Greve Atletik indbyder til
AFSLUTNINGSSTÆVNET 2014
den 27-28 september i Greve
   Officielle resultater    Klubliste med resultater Resultater lørdag Resultater søndag
Startlister -Lørdag -Søndag Resultater
  RESULTATERUpdated: 2014-09-29 00:19  
  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M HÆKSØN KL. 10.00  
  ( 68,6CM )
NrResultat NavnKlub  
1 47.90 Karla Scharfe -2003
Annika Haldbo -2003
Betty Marie Ramsgaard Jen -2004
Rebekka Schaldemose -2003
Sparta 1  
  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M HÆKSØN KL. 10.00  
  ( 68,6CM )
NrResultat NavnKlub  
1 45.98 Mads Rubek Vitoft -2003
Dhruv Mehrotra -2003
Rasmus Hvorup Jensen -2004
Sofus Lassen -2003
Sparta 1  
  PIGER 16-17 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 10.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 10.00-0.6 Simone Björk Lautrup -1998IK Hellas  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Simone Björk Lautrup9.51-1.19.70-1.49.91+1.19.29+1.610.00-0.69.89+0.0
  DRENGE 16-17 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 10.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 10.78+0.9 Mikkel Eggert Strand -1998Helsingør IF  
  DNS  Malthe Aabye -1998København IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Mikkel Eggert Strand10.63+0.010.78+0.9x x x x 
  MÆND SENIOR - TRESPRINGSØN KL. 10.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 12.45+0.7 Mark Ahlehuus -1988Glostrup IC  
2 11.94+0.1 Jakob Molander -1983København IF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS  Emil Ipsen -1999Ballerup AK  
  DNS  Kristian Ipsen -1993Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Mark Ahlehuus12.24+0.012.08+0.012.40+1.812.06+1.7x 12.45+0.7
Jakob Molander11.94+0.111.93+0.211.91+0.0x 10.81-0.1x 
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 10.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 14.52 Thea Jensen -1999Hvidovre AM  
2 12.30 Emilie R. Hansen -1999Sparta  
3 11.18 Ane Riber -1999Køge Atletik  
4 11.11 Mathilde Lindhardt Byrges -2000Slagelse Atletik DELTA  
5 9.04 Laura Pauska -99HUAC  
6 8.47 Rebecca Nielsen -2000Ballerup AK  
7 8.14 Feline Christens -2000Bagsværd AC  
8 8.09 Mia Helene Mørck -1999Bagsværd AC  
9 7.43 Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik  
10 6.85 Nanna Fleig Mortensen -2000Bagsværd AC  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thea Jensenx13.8113.88x14.1714.52
Emilie R. Hansen11.3711.9211.5311.8512.30x
Ane Riber10.8210.5510.7610.8811.0211.18
Mathilde Lindhardt Byrges10.4610.2910.7410.1311.1110.51
Laura Pauska8.668.688.388.869.048.58
Rebecca Nielsen8.208.268.308.158.47x
Feline Christens7.668.018.14
Mia Helene Mørck7.888.097.37
Sofie Reib7.027.177.43
Nanna Fleig Mortensenx6.856.57
  PIGER 16-17 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 10.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 42.46 Anne Søgaard -98Greve Atletik  
2 39.87 Amanda Lillevang Rasmusse -1997Sparta  
3 38.86 Anne Krarup Knudsen -1998Sparta  
4 29.05 Viktoria Andersen -1998Kalundborg IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anne Søgaard37.9638.0739.49x42.4639.65
Amanda Lillevang Rasmussexx36.6639.87xx
Anne Krarup Knudsen38.86xx36.55xx
Viktoria Andersen28.0125.6029.0527.5628.7528.86
  KVINDER SENIOR - HAMMERKASTSØN KL. 10.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 44.19 Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM  
2 32.20 Maria Hansen -1990København IF  
  DNS Rebecka Kvist -83SWE-Alvesta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Maria Sløk Hansen42.5144.19xxxx
Maria Hansenx32.2031.1130.01x30.62
  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 60 M HÆKSØN KL. 10.10  
  ( 76,2CM )
NrResultat NavnKlub  
1 42.86 Gertrud Rose Jensen -2001
Victoria Lee Lendal -2002
Cecilie Boesdal -2001
Ida Beiter Bomme -2001
Sparta 1  
2 46.87 Cirkeline Hindsberg -2002
Sara Olsson -2002
Lykke Laursen -2002
Ida Boe Rasmussen -2003
Greve  
3 52.32 Mie Hylling Axelsson -2002
Anna Sofie Frænde -2001
Signe Grevy Ejstrup -2001
Alberthe W Simonsen -2002
Sparta 2  
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 10.10  
NrResultat NavnKlub  
1 1.80 Kenneth Pedersen -97Greve Atletik  
2 1.65 Mikkel Eggert Strand -1998Helsingør IF  
3 1.65 Villads Clausen -1998Amager Atletik Club  
  X Albert Ranning -1998København IF  
 1.551.601.651.701.751.801.85 
Kenneth Pedersen    xooxxx
Mikkel Eggert Strandoxoxxoxxx   
Villads Clausenxoxoxxoxxx   
Albert Ranning    xxx  
  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGSØN KL. 10.10  
NrResultat NavnKlub  
1 1.80 Kristian Ipsen -1993Ballerup AK  
2 1.60 Mikkel Einiff Larsen -96HG Atletik  
  DNS Philip Reynolds -96Sparta  
 1.351.401.451.501.551.601.651.701.751.801.85 
Kristian Ipsen       ooxxoxxx
Mikkel Einiff Larsenoxoooooxxx    
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 10.10  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.24 Klara Thers-Sonne -2004Sparta  
2 8.81 Josephine Koch Jacobsen -2003Herlev  
3 8.59 Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA  
4 8.11 Karla Scharfe -2003Sparta  
5 7.83 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
6 7.74 Wilma Nilsson -5SWE-Ängelholm IF  
7 7.33 Rebecca Dahl Kokkegård -2003Sparta  
8 6.96 Annemarie Østergaard -2003Bagsværd AC  
9 6.96 Lea Strand Mortensen -2003Køge Atletik  
10 6.76 Clara Reib -2003Fredensborg Atletik  
11 6.74 Cathrine Brandt -2003Bagsværd AC  
12 6.64 Filippa Zäll -3SWE-Ängelholm IF  
13 6.52 Emilie kirst -2004Sparta  
14 6.15 Sofia Bejder Clausen -2003Greve Atletik - Skoletræf  
15 5.92 Ditte Stoltze -2003Slagelse Atletik DELTA  
16 5.89 Annika Haldbo -2003Sparta  
17 5.35 Rebekka Schaldemose -2003Sparta  
18 5.20 Sheila Petersen -2003Fredensborg Atletik  
19 5.19 Maja B. Merklin -2004Bagsværd AC  
20 4.91 Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta  
21 4.78 Sara Grønning -2003Sparta  
22 4.18 Rebecca Andersen -2003Viking Atletik  
  DNS Nanna Schaldemose -2004Sparta  
  DNS Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik  
  DNS Kamilla G. Lange -2004FIF Hillerød  
  DNS Isabella Manzenski Hansen -2004IK Hellas  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Klara Thers-Sonne8.468.558.088.788.829.24
Josephine Koch Jacobsen7.99x7.87x8.818.34
Josefine Skifter Andersenx8.458.59xxx
Karla Scharfe7.607.387.387.387.448.11
Caroline Vammen6.687.087.447.437.327.83
Wilma Nilsson7.277.74x7.417.697.42
Rebecca Dahl Kokkegård7.336.506.71
Annemarie Østergaard6.756.636.96
Lea Strand Mortensen6.96x5.82
Clara Reib6.515.646.76
Cathrine Brandt6.74x6.49
Filippa Zäll6.436.64x
Emilie kirst6.225.576.52
Sofia Bejder Clausen6.15xx
Ditte Stoltze5.925.915.70
Annika Haldbo5.014.775.89
Rebekka Schaldemose4.944.835.35
Sheila Petersen4.225.005.20
Maja B. Merklin5.19xx
Asta Ellermann-Kingombe4.914.584.84
Sara Grønning4.66x4.78
Rebecca Andersen4.183.863.83
  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 60 M HÆKSØN KL. 10.15  
  ( 76,2CM )
NrResultat NavnKlub  
1 43.54 Andreas Christoffersen -2001
Christian Munch Skylv -2001
Conrad Lind -2001
Vincent Plas -2001
Sparta 1  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Sparta 2   
  DNS Greve   
  PIGER 14-15 ÅR - 4 X 60 M HÆKSØN KL. 10.20  
  ( 76,2CM )
NrResultat NavnKlub  
1 39.26 Katrine Koch Jacobsen -1999
Laura Nørrung Poulsen -2000
Olivia Thorsgaard -2000
Emilie R. Hansen -1999
Sparta 1  
  DRENGE 14-15 ÅR - 4 X 60 M HÆKSØN KL. 10.20  
  ( 76,2CM )
NrResultat NavnKlub  
1 38.35 Jacob Hvorup -99
Emil Frænde -2000
Mads Lund -2000
Gabriel Lausten -2000
Sparta 1  
2 41.15 Greve   
3 44.71 Astrid Søndergaard -2001
Ya-Chernoh Kamara -2000
Mik Lønborg -2003
Villads Schou -2001
KIF  
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METER KAPGANGSØN KL. 10.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2.38.54 Rose Thyra Tværmose Høegh -2006Amager Atletik Club  
2+102.44.07 Asta G. Lange -2005FIF Hillerød  
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METER KAPGANGSØN KL. 10.30  
NrResultat NavnKlub  
1 3.01.14 Rasmus Brandorff -2005Bagsværd AC  
2 3.08.21 Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM  
3 3.09.61 Rasmus Stisen Jensen -2005Bagsværd AC  
  PIGER 14-15 ÅR - 1000 METER KAPGANGSØN KL. 10.40  
NrResultat NavnKlub  
1 6.51.69 Constance Christiansen -2000København IF  
  DRENGE 10-11 ÅR - 600 METER KAPGANGSØN KL. 10.40  
NrResultat NavnKlub  
1+104.42.58 Mikkel Svendsen -2003Fredensborg Atletik  
  DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METER KAPGANGSØN KL. 10.40  
NrResultat NavnKlub  
1 6.20.35 Asbjørn Birkelund -2002København IF  
  DRENGE 14-15 ÅR - 1000 METER KAPGANGSØN KL. 10.40  
NrResultat NavnKlub  
1+106.14.77 Magne V. Kanneworff -2000København IF  
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER - INDLEDENDESØN KL. 10.50  
  Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1  w: -0.5m/s
1 7.41fFreja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC932p 
2 8.33fAnna Sophia Bonde -2007København IF663p 
3 8.56 Silke Jul Skikkild -2007IK Hellas590p 
4 8.63 Martha Nobelius -2007Køge Atletik555p 
5 8.67 Susanna Ring -2008Amager Atletik Club535p 
6 9.87 Mikala Møller -2007Greve Atletik27p 
7 11.17 Dagmar Walter -2009Amager Atletik Club  
8 13.22 Ida Lund -2009Amager Atletik Club  
 HEAT 2  w: +0.3m/s
1 7.04fMaja Børregaard Voigt -2007Sparta1025p 
2 8.76 Mille Elmer -2007København IF490p 
3 8.99 Thit Tore Jensen -2007Amager Atletik Club375p 
4 9.01 Luna Berg Torsbakke -2008Sparta365p 
5 9.03 Laura Rosenkvist -2007København IF355p 
6 9.07 Emily Osula -2008Sparta335p 
7 9.14 Mathilde Cramer -7Greve Atletik300p 
8 9.51 Alberte Würgau Lindharth -2008IK Hellas161p 
 HEAT 3  w: +1.3m/s
1 7.35fElla Julie Fischer -2007Sparta947p 
2 7.60fClaire Malmbo -2007København IF882p 
3 7.70fHelene Salomonsen -2007Sparta852p 
4 8.33 Selma Madicken Vöge-Widdi -2008Sparta663p 
5 8.33 Anna Solvang -2007IK Hellas663p 
6 8.38 Andrea S. Svendsen -7Greve Atletik648p 
7 8.70 Viola Lei Hansgaard -2008Holte IF520p 
  DNF Lea Larsen -2009Amager Atletik Club  
 HEAT 4  w: -0.6m/s
1 7.65fLotte Grevy Ejstrup -2007Sparta867p 
2 7.68fSilke Lykke Evensen -2007IK Hellas858p 
3 8.43 Emilie Dommer -2007Sparta633p 
4 8.57 Emilia Lohse Linnet -2007Amager Atletik Club585p 
5 8.62 Frida R. Frederiksen -7Greve Atletik560p 
6 8.63 Selma Kilgour -8HG Atletik555p 
7 9.74 Inger Kyst Hansen -2007Sparta75p 
  DNS Ronja Revall -9Greve Atletik  
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1 1025p Maja Børregaard VoigtSparta  
2 947p Ella Julie FischerSparta  
3 932p Freja Isabel KnudsenBagsværd AC  
4 882p Claire MalmboKøbenhavn IF  
5 867p Lotte Grevy EjstrupSparta  
6 858p Silke Lykke EvensenIK Hellas  
7 852p Helene SalomonsenSparta  
8 663p Selma Madicken Vöge-WiddiSparta  
9 663p Anna Sophia BondeKøbenhavn IF  
10 663p Anna SolvangIK Hellas  
11 648p Andrea S. SvendsenGreve Atletik  
12 633p Emilie DommerSparta  
13 590p Silke Jul SkikkildIK Hellas  
14 585p Emilia Lohse LinnetAmager Atletik Club  
15 560p Frida R. FrederiksenGreve Atletik  
16 555p Selma KilgourHG Atletik  
17 555p Martha NobeliusKøge Atletik  
18 535p Susanna RingAmager Atletik Club  
19 520p Viola Lei HansgaardHolte IF  
20 490p Mille ElmerKøbenhavn IF  
21 375p Thit Tore JensenAmager Atletik Club  
22 365p Luna Berg TorsbakkeSparta  
23 355p Laura RosenkvistKøbenhavn IF  
24 335p Emily OsulaSparta  
25 300p Mathilde CramerGreve Atletik  
26 161p Alberte Würgau LindharthIK Hellas  
27 75p Inger Kyst HansenSparta  
28 27p Mikala MøllerGreve Atletik  
  PIGER 12-13 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 10.55  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 10.25+0.3 Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA  
2 10.05+0.0 Astrid Søndergaard -2001København IF  
3 10.05+0.0 Katarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC  
4 9.17+0.6 Yasmine Abbouch -2001København IF  
5 8.75+0.0 Esther Arce -2002Amager Atletik Club  
6 8.55+0.0 Anna Sofie Frænde -2001Sparta  
7 8.20+0.8 Signe Grevy Ejstrup -2001Sparta  
8 8.12+0.0 Anne Gundelach Lorenzen -2002Hvidovre AM  
9 7.83+0.0 Regitze Friis -2002Amager Atletik Club  
  DNS  Ida Beiter Bomme -2001Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Josefine Skifter Andersen10.04+0.110.16+0.09.92+0.010.08+0.310.11+0.010.25+0.3
Astrid Søndergaard9.89+0.010.05+0.09.91+0.09.88+0.89.95+0.09.85+1.6
Katarina Hessner Hansenx 9.84+0.19.59+2.110.05+0.09.78+0.09.87+1.4
Yasmine Abbouch9.17+0.68.82+0.08.97+0.8x x 8.80+0.0
Esther Arce8.65+0.08.57+1.78.60+0.48.61+0.08.69+0.08.75+0.0
Anna Sofie Frænde8.55+0.08.47+0.0x 8.20+0.08.35+0.08.02+0.0
Signe Grevy Ejstrup8.20+0.88.15+0.07.73+1.2
Anne Gundelach Lorenzen8.07+1.98.05+0.68.12+0.0
Regitze Friis7.55+2.17.83+0.07.80+0.1
  DRENGE 16-17 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 11.00  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 43.45 August Hallberg -1998Sparta  
2 24.11 Martin Skaaning -98IK Olympia  
  DNS Frederik Carlsson -1997Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
August Hallberg43.43x43.45x41.98x
Martin Skaaning23.3616.1522.1322.1318.7224.11
  MÆND SENIOR - HAMMERKASTSØN KL. 11.00  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
16Kg44.36 Matthias Hagen -1997Hvidovre AM  
2 37.06 Thorvald Jørgensen -1995Sparta  
3 28.26 Frank Nielsen -68Greve Atletik  
  DNS Stefan Kvist -87SWE-Alvesta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Matthias Hagen40.82xx44.3641.14x
Thorvald Jørgensenx37.0636.1030.1233.92x
Frank Nielsenxx28.16x28.26x
  MÆND 55-59 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 11.00  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 38.41 Elo Wichmann -1958Holte IF  
  DNS Evert Kvist -56SWE-Alvesta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Elo Wichmann38.41x36.24x37.69x
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.05  
  Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1  w: +0.7m/s
1 7.37fCarl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club942p 
2 8.04fOliver Maiberg -2008Bagsværd AC750p 
3 8.32 Anton Thers-Sonne -2007Sparta666p 
4 8.43 Kasper Kristensen -2007Viking Atletik633p 
5 8.76 Emil R. Frederiksen -7Greve Atletik490p 
6 11.29 Kasper Thomsen -9Greve Atletik  
  DNS Magnus Høegh Ørum Nielsen -2008Sparta  
 HEAT 2  w: +0.3m/s
1 7.46fThor Knudsen -2007Bagsværd AC920p 
2 8.00fAnders Silleborg -2007Sparta762p 
3 8.75 William Thøgersen -2008Sparta495p 
4 9.61 Emil Kundal Hansen -2008Bagsværd AC124p 
5 9.62 Rune Rasmussen -2008Bagsværd AC120p 
6 10.83 Sylvester Kurt Ibsen Jens -2009Køge Atletik  
  DNS Kalle Gundelach Karlsson -2007Sparta  
 HEAT 3  w: +0.2m/s
1 7.48fAugust Skytte Christensen -2007IK Hellas915p 
2 7.74fElias Johansson -8SWE-Ängelholm IF840p 
3 7.86fJohan Dahl Kokkegård -2008Sparta804p 
4 8.18 Daniel Solhøj Hansen -2007Sparta708p 
5 8.71 Laurids Wang Boesen -2008IK Hellas515p 
6 8.89 Tomaz-Lee Pllay -7Greve Atletik425p 
 HEAT 4  w: -1.1m/s
1 7.66fFelix Nilsson -7SWE-Ängelholm IF864p 
2 8.26 Christian Cardel -2007Bagsværd AC684p 
3 8.42 Frederik Bach Jensen Bang -2007Bagsværd AC636p 
4 8.46 Silas Balterzen -7Greve Atletik624p 
5 8.57 Jamie Kjær Nortoft -2007IK Hellas585p 
  DNS Noah Weber -8Greve Atletik  
  STILLING EFTER 1 ØVELSE
1 942p Carl Bäckström NielsenAmager Atletik Club  
2 920p Thor KnudsenBagsværd AC  
3 915p August Skytte ChristensenIK Hellas  
4 864p Felix NilssonSWE-Ängelholm IF  
5 840p Elias JohanssonSWE-Ängelholm IF  
6 804p Johan Dahl KokkegårdSparta  
7 762p Anders SilleborgSparta  
8 750p Oliver MaibergBagsværd AC  
9 708p Daniel Solhøj HansenSparta  
10 684p Christian CardelBagsværd AC  
11 666p Anton Thers-SonneSparta  
12 636p Frederik Bach Jensen BangBagsværd AC  
13 633p Kasper KristensenViking Atletik  
14 624p Silas BalterzenGreve Atletik  
15 585p Jamie Kjær NortoftIK Hellas  
16 515p Laurids Wang BoesenIK Hellas  
17 495p William ThøgersenSparta  
18 490p Emil R. FrederiksenGreve Atletik  
19 425p Tomaz-Lee PllayGreve Atletik  
20 124p Emil Kundal HansenBagsværd AC  
21 120p Rune RasmussenBagsværd AC  
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.05  
NrResultat NavnKlub  
1 1.55 Laura Wrisberg Kæstel -1998Holte IF  
2 1.45 Simone Björk Lautrup -1998IK Hellas  
3 1.35 Silje Kristensen -1997Fremad Holbæk  
 1.201.251.301.351.401.451.501.551.58 
Laura Wrisberg Kæstel     oxoxoxxx
Simone Björk Lautrup ooooxoxxx  
Silje Kristensenooooxxx    
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 11.05  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 16.16 Mads Ringsted -1999København IF  
2 16.03 Casper Jørgensen -1999Amager Atletik Club  
3 12.82 Christoffer Holm -99Greve Atletik  
4 12.59 Stefan Lehnert -1999Ballerup AK  
5 12.46 Rasmus Jensen -1999Ballerup AK  
6 10.74 Thomas Holm -99Greve Atletik  
7 10.25 Josva Andersen -99Viking Atletik  
8 10.17 Johan Lehtonen -1999København IF  
9 10.05 Mathias Peter Kveiborg -2000Ballerup AK  
10 9.85 Max Blom -2000Bagsværd AC  
11 9.18 André Skovshoved Justesen -1999Fremad Holbæk  
12 9.13 Christian Cornelius -2000Sparta  
13 8.88 Trygve Engberg -2000Bagsværd AC  
14 8.52 Laurits Hytting Fiig -2000Greve Atletik  
15 7.14 Phillip Vegge -2000Greve Atletik  
16 6.93 Edvard Restorff-Liliegree -2000København IF  
  DNS Bjørn Hansen -2000Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mads Ringsted12.0414.1513.7913.6515.8416.16
Casper Jørgensen16.03xxxx15.69
Christoffer Holm12.71x12.8212.35x12.33
Stefan Lehnert12.5911.92xxx12.37
Rasmus Jensen12.2512.2212.4312.2312.4612.29
Thomas Holm9.9510.6010.2710.7410.6210.53
Josva Andersenx9.8610.25
Johan Lehtonen9.5410.179.36
Mathias Peter Kveiborg9.19x10.05
Max Blom8.909.069.85
André Skovshoved Justesen8.989.089.18
Christian Cornelius8.768.779.13
Trygve Engberg8.888.338.78
Laurits Hytting Fiig8.528.188.07
Phillip Vegge6.807.14x
Edvard Restorff-Liliegree6.72x6.93
  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 11.10  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.39-0.2 Ella Julie Fischer -2007Sparta834p 
2 3.39+0.0 Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC834p 
3 3.16+0.0 Maja Børregaard Voigt -2007Sparta696p 
4 3.00+0.0 Claire Malmbo -2007København IF600p 
5 2.85+0.0 Lotte Grevy Ejstrup -2007Sparta540p 
6 2.84-1.0 Silke Lykke Evensen -2007IK Hellas536p 
7 2.76-0.4 Luna Berg Torsbakke -2008Sparta504p 
8 2.67-0.9 Helene Salomonsen -2007Sparta468p 
9 2.63+0.1 Selma Madicken Vöge-Widdi -2008Sparta452p 
10 2.61+0.1 Anna Sophia Bonde -2007København IF444p 
11 2.60+0.0 Emilia Lohse Linnet -2007Amager Atletik Club440p 
12 2.56+0.0 Selma Kilgour -8HG Atletik424p 
13 2.55-1.6 Mille Elmer -2007København IF420p 
14 2.49-0.3 Emilie Dommer -2007Sparta396p 
15 2.46-0.5 Frida R. Frederiksen -7Greve Atletik384p 
16 2.43+0.0 Thit Tore Jensen -2007Amager Atletik Club372p 
17 2.41+0.0 Susanna Ring -2008Amager Atletik Club364p 
18 2.41+0.0 Silke Jul Skikkild -2007IK Hellas364p 
19 2.34+0.0 Viola Lei Hansgaard -2008Holte IF336p 
20 2.34+0.0 Andrea S. Svendsen -7Greve Atletik336p 
21 2.33+0.0 Laura Rosenkvist -2007København IF332p 
22 2.30+0.1 Anna Solvang -2007IK Hellas320p 
23 2.29-0.6 Mathilde Cramer -7Greve Atletik316p 
24 2.14+0.0 Emily Osula -2008Sparta235p 
25 2.01+0.0 Inger Kyst Hansen -2007Sparta157p 
26 1.98-0.6 Martha Nobelius -2007Køge Atletik139p 
27 1.96+0.0 Mikala Møller -2007Greve Atletik127p 
28 1.80+0.0 Alberte Würgau Lindharth -2008IK Hellas31p 
29 1.69-1.1 Dagmar Walter -2009Amager Atletik Club  
30 1.61+0.0 Lea Larsen -2009Amager Atletik Club  
31 1.18-0.4 Ida Lund -2009Amager Atletik Club  
  DNS1h Ronja Revall -9Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Ella Julie Fischer3.10-0.5660p3.27+0.1762p3.35-0.5810p3.32+0.0792p3.39-0.2834p3.36+0.0816p
Freja Isabel Knudsen2.93-1.1572p3.29+0.0774p3.26-0.7756p3.36+2.1816p3.32+0.0792p3.39+0.0834p
Maja Børregaard Voigt3.10+0.0660p3.08+0.4648p3.11+0.0666p2.85+0.0540p2.82+0.0528p3.16+0.0696p
Claire Malmbo2.74+0.0496p3.00+0.0600p2.79+0.6516p2.93+0.0572p2.96+0.0584p2.89+0.0556p
Lotte Grevy Ejstrup2.71+0.0484p2.65+0.0460p2.80+0.0520p2.58+0.0432p2.75+0.9500p2.85+0.0540p
Silke Lykke Evensen2.82+0.0528p2.68+1.8472p2.57+0.0428p2.75+0.0500p2.84-1.0536p2.61+0.0444p
Luna Berg Torsbakke2.76-0.4504p2.17-0.2253p2.41-1.1364p2.55-0.6420p2.48-0.1392p2.49-0.1396p
Helene Salomonsenx  2.66+0.0464p2.67-0.9468p
Selma Madicken Vöge-Widdi2.55+0.0420p2.53+0.0412p2.63+0.1452p2.60-0.2440p2.48+0.0392p2.46-0.1384p
Anna Sophia Bonde2.29+0.0316p2.61+0.1444p2.47+0.0388p
Emilia Lohse Linnet2.55+0.0420p2.48-0.3392p2.60+0.0440p
Selma Kilgour2.56+0.0424p2.39-0.5356p2.32+0.1328p2.53+0.0412p2.40-0.4360p2.36+0.0344p
Mille Elmer2.55-1.6420p2.53+0.0412p2.51+0.0404p
Emilie Dommer2.36+0.0344p2.49-0.3396p2.44+0.1376p
Frida R. Frederiksen2.46-0.5384p2.36+0.0344p2.17+0.0253p
Thit Tore Jensen2.43+0.0372p2.31+0.0324p2.16+0.0247p
Susanna Ring2.41+0.0364p2.21+0.6277p2.39+0.8356p2.37-0.8348p2.25+0.0300p0.88-0.8 
Silke Jul Skikkild2.41+0.0364p2.33-0.2332p2.30-1.0320p
Viola Lei Hansgaard2.30+0.7320p2.34+0.0336p2.26+0.0304p2.10+0.0211p2.20-1.2271p2.12+0.0223p
Andrea S. Svendsen2.34+0.0336p2.27-1.4308p2.29-0.6316p
Laura Rosenkvist2.30+0.0320p2.33+0.0332p2.21-0.3277p
Anna Solvang2.30+0.1320p2.27-0.6308px  
Mathilde Cramer2.19-0.2265p2.29-0.6316px  
Emily Osula1.78+0.019p1.81+0.037p1.93-0.8109p2.14+0.0235p1.64-1.0 2.08-0.1199p
Inger Kyst Hansen2.01+0.0157px  1.88+0.079p
Martha Nobelius1.98-0.6139p1.75-0.41p1.63+0.0 
Mikala Møller1.96+0.0127p1.70-1.0 1.71-0.1 
Alberte Würgau Lindharth1.80+0.031p1.78+0.019p1.79+0.025p
Dagmar Walter1.69-1.1 1.38-0.1 1.53+0.0 
Lea Larsen1.35+0.0 1.61+0.0 1.55+0.0 
Ida Lund1.18-0.4 0.88+0.0 0.90+0.0 
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1 1781p Ella Julie FischerSparta  
2 1766p Freja Isabel KnudsenBagsværd AC  
3 1721p Maja Børregaard VoigtSparta  
4 1482p Claire MalmboKøbenhavn IF  
5 1407p Lotte Grevy EjstrupSparta  
6 1394p Silke Lykke EvensenIK Hellas  
7 1320p Helene SalomonsenSparta  
8 1115p Selma Madicken Vöge-WiddiSparta  
9 1107p Anna Sophia BondeKøbenhavn IF  
10 1029p Emilie DommerSparta  
11 1025p Emilia Lohse LinnetAmager Atletik Club  
12 984p Andrea S. SvendsenGreve Atletik  
13 983p Anna SolvangIK Hellas  
14 979p Selma KilgourHG Atletik  
15 954p Silke Jul SkikkildIK Hellas  
16 944p Frida R. FrederiksenGreve Atletik  
17 910p Mille ElmerKøbenhavn IF  
18 899p Susanna RingAmager Atletik Club  
19 869p Luna Berg TorsbakkeSparta  
20 856p Viola Lei HansgaardHolte IF  
21 747p Thit Tore JensenAmager Atletik Club  
22 694p Martha NobeliusKøge Atletik  
23 687p Laura RosenkvistKøbenhavn IF  
24 616p Mathilde CramerGreve Atletik  
25 570p Emily OsulaSparta  
26 232p Inger Kyst HansenSparta  
27 192p Alberte Würgau LindharthIK Hellas  
28 154p Mikala MøllerGreve Atletik  
  DRENGE 10 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.20  
  Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.8m/s
1 9.38fRasmus Hvorup Jensen -2004Sparta  
2 10.00fValdemar Bech Thomsen -4Greve Atletik  
3 10.59 Jonas Lyck -2004Fredensborg Atletik  
4 10.64 Mads Hammerum -4Greve Atletik  
5 11.21 Daniel Thierbach -4Greve Atletik  
  DNS Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta  
 HEAT 2  w: +1.5m/s
1 8.92fCarl Johan Zachariae -2004Sparta  
2 9.52fGustav Ibsen Jensen -2004Køge Atletik  
3 9.79fTobias Bjerre -2004København IF  
4 10.26fKristoffer Andersen -2004Hvidovre AM  
5 10.35 Jacob C. Nielsen -2004Viking Atletik  
6 10.72 Sebastian Thulstrup -2004Sparta  
  DNS Jonas Strunge -2004Hvidovre AM  
 HEAT 3  w: -0.8m/s
1 9.58fVillum Nobelius -2004Køge Atletik  
2 10.01fMalthe Tamstrup Hjarne -2004Frederiksberg IF  
3 10.85 Tobias Zornig -2004Ballerup AK  
4 11.25 Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager Atletik Club  
  DNS Carl Bruce Aabo -4HG Atletik  
  DNS Marcus Buch Edlers -2004Bagsværd AC  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Mads Goodchild -2004FIF Hillerød  
  DRENGE 6-7 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 11.20  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 31.522h Anton Thers-Sonne -2007Sparta645p 
2 29.272h Thor Knudsen -2007Bagsværd AC583p 
3 28.462h Felix Nilsson -7SWE-Ängelholm IF564p 
4 24.682h Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club477p 
5 24.221h Elias Johansson -8SWE-Ängelholm IF466p 
6 23.832h Emil R. Frederiksen -7Greve Atletik457p 
7 20.572h Anders Silleborg -2007Sparta382p 
8 19.461h Johan Dahl Kokkegård -2008Sparta356p 
9 18.232h Daniel Solhøj Hansen -2007Sparta328p 
10 17.152h Kasper Kristensen -2007Viking Atletik303p 
11 15.412h August Skytte Christensen -2007IK Hellas232p 
12 15.292h Tomaz-Lee Pllay -7Greve Atletik227p 
13 14.702h Jamie Kjær Nortoft -2007IK Hellas202p 
14 14.061h Oliver Maiberg -2008Bagsværd AC174p 
15 14.022h Christian Cardel -2007Bagsværd AC173p 
16 13.232h Silas Balterzen -7Greve Atletik139p 
17 12.852h Frederik Bach Jensen Bang -2007Bagsværd AC123p 
18 12.791h Emil Kundal Hansen -2008Bagsværd AC120p 
19 11.531h William Thøgersen -2008Sparta66p 
20 10.321h Laurids Wang Boesen -2008IK Hellas15p 
21 7.641h Rune Rasmussen -2008Bagsværd AC  
22 7.381h Sylvester Kurt Ibsen Jens -2009Køge Atletik  
23 6.671h Kasper Thomsen -9Greve Atletik  
  DNS1h Magnus Høegh Ørum Nielsen -2008Sparta  
  DNS1h Noah Weber -8Greve Atletik  
  DNS2h Kalle Gundelach Karlsson -2007Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Anton Thers-Sonne24.76479p22.78433p28.30560p23.66453p23.09440p31.52645p
Thor Knudsen26.95529p26.04508p22.97437p23.54451p29.27583p25.72501p
Felix Nilsson27.08532p27.09533p25.74501p28.46564p27.14534p24.78479p
Carl Bäckström Nielsen24.68477p21.60406p22.03416p24.57474p23.20443p21.91413p
Elias Johanssonx 24.22466p22.96437p20.65384p19.83365p23.75455p
Emil R. Frederiksen23.83457p22.73432p20.99392p22.68431p15.41232p20.37377p
Anders Silleborg12.0689p18.43333p20.57382p19.54358p18.64338p13.89167p
Johan Dahl Kokkegårdx 13.03130p16.52279p13.40146p17.18304p19.46356p
Daniel Solhøj Hansen16.57282p13.24139p18.23328p
Kasper Kristensen17.15303p16.37273p17.08302p
August Skytte Christensen15.41232p14.42190p13.19137p
Tomaz-Lee Pllay7.11 13.43147p15.29227p
Jamie Kjær Nortoft10.147p14.38188p14.70202p
Oliver Maiberg13.37145p11.3458p12.0890p9.93 14.06174p12.41104p
Christian Cardel12.69116p13.34144p14.02173p
Silas Balterzen11.8982p13.23139p10.7433p
Frederik Bach Jensen Bang12.85123p10.2813p12.31100p
Emil Kundal Hansenx 11.9785p12.79120p10.3516p9.97 9.36 
William Thøgersen11.5366p9.40 7.96 9.30 9.89 8.24 
Laurids Wang Boesen7.89 10.3215p8.17 8.58 5.94 6.64 
Rune Rasmussen7.64 7.41 7.03 
Sylvester Kurt Ibsen Jens6.79 6.75 7.38 
Kasper Thomsen6.67 5.88 3.16 
  STILLING EFTER 2 ØVELSER
1 1503p Thor KnudsenBagsværd AC  
2 1428p Felix NilssonSWE-Ängelholm IF  
3 1419p Carl Bäckström NielsenAmager Atletik Club  
4 1311p Anton Thers-SonneSparta  
5 1306p Elias JohanssonSWE-Ängelholm IF  
6 1160p Johan Dahl KokkegårdSparta  
7 1147p August Skytte ChristensenIK Hellas  
8 1144p Anders SilleborgSparta  
9 1036p Daniel Solhøj HansenSparta  
10 947p Emil R. FrederiksenGreve Atletik  
11 936p Kasper KristensenViking Atletik  
12 924p Oliver MaibergBagsværd AC  
13 857p Christian CardelBagsværd AC  
14 787p Jamie Kjær NortoftIK Hellas  
15 763p Silas BalterzenGreve Atletik  
16 759p Frederik Bach Jensen BangBagsværd AC  
17 652p Tomaz-Lee PllayGreve Atletik  
18 561p William ThøgersenSparta  
19 530p Laurids Wang BoesenIK Hellas  
20 244p Emil Kundal HansenBagsværd AC  
21 120p Rune RasmussenBagsværd AC  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.30  
  Til finale (AB-finale): 16 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.7m/s
1 8.87fAugust Østergaard -2003Gentofte IK  
2 9.34fHugo Rasmussen -2003IK Hellas  
3 9.42fJakob H. B. Andersen -2003Sparta  
4 9.57fViggo Vermund Gere -2003Helsingør IF  
5 9.74 Gustav Ibsen Jensen -2004Køge Atletik  
6 10.00 Mads Emil Svensson -2003København IF  
7 10.31 Alexander Vilborg -3Greve Atletik  
  DNS Malte Bank-Mikkelsen -2003Sparta  
 HEAT 2  w: -0.7m/s
1 8.94fSofus Lassen -2003Sparta  
2 9.19fRune Hegelund Carlsen -2003IK Olympia  
3 9.25fJohan Christian Holst -2003Amager Atletik Club  
4 9.73 Kasper Flensburg -2003Gentofte IK  
5 9.83 William Elsner -2003København IF  
6 9.84 Viktor Petersen -2003Amager Atletik Club  
  DNS Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
 HEAT 3  w: -0.9m/s
1 8.99fWilliam Kola -2003Gentofte IK  
2 9.38fDhruv Mehrotra -2003Sparta  
3 9.44fVillum Nobelius -2004Køge Atletik  
4 9.52fRobert Christiansen -2003Sparta  
5 9.85 Gustav Bøttger-Roth -2003København IF  
6 9.97 Herbert van den Berk -2003Amager Atletik Club  
7 10.12 Andreas Lundt -2003Viking Atletik  
 HEAT 4  w: -0.3m/s
1 8.81fEdvin Assarsson -2004SWE-EAI Friidrott  
2 9.06fWilliam Wittendorff -2003Sparta  
3 9.19fMagnus Knudsen -2003Helsingør IF  
4 9.55fAlex Nielsen -2003Glostrup IC  
5 9.58fMads Rubek Vitoft -2003Sparta  
6 9.61 Mikkel Svendsen -2003Fredensborg Atletik  
7 9.72 Mik Lønborg -2003København IF  
  PIGER 12 ÅR - 80 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.40  
  Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.3m/s
1 11.92fEsther Arce -2002Amager Atletik Club  
2 12.39fAlberthe W Simonsen -2002Sparta  
3 12.42 Gabriella Nielsen -2002Hvidovre AM  
4 13.17 Sofia Lange -2002København IF  
  DNS Clara E Paludan -2002Sparta  
  DNS Clara Stenderup Olesen -2002Gentofte IK  
  DNS Sofie Fleron -2002Helsingør IF  
 HEAT 2  w: -0.7m/s
1 11.53fVictoria Lee Lendal -2002Sparta  
2 12.09fNina-Tao Hahnemann -2002Sparta  
3 12.20fEva Seixas -2002København IF  
4 12.57 Anna Brinkmann -2002Amager Atletik Club  
5 12.80 Regitze Friis -2002Amager Atletik Club  
6 13.55 Lykke Laursen -2002Greve Atletik  
  DNS Liva Johanne Vilhelmsen -2002Sparta  
 HEAT 3  w: -1.0m/s
1 11.55fSara Olsson -2002Greve Atletik  
2 11.86fLiv Nedergaard -2002Sparta  
3 12.12fMie Hylling Axelsson -2002Sparta  
4 12.43 Josefine Sørensen -2002Sparta  
5 12.83 Cirkeline Hindsberg -2002Greve Atletik  
  DNS Ingeborg Elgaard Brett -2002FIF Hillerød  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Kimmie Kristensen -2002Viking Atletik  
  DNS Emilie Bank-Mikkelsen -2002Sparta  
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.50  
NrResultat NavnKlub  
1 1.35 August Østergaard -2003Gentofte IK  
2 1.30 Mads Rubek Vitoft -2003Sparta  
3 1.30 Rasmus Hvorup Jensen -2004Sparta  
4 1.25 Tobias Bjerre -2004København IF  
5 1.20 Sofus Lassen -2003Sparta  
= 1.20 Magnus Knudsen -2003Helsingør IF  
7 1.20 Viktor Petersen -2003Amager Atletik Club  
8 1.10 Mik Lønborg -2003København IF  
= 1.10 Mikkel Svendsen -2003Fredensborg Atletik  
10 1.10 Johan Christian Holst -2003Amager Atletik Club  
11 1.10 Jonas Strunge -2004Hvidovre AM  
12 1.05 Kasper Flensburg -2003Gentofte IK  
13 1.00 Kasper Schimmell Smith -2005Sparta  
14 1.00 Villum Nobelius -2004Køge Atletik  
15 0.95 Tobias Zornig -2004Ballerup AK  
  DNS Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
  DNS Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta  
  DNS Malte Bank-Mikkelsen -2003Sparta  
 0.850.900.951.001.051.101.151.201.251.301.351.40 
August Østergaard      ooooxoxxx
Mads Rubek Vitoft       oxoxxoxxx 
Rasmus Hvorup Jensen     oxoxooxxoxxx 
Tobias Bjerre     oooxoxxx  
Sofus Lassen       o    
Magnus Knudsen    ooooxxx   
Viktor Petersen  ooooxxooxxx   
Mik Lønborg    ooxxx     
Mikkel Svendsen  ooooxxx     
Johan Christian Holst  oooxxoxxx     
Jonas Strunge  oxoxoxxoxxx     
Kasper Flensburg ooooxxx      
Kasper Schimmell Smithoooxoxxx       
Villum Nobelius  oxxoxxx       
Tobias Zornigoxoxoxxx        
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.55  
  Til finale (AB-finale): 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.3m/s
1 11.41fKatarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC  
2 12.26fAmalie Steen -2001Holte IF  
3 12.29fDagmar Madsen -2001FIF Hillerød  
4 12.50fFrida Schledermann -2001Sparta  
5 14.99 Marie E. Molander Peders -2001Frederiksberg IF  
  DNS Ida Beiter Bomme -2001Sparta  
 HEAT 2  w: -0.3m/s
1 10.72fMarie Dahi -2001Greve Atletik  
2 11.22fLouise B. Moore -2001København IF  
3 11.99fClara Strange Andersen -2001Frederiksberg IF  
4 12.46fMichele Kræmmer -2001Hvidovre AM  
5 12.75 Signe Grevy Ejstrup -2001Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Marie S. Kragh -2001FIF Hillerød  
  DRENGE 12-13 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 11.55  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 10.45+1.5 Thomas Christiansen -2001Glostrup IC  
2 10.30+0.3 Pacco Agbitsa -2001IK Olympia  
  DNS  Mikkel Christophersen -2001Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Thomas Christiansen10.08+0.010.00+0.010.10+0.010.08+0.59.81+0.010.45+1.5
Pacco Agbitsa10.30+0.39.37+0.1x 9.50+0.09.06+0.010.03+1.0
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 12.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.54 Asger Øbakke Lange -5Greve Atletik  
2 5.83 Oliver Larsen -2005Amager Atletik Club  
3 5.28 Samson Tommerup -2005København IF  
4 5.25 Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM  
5 5.13 Oskar Thers-Sonne -2005Sparta  
6 5.00 Kasper Schimmell Smith -2005Sparta  
7 4.66 Christian Andersson -2006Greve Atletik  
8 4.58 Viktor Würgau Lindharth -2005IK Hellas  
9 4.57 Frederik Schaldemose -2006Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Elias Regan Emborg -2006Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Asger Øbakke Lange7.246.997.546.857.207.25
Oliver Larsen5.835.825.705.825.665.19
Samson Tommerupx4.814.89x5.284.90
Malte Wolfgang Sassersen4.284.784.815.254.534.83
Oskar Thers-Sonne5.135.025.115.024.854.06
Kasper Schimmell Smith4.654.625.004.944.264.03
Christian Andersson4.00x4.66
Viktor Würgau Lindharth4.283.934.58
Frederik Schaldemose4.114.574.41
  PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 12.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 43.96 Thea Jensen -1999Hvidovre AM  
2 38.60 Laura Pauska -99HUAC  
3 34.57 Mathilde Lindhardt Byrges -2000Slagelse Atletik DELTA  
4 32.26 Rebecca Nielsen -2000Ballerup AK  
5 29.49 Olivia Banach -1999Sparta  
6 25.42 Maria Maarlev -99Korsør AM  
7 19.44 Jasmin Boe Rasmussen -2000Greve Atletik  
8 17.09 Christine Tilling -1999Bagsværd AC  
  DNS Cecilia Kaderkova -1999Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thea Jensenxx41.32x43.7343.96
Laura Pauska33.8036.1635.0838.6033.7434.90
Mathilde Lindhardt Byrgesx30.1834.57xx32.16
Rebecca Nielsen31.8130.23x30.7931.3132.26
Olivia Banachxx28.82x26.3829.49
Maria Maarlev24.3425.4225.3025.14xx
Jasmin Boe Rasmussen18.3019.4418.75
Christine Tilling15.3114.7817.09
  PIGER 10 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 12.05  
  Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.2m/s
1 9.52fCaroline Vammen -2004Ballerup AK  
2 9.65fSøs Lindblad Sühler -2004IK Olympia  
3 10.14fAsta Ellermann-Kingombe -2004Sparta  
  DNS Maja B. Merklin -2004Bagsværd AC  
  DNS Frida Schou Kristensen -2004Bagsværd AC  
  DNS Kamilla G. Lange -2004FIF Hillerød  
 HEAT 2  w: -0.5m/s
1 9.44fEmilia Johansson -5SWE-Ängelholm IF  
2 10.00fNanna Schaldemose -2004Sparta  
3 10.09fAlberte Dahlsgaard Steens -2004Gentofte IK  
4 10.63fChristina Angela Ghandfor -4Greve Atletik  
5 11.32fElla Vikke Bendsen -2004IK Olympia  
  DNS Isabella Manzenski Hansen -2004IK Hellas  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 12.15  
  Til finale (AB-finale): 16 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +1.3m/s
1 8.88fIda Boe Rasmussen -2003Greve Atletik  
2 9.52fClara Reib -2003Fredensborg Atletik  
3 9.58fDitte Stoltze -2003Slagelse Atletik DELTA  
4 9.59fEmilie Mossin Nørregaard -2003Sparta  
5 10.12fIngrid Sofie Bach Jensen -2003Bagsværd AC  
6 10.32 Mathilde Grønlund Rasmuss -2003Ballerup AK  
  DNS Emma Friis Sørensen -2003Bagsværd AC  
 HEAT 2  w: -0.3m/s
1 9.32fMajken Lützen -2003Ballerup AK  
2 9.50fRebekka Schaldemose -2003Sparta  
3 9.82fHelena Bredahl Fogh -2003Fredensborg Atletik  
4 9.83fSara Grønning -2003Sparta  
5 10.95 Bianca Gad -2003København IF  
  DNS Emma Stenius -2003København IF  
 HEAT 3  w: +0.1m/s
1 9.13fFlora Chalmer -2003Trongården IF  
2 9.34fAugusta E. Bentsen -2003IK Olympia  
3 9.41fAnnika Haldbo -2003Sparta  
4 9.85fBeatrice Nødvig -2003København IF  
5 10.32 Sheila Petersen -2003Fredensborg Atletik  
  DNS Alberte Nødvig -2003København IF  
 HEAT 4  w: -0.2m/s
1 9.16fJosefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA  
2 9.39fJasmin H. Henriksen -2003Greve Atletik - Skoletræf  
3 9.72fIben Nørby Winther -2003Bagsværd AC  
4 10.15 Rebecca Dahl Kokkegård -2003Sparta  
5 10.76 Cathrine Brandt -2003Bagsværd AC  
6 11.06 Rebecca Andersen -2003Viking Atletik  
7 11.25 Annemarie Østergaard -2003Bagsværd AC  
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 12.15  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.20 Marie Dahi -2001Greve Atletik  
2 9.85 Dagmar Madsen -2001FIF Hillerød  
3 9.44 Helena Ring -2002Amager Atletik Club  
4 8.50 Liv Nedergaard -2002Sparta  
5 8.20 Marie E. Molander Peders -2001Frederiksberg IF  
6 7.98 Signe K. Lawson -2002København IF  
7 7.58 Sara Olsson -2002Greve Atletik  
8 7.55 Eva Seixas -2002København IF  
9 7.49 Regitze Friis -2002Amager Atletik Club  
10 7.38 Laura Zilstorff -2002Greve Atletik  
11 7.15 Nina-Tao Hahnemann -2002Sparta  
12 6.90 Mette Marie Jensen -2001Ballerup AK  
13 6.82 Anne Gundelach Lorenzen -2002Hvidovre AM  
14 6.60 Ulrikke Gry -2002Gentofte IK  
15 6.22 Laura Schoop -2002Kalundborg IF  
  DNS Clara Stenderup Olesen -2002Gentofte IK  
  DNS Josefine Sørensen -2002Sparta  
  DNS Liva Johanne Vilhelmsen -2002Sparta  
  DNS Josephine Manzenski Hanse -2001IK Hellas  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Kimmie Kristensen -2002Viking Atletik  
  DNS Marie S. Kragh -2001FIF Hillerød  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Marie Dahi9.8010.0910.209.9410.06
Dagmar Madsen9.789.189.058.689.329.85
Helena Ringx9.449.208.298.939.28
Liv Nedergaard8.507.857.697.588.288.00
Marie E. Molander Peders7.017.69-8.207.397.69
Signe K. Lawson7.627.987.827.957.327.60
Sara Olsson7.537.247.58
Eva Seixas7.227.556.99
Regitze Friis7.497.487.33
Laura Zilstorff7.386.657.31
Nina-Tao Hahnemann6.977.156.85
Mette Marie Jensen6.906.466.70
Anne Gundelach Lorenzen6.826.796.71
Ulrikke Gry6.446.606.10
Laura Schoop5.82x6.22
  PIGER 8-9 ÅR - RAKET SPYDSØN KL. 12.25  
NrResultat NavnKlub  
1 16.32 Silke Petersen -2005Fredensborg Atletik  
2 11.25 Emilia Johansson -5SWE-Ängelholm IF  
3 11.13 Nanna Svendsen -2005Fredensborg Atletik  
4 11.06 Wilma Nilsson -5SWE-Ängelholm IF  
5 10.62 Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC  
6 9.76 Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC  
7 9.30 Thea Lei Hansgaard -2005Holte IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Silke Petersen9.0416.3210.459.8013.5413.16
Emilia Johansson10.009.4610.729.7011.2510.72
Nanna Svendsen9.249.14x8.6411.138.79
Wilma Nilsson9.128.578.1211.06x10.22
Luna Frid Hanberg7.647.709.4510.627.819.59
Ida Caroline Mørck5.309.767.307.046.646.47
Thea Lei Hansgaard8.628.707.609.309.306.41
  DRENGE 12 ÅR - 80 METER - INDLEDENDESØN KL. 12.30  
  Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.9m/s
1 11.08fDren Meri -2002IK Olympia  
2 11.53fMikkel Maarlev -2002Korsør AM  
3 11.75fNoah Grunnet Nouri -2002Sparta  
4 12.13fCami Esfandiari -2002Holte IF  
5 13.35fTobias Lyck -2002Fredensborg Atletik  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 11.49fTobias Andersson -2002Greve Atletik  
2 11.84fAnders Bang -2002Sparta  
3 12.88fRasmus Balterzen -2002Greve Atletik  
4 14.43 Asbjørn Birkelund -2002København IF  
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER - INDLEDENDESØN KL. 12.40  
  Til finale (AB-finale): 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.7m/s
1 10.26fVincent Plas -2001Sparta  
2 10.93fJakob Zäll -1SWE-Ängelholm IF  
3 10.98fMikkel Christophersen -2001Sparta  
4 11.36fFrederik Andersson -2001Greve Atletik  
5 11.63fVictor Nielsen -2001Viking Atletik  
6 11.74 Marco Poulsen -2001FIF Hillerød  
7 11.82 Andreas Christoffersen -2001Sparta  
8 12.15 Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik  
 HEAT 2  w: -0.8m/s
1 10.44fNicholas Fjellerup -2001Holte IF  
2 11.03fMagnus Skjøtt Jensen -2001Sparta  
3 11.26fSebastian Larsen -2001Amager Atletik Club  
4 11.74 Pacco Agbitsa -2001IK Olympia  
5 12.08 Christian Munch Skylv -2001Sparta  
6 12.61 Nikolaj Can Kurt -2001Herlev  
7 12.90 Oliver Erringsø -2001Greve Atletik  
8 13.09 Jonathan Thulstrup -2001Sparta  
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDESØN KL. 12.55  
  Til finale (AB-finale): 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.2m/s
1 11.52fPeter Andersson -99Greve Atletik  
2 12.11fJonathan Aquino -99Sparta  
3 12.24fEmil Frænde -2000Sparta  
4 12.43fGabriel Lausten -2000Sparta  
5 12.66fThomas Holm -99Greve Atletik  
6 13.21 Hans B. Falkenberg -2000København IF  
7 13.36 Mikkel Juul Østerberg -99Greve Atletik  
 HEAT 2  w: -0.5m/s
1 12.20fMads Holm -99Sparta  
2 12.28fJacob Hvorup -99Sparta  
3 12.31fRasmus Aalund -2000Fremad Holbæk  
4 13.23 Mathias Astrup -99Greve Atletik  
5 13.54 Trygve Engberg -2000Bagsværd AC  
  DNS Marc Hanselmann Nielsen -99Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Rasmus Thornbjerg -2000Fremad Holbæk  
  DNS Oliver Chabert -99Greve Atletik  
  PIGER 6-7 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 12.55  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 24.982h Ella Julie Fischer -2007Sparta749p 
2 20.082h Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC602p 
3 14.712h Lotte Grevy Ejstrup -2007Sparta401p 
4 13.202h Andrea S. Svendsen -7Greve Atletik345p 
5 12.802h Silke Lykke Evensen -2007IK Hellas330p 
6 11.962h Maja Børregaard Voigt -2007Sparta297p 
7 10.712h Thit Tore Jensen -2007Amager Atletik Club190p 
8 10.472h Helene Salomonsen -2007Sparta170p 
9 10.342h Silke Jul Skikkild -2007IK Hellas159p 
10 10.201h Luna Berg Torsbakke -2008Sparta147p 
11 10.132h Anna Sophia Bonde -2007København IF141p 
12 10.051h Selma Kilgour -8HG Atletik134p 
13 9.552h Claire Malmbo -2007København IF91p 
14 9.512h Frida R. Frederiksen -7Greve Atletik88p 
15 9.422h Anna Solvang -2007IK Hellas80p 
16 8.662h Emilia Lohse Linnet -2007Amager Atletik Club15p 
17 8.651h Selma Madicken Vöge-Widdi -2008Sparta14p 
18 8.602h Martha Nobelius -2007Køge Atletik10p 
19 8.441h Viola Lei Hansgaard -2008Holte IF  
20 8.402h Mikala Møller -2007Greve Atletik  
21 8.251h Emily Osula -2008Sparta  
22 7.701h Alberte Würgau Lindharth -2008IK Hellas  
23 7.612h Emilie Dommer -2007Sparta  
24 7.162h Laura Rosenkvist -2007København IF  
25 6.931h Susanna Ring -2008Amager Atletik Club  
26 6.512h Inger Kyst Hansen -2007Sparta  
27 6.142h Mathilde Cramer -7Greve Atletik  
28 6.031h Lea Larsen -2009Amager Atletik Club  
29 5.572h Mille Elmer -2007København IF  
30 5.191h Dagmar Walter -2009Amager Atletik Club  
31 2.931h Ida Lund -2009Amager Atletik Club  
  DNS1h Ronja Revall -9Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Ella Julie Fischer21.63649p24.98749p22.91687p23.97719p23.29698p22.72681p
Freja Isabel Knudsen13.34350p18.77554p18.89558p19.49581p14.63398p20.08602p
Lotte Grevy Ejstrup12.97336p14.63398p14.71401p14.43391p13.72364p13.73365p
Andrea S. Svendsen10.88205p11.99299p6.53 12.28310p13.20345p9.6196p
Silke Lykke Evensenx 10.27153p11.27238p11.18230px 12.80330p
Maja Børregaard Voigt11.96297p10.16143p8.7926p10.54176p10.79197p5.00 
Thit Tore Jensen8.9641p10.71190p9.4986p
Helene Salomonsen9.1960p10.47170px 
Silke Jul Skikkild9.94124p10.34159p9.3877p
Luna Berg Torsbakke6.23 7.71 10.20147p7.81 7.46 7.75 
Anna Sophia Bonde5.24 10.13141p9.86118p
Selma Kilgour10.05134p7.93 x 7.06 7.35 9.99129p
Claire Malmbo9.5591p9.0851p5.02 
Frida R. Frederiksen9.2666p9.4280p9.5188p
Anna Solvang5.47 9.4280p7.26 
Emilia Lohse Linnet7.00 8.6615p6.07 
Selma Madicken Vöge-Widdi7.13 5.97 7.34 8.6514p6.89 5.80 
Martha Nobelius8.6010p7.75 7.85 
Viola Lei Hansgaard7.10 8.44 6.97 5.80 6.84 8.14 
Mikala Møller8.40 7.48 6.63 
Emily Osula7.42 6.12 5.33 4.76 5.88 8.25 
Alberte Würgau Lindharth6.23 7.63 5.97 7.70 7.10 5.96 
Emilie Dommer7.61 x 5.08 
Laura Rosenkvist7.16 3.69 5.93 
Susanna Ring5.82 6.20 6.93 
Inger Kyst Hansenx 6.51 5.30 
Mathilde Cramer6.14 5.78 5.42 
Lea Larsen6.03 1.93 4.91 
Mille Elmer3.64 5.57 3.42 
Dagmar Walter5.19 4.57 4.17 
Ida Lund2.63 2.93 2.15 
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1 2530p Ella Julie FischerSparta  
2 2368p Freja Isabel KnudsenBagsværd AC  
3 2018p Maja Børregaard VoigtSparta  
4 1808p Lotte Grevy EjstrupSparta  
5 1724p Silke Lykke EvensenIK Hellas  
6 1573p Claire MalmboKøbenhavn IF  
7 1490p Helene SalomonsenSparta  
8 1329p Andrea S. SvendsenGreve Atletik  
9 1248p Anna Sophia BondeKøbenhavn IF  
10 1129p Selma Madicken Vöge-WiddiSparta  
11 1113p Selma KilgourHG Atletik  
12 1113p Silke Jul SkikkildIK Hellas  
13 1063p Anna SolvangIK Hellas  
14 1040p Emilia Lohse LinnetAmager Atletik Club  
15 1032p Frida R. FrederiksenGreve Atletik  
16 1029p Emilie DommerSparta  
17 1016p Luna Berg TorsbakkeSparta  
18 937p Thit Tore JensenAmager Atletik Club  
19 910p Mille ElmerKøbenhavn IF  
20 899p Susanna RingAmager Atletik Club  
21 856p Viola Lei HansgaardHolte IF  
22 704p Martha NobeliusKøge Atletik  
23 687p Laura RosenkvistKøbenhavn IF  
24 616p Mathilde CramerGreve Atletik  
25 570p Emily OsulaSparta  
26 232p Inger Kyst HansenSparta  
27 192p Alberte Würgau LindharthIK Hellas  
28 154p Mikala MøllerGreve Atletik  
  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 13.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.35+0.6 Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club810p 
2 3.31+0.0 Thor Knudsen -2007Bagsværd AC786p 
3 3.27+0.0 Felix Nilsson -7SWE-Ängelholm IF762p 
4 2.94-2.1 August Skytte Christensen -2007IK Hellas576p 
5 2.91+0.0 Elias Johansson -8SWE-Ängelholm IF564p 
6 2.91-0.8 Anders Silleborg -2007Sparta564p 
7 2.82+0.0 Johan Dahl Kokkegård -2008Sparta528p 
8 2.73-1.7 Christian Cardel -2007Bagsværd AC492p 
9 2.52-3.1 Daniel Solhøj Hansen -2007Sparta408p 
10 2.50+0.0 Anton Thers-Sonne -2007Sparta400p 
11 2.45-0.4 Frederik Bach Jensen Bang -2007Bagsværd AC380p 
12 2.40+0.0 William Thøgersen -2008Sparta360p 
13 2.39-1.3 Oliver Maiberg -2008Bagsværd AC356p 
14 2.38+0.5 Kasper Kristensen -2007Viking Atletik352p 
15 2.37-0.7 Jamie Kjær Nortoft -2007IK Hellas348p 
16 2.27-1.4 Emil R. Frederiksen -7Greve Atletik308p 
17 2.12-0.3 Silas Balterzen -7Greve Atletik223p 
18 2.10+0.0 Tomaz-Lee Pllay -7Greve Atletik211p 
19 2.09+0.3 Laurids Wang Boesen -2008IK Hellas205p 
20 2.09+0.0 Emil Kundal Hansen -2008Bagsværd AC205p 
21 1.65-2.2 Sylvester Kurt Ibsen Jens -2009Køge Atletik  
22 1.46-0.8 Rune Rasmussen -2008Bagsværd AC  
23 1.38+0.0 Kasper Thomsen -9Greve Atletik  
  DNS1h Noah Weber -8Greve Atletik  
  DNS1h Magnus Høegh Ørum Nielsen -2008Sparta  
  DNS2h Kalle Gundelach Karlsson -2007Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Carl Bäckström Nielsen3.24+1.2744p2.81-2.3524p3.02-1.1612p3.20-3.0720p3.35+0.6810p3.24-1.6744p
Thor Knudsen3.20+1.1720p3.06-2.0636p3.17-0.7702p3.14+2.4684p3.31+0.0786p3.24-1.1744p
Felix Nilsson3.13-0.3678p3.27+0.0762p3.24-0.8744p3.13-2.7678p3.16-0.4696p3.19-1.1714p
August Skytte Christensen2.90+0.3560p2.70+0.6480p2.79-3.6516p2.77-0.3508p2.79+0.0516p2.94-2.1576p
Elias Johansson2.82+0.9528p2.91+0.0564p2.89+0.2556p2.77+0.0508p2.80+0.0520p2.80+0.0520p
Anders Silleborg2.59+1.0436px  2.61-2.3444p2.67-1.1468p2.91-0.8564p2.88-1.3552p
Johan Dahl Kokkegård2.82+0.0528p2.72+0.1488p2.42-1.4368p2.77+0.0508p2.45+0.0380p2.80-1.1520p
Christian Cardel2.55-0.9420px  2.70-1.2480p2.55-2.9420p2.62-0.5448p2.73-1.7492p
Daniel Solhøj Hansen2.52+0.0408p2.40-2.3360p2.52-3.1408p
Anton Thers-Sonne2.32-0.9328p2.50+0.0400px  
Frederik Bach Jensen Bang2.40+0.2360p2.45-0.4380px  
William Thøgersen2.28+0.0312p2.29+0.2316p2.30-1.0320p2.35-1.4340p2.36+0.0344p2.40+0.0360p
Oliver Maiberg2.30-0.6320p2.33+1.7332p2.39-1.3356p2.36-1.4344p2.16-1.9247p2.38-0.1352p
Kasper Kristensen2.33-1.9332p2.38+0.5352p2.35+0.0340p
Jamie Kjær Nortoft2.37-0.7348p2.28-0.9312p2.37-0.7348p
Emil R. Frederiksen2.19+0.6265p2.27-1.4308p2.22-0.9283p
Silas Balterzen2.06-1.7187p2.09-0.9205p2.12-0.3223p
Tomaz-Lee Pllayx  2.10+0.0211p2.01-0.3157p
Laurids Wang Boesen2.09+0.3205p1.96+0.2127p1.98-1.0139p1.71+0.0 1.93+0.0109p2.03+0.0169p
Emil Kundal Hansen2.09+0.0205p1.93+0.0109p1.84+0.855p1.51+0.1 1.68+0.3 1.65-0.1 
Sylvester Kurt Ibsen Jens1.65-2.2 1.52+0.0 1.58-0.7 
Rune Rasmussen0.63-0.4 1.46-0.8 0.90-1.3 
Kasper Thomsen1.38+0.0 1.16-0.6 1.27+0.0 
  STILLING EFTER 3 ØVELSER
1 2289p Thor KnudsenBagsværd AC  
2 2229p Carl Bäckström NielsenAmager Atletik Club  
3 2190p Felix NilssonSWE-Ängelholm IF  
4 1870p Elias JohanssonSWE-Ängelholm IF  
5 1723p August Skytte ChristensenIK Hellas  
6 1711p Anton Thers-SonneSparta  
7 1708p Anders SilleborgSparta  
8 1688p Johan Dahl KokkegårdSparta  
9 1444p Daniel Solhøj HansenSparta  
10 1349p Christian CardelBagsværd AC  
11 1288p Kasper KristensenViking Atletik  
12 1280p Oliver MaibergBagsværd AC  
13 1255p Emil R. FrederiksenGreve Atletik  
14 1139p Frederik Bach Jensen BangBagsværd AC  
15 1135p Jamie Kjær NortoftIK Hellas  
16 986p Silas BalterzenGreve Atletik  
17 921p William ThøgersenSparta  
18 863p Tomaz-Lee PllayGreve Atletik  
19 735p Laurids Wang BoesenIK Hellas  
20 449p Emil Kundal HansenBagsværd AC  
21 120p Rune RasmussenBagsværd AC  
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDESØN KL. 13.05  
  Til finale (AB-finale): 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.9m/s
1 12.92fAnna Lange -99Greve Atletik  
2 13.77fSimone Hjort -1999Sparta  
3 14.42 Maria Maarlev -99Korsør AM  
4 14.55 Ya-Chernoh Kamara -2000København IF  
5 15.14 Malou Hegelund Carlsen -2000IK Olympia  
6 15.48 Ya-Kaday Kamara -2000København IF  
7 15.95 Feline Christens -2000Bagsværd AC  
  DNS Anna Svensson -2000København IF  
 HEAT 2  w: +0.7m/s
1 13.21fEmilie R. Hansen -1999Sparta  
2 13.81fOlivia Thorsgaard -2000Sparta  
3 13.86fAnna Harder -2000Allerød AM  
4 14.33 Maria Pico Kjeldsen -200Greve Atletik  
5 15.42 Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik  
6 15.81 Constance Christiansen -2000København IF  
7 15.93 Sarah Bergstrøm -2000IK Hellas  
  DNS Ida JespersenHG Atletik  
 HEAT 3  w: +1.2m/s
1 13.80fHannah Illum Petersen -2000Sparta  
2 13.89fNanna Andersen -2000Sparta  
3 14.10fFie Hofman -2000Greve Atletik  
4 14.21 Victoria Nielsen -2000Allerød AM  
5 14.67 Philippa Falk-List -2000København IF  
6 15.00 Jasmin Boe Rasmussen -2000Greve Atletik  
  DNS Olivia Tuokila -2000Sparta  
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 13.05  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.10 Wilma Nilsson -5SWE-Ängelholm IF  
2 6.91 Emilia Johansson -5SWE-Ängelholm IF  
3 6.44 Emma Flor -2005FIF Hillerød  
4 6.13 Ingrid Gram Jensen -2005Sparta  
5 5.74 Asta G. Lange -2005FIF Hillerød  
6 5.05 Kajsa Salomonsen -2005Sparta  
7 5.04 Silke Petersen -2005Fredensborg Atletik  
8 4.90 Emilie Børregaard Voigt -2005Sparta  
9 4.59 Pil Nedergaard -2006Sparta  
10 4.58 Elisabeth Elsner -2006København IF  
11 4.38 Emilie Gry -2005Gentofte IK  
12 4.33 Nanna Svendsen -2005Fredensborg Atletik  
13 4.32 Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC  
14 3.97 Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC  
15 3.75 Sofia Thøgersen -2005Sparta  
16 3.64 Anna B Andersen -2006Amager Atletik Club  
17 2.80 Signe Juhl Laursen -2005Sparta  
  DNS Therese Harboe Holst -2005Amager Atletik Club  
  DNS Else Kirstine Haunstrup L -2005Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Wilma Nilsson7.427.187.207.678.107.72
Emilia Johansson6.456.41xx6.326.91
Emma Flor5.516.195.895.776.276.44
Ingrid Gram Jensen5.725.316.135.365.815.83
Asta G. Lange4.975.425.675.345.745.34
Kajsa Salomonsen4.174.885.054.824.154.35
Silke Petersen4.804.985.04
Emilie Børregaard Voigtx4.904.15
Pil Nedergaard4.594.344.57
Elisabeth Elsner4.174.024.58
Emilie Gry3.484.384.23
Nanna Svendsen3.424.334.28
Ida Caroline Mørck3.263.564.32
Luna Frid Hanberg3.89x3.97
Sofia Thøgersen3.263.753.42
Anna B Andersen2.953.64x
Signe Juhl Laursenx2.80x
  DRENGE 8-9 ÅR - RAKET SPYDSØN KL. 13.10  
NrResultat NavnKlub  
1 13.48 Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM  
2 13.39 Asger Øbakke Lange -5Greve Atletik  
3 12.50 Felix Nilsson -7SWE-Ängelholm IF  
4 11.57 Christian Andersson -2006Greve Atletik  
5 10.46 Rasmus Stisen Jensen -2005Bagsværd AC  
6 9.83 Sean-Luca Pillay -5Greve Atletik  
7 8.84 Rasmus Brandorff -2005Bagsværd AC  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Malte Wolfgang Sassersen13.4810.7311.0210.0410.2111.22
Asger Øbakke Lange10.3713.3912.0912.7412.2311.23
Felix Nilsson12.18x10.2612.5010.527.72
Christian Andersson9.068.988.4210.347.9211.57
Rasmus Stisen Jensen9.25x10.469.578.027.60
Sean-Luca Pillay9.835.855.557.976.187.64
Rasmus Brandorff6.608.688.848.127.258.14
  DRENGE 12-13 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 13.10  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 34.54 Tobias Andersson -2002Greve Atletik  
2 31.11 Andreas Henriksson -2002SWE-EAI Friidrott  
3 29.56 Dren Meri -2002IK Olympia  
4 23.08 Nikolaj Can Kurt -2001Herlev  
5 20.81 Jonathan Thulstrup -2001Sparta  
6 19.29 Ludvig Hytting Fiig -2002Greve Atletik  
7 15.39 William Elmer -2002Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tobias Andersson30.95xx28.9229.8634.54
Andreas Henrikssonx31.1128.0924.5127.2129.13
Dren Meri26.3629.5621.4229.03x29.20
Nikolaj Can Kurt23.08x19.92x17.95x
Jonathan Thulstrup20.8115.5818.0118.7517.4415.90
Ludvig Hytting Fiigx19.09xx19.29x
William Elmer15.39xx
  PIGER 10 ÅR - 60 METER - FINALESØN KL. 13.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.1m/s
1 9.25 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
2 9.26 Emilia Johansson -5SWE-Ängelholm IF  
3 9.46 Nanna Schaldemose -2004Sparta  
4 9.64 Søs Lindblad Sühler -2004IK Olympia  
5 9.79 Alberte Dahlsgaard Steens -2004Gentofte IK  
6 10.18 Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta  
7 11.22 Ella Vikke Bendsen -2004IK Olympia  
  DNS Christina Angela Ghandfor -4Greve Atletik  
  DRENGE 14-15 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 13.25  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 13.23+0.8 Peter Andersson -99Greve Atletik  
2 12.45+0.3 Mads Lund -2000Sparta  
3 11.04+1.5 Emil Frænde -2000Sparta  
4 11.00+0.0 Henning Elmer -99Greve Atletik  
5 10.31+0.7 Christian Cornelius -2000Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Peter Andersson12.12+1.112.54+0.012.84+0.412.88+0.913.19+0.913.23+0.8
Mads Lundx 12.36+0.012.45+0.3x 12.21+3.112.25+1.0
Emil Frænde10.17+1.410.70+2.410.95+0.210.73+0.010.86+1.311.04+1.5
Henning Elmer10.62+0.210.66+0.410.92+0.010.97+1.2x 11.00+0.0
Christian Cornelius10.10+1.19.11+0.010.31+0.710.16+0.410.19+0.0x 
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - FINALESØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
 B-FINALE  w: -0.7m/s
9 9.51 Ditte Stoltze -2003Slagelse Atletik DELTA  
10 9.55 Clara Reib -2003Fredensborg Atletik  
11 9.58 Emilie Mossin Nørregaard -2003Sparta  
12 9.63 Iben Nørby Winther -2003Bagsværd AC  
13 9.73 Sara Grønning -2003Sparta  
14 9.79 Beatrice Nødvig -2003København IF  
15 9.87 Helena Bredahl Fogh -2003Fredensborg Atletik  
16 10.32 Ingrid Sofie Bach Jensen -2003Bagsværd AC  
 A-FINALE  w: +0.6m/s
1 8.80 Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik  
2 9.04 Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA  
3 9.13 Flora Chalmer -2003Trongården IF  
4 9.15 Jasmin H. Henriksen -2003Greve Atletik - Skoletræf  
5 9.28 Majken Lützen -2003Ballerup AK  
6 9.50 Annika Haldbo -2003Sparta  
7 9.54 Augusta E. Bentsen -2003IK Olympia  
8 9.56 Rebekka Schaldemose -2003Sparta  
  PIGER 6-7 ÅR - 3 KAMPSØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2530+0.6 Ella Julie Fischer -2007Sparta  
2 2368+0.0 Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC  
3 2018+0.3 Maja Børregaard Voigt -2007Sparta  
4 1808+0.0 Lotte Grevy Ejstrup -2007Sparta  
5 1724-0.3 Silke Lykke Evensen -2007IK Hellas  
6 1573+0.6 Claire Malmbo -2007København IF  
7 1490+0.3 Helene Salomonsen -2007Sparta  
8 1329+0.7 Andrea S. Svendsen -7Greve Atletik  
9 1248+0.1 Anna Sophia Bonde -2007København IF  
10 1129+0.7 Selma Madicken Vöge-Widdi -2008Sparta  
11 1113-0.2 Silke Jul Skikkild -2007IK Hellas  
= 1113-0.3 Selma Kilgour -8HG Atletik  
13 1063+0.7 Anna Solvang -2007IK Hellas  
14 1040-0.3 Emilia Lohse Linnet -2007Amager Atletik Club  
15 1032-0.5 Frida R. Frederiksen -7Greve Atletik  
16 1029-0.4 Emilie Dommer -2007Sparta  
17 1016+0.0 Luna Berg Torsbakke -2008Sparta  
18 937+0.2 Thit Tore Jensen -2007Amager Atletik Club  
19 910-0.6 Mille Elmer -2007København IF  
20 899-0.2 Susanna Ring -2008Amager Atletik Club  
21 856+0.7 Viola Lei Hansgaard -2008Holte IF  
22 704-0.5 Martha Nobelius -2007Køge Atletik  
23 687+0.2 Laura Rosenkvist -2007København IF  
24 616-0.1 Mathilde Cramer -7Greve Atletik  
25 570+0.2 Emily Osula -2008Sparta  
26 232-0.3 Inger Kyst Hansen -2007Sparta  
27 192+0.2 Alberte Würgau Lindharth -2008IK Hellas  
28 154-0.2 Mikala Møller -2007Greve Atletik  
  X  Lea Larsen -2009Amager Atletik Club  
  X  Dagmar Walter -2009Amager Atletik Club  
  X  Ida Lund -2009Amager Atletik Club  
  DNS  Ronja Revall -9Greve Atletik  
  4040BO 
Ella Julie FischerR7.337.353.3924.98
SpartaP0947834749
2530p +0.6W+0.5+1.3-0.2 
Freja Isabel KnudsenR7.187.413.3920.08
Bagsværd ACP0932834602
2368p +0.0W+0.5-0.5+0.0 
Maja Børregaard VoigtR6.927.043.1611.96
SpartaP01025696297
2018p +0.3W+0.5+0.3+0.0 
Lotte Grevy EjstrupR7.597.652.8514.71
SpartaP0867540401
1808p +0.0W+0.5-0.6+0.0 
Silke Lykke EvensenR7.687.682.8412.80
IK HellasP0858536330
1724p -0.3W+0.5-0.6-1.0 
Claire MalmboR7.567.603.009.55
København IFP088260091
1573p +0.6W+0.5+1.3+0.0 
Helene SalomonsenR7.347.702.6710.47
SpartaP0852468170
1490p +0.3W+0.5+1.3-0.9 
Andrea S. SvendsenR 8.382.3413.20
Greve AtletikP 648336345
1329p +0.7W +1.3+0.0 
Anna Sophia BondeR7.848.332.6110.13
København IFP0663444141
1248p +0.1W+0.5-0.5+0.1 
Selma Madicken Vöge-WiddiR 8.332.638.65
SpartaP 66345214
1129p +0.7W +1.3+0.1 
Silke Jul SkikkildR 8.562.4110.34
IK HellasP 590364159
1113p -0.2W -0.5+0.0 
Selma KilgourR 8.632.5610.05
HG AtletikP 555424134
1113p -0.3W -0.6+0.0 
Anna SolvangR 8.332.309.42
IK HellasP 66332080
1063p +0.7W +1.3+0.1 
Emilia Lohse LinnetR 8.572.608.66
Amager Atletik ClubP 58544015
1040p -0.3W -0.6+0.0 
Frida R. FrederiksenR 8.622.469.51
Greve AtletikP 56038488
1032p -0.5W -0.6-0.5 
Emilie DommerR 8.432.497.61
SpartaP 6333960
1029p -0.4W -0.6-0.3 
Luna Berg TorsbakkeR 9.012.7610.20
SpartaP 365504147
1016p +0.0W +0.3-0.4 
Thit Tore JensenR 8.992.4310.71
Amager Atletik ClubP 375372190
937p +0.2W +0.3+0.0 
Mille ElmerR 8.762.555.57
København IFP 4904200
910p -0.6W +0.3-1.6 
Susanna RingR 8.672.416.93
Amager Atletik ClubP 5353640
899p -0.2W -0.5+0.0 
Viola Lei HansgaardR 8.702.348.44
Holte IFP 5203360
856p +0.7W +1.3+0.0 
Martha NobeliusR 8.631.988.60
Køge AtletikP 55513910
704p -0.5W -0.5-0.6 
Laura RosenkvistR 9.032.337.16
København IFP 3553320
687p +0.2W +0.3+0.0 
Mathilde CramerR 9.142.296.14
Greve AtletikP 3003160
616p -0.1W +0.3-0.6 
Emily OsulaR 9.072.148.25
SpartaP 3352350
570p +0.2W +0.3+0.0 
Inger Kyst HansenR 9.742.016.51
SpartaP 751570
232p -0.3W -0.6+0.0 
Alberte Würgau LindharthR 9.511.807.70
IK HellasP 161310
192p +0.2W +0.3+0.0 
Mikala MøllerR 9.871.968.40
Greve AtletikP 271270
154p -0.2W -0.5+0.0 
Lea LarsenR DNF1.616.03
Amager Atletik ClubP 000
XpW  +0.0 
Dagmar WalterR 11.171.695.19
Amager Atletik ClubP 000
XpW -0.5-1.1 
Ida LundR 13.221.182.93
Amager Atletik ClubP 000
XpW -0.5-0.4 
  DRENGE 6-7 ÅR - 3 KAMPSØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2289+0.4 Thor Knudsen -2007Bagsværd AC  
2 2229+0.7 Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club  
3 2190-0.1 Felix Nilsson -7SWE-Ängelholm IF  
4 1870+0.4 Elias Johansson -8SWE-Ängelholm IF  
5 1723-0.3 August Skytte Christensen -2007IK Hellas  
6 1711+0.4 Anton Thers-Sonne -2007Sparta  
7 1708+0.1 Anders Silleborg -2007Sparta  
8 1688+0.4 Johan Dahl Kokkegård -2008Sparta  
9 1444-1.4 Daniel Solhøj Hansen -2007Sparta  
10 1349-1.4 Christian Cardel -2007Bagsværd AC  
11 1288+0.6 Kasper Kristensen -2007Viking Atletik  
12 1280+0.1 Oliver Maiberg -2008Bagsværd AC  
13 1255-0.3 Emil R. Frederiksen -7Greve Atletik  
14 1139-0.7 Frederik Bach Jensen Bang -2007Bagsværd AC  
15 1135-0.9 Jamie Kjær Nortoft -2007IK Hellas  
16 986-0.7 Silas Balterzen -7Greve Atletik  
17 921+0.2 William Thøgersen -2008Sparta  
18 863+0.1 Tomaz-Lee Pllay -7Greve Atletik  
19 735+0.3 Laurids Wang Boesen -2008IK Hellas  
20 449+0.2 Emil Kundal Hansen -2008Bagsværd AC  
21 120-0.2 Rune Rasmussen -2008Bagsværd AC  
  X  Kasper Thomsen -9Greve Atletik  
  X  Sylvester Kurt Ibsen Jens -2009Køge Atletik  
  DNS  Kalle Gundelach Karlsson -2007Sparta  
  DNS  Magnus Høegh Ørum Nielsen -2008Sparta  
  DNS  Noah Weber -8Greve Atletik  
  4040BO 
Thor KnudsenR7.287.4629.273.31
Bagsværd ACP0920583786
2289p +0.4W+0.8+0.3 +0.0
Carl Bäckström NielsenR7.237.3724.683.35
Amager Atletik ClubP0942477810
2229p +0.7W+0.8+0.7 +0.6
Felix NilssonR7.387.6628.463.27
SWE-Ängelholm IFP0864564762
2190p -0.1W+0.8-1.1 +0.0
Elias JohanssonR7.847.7424.222.91
SWE-Ängelholm IFP0840466564
1870p +0.4W+0.8+0.2 +0.0
August Skytte ChristensenR7.327.4815.412.94
IK HellasP0915232576
1723p -0.3W+0.8+0.2 -2.1
Anton Thers-SonneR 8.3231.522.50
SpartaP 666645400
1711p +0.4W +0.7 +0.0
Anders SilleborgR7.908.0020.572.91
SpartaP0762382564
1708p +0.1W+0.8+0.3 -0.8
Johan Dahl KokkegårdR7.917.8619.462.82
SpartaP0804356528
1688p +0.4W+0.8+0.2 +0.0
Daniel Solhøj HansenR 8.1818.232.52
SpartaP 708328408
1444p -1.4W +0.2 -3.1
Christian CardelR 8.2614.022.73
Bagsværd ACP 684173492
1349p -1.4W -1.1 -1.7
Kasper KristensenR 8.4317.152.38
Viking AtletikP 633303352
1288p +0.6W +0.7 +0.5
Oliver MaibergR7.938.0414.062.39
Bagsværd ACP0750174356
1280p +0.1W+0.8+0.7 -1.3
Emil R. FrederiksenR 8.7623.832.27
Greve AtletikP 490457308
1255p -0.3W +0.7 -1.4
Frederik Bach Jensen BangR 8.4212.852.45
Bagsværd ACP 636123380
1139p -0.7W -1.1 -0.4
Jamie Kjær NortoftR 8.5714.702.37
IK HellasP 585202348
1135p -0.9W -1.1 -0.7
Silas BalterzenR 8.4613.232.12
Greve AtletikP 624139223
986p -0.7W -1.1 -0.3
William ThøgersenR 8.7511.532.40
SpartaP 49566360
921p +0.2W +0.3 +0.0
Tomaz-Lee PllayR 8.8915.292.10
Greve AtletikP 425227211
863p +0.1W +0.2 +0.0
Laurids Wang BoesenR 8.7110.322.09
IK HellasP 51515205
735p +0.3W +0.2 +0.3
Emil Kundal HansenR 9.6112.792.09
Bagsværd ACP 124120205
449p +0.2W +0.3 +0.0
Rune RasmussenR 9.627.641.46
Bagsværd ACP 12000
120p -0.2W +0.3 -0.8
Kasper ThomsenR 11.296.671.38
Greve AtletikP 000
XpW +0.7 +0.0
Sylvester Kurt Ibsen JensR 10.837.381.65
Køge AtletikP 000
XpW +0.3 -2.2
  DRENGE 10 ÅR - 60 METER - FINALESØN KL. 13.35  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.1m/s
1 9.05 Carl Johan Zachariae -2004Sparta  
2 9.43 Villum Nobelius -2004Køge Atletik  
3 9.49 Rasmus Hvorup Jensen -2004Sparta  
4 9.82 Gustav Ibsen Jensen -2004Køge Atletik  
5 10.06 Malthe Tamstrup Hjarne -2004Frederiksberg IF  
6 10.20 Tobias Bjerre -2004København IF  
7 10.24 Valdemar Bech Thomsen -4Greve Atletik  
  DNS Kristoffer Andersen -2004Hvidovre AM  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - FINALESØN KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
 B-FINALE  w: -0.3m/s
9 9.21 Hugo Rasmussen -2003IK Hellas  
10 9.47 Dhruv Mehrotra -2003Sparta  
11 9.51 Villum Nobelius -2004Køge Atletik  
12 9.61 Alex Nielsen -2003Glostrup IC  
13 9.66 Robert Christiansen -2003Sparta  
14 9.68 Jakob H. B. Andersen -2003Sparta  
15 9.74 Viggo Vermund Gere -2003Helsingør IF  
16 9.77 Mads Rubek Vitoft -2003Sparta  
 A-FINALE  w: -1.9m/s
1 8.69 Edvin Assarsson -2004SWE-EAI Friidrott  
2 8.77 Sofus Lassen -2003Sparta  
3 8.86 August Østergaard -2003Gentofte IK  
4 9.03 Magnus Knudsen -2003Helsingør IF  
5 9.03 William Kola -2003Gentofte IK  
6 9.05 William Wittendorff -2003Sparta  
7 9.06 Johan Christian Holst -2003Amager Atletik Club  
8 9.10 Rune Hegelund Carlsen -2003IK Olympia  
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.45  
NrResultat NavnKlub  
1 1.42 Karla Scharfe -2003Sparta  
2 1.30 Flora Chalmer -2003Trongården IF  
3 1.20 Augusta E. Bentsen -2003IK Olympia  
4 1.15 Josephine Koch Jacobsen -2003Herlev  
5 1.15 Ingrid Sofie Bach Jensen -2003Bagsværd AC  
= 1.15 Ditte Stoltze -2003Slagelse Atletik DELTA  
7 1.15 Wilma Nilsson -5SWE-Ängelholm IF  
= 1.15 Emilie kirst -2004Sparta  
9 1.10 Nanna Elmer -2003København IF  
10 1.05 Nanna Schaldemose -2004Sparta  
11 0.95 Bianca Gad -2003København IF  
12 0.95 Sofia Thøgersen -2005Sparta  
  DNS Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik  
  DNS Marie Falkebo Jensen -2003Sparta  
  DNS Else Kirstine Haunstrup L -2005Sparta  
  DNS Emma Stenius -2003København IF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Cathrine Brandt -2003Bagsværd AC  
 0.850.900.951.001.051.101.151.201.251.301.351.421.45 
Karla Scharfe        ooxoxoxxx
Flora Chalmer      ooooxxx  
Augusta E. Bentsen    ooooxxx    
Josephine Koch Jacobsen    oxooxxx     
Ingrid Sofie Bach Jensen     oxoxxx     
Ditte Stoltze   oooxoxxx     
Wilma Nilsson    ooxxoxxx     
Emilie kirst      xxoxxx     
Nanna Elmer    oxxoxxx      
Nanna Schaldemose ooooxxx       
Bianca Gadoxxooxxx         
Sofia Thøgersen  xxoxxx         
  DRENGE 12 ÅR - 80 METER - FINALESØN KL. 13.50  
NrResultat NavnKlub  
 w: +2.3m/s
1 w10.81 Dren Meri -2002IK Olympia  
2 w11.06 Tobias Andersson -2002Greve Atletik  
3 w11.28 Mikkel Maarlev -2002Korsør AM  
4 w11.49 Noah Grunnet Nouri -2002Sparta  
5 w11.51 Anders Bang -2002Sparta  
6 w11.84 Cami Esfandiari -2002Holte IF  
7 w12.62 Rasmus Balterzen -2002Greve Atletik  
8 w13.27 Tobias Lyck -2002Fredensborg Atletik  
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER - FINALESØN KL. 13.55  
NrResultat NavnKlub  
 w: +2.3m/s
1 w10.20 Vincent Plas -2001Sparta  
2 w10.31 Nicholas Fjellerup -2001Holte IF  
3 w10.92 Jakob Zäll -1SWE-Ängelholm IF  
4 w11.07 Mikkel Christophersen -2001Sparta  
5 w11.10 Frederik Andersson -2001Greve Atletik  
6 w11.11 Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta  
7 w11.42 Sebastian Larsen -2001Amager Atletik Club  
8 w11.66 Victor Nielsen -2001Viking Atletik  
  PIGER 12 ÅR - 80 METER - FINALESØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.6m/s
1 11.25 Victoria Lee Lendal -2002Sparta  
2 11.64 Sara Olsson -2002Greve Atletik  
3 11.77 Liv Nedergaard -2002Sparta  
4 11.98 Esther Arce -2002Amager Atletik Club  
5 12.02 Eva Seixas -2002København IF  
6 12.14 Nina-Tao Hahnemann -2002Sparta  
7 12.17 Mie Hylling Axelsson -2002Sparta  
8 12.41 Alberthe W Simonsen -2002Sparta  
  PIGER 14-15 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 14.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 10.85+0.3 Mia Helene Mørck -1999Bagsværd AC  
2 9.75+2.0 Natasja Jacobsen -2000Glostrup IC  
  DNS  Josefine Bach Jensen Bang -2000Bagsværd AC  
  DNS  Rita Wilcke -1999København IF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS  Sofie Rasmussen -2000København IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Mia Helene Mørck10.37-0.710.39+0.410.42+0.010.15+1.310.50+0.010.85+0.3
Natasja Jacobsenx 9.47-0.89.65+0.29.62-0.79.75+2.09.70+1.1
  PIGER 16-17 ÅR - VÆGTKASTSØN KL. 14.00  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 13.91 Anne Søgaard -98Greve Atletik  
UK5.413.24 Laura Pauska -99HUAC  
  DNS Amanda Lillevang Rasmusse -1997Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anne Søgaardxx13.9112.93x13.80
Laura Pauska13.0513.07x13.2411.97x
  KVINDER SENIOR - VÆGTKASTSØN KL. 14.00  
  ( 9.08 KG )
NrResultat NavnKlub  
190811.43 Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM  
UK72618.11 Amalie Øbakke Lange -96Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Maria Sløk Hansenx10.5310.6510.4110.7711.43
Amalie Øbakke Lange16.70x17.4316.4117.0618.11
  DRENGE 16-17 ÅR - VÆGTKASTSØN KL. 14.00  
  ( 12.5 KG )
NrResultat NavnKlub  
UK11k8.05 Martin Skaaning -98IK Olympia  
  DNS Frederik Carlsson -1997Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Martin Skaaning7.17x7.967.23x8.05
  MÆND SENIOR - VÆGTKASTSØN KL. 14.00  
  ( 15.88 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.40 Frank Nielsen -68Greve Atletik  
UK12½18.00 Matthias Hagen -1997Hvidovre AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Frank Nielsen7.407.20x7.23xx
Matthias Hagen18.0017.01xxxx
  MÆND 55-59 ÅR - VÆGTKASTSØN KL. 14.00  
  ( 11.34 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 15.18 Elo Wichmann -1958Holte IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Elo Wichmannx14.3213.8814.5414.4415.18
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER - FINALESØN KL. 14.05  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.1m/s
1 10.91 Marie Dahi -2001Greve Atletik  
2 11.20 Louise B. Moore -2001København IF  
3 11.29 Katarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC  
4 12.17 Clara Strange Andersen -2001Frederiksberg IF  
5 12.23 Dagmar Madsen -2001FIF Hillerød  
6 12.37 Michele Kræmmer -2001Hvidovre AM  
7 12.44 Amalie Steen -2001Holte IF  
8 12.67 Frida Schledermann -2001Sparta  
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.05  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.66 Andreas Espenhain-Hansen -2001Helsingør IF  
2 11.36 Vitus Lei Hansgaard -2001Holte IF  
3 11.18 Thomas Christiansen -2001Glostrup IC  
4 11.08 Dren Meri -2002IK Olympia  
5 10.72 Frederik Andersson -2001Greve Atletik  
6 10.23 Nicholas Fjellerup -2001Holte IF  
7 9.79 Sebastian Larsen -2001Amager Atletik Club  
8 8.92 Mikkel Christophersen -2001Sparta  
9 8.90 Mikkel Maarlev -2002Korsør AM  
10 8.47 Christian Munch Skylv -2001Sparta  
11 8.35 Pacco Agbitsa -2001IK Olympia  
12 7.34 Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik  
13 7.03 Marco Poulsen -2001FIF Hillerød  
14 6.90 William Elmer -2002Greve Atletik  
15 6.68 Ludvig Hytting Fiig -2002Greve Atletik  
16 4.97 Alex faber -2002Helsingør IF  
17 4.40 Tobias Lyck -2002Fredensborg Atletik  
  DNS Aleksander H. Wiingaard -2002Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Andreas Espenhain-Hansen12.3012.0011.9911.1811.8412.66
Vitus Lei Hansgaard10.9111.3611.0810.8310.8111.19
Thomas Christiansenx10.8411.1811.02x10.76
Dren Meri11.088.949.6610.6610.809.04
Frederik Andersson9.4710.2110.029.8810.729.50
Nicholas Fjellerup9.818.539.879.2210.239.58
Sebastian Larsen8.349.798.53
Mikkel Christophersenx8.088.92
Mikkel Maarlev8.388.908.66
Christian Munch Skylv8.478.29x
Pacco Agbitsa8.358.018.09
Tobias Olsen7.347.287.18
Marco Poulsen6.937.036.33
William Elmer6.686.906.51
Ludvig Hytting Fiigx6.686.39
Alex faber4.974.804.35
Tobias Lyck4.22x4.40
  PIGER 16-17 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 14.10  
  ( 500 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 35.63 Rikke Andersen -1998Sparta  
2 35.49 Nickoline Skifter Anderse -1998Slagelse Atletik DELTA  
3 30.60 Amalie Taageby -1998IK Hellas  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Tara Brodin Abrahamsson -98Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Rikke Andersen31.1135.6334.3933.2532.4631.49
Nickoline Skifter Anderse33.2232.7034.2835.4929.5427.94
Amalie Taageby28.1627.2430.6029.6524.6826.75
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER - FINALESØN KL. 14.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.5m/s
1 6.92 Maja Børregaard Voigt -2007Sparta  
2 7.18 Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC  
3 7.33 Ella Julie Fischer -2007Sparta  
4 7.34 Helene Salomonsen -2007Sparta  
5 7.56 Claire Malmbo -2007København IF  
6 7.59 Lotte Grevy Ejstrup -2007Sparta  
7 7.68 Silke Lykke Evensen -2007IK Hellas  
8 7.84 Anna Sophia Bonde -2007København IF  
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.15  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.18 Mads Rubek Vitoft -2003Sparta  
2 8.56 Isak Søndergaard -2003København IF  
3 8.27 William Elsner -2003København IF  
4 8.08 Julian Frey -3Greve Atletik  
5 7.92 Mik Lønborg -2003København IF  
6 7.69 Dhruv Mehrotra -2003Sparta  
7 7.63 Robert Christiansen -2003Sparta  
8 7.62 Rasmus Hvorup Jensen -2004Sparta  
9 7.53 Magnus Knudsen -2003Helsingør IF  
10 7.41 Rune Prause -4Gullfoss IF  
11 6.96 Alexander Møller -4Greve Atletik  
12 6.79 Viktor Petersen -2003Amager Atletik Club  
13 6.76 Noah Borgen Morell -2004IK Olympia  
14 6.70 Carl Johan Zachariae -2004Sparta  
15 6.60 Mikkel Svendsen -2003Fredensborg Atletik  
16 6.52 August Bøg Ekholm -2004IK Hellas  
17 6.17 Tobias Bjerre -2004København IF  
18 5.98 Gustav Ibsen Jensen -2004Køge Atletik  
19 5.90 Jonas Strunge -2004Hvidovre AM  
20 5.84 Sebastian Thulstrup -2004Sparta  
21 5.43 Valdemar Bech Thomsen -4Greve Atletik  
22 5.23 Villum Nobelius -2004Køge Atletik  
23 5.20 Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager Atletik Club  
24 5.17 Jonas Lyck -2004Fredensborg Atletik  
25 5.05 Alexander Vilborg -3Greve Atletik  
26 5.05 Kristoffer Andersen -2004Hvidovre AM  
27 4.64 Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta  
  DNS Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mads Rubek Vitoft11.0310.729.7811.18x10.91
Isak Søndergaard8.568.278.077.887.987.97
William Elsner7.697.367.096.878.278.12
Julian Freyx7.777.957.798.087.91
Mik Lønborg6.627.517.927.747.477.27
Dhruv Mehrotrax6.937.697.306.757.09
Robert Christiansen7.186.507.63
Rasmus Hvorup Jensen6.917.617.62
Magnus Knudsen7.006.817.53
Rune Prausex7.416.03
Alexander Møller6.64x6.96
Viktor Petersen6.316.795.13
Noah Borgen Morell5.825.226.76
Carl Johan Zachariae6.566.546.70
Mikkel Svendsen5.926.606.22
August Bøg Ekholm6.29x6.52
Tobias Bjerre6.175.755.51
Gustav Ibsen Jensen5.545.985.44
Jonas Strunge5.095.905.78
Sebastian Thulstrup5.845.52x
Valdemar Bech Thomsen4.815.235.43
Villum Nobelius4.944.815.23
Gustav Bjaaland Andersen4.514.985.20
Jonas Lyck3.31x5.17
Alexander Vilborg4.985.055.00
Kristoffer Andersen4.995.054.98
Peter Grevy Ejstrupx4.294.64
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METER - FINALESØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.8m/s
1 7.23 Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club  
2 7.28 Thor Knudsen -2007Bagsværd AC  
3 7.32 August Skytte Christensen -2007IK Hellas  
4 7.38 Felix Nilsson -7SWE-Ängelholm IF  
5 7.84 Elias Johansson -8SWE-Ängelholm IF  
6 7.90 Anders Silleborg -2007Sparta  
7 7.91 Johan Dahl Kokkegård -2008Sparta  
8 7.93 Oliver Maiberg -2008Bagsværd AC  
  KVINDER SENIOR - 100M RACERUNNERSØN KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.1m/s
1 31.15 Lise Hallager Hansen(FIF) -53Dansk Handicapidræt  
  MÆND SENIOR - 100M RACERUNNERSØN KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.1m/s
1 29.69 Gert Gregers Hansen(FIF) -80Dansk Handicapidræt  
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - FINALESØN KL. 14.35  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.3m/s
1 11.60 Peter Andersson -99Greve Atletik  
2 11.99 Jonathan Aquino -99Sparta  
3 12.16 Mads Holm -99Sparta  
4 12.20 Emil Frænde -2000Sparta  
5 12.21 Rasmus Aalund -2000Fremad Holbæk  
6 12.35 Jacob Hvorup -99Sparta  
7 12.42 Gabriel Lausten -2000Sparta  
  DNS Thomas Holm -99Greve Atletik  
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - FINALESØN KL. 14.40  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.8m/s
1 12.73 Anna Lange -99Greve Atletik  
2 12.98 Emilie R. Hansen -1999Sparta  
3 13.55 Hannah Illum Petersen -2000Sparta  
4 13.61 Anna Harder -2000Allerød AM  
5 13.70 Simone Hjort -1999Sparta  
6 13.70 Nanna Andersen -2000Sparta  
7 14.08 Fie Hofman -2000Greve Atletik  
  DNS Olivia Thorsgaard -2000Sparta  
  KVINDER SENIOR - SPYDKASTSØN KL. 14.45  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 27.35 Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM  
2 25.07 Maria Hansen -1990København IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Maria Sløk Hansen27.3526.2625.20x26.66x
Maria Hansen24.9625.0724.6723.7922.8623.93
  DRENGE 16-17 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 14.45  
  ( 700 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 48.29 Valdemar Svejstrup -1997Holte IF  
2 45.34 Simon Henriksson -97SWE-EAI Friidrott  
3 44.74 Steffen Sjørslev -97Greve Atletik  
4 41.21 Christopher H. Jensen -1997Holte IF  
5 26.92 Frederik Hvolbøll -1998Slagelse Atletik DELTA  
  DNS Mads Ringsted -1999København IF  
  DNS Malthe Aabye -1998København IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Valdemar Svejstrup48.2947.7937.9446.85x46.48
Simon Henriksson44.71xx45.34x42.20
Steffen Sjørslev44.4440.09x42.2844.74x
Christopher H. Jensen39.6137.8641.0437.7741.21x
Frederik Hvolbøll26.3725.15x25.5026.9225.94
  MÆND SENIOR - SPYDKASTSØN KL. 14.45  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 61.30 Lukas Björnvad -1995Roar Atletik  
2 45.31 Simon Henriksson -97SWE-EAI Friidrott  
3 42.14 Emil Breum Erikse -1995Roar Atletik  
4 39.70 Mikkel Hansen -1993København IF  
5 27.99 Mikkel Einiff Larsen -96HG Atletik  
  DNS Mikkel Jørgensen -1995Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Lukas Björnvad57.62x61.3032.13x31.45
Simon Henriksson45.31x44.8244.18x41.10
Emil Breum Erikse40.7439.6942.1438.2440.9636.40
Mikkel Hansen38.3839.1839.7038.7837.3634.80
Mikkel Einiff Larsen24.7027.5024.8027.9920.1221.11
  KVINDER SENIOR - 400M RACERUNNERSØN KL. 14.50  
NrResultat NavnKlub  
1 1.41.81 Pernille Bach(Holbæk) -90Dansk Handicapidræt  
2 2.43.45 Lise Hallager Hansen(FIF) -53Dansk Handicapidræt  
3 4.18.56 Tina Baltzer Jensen(FIF) -87Dansk Handicapidræt  
  PIGER 12-13 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 14.55  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 37.93 Ida Beiter Bomme -2001Sparta  
2 30.89 Liv Nedergaard -2002Sparta  
3 24.18 Helena Ring -2002Amager Atletik Club  
4 21.92 Rebecca Spiegelhauer -2002Ballerup AK  
5 21.63 Marie E. Molander Peders -2001Frederiksberg IF  
6 21.03 Mette Marie Jensen -2001Ballerup AK  
7 11.61 Signe Grevy Ejstrup -2001Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Emilie Bank-Mikkelsen -2002Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Ida Beiter Bomme37.9336.3837.4035.40xx
Liv Nedergaardx30.8930.32xx30.85
Helena Ring22.63x22.7920.7020.2024.18
Rebecca Spiegelhauerx21.9221.3719.7821.6620.65
Marie E. Molander Peders19.6217.7420.4021.6320.8419.13
Mette Marie Jensenx21.0319.65x17.7117.42
Signe Grevy Ejstrupx10.7011.61
  KVINDER SENIOR - 200 METERSØN KL. 15.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.4m/s
1 29.39 Dea Sandal -1995Fremad Holbæk  
2 32.41 Line Laursen -1996Blovstrød Løverne  
3 33.81 Sarah Bergstrøm -2000IK Hellas  
  PIGER 16-17 ÅR - 200 METERSØN KL. 15.05  
NrResultat NavnKlub  
 w: +2.6m/s
1 w26.75 Nickoline Skifter Anderse -1998Slagelse Atletik DELTA  
2 w27.57 Frederikke Mortensen -1998Ballerup AK  
3 w27.92 Leonora Hede -98Sparta  
4 w29.83 Sofie Damgaard -1997Fremad Holbæk  
  DNS Anne Sofie Kirkegaard -98Sparta  
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METERSØN KL. 15.10  
NrResultat NavnKlub  
 w:  1h: +0.8m/s  2h: +0.5m/s
1 23.152h Sebastian Valentin Buscha -1997Bagsværd AC  
2 23.172h Oliver Brandt-Nielsen -1997Køge Atletik  
3 23.332h Alejandro Maillet -1998Blovstrød Løverne  
4 24.082h Jonas Nyvang -1997IK Hellas  
5 24.342h Asger Østerby -97Greve Atletik  
6 25.461h Joachim Munksgaard -1997Amager Atletik Club  
7 25.941h Villads Clausen -1998Amager Atletik Club  
8 26.061h Peter Rasmussen -1998Amager Atletik Club  
9 26.501h Mikkel Eggert Strand -1998Helsingør IF  
10 27.671h Frederik Hvolbøll -1998Slagelse Atletik DELTA  
  DNS  Kasper Andersson -97Greve Atletik  
  MÆND SENIOR - 200 METERSØN KL. 15.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.0m/s
1 22.85 Philip Reynolds -96Sparta  
2 23.57 Simon Ingeman Hansen -95HG Atletik  
3 23.91 Mike Andersen -1994Fremad Holbæk  
4 25.23 André Flor -73København IF  
5 25.63 Mark Ahlehuus -1988Glostrup IC  
  KVINDER SENIOR - 200M RACERUNNERSØN KL. 15.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.1m/s
1 50.93 Pernille Bach(Holbæk) -90Dansk Handicapidræt  
2 1.14.42 Lise Hallager Hansen(FIF) -53Dansk Handicapidræt  
3 1.50.34 Tina Baltzer Jensen(FIF) -87Dansk Handicapidræt  
  MÆND SENIOR - 200M RACERUNNERSØN KL. 15.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.1m/s
1 1.06.81 Gert Gregers Hansen(FIF) -80Dansk Handicapidræt  
  PIGER 8-9 ÅR - 600 METERSØN KL. 15.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.56.72 Sofia Thøgersen -2005Sparta  
2 2.03.68 Wilma Nilsson -5SWE-Ängelholm IF  
3 2.04.29 Therese Harboe Holst -2005Amager Atletik Club  
4 2.04.41 Emilie Børregaard Voigt -2005Sparta  
5 2.05.59 Emilia Johansson -5SWE-Ängelholm IF  
6 2.16.61 Silke Petersen -2005Fredensborg Atletik  
7 2.18.12 Thea Lei Hansgaard -2005Holte IF  
8 2.25.61 Signe Juhl Laursen -2005Sparta  
9 2.26.56 Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC  
10 2.28.20 Anna B Andersen -2006Amager Atletik Club  
11 2.30.06 Rose Thyra Tværmose Høegh -2006Amager Atletik Club  
12 2.33.13 Kajsa Salomonsen -2005Sparta  
  DNS Else Kirstine Haunstrup L -2005Sparta  
  DRENGE 8-9 ÅR - 600 METERSØN KL. 15.40  
NrResultat NavnKlub  
1 2.00.62 Joel Frederik von de Ahé -2006Sparta  
2 2.01.65 Hjalte Dalskov -2005Fremad Holbæk  
3 2.03.33 Vitus Rosenkrands -2005Sparta  
4 2.11.82 Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM  
5 2.12.46 Samson Tommerup -2005København IF  
6 2.13.31 Oliver Larsen -2005Amager Atletik Club  
7 2.17.08 Kasper Schimmell Smith -2005Sparta  
8 2.18.80 Felix Nilsson -7SWE-Ängelholm IF  
9 2.22.67 Frederik Schaldemose -2006Sparta  
10 2.24.70 Oskar Thers-Sonne -2005Sparta  
11 2.24.72 Rasmus Brandorff -2005Bagsværd AC  
12 2.26.06 Daniel Lund -2006Amager Atletik Club  
13 2.27.77 Viktor Würgau Lindharth -2005IK Hellas  
  DNS Elias Solvang -2005IK Hellas  
  DNS Rasmus Stisen Jensen -2005Bagsværd AC  
  PIGER 10-11 ÅR - 600 METERSØN KL. 15.50  
NrResultat NavnKlub  
1 1.47.18 Majken Lützen -2003Ballerup AK  
2 1.51.11 Filippa Zäll -3SWE-Ängelholm IF  
3 1.59.92 Ditte Stoltze -2003Slagelse Atletik DELTA  
4 2.01.32 Klara Hansen -2003Viking Atletik  
5 2.01.92 Nanna Elmer -2003København IF  
6 2.02.87 Louise Høkilde -3Greve Atletik  
7 2.04.21 Emilie kirst -2004Sparta  
8 2.04.42 Mathilde Grønlund Rasmuss -2003Ballerup AK  
9 2.04.49 Lea Strand Mortensen -2003Køge Atletik  
10 2.04.71 Sara Grønning -2003Sparta  
11 2.05.76 Emilie Mossin Nørregaard -2003Sparta  
12 2.13.53 Rebecca Dahl Kokkegård -2003Sparta  
13 2.15.72 Ella Vikke Bendsen -2004IK Olympia  
14 2.21.43 Sheila Petersen -2003Fredensborg Atletik  
  DNS Marie Falkebo Jensen -2003Sparta  
  DRENGE 14-15 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 15.50  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 54.17 Rasmus Jensen -1999Ballerup AK  
2 44.38 Stefan Lehnert -1999Ballerup AK  
3 41.10 Christoffer Holm -99Greve Atletik  
4 40.50 Thomas Holm -99Greve Atletik  
5 37.98 Phillip Vegge -2000Greve Atletik  
6 36.28 Johan Lehtonen -1999København IF  
7 28.75 Henning Elmer -99Greve Atletik  
8 28.62 Simeon Hjorth -2000Greve Atletik  
9 23.37 Laurits Hytting Fiig -2000Greve Atletik  
  X Mathias Peter Kveiborg -2000Ballerup AK  
  DNS Emanuel Hammann -1999København IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Rasmus Jensen52.51xxx54.17x
Stefan Lehnertxx44.38xxx
Christoffer Holm41.10xx40.51xx
Thomas Holm37.5840.09xxx40.50
Phillip Vegge33.2035.0234.3537.98x35.39
Johan Lehtonenx34.8935.9736.28xx
Henning Elmerx26.4428.75
Simeon Hjorth28.51x28.62
Laurits Hytting Fiigxx23.37
Mathias Peter Kveiborgxxx
  DRENGE 10-11 ÅR - 600 METERSØN KL. 16.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.49.492h Johan Christian Holst -2003Amager Atletik Club  
2 1.51.562h Lucas Ravn -2004Sparta  
3 1.51.932h Hugo Rasmussen -2003IK Hellas  
4 1.52.002h Jakob H. B. Andersen -2003Sparta  
5 1.59.601h Malthe Tamstrup Hjarne -2004Frederiksberg IF  
6 1.59.862h Villum Nobelius -2004Køge Atletik  
7 2.01.602h Rune Hegelund Carlsen -2003IK Olympia  
8 2.03.531h Silas Soelbjerg -2004Viking Atletik  
9 2.04.011h Gustav Ibsen Jensen -2004Køge Atletik  
10 2.04.132h Sigurd Sandfeld -2004Sparta  
11 2.11.572h Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager Atletik Club  
12 2.14.081h Dhruv Mehrotra -2003Sparta  
13 2.15.582h Malthe Sommer -2004Fredensborg Atletik  
14 2.16.691h Tobias Bjerre -2004København IF  
15 2.19.941h Jonas Lyck -2004Fredensborg Atletik  
16 2.30.921h Robert Christiansen -2003Sparta  
  DNS1h Isak Søndergaard -2003København IF  
  DNS1h Malte Bank-Mikkelsen -2003Sparta  
  DNS2h Herbert van den Berk -2003Amager Atletik Club  
  DRENGE 12-13 ÅR - 600 METERSØN KL. 16.10  
NrResultat NavnKlub  
1 1.42.50 Villads Schou -2001København IF  
2 1.45.45 Noah Grunnet Nouri -2002Sparta  
3 1.46.58 Sebastian Hansen -2001Slagelse Atletik DELTA  
4 1.46.90 Anders Bang -2002Sparta  
5 1.48.37 Lucas Soulier -2002Slagelse Atletik DELTA  
6 1.54.91 Simon Hjorth Jensen -2002Sparta  
7 1.59.28 Oliver Erringsø -2001Greve Atletik  
8 2.03.58 Anders E Busk -2001Sparta  
9 2.03.60 Alex faber -2002Helsingør IF  
10 2.09.67 Jonathan Thulstrup -2001Sparta  
11 2.18.97 Tobias Lyck -2002Fredensborg Atletik  
12 2.23.10 Asbjørn Birkelund -2002København IF  
  DNS Linus Lindquist -2002Sparta  
  PIGER 12-13 ÅR - 600 METERSØN KL. 16.15  
NrResultat NavnKlub  
1 1.46.04 Ellinor Aurell -2001SWE-Ängelholm IF  
2 1.46.61 Frederikke von Benzon -2001København IF  
3 1.48.88 Ida Wibe Jensen -2001Kalundborg IF  
4 1.51.08 Lilja H. Povlsen -2001København IF  
5 1.51.94 Nikoline Høegh Ørum-Niels -2002Sparta  
6 1.52.44 Emilie Bøg Ekholm -2002IK Hellas  
7 1.53.29 Kristine Kruse -2002Slagelse Atletik DELTA  
8 1.53.85 Maja Felby -2002Køge Atletik  
9 1.56.92 Anna Sofie Frænde -2001Sparta  
10 1.57.93 Agnes Rold -2002Helsingør IF  
11 1.59.12 Mie Hylling Axelsson -2002Sparta  
12 1.59.91 Clara Strange Andersen -2001Frederiksberg IF  
13 2.01.49 Clara Lund-Sørensen -2002Amager Atletik Club  
  DNF Michele Kræmmer -2001Hvidovre AM  
  DNS Helena Ring -2002Amager Atletik Club  
  DNS Laura H. Weichmann -2002København IF  
  DNS Ingeborg Elgaard Brett -2002FIF Hillerød  
  DNS Emilie Bank-Mikkelsen -2002Sparta  
  DNS Viktoria Dommer -2001Sparta  
  PIGER 14-15 ÅR - 1500 METERSØN KL. 16.30  
NrResultat NavnKlub  
1 4.56.03 Sophie Søefeldt -2000København IF  
2 5.01.47 Clara Kall -1999Sparta  
3 5.10.59 Matilde Willer -2000Sparta  
4 5.14.60 Amanda Amaloo -2000København IF  
5 5.25.34 Mathilde Riis -1999Ballerup AK  
6 5.41.36 Freja Lunde Larsen -2000Holte IF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Natascha Clausen -1999Helsingør IF  
  DNS Nicoline Clement -1999Ballerup AK  
  DNS Jasmin Boe Rasmussen -2000Greve Atletik  
  KVINDER SENIOR - 1500 METERSØN KL. 16.30  
NrResultat NavnKlub  
1 5.16.46 Isabella Sheldon -97Sparta  
  DRENGE 16-17 ÅR - 1500 METERSØN KL. 16.40  
NrResultat NavnKlub  
1 4.24.11 Simon Holst -1998Amager Atletik Club  
  MÆND SENIOR - 1500 METERSØN KL. 16.40  
NrResultat NavnKlub  
1 4.15.88 Rasmus Sparreager -94HG Atletik  
2 4.16.92 Pär-Johan Lif -1973Blovstrød Løverne  
3 4.29.08 Nicholai Zickert -1984Amager Atletik Club  
4 4.33.56 Henrik Kjeldgaard Jørgens -1961Ballerup AK  
5 4.34.03 Morten Dalsgaard -67AK 73  
6 4.55.84 Oliver Nielsen -94Sparta  
7 4.56.05 Jakob Nielsen -89Sparta  
  DNS Michael Pedersen Skovlund -1973København IF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Alexander Bæktoft -1993Fremad Holbæk  
  DNS Søren Povlsen -1965København IF  
  DRENGE 14-15 ÅR - 1500 METERSØN KL. 16.45  
NrResultat NavnKlub  
1 4.33.46 Malthe Nielsen -1999Sparta  
2 4.34.80 Joachim Rønsholt -1999Ballerup AK  
3 4.37.36 Conrad Lind -2001Sparta  
4 4.42.36 Thor Bendix-Madsen -1999Sparta  
5 4.55.39 Sebastian Nielsen -2000Sparta  
6 4.55.81 Jacob Weel Rosbo -2000Bagsværd AC  
7 4.59.37 Kasper Pontoppidan Jensen -1999IK Hellas  
8 5.01.96 Jonathan Markwarth -2000København IF  
9 5.08.18 Sigurd Zielinski Djurup -2000Bagsværd AC  
10 5.19.51 Simeon Hjorth -2000Greve Atletik  
11 5.22.06 Mikkel Juul Østerberg -99Greve Atletik  
12 5.50.99 Daniel Jespersen -99HUAC  
13 6.01.71 Sebastian Hansen -2001Slagelse Atletik DELTA  
  DNS Christian Dirksen -1999Ballerup AK  
  DNS Bjørn Hansen -2000Amager Atletik Club  



Stævneleder
Morten Larsen