  NameSchool
 1312  Marco Baglioni GutierrezThe Hague (ASH)
 2614  Noah SwobodaHamburg (ISH)
 3109  Kohei IshikawaAmsterdam (ISA)
 4839  Kyle ParkCopenhagen (CIS)
 5840  DongGun YoonCopenhagen (CIS)
 6108  Tristan TimmermansAmsterdam (ISA)
 7330  David SchonThe Hague (ASH)
 8306  Otto HirstiusThe Hague (ASH)
 96  Duco StruijkAntwerp (AIS)
 101005  Timo Laurusch-PollierBonn (BIS)
 111014  Colin TrubyBonn (BIS)
 121004  Franz-Josef KnopsBonn (BIS)
 13841  John EgelstonCopenhagen (CIS)
 141011  Luca ArrowsmithBonn (BIS)
 15848  Jackson BakerCopenhagen (CIS)
 16244  Samuel MorrisLuxembourg (ISL)
 17275  Raphael Rivero-StevenetLuxembourg (ISL)
 18 DNS Parshva ShahAntwerp (AIS)
 19331  Jamari GreenThe Hague (ASH)
 20104  Jonathan PaparoAmsterdam (ISA)
  BOYS U12 - TURBO JAVELIN - FINALFRIDAY TIME: 15.00  
 #BibNo  NameSchool
 1101  Rishabh BanerjeeAmsterdam (ISA)
 21005  Timo Laurusch-PollierBonn (BIS)
 3702  Donatien de CazenoveStavanger (ISS)
 4 DNS John EgelstonCopenhagen (CIS)
 5845  Robbie BjerreCopenhagen (CIS)
 6244  Samuel MorrisLuxembourg (ISL)
 7312  Marco Baglioni GutierrezThe Hague (ASH)
 8701  Brady NorthrupStavanger (ISS)
 96  Duco StruijkAntwerp (AIS)
 10275  Raphael Rivero-StevenetLuxembourg (ISL)
 11 DNS Christian MulderAntwerp (AIS)
 121006  Pavel ShchienkoBonn (BIS)
 13341  Matthew WilliamsThe Hague (ASH)
 141008  Adam ValterBonn (BIS)
 151004  Franz-Josef KnopsBonn (BIS)
 16839  Kyle ParkCopenhagen (CIS)
 177  Morris Van beekAntwerp (AIS)
 18102  Noah KlineAmsterdam (ISA)
 19105  Jorge PozaAmsterdam (ISA)
 201  Cassius BentleyAntwerp (AIS)
 21614  Noah SwobodaHamburg (ISH)
  BOYS U12 - BALL - FINALFRIDAY TIME: 15.00  
  NECIS record: 50.03 John Heinrich - ISL (2009)
  ( 200 GRAM )
 #BibNo  NameSchool
 1110  Nolan BernathAmsterdam (ISA)
 2306  Otto HirstiusThe Hague (ASH)
 31010  Dennis KukushkinBonn (BIS)
 4107  Tate RansomAmsterdam (ISA)
 5148  Finn ClancyAmsterdam (ISA)
 64  William PiederAntwerp (AIS)
 7310  Jacobo MartinezThe Hague (ASH)
 8245  Sam NatiLuxembourg (ISL)
 9846  Sebastian ShillitoCopenhagen (CIS)
 10703  Phillip GrubmuellerStavanger (ISS)
 11612  Caleb MikoHamburg (ISH)
 12843  Ronan CunninghamCopenhagen (CIS)
 131007  Oliver MartinoBonn (BIS)
 14 DNS Hrafn KjartanssonLuxembourg (ISL)
 152  Bjorn ColtvetAntwerp (AIS)
 16331  Jamari GreenThe Hague (ASH)
 17847  James BuddCopenhagen (CIS)
 181012  Benjamin LiBonn (BIS)
 19700  Thomas WilsonStavanger (ISS)
 20613  Nicholas SmirosHamburg (ISH)
 21240  William AlexanderLuxembourg (ISL)
 221009  Toan Robelin-MarcelBonn (BIS)
 23109  Kohei IshikawaAmsterdam (ISA)
  BOYS U12 - 4 X 100 M RELAY - FINALFRIDAY TIME: 17.10  
  NECIS record: 55.57 (ISL) (2013)
 #   NameSchool
 A-FINAL
 1   Niklas Kiesselbach
Cristobal Beccar
Matthew Williams
Jacobo Martinez
The Hague (ASH) - A
 2   Jorge Poza
Sebastian Aardoom
Milo Quennoy
Nolan Bernath
Amsterdam (ISA) - A
 3   Ronan Cunningham
DongGun Yoon
Kyle Park
Owen Mason
Copenhagen (CIS) - A
 4   Maxym Boutoleau
William Alexander
Vivien Henz
Sam Nati
Luxembourg (ISL) - A
 5   Cassius Bentley
Christian Mulder
William Pieder
Bjorn Coltvet
Antwerp (AIS) - A
 6   Brady Northrup
Thomas Wilson
Donatien de Cazenove
Phillip Grubmueller
Stavanger (ISS) - A
 7   Adam Valter
Colin Truby
Luca Arrowsmith
Luke Wortelboer
Bonn (BIS) - A
 8   Dalohn Braun
Oscar Hoyer
Caleb Miko
Herman Langas
Hamburg (ISH) - A
 B-FINAL
 3   Jasur Bekmirzaev
Hrafn Kjartansson
Samuel Morris
Christoffer Rosenkvist
Luxembourg (ISL) - B
 4   Kohei Ishikawa
Luke Morrison
Finn Clancy
Tate Ransom
Amsterdam (ISA) - B
 5   Sam Shroff
John Egelston
Jackson Baker
James Budd
Copenhagen (CIS) - B
 6   Toan Robelin-Marcel
Preston Hendricks
Timo Laurusch-Pollier
Benjamin Li
Bonn (BIS) - B
  BOYS U12 - 4 X 400 M RELAY - FINALSATURDAY TIME: 15.08  
  NECIS record: 4:39.66 (ISL) (2008)
 #   NameSchool
 A-FINAL
 1   Cristobal Beccar
Matthew Williams
Marco Baglioni Gutierrez
David Barrera
The Hague (ASH) - A
 2   Sebastian Shillito
Owen Mason
James Budd
Robbie Bjerre
Copenhagen (CIS) - A
 3   Thomas Wilson
Brady Northrup
Donatien de Cazenove
Phillip Grubmueller
Stavanger (ISS) - A
 4   Tom Beck
Mathis Pinsard
Preston Hendricks
Alex Quainoo
Bonn (BIS) - A
 5   Herman Langas
Oscar Hoyer
Nicholas Smiros
Dalohn Braun
Hamburg (ISH) - A
 6   Nolan Bernath
Tate Ransom
Sebastian Aardoom
Milo Quennoy
Amsterdam (ISA) - A
 7   Morris Van beek
William Pieder
Christian Mulder
Bjorn Coltvet
Antwerp (AIS) - A
 8   Sam Nati
Christoffer Rosenkvist
William Alexander
Vivien Henz
Luxembourg (ISL) - A
 B-FINAL
 5   Oliver Martino
Pavel Shchienko
Dennis Kukushkin
Benjamin Li
Bonn (BIS) - B
 6   Tristan Timmermans
Jonathan Paparo
Noah Kline
Finn Clancy
Amsterdam (ISA) - B
 7   Jasur Bekmirzaev
Hrafn Kjartansson
Samuel Morris
Maxym Boutoleau
Luxembourg (ISL) - B
  BOYS U14 - 100 METER - ROUND 1FRIDAY TIME: 10.21  
  NECIS record: 11.85 Jared Lyons - AIS (1992)
  Qualification for semi finals: top 3 from each heat plus 4 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 2708  Nicholas DuBoisStavanger (ISS)
 3866  Eoin Simpson BrownCopenhagen (CIS)
 412  Tom BeynonAntwerp (AIS)
 5337  Ivan BihariThe Hague (ASH)
 6231  Timon HeverLuxembourg (ISL)
 71026  Jarl BentzenBonn (BIS)
 8 DNS Greg PapadomanolakisDusseldorf (ISD)
 HEAT 2
 2709  Giovanni CroattoStavanger (ISS)
 3347  Derrick PerilloThe Hague (ASH)
 418  Junior Van HeygenAntwerp (AIS)
 51023  Jeremy SchmidBonn (BIS)
 6404  Devlin MaslenDusseldorf (ISD)
 7622  Matthew McDonaghHamburg (ISH)
 8117  Duncan BernathAmsterdam (ISA)
 HEAT 3
 1400  Oliver BarrieDusseldorf (ISD)
 2207  Senan CostiganLuxembourg (ISL)
 316  Julius PuontiAntwerp (AIS)
 41027  Erik JonssonBonn (BIS)
 5706  Mason BarzizaStavanger (ISS)
 6351  Isaiah KingThe Hague (ASH)
 7868  Nicolas StewartCopenhagen (CIS)
 8116  Trinabh BanerjeeAmsterdam (ISA)
 HEAT 4
 2349  Peyton VossosThe Hague (ASH)
 3711  Nikolaj StřleStavanger (ISS)
 4405  Daniel JoyceDusseldorf (ISD)
 513  Gabby BrotmannAntwerp (AIS)
 6867  Andrea TorellaCopenhagen (CIS)
 7623  Noah MikoHamburg (ISH)
 8125  Max HeinzeAmsterdam (ISA)
  BOYS U14 - 100 METER - SEMI FINALSSATURDAY TIME: 9.21  
  NECIS record: 11.85 Jared Lyons - AIS (1992)
  Qualification for final: top 3 from each heat plus 2 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 1116  Trinabh BanerjeeAmsterdam (ISA)
 2709  Giovanni CroattoStavanger (ISS)
 31027  Erik JonssonBonn (BIS)
 4207  Senan CostiganLuxembourg (ISL)
 5711  Nikolaj StřleStavanger (ISS)
 6125  Max HeinzeAmsterdam (ISA)
 71026  Jarl BentzenBonn (BIS)
 8231  Timon HeverLuxembourg (ISL)
 HEAT 2
 116  Julius PuontiAntwerp (AIS)
 2351  Isaiah KingThe Hague (ASH)
 318  Junior Van HeygenAntwerp (AIS)
 4347  Derrick PerilloThe Hague (ASH)
 512  Tom BeynonAntwerp (AIS)
 6337  Ivan BihariThe Hague (ASH)
 7349  Peyton VossosThe Hague (ASH)
 8867  Andrea TorellaCopenhagen (CIS)
  BOYS U14 - 100 METER - FINALSATURDAY TIME: 12.45  
  NECIS record: 11.85 Jared Lyons - AIS (1992)
 #BibNo  NameSchool
 1351  Isaiah KingThe Hague (ASH)
 218  Junior Van HeygenAntwerp (AIS)
 312  Tom BeynonAntwerp (AIS)
 4207  Senan CostiganLuxembourg (ISL)
 5347  Derrick PerilloThe Hague (ASH)
 61027  Erik JonssonBonn (BIS)
 7709  Giovanni CroattoStavanger (ISS)
 8125  Max HeinzeAmsterdam (ISA)
  BOYS U14 - 200 METER - ROUND 1FRIDAY TIME: 13.09  
  NECIS record: 24.15 Stefan Sigvaldsson - ISL (2012)
  Qualification for semi finals: top 3 from each heat plus 4 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 2401  Harrison BrownDusseldorf (ISD)
 3207  Senan CostiganLuxembourg (ISL)
 418  Junior Van HeygenAntwerp (AIS)
 5120  Victor DornerAmsterdam (ISA)
 6708  Nicholas DuBoisStavanger (ISS)
 7867  Andrea TorellaCopenhagen (CIS)
 8328  Gavin MontaltoThe Hague (ASH)
 HEAT 2
 2352  Daniel KingThe Hague (ASH)
 319  Sander VandebovenkampAntwerp (AIS)
 4400  Oliver BarrieDusseldorf (ISD)
 5623  Noah MikoHamburg (ISH)
 6116  Trinabh BanerjeeAmsterdam (ISA)
 71023  Jeremy SchmidBonn (BIS)
 8711  Nikolaj StřleStavanger (ISS)
 HEAT 3
 2709  Giovanni CroattoStavanger (ISS)
 3347  Derrick PerilloThe Hague (ASH)
 41026  Jarl BentzenBonn (BIS)
 516  Julius PuontiAntwerp (AIS)
 6129  Cody SalzbergAmsterdam (ISA)
 7404  Devlin MaslenDusseldorf (ISD)
 HEAT 4
 2337  Ivan BihariThe Hague (ASH)
 3868  Nicolas StewartCopenhagen (CIS)
 41027  Erik JonssonBonn (BIS)
 5126  Can KaracaAmsterdam (ISA)
 6231  Timon HeverLuxembourg (ISL)
 713  Gabby BrotmannAntwerp (AIS)
 8707  Etienne de CazenoveStavanger (ISS)
  BOYS U14 - 200 METER - SEMI FINALSSATURDAY TIME: 11.15  
  NECIS record: 24.15 Stefan Sigvaldsson - ISL (2012)
  Qualification for final: top 3 from each heat plus 2 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 1 DNS Nicolas StewartCopenhagen (CIS)
 216  Julius PuontiAntwerp (AIS)
 318  Junior Van HeygenAntwerp (AIS)
 4347  Derrick PerilloThe Hague (ASH)
 5352  Daniel KingThe Hague (ASH)
 6709  Giovanni CroattoStavanger (ISS)
 7867  Andrea TorellaCopenhagen (CIS)
 8231  Timon HeverLuxembourg (ISL)
 HEAT 2
 1337  Ivan BihariThe Hague (ASH)
 2 DNS Gabby BrotmannAntwerp (AIS)
 319  Sander VandebovenkampAntwerp (AIS)
 4207  Senan CostiganLuxembourg (ISL)
 51027  Erik JonssonBonn (BIS)
 6711  Nikolaj StřleStavanger (ISS)
 7401  Harrison BrownDusseldorf (ISD)
 8707  Etienne de CazenoveStavanger (ISS)
  BOYS U14 - 200 METER - FINALSATURDAY TIME: 14.22  
  NECIS record: 24.15 Stefan Sigvaldsson - ISL (2012)
 #BibNo  NameSchool
 118  Junior Van HeygenAntwerp (AIS)
 219  Sander VandebovenkampAntwerp (AIS)
 31027  Erik JonssonBonn (BIS)
 4207  Senan CostiganLuxembourg (ISL)
 5347  Derrick PerilloThe Hague (ASH)
 6352  Daniel KingThe Hague (ASH)
 7709  Giovanni CroattoStavanger (ISS)
 8337  Ivan BihariThe Hague (ASH)
  BOYS U14 - 400 METER - ROUND 1FRIDAY TIME: 14.50  
  NECIS record: 54.30 Peter Graham - ISL (1998)
  Qualification for final: winner of each heat plus 5 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 1123  Kaiya HaraguchiAmsterdam (ISA)
 2227  Paul PerichonLuxembourg (ISL)
 3711  Nikolaj StřleStavanger (ISS)
 4124  Berend HarmsAmsterdam (ISA)
 5352  Daniel KingThe Hague (ASH)
 6407  Nick SchenkDusseldorf (ISD)
 714  Maurits NederlofAntwerp (AIS)
 8207  Senan CostiganLuxembourg (ISL)
 HEAT 2
 117  Floris Van BeekAntwerp (AIS)
 2 DNS Greg PapadomanolakisDusseldorf (ISD)
 3351  Isaiah KingThe Hague (ASH)
 420  Elias VerderAntwerp (AIS)
 5704  Toby WesselinghStavanger (ISS)
 6231  Timon HeverLuxembourg (ISL)
 7122  Jack EnsmingerAmsterdam (ISA)
 8328  Gavin MontaltoThe Hague (ASH)
 HEAT 3
 212  Tom BeynonAntwerp (AIS)
 3230  Dillon ForsythLuxembourg (ISL)
 4349  Peyton VossosThe Hague (ASH)
 5708  Nicholas DuBoisStavanger (ISS)
 61028  Bulcsu LaczkóBonn (BIS)
 7705  Douwe VeenStavanger (ISS)
 8125  Max HeinzeAmsterdam (ISA)
  BOYS U14 - 400 METER - FINALSATURDAY TIME: 12.00  
  NECIS record: 54.30 Peter Graham - ISL (1998)
 #BibNo  NameSchool
 1125  Max HeinzeAmsterdam (ISA)
 2352  Daniel KingThe Hague (ASH)
 3351  Isaiah KingThe Hague (ASH)
 4207  Senan CostiganLuxembourg (ISL)
 512  Tom BeynonAntwerp (AIS)
 6123  Kaiya HaraguchiAmsterdam (ISA)
 7124  Berend HarmsAmsterdam (ISA)
 817  Floris Van BeekAntwerp (AIS)
  BOYS U14 - 800 METER - FINALSATURDAY TIME: 13.29  
  NECIS record: 2:08.30 Brian Smith - ISA (2011)
 #BibNo  NameSchool
 1 DNS Matthew McDonaghHamburg (ISH)
 1320  Chad PetroThe Hague (ASH)
 1121  Ryan EnsmingerAmsterdam (ISA)
 114  Maurits NederlofAntwerp (AIS)
 1402  Tim FuxDusseldorf (ISD)
 1230  Dillon ForsythLuxembourg (ISL)
 1705  Douwe VeenStavanger (ISS)
 11028  Bulcsu LaczkóBonn (BIS)
 1124  Berend HarmsAmsterdam (ISA)
 1710  Peter MorrisonStavanger (ISS)
 1221  Arnaud GlaesenerLuxembourg (ISL)
 1357  Vladimir PopovThe Hague (ASH)
 1404  Devlin MaslenDusseldorf (ISD)
 11024  Hugo PinsardBonn (BIS)
 2707  Etienne de CazenoveStavanger (ISS)
 2 DNS Kaiya HaraguchiAmsterdam (ISA)
 2623  Noah MikoHamburg (ISH)
 21025  Louis de FremontBonn (BIS)
 2304  Luke NeelandThe Hague (ASH)
 217  Floris Van BeekAntwerp (AIS)
 2401  Harrison BrownDusseldorf (ISD)
 2227  Paul PerichonLuxembourg (ISL)
 2704  Toby WesselinghStavanger (ISS)
 2222  Andrew HarveyLuxembourg (ISL)
 2405  Daniel JoyceDusseldorf (ISD)
 2118  Trent BohanAmsterdam (ISA)
  BOYS U14 - 1500 METER - FINALFRIDAY TIME: 11.50  
  NECIS record: 4:39.05 Christopher Goldsworthy - CIS (2010)
 #BibNo  NameSchool
 1869  Casey ShultisCopenhagen (CIS)
 21028  Bulcsu LaczkóBonn (BIS)
 3127  Cole RansomAmsterdam (ISA)
 4232  John LawrenceLuxembourg (ISL)
 5304  Luke NeelandThe Hague (ASH)
 615  Camden OpferAntwerp (AIS)
 7710  Peter MorrisonStavanger (ISS)
 8403  Niklas HarnishDusseldorf (ISD)
 91025  Louis de FremontBonn (BIS)
 10320  Chad PetroThe Hague (ASH)
 11704  Toby WesselinghStavanger (ISS)
 12227  Paul PerichonLuxembourg (ISL)
 13128  Oliver CarmontAmsterdam (ISA)
 14870  Ryan ShultisCopenhagen (CIS)
 15121  Ryan EnsmingerAmsterdam (ISA)
 16357  Vladimir PopovThe Hague (ASH)
 171024  Hugo PinsardBonn (BIS)
 18404  Devlin MaslenDusseldorf (ISD)
 19705  Douwe VeenStavanger (ISS)
 20222  Andrew HarveyLuxembourg (ISL)
 21119  Thomas DebaigAmsterdam (ISA)
 22226  Junnosuke OmaruLuxembourg (ISL)
 23401  Harrison BrownDusseldorf (ISD)
 24405  Daniel JoyceDusseldorf (ISD)
 25118  Trent BohanAmsterdam (ISA)
  BOYS U14 - 3000 METER - FINALSATURDAY TIME: 10.05  
  NECIS record: 10:01.20 Joseph Phiri - AIS (2005)
 #BibNo  NameSchool
 1127  Cole RansomAmsterdam (ISA)
 2304  Luke NeelandThe Hague (ASH)
 3407  Nick SchenkDusseldorf (ISD)
 4226  Junnosuke OmaruLuxembourg (ISL)
 515  Camden OpferAntwerp (AIS)
 6870  Ryan ShultisCopenhagen (CIS)
 7 DNS Douwe VeenStavanger (ISS)
 81028  Bulcsu LaczkóBonn (BIS)
 91025  Louis de FremontBonn (BIS)
 10320  Chad PetroThe Hague (ASH)
 11869  Casey ShultisCopenhagen (CIS)
 12128  Oliver CarmontAmsterdam (ISA)
 13221  Arnaud GlaesenerLuxembourg (ISL)
 14403  Niklas HarnishDusseldorf (ISD)
 15334  John John LyckdalThe Hague (ASH)
 16119  Thomas DebaigAmsterdam (ISA)
 17232  John LawrenceLuxembourg (ISL)
 18357  Vladimir PopovThe Hague (ASH)
 191024  Hugo PinsardBonn (BIS)
  BOYS U14 - 80 METER HURDLES - ROUND 1FRIDAY TIME: 9.10  
  NECIS record: 11.67 Marcus Ikaheimonen - ISS (2012)
  ( 76.2 CM, 8 HURDLES, 12.00 / 8.00 / 12.00 ) - Qualification for final: top 3 from each heat plus 2 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 2230  Dillon ForsythLuxembourg (ISL)
 3122  Jack EnsmingerAmsterdam (ISA)
 4623  Noah MikoHamburg (ISH)
 520  Elias VerderAntwerp (AIS)
 6117  Duncan BernathAmsterdam (ISA)
 7349  Peyton VossosThe Hague (ASH)
 8710  Peter MorrisonStavanger (ISS)
 HEAT 2
 2207  Senan CostiganLuxembourg (ISL)
 3622  Matthew McDonaghHamburg (ISH)
 4129  Cody SalzbergAmsterdam (ISA)
 5708  Nicholas DuBoisStavanger (ISS)
 6707  Etienne de CazenoveStavanger (ISS)
 716  Julius PuontiAntwerp (AIS)
 8120  Victor DornerAmsterdam (ISA)
  BOYS U14 - 80 METER HURDLES - FINALSATURDAY TIME: 8.50  
  NECIS record: 11.67 Marcus Ikaheimonen - ISS (2012)
  ( 76.2 CM, 8 HURDLES, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
 #BibNo  NameSchool
 1129  Cody SalzbergAmsterdam (ISA)
 2707  Etienne de CazenoveStavanger (ISS)
 316  Julius PuontiAntwerp (AIS)
 4710  Peter MorrisonStavanger (ISS)
 5207  Senan CostiganLuxembourg (ISL)
 6117  Duncan BernathAmsterdam (ISA)
 7122  Jack EnsmingerAmsterdam (ISA)
 8349  Peyton VossosThe Hague (ASH)
  BOYS U14 - HIGH JUMP - FINALSATURDAY TIME: 12.00  
  NECIS record: 1.75 Toomas Tuohikorpi - ISH (1986)
 #BibNo  NameSchool
 119  Sander VandebovenkampAntwerp (AIS)
 2123  Kaiya HaraguchiAmsterdam (ISA)
 3221  Arnaud GlaesenerLuxembourg (ISL)
 4351  Isaiah KingThe Hague (ASH)
 5356  Wout SchrameijerThe Hague (ASH)
 6711  Nikolaj StřleStavanger (ISS)
 71027  Erik JonssonBonn (BIS)
 81026  Jarl BentzenBonn (BIS)
 9 DNS Berend HarmsAmsterdam (ISA)
 10402  Tim FuxDusseldorf (ISD)
 11230  Dillon ForsythLuxembourg (ISL)
 12121  Ryan EnsmingerAmsterdam (ISA)
 1315  Camden OpferAntwerp (AIS)
 14 DNS Mason BarzizaStavanger (ISS)
 15 DNS Greg PapadomanolakisDusseldorf (ISD)
 16 DNS Senan CostiganLuxembourg (ISL)
 17709  Giovanni CroattoStavanger (ISS)
 18710  Peter MorrisonStavanger (ISS)
 19405  Daniel JoyceDusseldorf (ISD)
 20401  Harrison BrownDusseldorf (ISD)
 21866  Eoin Simpson BrownCopenhagen (CIS)
 221023  Jeremy SchmidBonn (BIS)
 23871  Michele TurcoCopenhagen (CIS)
  BOYS U14 - LONG JUMP - FINALFRIDAY TIME: 12.00  
  NECIS record: 5.74 John Harris - ISD (1989)
 #BibNo  NameSchool
 1349  Peyton VossosThe Hague (ASH)
 213  Gabby BrotmannAntwerp (AIS)
 3 DNS Trinabh BanerjeeAmsterdam (ISA)
 4226  Junnosuke OmaruLuxembourg (ISL)
 5712  Duncan WilliamsonStavanger (ISS)
 6352  Daniel KingThe Hague (ASH)
 7230  Dillon ForsythLuxembourg (ISL)
 8406  Greg PapadomanolakisDusseldorf (ISD)
 9710  Peter MorrisonStavanger (ISS)
 10129  Cody SalzbergAmsterdam (ISA)
 111026  Jarl BentzenBonn (BIS)
 12708  Nicholas DuBoisStavanger (ISS)
 1320  Elias VerderAntwerp (AIS)
 14866  Eoin Simpson BrownCopenhagen (CIS)
 15709  Giovanni CroattoStavanger (ISS)
 161028  Bulcsu LaczkóBonn (BIS)
 17227  Paul PerichonLuxembourg (ISL)
 1817  Floris Van BeekAntwerp (AIS)
 19403  Niklas HarnishDusseldorf (ISD)
 20337  Ivan BihariThe Hague (ASH)
 2116  Julius PuontiAntwerp (AIS)
 221027  Erik JonssonBonn (BIS)
 23867  Andrea TorellaCopenhagen (CIS)
 24125  Max HeinzeAmsterdam (ISA)
 251023  Jeremy SchmidBonn (BIS)
 26405  Daniel JoyceDusseldorf (ISD)
 27120  Victor DornerAmsterdam (ISA)
 28871  Michele TurcoCopenhagen (CIS)
 29869  Casey ShultisCopenhagen (CIS)
 30356  Wout SchrameijerThe Hague (ASH)
 31400  Oliver BarrieDusseldorf (ISD)
  BOYS U14 - SHOT PUT - FINALFRIDAY TIME: 13.30  
  NECIS record: 14.14 Robert Gronström - SSHL (2007)
  ( 3.0 KG )
 #BibNo  NameSchool
 1712  Duncan WilliamsonStavanger (ISS)
 213  Gabby BrotmannAntwerp (AIS)
 3328  Gavin MontaltoThe Hague (ASH)
 412  Tom BeynonAntwerp (AIS)
 5868  Nicolas StewartCopenhagen (CIS)
 6709  Giovanni CroattoStavanger (ISS)
 7870  Ryan ShultisCopenhagen (CIS)
 8351  Isaiah KingThe Hague (ASH)
 9232  John LawrenceLuxembourg (ISL)
 10871  Michele TurcoCopenhagen (CIS)
 11222  Andrew HarveyLuxembourg (ISL)
 12122  Jack EnsmingerAmsterdam (ISA)
 1318  Junior Van HeygenAntwerp (AIS)
 14118  Trent BohanAmsterdam (ISA)
 15706  Mason BarzizaStavanger (ISS)
 16352  Daniel KingThe Hague (ASH)
 17711  Nikolaj StřleStavanger (ISS)
 18128  Oliver CarmontAmsterdam (ISA)
  BOYS U14 - DISCUS - FINALSATURDAY TIME: 10.30  
  NECIS record: 34.84 Eliot Gil - ISA (2002)
  ( 1.0 KG )
 #BibNo  NameSchool
 1328  Gavin MontaltoThe Hague (ASH)
 217  Floris Van BeekAntwerp (AIS)
 3117  Duncan BernathAmsterdam (ISA)
 4712  Duncan WilliamsonStavanger (ISS)
 51023  Jeremy SchmidBonn (BIS)
 6119  Thomas DebaigAmsterdam (ISA)
 818  Junior Van HeygenAntwerp (AIS)
 91026  Jarl BentzenBonn (BIS)
 10127  Cole RansomAmsterdam (ISA)
 1112  Tom BeynonAntwerp (AIS)
 12221  Arnaud GlaesenerLuxembourg (ISL)
 13706  Mason BarzizaStavanger (ISS)
 14222  Andrew HarveyLuxembourg (ISL)
 151027  Erik JonssonBonn (BIS)
 16401  Harrison BrownDusseldorf (ISD)
 17352  Daniel KingThe Hague (ASH)
 18231  Timon HeverLuxembourg (ISL)
 19404  Devlin MaslenDusseldorf (ISD)
 20334  John John LyckdalThe Hague (ASH)
 29400  Oliver BarrieDusseldorf (ISD)
  BOYS U14 - 4 X 100 M RELAY - FINALFRIDAY TIME: 16.50  
  NECIS record: 49.66 (ASH) (2003)
 #   NameSchool
 A-FINAL
 1   Oliver Barrie
Harrison Brown
Devlin Maslen
Daniel Joyce
Dusseldorf - A
 2   Derrick Perillo
Ivan Bihari
Isaiah King
Peyton Vossos
The Hague (ASH) - A
 3   Jarl Bentzen
Hugo Pinsard
Louis de Fremont
Erik Jonsson
Bonn (BIS) - A
 4   Giovanni Croatto
Nikolaj Střle
Duncan Williamson
Peter Morrison
Stavanger (ISS) - A
 5   Casey Shultis
Nicolas Stewart
Ryan Shultis
Eoin Simpson Brown
Copenhagen (CIS) - A
 6   Trinabh Banerjee
Max Heinze
Kaiya Haraguchi
Can Karaca
Amsterdam (ISA) - A
 7   Julius Puonti
Junior Van Heygen
Sander Vandebovenkamp
Tom Beynon
Antwerp (AIS) - A
 8   Arnaud Glaesener
Junnosuke Omaru
Timon Hever
Senan Costigan
Luxembourg (ISL) - A
 B-FINAL
 3   Elias Verder
Camden Opfer
Maurits Nederlof
Gabby Brotmann
Antwerp (AIS) - B
 4   Duncan Bernath
Jack Ensminger
Victor Dorner
Berend Harms
Amsterdam (ISA) - B
 5   Vladimir Popov
Wout Schrameijer
John John Lyckdal
Gavin Montalto
The Hague (ASH) - B
 6   Nicholas DuBois
Douwe Veen
Mason Barziza
Toby Wesselingh
Stavanger (ISS) - B
  BOYS U14 - 4 X 400 M RELAY - FINALSATURDAY TIME: 15.24  
  NECIS record: 4:06.93 (ISL) (1989)
 #   NameSchool
 A-FINAL
 2   Giovanni Croatto
Douwe Veen
Nicholas DuBois
Peter Morrison
Stavanger (ISS) - A
 3   Jarl Bentzen
Louis de Fremont
Hugo Pinsard
Erik Jonsson
Bonn (BIS) - A
 4   Jack Ensminger
Kaiya Haraguchi
Berend Harms
Max Heinze
Amsterdam (ISA) - A
 5   John John Lyckdal
Isaiah King
Luke Neeland
Daniel King
The Hague (ASH) - A
 6   Julius Puonti
Junior Van Heygen
Floris Van Beek
Tom Beynon
Antwerp (AIS) - A
 7   Casey Shultis
Eoin Simpson Brown
Ryan Shultis
Casey Shultis
Copenhagen (CIS) - A
 8   Oliver Barrie
Harrison Brown
Devlin Maslen
Daniel Joyce
Dusseldorf - A
 B-FINAL
 5   Elias Verder
Camden Opfer
Gabby Brotmann
Maurits Nederlof
Antwerp (AIS) - B
 6   Victor Dorner
Thomas Debaig
Oliver Carmont
Cole Ransom
Amsterdam (ISA) - B
 7   Duncan Williamson
Mason Barziza
Etienne de Cazenove
Toby Wesselingh
Stavanger (ISS) - B
  BOYS U16 - 100 METER - ROUND 1FRIDAY TIME: 10.06  
  NECIS record: 11.09 Pieter Winters - ISA (1993)
  Qualification for semi finals: top 3 from each heat plus 7 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 2202  Hayden BooneLuxembourg (ISL)
 31040  Shaquille BankawitzBonn (BIS)
 4 DNS Ian MřllerCopenhagen (CIS)
 5261  Preston JohnsonLuxembourg (ISL)
 6626  Tim BartlettHamburg (ISH)
 7 DNS Sebastian JensenCopenhagen (CIS)
 HEAT 2
 2630  Drew LapinsHamburg (ISH)
 31043  Chinamelo UdeajaBonn (BIS)
 4141  Joshua LeeAmsterdam (ISA)
 5413  Ewan BaudryDusseldorf (ISD)
 6816  Jesper SřlvbergCopenhagen (CIS)
 7220  Niclas WenzelLuxembourg (ISL)
 HEAT 3
 3804  Paul HansenCopenhagen (CIS)
 4217  Cameron ForsythLuxembourg (ISL)
 51041  Dante CardinaliBonn (BIS)
 6415  Nikolaos PapadomanolakisDusseldorf (ISD)
 71044  Levente LaczkóBonn (BIS)
  BOYS U16 - 100 METER - SEMI FINALSSATURDAY TIME: 9.32  
  NECIS record: 11.09 Pieter Winters - ISA (1993)
  Qualification for final: top 3 from each heat plus 2 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 2804  Paul HansenCopenhagen (CIS)
 3415  Nikolaos PapadomanolakisDusseldorf (ISD)
 4202  Hayden BooneLuxembourg (ISL)
 5261  Preston JohnsonLuxembourg (ISL)
 6816  Jesper SřlvbergCopenhagen (CIS)
 7626  Tim BartlettHamburg (ISH)
 8630  Drew LapinsHamburg (ISH)
 HEAT 2
 1 DNS Niclas WenzelLuxembourg (ISL)
 2413  Ewan BaudryDusseldorf (ISD)
 31041  Dante CardinaliBonn (BIS)
 41043  Chinamelo UdeajaBonn (BIS)
 5217  Cameron ForsythLuxembourg (ISL)
 6141  Joshua LeeAmsterdam (ISA)
 71044  Levente LaczkóBonn (BIS)
 81040  Shaquille BankawitzBonn (BIS)
  BOYS U16 - 100 METER - FINALSATURDAY TIME: 12.55  
  NECIS record: 11.09 Pieter Winters - ISA (1993)
 #BibNo  NameSchool
 1626  Tim BartlettHamburg (ISH)
 2816  Jesper SřlvbergCopenhagen (CIS)
 3202  Hayden BooneLuxembourg (ISL)
 4261  Preston JohnsonLuxembourg (ISL)
 51043  Chinamelo UdeajaBonn (BIS)
 6217  Cameron ForsythLuxembourg (ISL)
 7141  Joshua LeeAmsterdam (ISA)
 81041  Dante CardinaliBonn (BIS)
  BOYS U16 - 200 METER - ROUND 1FRIDAY TIME: 12.53  
  NECIS record: 22.87 Eivind Omli - AIS (2007)
  Qualification for final: top 3 from each heat plus 2 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 2217  Cameron ForsythLuxembourg (ISL)
 31041  Dante CardinaliBonn (BIS)
 4202  Hayden BooneLuxembourg (ISL)
 5415  Nikolaos PapadomanolakisDusseldorf (ISD)
 6822  Arthuro van Alebeek AlonsCopenhagen (CIS)
 71043  Chinamelo UdeajaBonn (BIS)
 HEAT 2
 2816  Jesper SřlvbergCopenhagen (CIS)
 3261  Preston JohnsonLuxembourg (ISL)
 4804  Paul HansenCopenhagen (CIS)
 51042  Raphael SchweglerBonn (BIS)
 6220  Niclas WenzelLuxembourg (ISL)
 7 DNS Shaquille BankawitzBonn (BIS)
 8141  Joshua LeeAmsterdam (ISA)
  BOYS U16 - 200 METER - FINALSATURDAY TIME: 14.30  
  NECIS record: 22.87 Eivind Omli - AIS (2007)
 #BibNo  NameSchool
 1 DNS Arthuro van Alebeek AlonsCopenhagen (CIS)
 21042  Raphael SchweglerBonn (BIS)
 3217  Cameron ForsythLuxembourg (ISL)
 4261  Preston JohnsonLuxembourg (ISL)
 5202  Hayden BooneLuxembourg (ISL)
 6816  Jesper SřlvbergCopenhagen (CIS)
 71043  Chinamelo UdeajaBonn (BIS)
 8141  Joshua LeeAmsterdam (ISA)
  BOYS U16 - 400 METER - ROUND 1FRIDAY TIME: 14.38  
  NECIS record: 51.51 Eivind Omli - AIS (2007)
  Qualification for final: top 2 from each heat plus 4 fastest losers
 #BibNo  NameSchool
 HEAT 1
 31043  Chinamelo UdeajaBonn (BIS)
 4822  Arthuro van Alebeek AlonsCopenhagen (CIS)
 5220  Niclas WenzelLuxembourg (ISL)
 6413  Ewan BaudryDusseldorf (ISD)
 727  Brock PeloquinAntwerp (AIS)
 HEAT 2
 31042  Raphael SchweglerBonn (BIS)
 4217  Cameron ForsythLuxembourg (ISL)
 51041  Dante CardinaliBonn (BIS)
 6261  Preston JohnsonLuxembourg (ISL)
 7715  Adam MeierStavanger (ISS)
  BOYS U16 - 400 METER - FINALSATURDAY TIME: 12.05  
  NECIS record: 51.51 Eivind Omli - AIS (2007)
 #BibNo  NameSchool
 11041  Dante CardinaliBonn (BIS)
 2715  Adam MeierStavanger (ISS)
 3261  Preston JohnsonLuxembourg (ISL)
 4217  Cameron ForsythLuxembourg (ISL)
 5822  Arthuro van Alebeek AlonsCopenhagen (CIS)
 61043  Chinamelo UdeajaBonn (BIS)
 71042  Raphael SchweglerBonn (BIS)
 8 DNS Ewan BaudryDusseldorf (ISD)
  BOYS U16 - 800 METER - FINALSATURDAY TIME: 13.37  
  NECIS record: 2:03.04 Brian Smith - ISA (2013)
 #BibNo  NameSchool
 11039  Tobias VolsgenBonn (BIS)
 1715  Adam MeierStavanger (ISS)
 1219  Mathijs Vander SticheleLuxembourg (ISL)
 128  Alex RypmaAntwerp (AIS)
 1414  Nick OloskyDusseldorf (ISD)
 1626  Tim BartlettHamburg (ISH)
 227  Brock PeloquinAntwerp (AIS)
 2217  Cameron ForsythLuxembourg (ISL)
 2413  Ewan BaudryDusseldorf (ISD)
 2 DNS Raphael SchweglerBonn (BIS)
 2233  Sondre BergLuxembourg (ISL)
  BOYS U16 - 1500 METER - FINALFRIDAY TIME: 11.30  
  NECIS record: 4:23.64 Chico Villano - ISD (1990)
 #BibNo  NameSchool
 1715  Adam MeierStavanger (ISS)
 2811  Atticus McWhorterCopenhagen (CIS)
 31039  Tobias VolsgenBonn (BIS)
 4143  Dane GauglerAmsterdam (ISA)
 5414  Nick OloskyDusseldorf (ISD)
 628  Alex RypmaAntwerp (AIS)
 7219  Mathijs Vander SticheleLuxembourg (ISL)
 8233  Sondre BergLuxembourg (ISL)
  BOYS U16 - 3000 METER - FINALSATURDAY TIME: 10.25  
  NECIS record: 9:25.95 Chico Villano - ISD (1990)
 #BibNo  NameSchool
 1219  Mathijs Vander SticheleLuxembourg (ISL)
 21039  Tobias VolsgenBonn (BIS)
 3414  Nick OloskyDusseldorf (ISD)
 4143  Dane GauglerAmsterdam (ISA)
 5233  Sondre BergLuxembourg (ISL)
  BOYS U16 - 100 METER HURDLES - FINALFRIDAY TIME: 9.35  
  NECIS record: 14.62 Marcus Ikäheimonen - ISS (2013)
  ( 84.0 CM, 10 HURDLES, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
 #BibNo  NameSchool
 2628  Max DresslerHamburg (ISH)
 31041  Dante CardinaliBonn (BIS)
 4142  Mitchell SherrardAmsterdam (ISA)
 5202  Hayden BooneLuxembourg (ISL)
 6 DNS Pandoyo RanuhStavanger (ISS)
 7629  Alex HerzHamburg (ISH)
 8631  Mathys LusertHamburg (ISH)
  BOYS U16 - HIGH JUMP - FINALFRIDAY TIME: 12.00  
  NECIS record: 1.81 Lawson Sherrard - ISA (2015)
 #BibNo  NameSchool
 1811  Atticus McWhorterCopenhagen (CIS)
 2713  Pandoyo RanuhStavanger (ISS)
 3 DNS Sebastian JensenCopenhagen (CIS)
 4627  Lukas DieboldHamburg (ISH)
 51039  Tobias VolsgenBonn (BIS)
 6261  Preston JohnsonLuxembourg (ISL)
 7217  Cameron ForsythLuxembourg (ISL)
 8629  Alex HerzHamburg (ISH)
 928  Alex RypmaAntwerp (AIS)
 10714  Connor EngenStavanger (ISS)
 11809  Adrian LiaosCopenhagen (CIS)
 12626  Tim BartlettHamburg (ISH)
 13631  Mathys LusertHamburg (ISH)
 141044  Levente LaczkóBonn (BIS)
 15715  Adam MeierStavanger (ISS)
  BOYS U16 - LONG JUMP - FINALSATURDAY TIME: 10.30  
  NECIS record: 6.39 Vincent Scillitani - ISS (2004)
 #BibNo  NameSchool
 11043  Chinamelo UdeajaBonn (BIS)
 21040  Shaquille BankawitzBonn (BIS)
 3627  Lukas DieboldHamburg (ISH)
 4202  Hayden BooneLuxembourg (ISL)
 5142  Mitchell SherrardAmsterdam (ISA)
 6220  Niclas WenzelLuxembourg (ISL)
 7715  Adam MeierStavanger (ISS)
 81039  Tobias VolsgenBonn (BIS)
 9811  Atticus McWhorterCopenhagen (CIS)
 10415  Nikolaos PapadomanolakisDusseldorf (ISD)
 11141  Joshua LeeAmsterdam (ISA)
 12872  Sean QuinCopenhagen (CIS)
 13629  Alex HerzHamburg (ISH)
 1428  Alex RypmaAntwerp (AIS)
 15809  Adrian LiaosCopenhagen (CIS)
 16713  Pandoyo RanuhStavanger (ISS)
 17413  Ewan BaudryDusseldorf (ISD)
 18631  Mathys LusertHamburg (ISH)
 1927  Brock PeloquinAntwerp (AIS)
 201044  Levente LaczkóBonn (BIS)
 21626  Tim BartlettHamburg (ISH)
 22 DNS Dane GauglerAmsterdam (ISA)
 23822  Arthuro van Alebeek AlonsCopenhagen (CIS)
 24628  Max DresslerHamburg (ISH)
  BOYS U16 - TRIPLE JUMP - FINALFRIDAY TIME: 15.00  
  NECIS record: 12.15 M. Finniss - ISL (1993)
 #BibNo  NameSchool
 1811  Atticus McWhorterCopenhagen (CIS)
 2261  Preston JohnsonLuxembourg (ISL)
 31042  Raphael SchweglerBonn (BIS)
  BOYS U16 - SHOT PUT - FINALSATURDAY TIME: 9.00  
  NECIS record: 12.62 Sebastian Swett - CIS (2001)
  ( 5.0 KG )
 #BibNo  NameSchool
 1627  Lukas DieboldHamburg (ISH)
 2220  Niclas WenzelLuxembourg (ISL)
 3219  Mathijs Vander SticheleLuxembourg (ISL)
 4 DNS Sean QuinCopenhagen (CIS)
 5628  Max DresslerHamburg (ISH)
 6714  Connor EngenStavanger (ISS)
 7 DNS Tim BartlettHamburg (ISH)
 81041  Dante CardinaliBonn (BIS)
 9415  Nikolaos PapadomanolakisDusseldorf (ISD)
 10809  Adrian LiaosCopenhagen (CIS)
 111043  Chinamelo UdeajaBonn (BIS)
 12630  Drew LapinsHamburg (ISH)
 131040  Shaquille BankawitzBonn (BIS)
 141044  Levente LaczkóBonn (BIS)
  BOYS U16 - DISCUS - FINALFRIDAY TIME: 13.30  
  NECIS record: 32.98 Wayne Alleyne - ASH (1999)
  ( 1.5 KG )
 #BibNo  NameSchool
 1627  Lukas DieboldHamburg (ISH)
 21042  Raphael SchweglerBonn (BIS)
 3142  Mitchell SherrardAmsterdam (ISA)
 4714  Connor EngenStavanger (ISS)
 5219  Mathijs Vander SticheleLuxembourg (ISL)
 6413  Ewan BaudryDusseldorf (ISD)
 7143  Dane GauglerAmsterdam (ISA)
 8629  Alex HerzHamburg (ISH)
 9630  Drew LapinsHamburg (ISH)
 101044  Levente LaczkóBonn (BIS)
 11626  Tim BartlettHamburg (ISH)
 121040  Shaquille BankawitzBonn (BIS)
 13415  Nikolaos PapadomanolakisDusseldorf (ISD)
 14202  Hayden BooneLuxembourg (ISL)
  BOYS U16 - 4 X 100 M RELAY - FINALFRIDAY TIME: 16.40  
  NECIS record: 45.69 (ISS) (2003)
 #   NameSchool
 2   Sondre Berg
Andrew Harvey
John Lawrence
Niclas Wenzel
Luxembourg (ISL) - B
 4   Dante Cardinali
Levente Laczkó
Raphael Schwegler
Chinamelo Udeaja
Bonn (BIS) - A
 5   Atticus McWhorter
Sean Quin
Paul Hansen
Adrian Liaos
Copenhagen (CIS) - A
 6   Cameron Forsyth
Mathijs Vander Stichele
Hayden Boone
Preston Johnson
Luxembourg (ISL) - A
 7   Drew Lapins
Mathys Lusert
Lukas Diebold
Tim Bartlett
Hamburg (ISH) - A
 8   Mitchell Sherrard
Dane Gaugler
Cody Salzberg
Joshua Lee
Amsterdam (ISA) - A
  BOYS U16 - 4 X 400 M RELAY - FINALSATURDAY TIME: 15.40  
  NECIS record: 3:38.91 (ISL) (2012)
 #   NameSchool
 A-FINAL
 2   Lukas Diebold
Drew Lapins
Max Dressler
Tim Bartlett
Hamburg (ISH) - A
 3   Hayden Boone
Cameron Forsyth
Mathijs Vander Stichele
Preston Johnson
Luxembourg (ISL) - A
 4   Chinamelo Udeaja
Shaquille Bankawitz
Dante Cardinali
Raphael Schwegler
Bonn (BIS) - A
 5   Arthuro van Alebeek Alons
Adrian Liaos
Paul Hansen
Sean Quin
Copenhagen (CIS) - A
 6   Joshua Lee
Cody Salzberg
Mitchell Sherrard
Dane Gaugler
Amsterdam (ISA) - A
 B-FINAL
 7   Sondre Berg
Timon Hever
Niclas Wenzel
Dillon Forsyth
Luxembourg (ISL) - B
 8    Mix ISL/AIS - B
  BOYS +16 - 100 METER - FINALFRIDAY TIME: 10.00  
  NECIS record: 10.90 Andoly Rathling - ASH (1995)
 #BibNo  NameSchool
 4875  Sebastian Jensen-VisserCopenhagen (CIS)
 5633  Aryan MalekiHamburg (ISH)
 6803  Jesse DrameCopenhagen (CIS)
  BOYS +16 - 200 METER - FINALFRIDAY TIME: 12.45  
  NECIS record: 22.25 Andoly Rathling - ASH (1995)
 #BibNo  NameSchool
 3803  Jesse DrameCopenhagen (CIS)
 4810  Samuel MarcusCopenhagen (CIS)
 5215  Lachlan KeayLuxembourg (ISL)
 6875  Sebastian Jensen-VisserCopenhagen (CIS)
  BOYS +16 - 400 METER - FINALFRIDAY TIME: 14.30  
  NECIS record: 50.25 Brian Smith - ISA (2014)
 #BibNo  NameSchool
 3 DNS Samuel MarcusCopenhagen (CIS)
 4215  Lachlan KeayLuxembourg (ISL)
 5716  Kyle MooneyStavanger (ISS)
 6216  Sebastian FaucheuxLuxembourg (ISL)
 7 DNS Sebastian Jensen-VisserCopenhagen (CIS)
  BOYS +16 - 800 METER - FINALSATURDAY TIME: 13.53  
  NECIS record: 1:57.78 Brian Smith - ISA (2015)
 #BibNo  NameSchool
 1216  Sebastian FaucheuxLuxembourg (ISL)
 2716  Kyle MooneyStavanger (ISS)
 3 DNS Noah TegatzDusseldorf (ISD)
 4215  Lachlan KeayLuxembourg (ISL)
 5 DNS Joris WechslerCopenhagen (CIS)
  BOYS +16 - 1500 METER - FINALFRIDAY TIME: 11.30  
  NECIS record: 4:26.05 Lennard Hachmann - ISH (1993)
 #BibNo  NameSchool
 1716  Kyle MooneyStavanger (ISS)
 2223  Giovanni FerroLuxembourg (ISL)
 3418  Noah TegatzDusseldorf (ISD)
 4212  Espen BergquistLuxembourg (ISL)
 5216  Sebastian FaucheuxLuxembourg (ISL)
 6821  Joris WechslerCopenhagen (CIS)
  BOYS +16 - 3000 METER - FINALSATURDAY TIME: 10.25  
  NECIS record: 09:33.5 Daniel Filipson - SSHL (2009)
 #BibNo  NameSchool
 1223  Giovanni FerroLuxembourg (ISL)
 2716  Kyle MooneyStavanger (ISS)
 3418  Noah TegatzDusseldorf (ISD)
 4212  Espen BergquistLuxembourg (ISL)
  BOYS +16 - 100 METER HURDLES - FINALFRIDAY TIME: 9.35  
  NECIS record: 14.13 Brendan Smyth - AIS (2013)
  ( 84.0 CM, 10 HURDLES, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
 #BibNo  NameSchool
 1215  Lachlan KeayLuxembourg (ISL)
  BOYS +16 - HIGH JUMP - FINALFRIDAY TIME: 9.00  
  NECIS record: 1.95 Carl Lundmark - SSHL (1997)
 #BibNo  NameSchool
 1215  Lachlan KeayLuxembourg (ISL)
 2633  Aryan MalekiHamburg (ISH)
  BOYS +16 - LONG JUMP - FINALSATURDAY TIME: 12.00  
  NECIS record: 6.29 Anders Elfving - SSHL (2006)
 #BibNo  NameSchool
 1216  Sebastian FaucheuxLuxembourg (ISL)
 2716  Kyle MooneyStavanger (ISS)
 3633  Aryan MalekiHamburg (ISH)
 4803  Jesse DrameCopenhagen (CIS)
  BOYS +16 - TRIPLE JUMP - FINALFRIDAY TIME: 16.00  
  NECIS record: 13.59 Gennaro D’Agostino - ISL (1990)
 #BibNo  NameSchool
 1216  Sebastian FaucheuxLuxembourg (ISL)
  BOYS +16 - SHOT PUT - FINALSATURDAY TIME: 10.30  
  NECIS record: 14.75 Oscar Soderman - SSHL (2001)
  ( 5.0 KG )
 #BibNo  NameSchool
 1212  Espen BergquistLuxembourg (ISL)
 2633  Aryan MalekiHamburg (ISH)
 3223  Giovanni FerroLuxembourg (ISL)
  BOYS +16 - DISCUS - FINALFRIDAY TIME: 10.30  
  NECIS record: 36.91 Joshua Jordan - ISL (2002)
  ( 1.5 KG )
 #BibNo  NameSchool
 1223  Giovanni FerroLuxembourg (ISL)
 2212  Espen BergquistLuxembourg (ISL)
 3633  Aryan MalekiHamburg (ISH)
  BOYS +16 - 4 X 100 M RELAY - FINALFRIDAY TIME: 16.30  
  NECIS record: 45.75 (ISL) (2013)
 #   NameSchool
 4   Peter Morrison
Douwe Veen
Nikolaj Střle
Kyle Mooney
Stavanger (ISS) - A
 5   Giovanni Ferro
Espen Bergquist
Lachlan Keay
Sebastian Faucheux
Luxembourg (ISL) - A
 6   Samuel Marcus
Jesper Sřlvberg
Sebastian Jensen-Visser
Jesse Drame
Copenhagen (CIS) - A
  BOYS +16 - 4 X 400 M RELAY - FINALSATURDAY TIME: 15.48  
  NECIS record: 3.33.96 (ISL) (2013)
 #   NameSchool
 6   Atticus McWhorter
Joris Wechsler
Jesper Sřlvberg
Jesse Drame
Copenhagen (CIS) - A
 7   Peter Morrison
Douwe Veen
Giovanni Croatto
Kyle Mooney
Stavanger (ISS) - A
 8   Giovanni Ferro
Espen Bergquist
Sebastian Faucheux
Lachlan Keay
Luxembourg (ISL) - A