Greve Atletik indbyder til
AFSLUTNINGSSTÆVNET 2013
den 28-29 september i Greve
Klubliste med resultater Resultater lørdag Resultater søndag
Startlister Resultater
  STARTLISTERUpdated: 2013-09-30 23:00  
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER - INDLEDENDESØN KL. 10.50  
  Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 10:50
2413   Anna Andersen -2006Amager AC
356   Filippa Hytholm Alex Pete -2004Holte IF
41608.55  Lotte Grevy Ejstrup -2007Sparta
51637.66  Maja Børregaard Voigt -2007Sparta
65218.47  Madeleine Martedal Rohlff -2006Bagsværd AC
7284   Talulah Filippa Axelsson -2006Gentofte IK
8601   Frida Revall -2006Greve Atletik
 HEAT 2 - 10:53
2657   Smilla Lennings -2007Helsingør IF
3602   Ronja Revall -2009Greve Atletik
41598.66  Pil Nedergaard -2006Sparta
55258.10  Penelope Løber Qvist -2007Bagsværd AC
65088.30  Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC
745010.44  Susanna Ring -2008Amager AC
8570   Mikala Møller -2007Greve Atletik
 HEAT 3 - 10:56
2606   Andrea H. Platner -2006Greve Atletik
3161   Laura Viola Vallebo-Mølle -2006Sparta
44878.6  Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
51628.13  Emma-Elise Cordt -2006Sparta
64978.19  Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC
74888.7  Filippa Bosack -2006Bagsværd AC
8605   Karla Büker -2006Greve Atletik
 HEAT 4 - 10:59
210   Emilie Michelsen -2007Helsingør IF
32   Frida Rathjen Frederiksen -2007Greve Atletik
44908.60  Louise Sterup Møller -2006Bagsværd AC
51647.87  Ella Julie Fischer -2007Sparta
65228.32  Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC
7567   Emma Zilstorff -2007Greve Atletik
871   Karoline Kruse -2006Slagelse Atletik DELTA
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER - FINALESØN KL. 14.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12848.34  Talulah Filippa Axelsson -2006Gentofte IK
25678.25  Emma Zilstorff -2007Greve Atletik
35088.17  Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC
41637.56  Maja Børregaard Voigt -2007Sparta
51647.77  Ella Julie Fischer -2007Sparta
64978.23  Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC
75258.31  Penelope Løber Qvist -2007Bagsværd AC
85228.40  Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC
  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 11.10  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
110   Emilie Michelsen -2007Helsingør IF
2413   Anna Andersen -2006Amager AC
3497   Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC
4488   Filippa Bosack -2006Bagsværd AC
556   Filippa Hytholm Alex Pete -2004Holte IF
6284   Talulah Filippa Axelsson -2006Gentofte IK
7161   Laura Viola Vallebo-Mølle -2006Sparta
8508   Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC
971   Karoline Kruse -2006Slagelse Atletik DELTA
10657   Smilla Lennings -2007Helsingør IF
11606   Andrea H. Platner -2006Greve Atletik
12605   Karla Büker -2006Greve Atletik
13602   Ronja Revall -2009Greve Atletik
14521   Madeleine Martedal Rohlff -2006Bagsværd AC
15522   Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC
16570   Mikala Møller -2007Greve Atletik
17601   Frida Revall -2006Greve Atletik
18487   Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
19567   Emma Zilstorff -2007Greve Atletik
202   Frida Rathjen Frederiksen -2007Greve Atletik
21525   Penelope Løber Qvist -2007Bagsværd AC
224501.64  Susanna Ring -2008Amager AC
234902.06  Louise Sterup Møller -2006Bagsværd AC
241602.26  Lotte Grevy Ejstrup -2007Sparta
251622.33  Emma-Elise Cordt -2006Sparta
261592.40  Pil Nedergaard -2006Sparta
271632.66  Maja Børregaard Voigt -2007Sparta
281642.89  Ella Julie Fischer -2007Sparta
  PIGER 6-7 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 12.50  
  ( 145 GRAM )
  ( Spyd / Bold B på stadion ved højde )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1521   Madeleine Martedal Rohlff -2006Bagsværd AC
256   Filippa Hytholm Alex Pete -2004Holte IF
3497   Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC
42   Frida Rathjen Frederiksen -2007Greve Atletik
5601   Frida Revall -2006Greve Atletik
6525   Penelope Løber Qvist -2007Bagsværd AC
7508   Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC
8606   Andrea H. Platner -2006Greve Atletik
9657   Smilla Lennings -2007Helsingør IF
10522   Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC
11605   Karla Büker -2006Greve Atletik
12487   Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
13567   Emma Zilstorff -2007Greve Atletik
1410   Emilie Michelsen -2007Helsingør IF
1571   Karoline Kruse -2006Slagelse Atletik DELTA
16413   Anna Andersen -2006Amager AC
17488   Filippa Bosack -2006Bagsværd AC
18570   Mikala Møller -2007Greve Atletik
19284   Talulah Filippa Axelsson -2006Gentofte IK
20161   Laura Viola Vallebo-Mølle -2006Sparta
21602   Ronja Revall -2009Greve Atletik
224505.43  Susanna Ring -2008Amager AC
231638.43  Maja Børregaard Voigt -2007Sparta
241628.54  Emma-Elise Cordt -2006Sparta
251598.72  Pil Nedergaard -2006Sparta
264909.36  Louise Sterup Møller -2006Bagsværd AC
271609.54  Lotte Grevy Ejstrup -2007Sparta
2816416.51  Ella Julie Fischer -2007Sparta
  PIGER 6-7 ÅR - 3 KAMPSØN KL. 13.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1450   Susanna Ring -2008Amager AC
2525   Penelope Løber Qvist -2007Bagsværd AC
3522   Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC
4605   Karla Büker -2006Greve Atletik
5163   Maja Børregaard Voigt -2007Sparta
6490   Louise Sterup Møller -2006Bagsværd AC
7413   Anna Andersen -2006Amager AC
8164   Ella Julie Fischer -2007Sparta
9606   Andrea H. Platner -2006Greve Atletik
10657   Smilla Lennings -2007Helsingør IF
11161   Laura Viola Vallebo-Mølle -2006Sparta
12487   Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
13567   Emma Zilstorff -2007Greve Atletik
14508   Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC
15497   Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC
162   Frida Rathjen Frederiksen -2007Greve Atletik
17160   Lotte Grevy Ejstrup -2007Sparta
18488   Filippa Bosack -2006Bagsværd AC
19570   Mikala Møller -2007Greve Atletik
20602   Ronja Revall -2009Greve Atletik
21521   Madeleine Martedal Rohlff -2006Bagsværd AC
22284   Talulah Filippa Axelsson -2006Gentofte IK
23159   Pil Nedergaard -2006Sparta
2410   Emilie Michelsen -2007Helsingør IF
25601   Frida Revall -2006Greve Atletik
2656   Filippa Hytholm Alex Pete -2004Holte IF
2771   Karoline Kruse -2006Slagelse Atletik DELTA
28162   Emma-Elise Cordt -2006Sparta
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.05  
  Til finale (AB-finale): 12 bedste tider
  ( På langsiden mellem 200m og 300m )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 10:05
1338   Astrid Bennedsen -2005KIF
219111.72  Else Kirstine Haunstrup L -2005Sparta
31899.89  Ingrid Gram Jensen -2005Sparta
418410.36  Josephine Sofie Hansen -2004Sparta
587   Silke Petersen -2005Fredensborg Atletik Klub
657   Thea Lei Hansgaard -2005Holte IF
 HEAT 2 - 10:08
2195   Rigmor Skjødt Adamsen -2004Sparta
319311.07  Emilie Kirst -2004Sparta
4139.59  Elsa Hjelm -2004Åhus FIK, SE
55210.74  Johanne Vilsen -2004Holte IF
6664   Rajneet Kaur -2004Bagsværd AC
 HEAT 3 - 10:12
1194   Vigga Fich -2004Sparta
218511.71  Karla Bundgaard Langvik -2005Sparta
31819.79  Betty Marie Ramsgaard Jen -2004Sparta
418210.51  Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta
5342   Nynna H. Vejlin -2004KIF
6236   Søs Lindeblad Sühler -2004IK Olympia
 HEAT 4 - 10:15
1608   Maia Schnegelsberg -2005Greve Atletik
2444   Roseline Streit Nissen -2004Amager AC
350310.03  Maja B. Merklin -2004Bagsværd AC
417910.06  Emilie Børregaard Voigt -2005Sparta
5180   Mina Taj -2004Sparta
6187   Solvej Schwarzer -2004Sparta
 HEAT 5 - 10:19
1339   Anna Andreasen -2005KIF
217811.31  Signe Juhl Laursen -2005Sparta
34339.73  Liva Munksgaard -2004Amager AC
418610.70  Nanna Schaldemose -2004Sparta
5516   Laura H. Niemann -2005Bagsværd AC
6340   Agnes Saidy -2005KIF
 HEAT 6 - 10:22
2341   Lucia Hanna Clarkson-Vall -2005KIF
34211.07  Selma Abelgren Rundle -2004Frederiksberg IF
46449.51  Caroline Vammen -2004Ballerup AK
519010.79  Kajsa Salomonsen -2005Sparta
6495   Filippa Zentner -2005Bagsværd AC
 HEAT 7 - 10:26
2531   Anna Erika Grønbek Hambor -2004Køge Atletik
345210.87  Therese Harboe Holst -2005Amager AC
42789.11  Iben Christrup -2004KFUM Kristianstad, SE
518810.86  Sofia Thøgersen -2005Sparta
6609   Manja Lund Jørgensen -2005Greve Atletik
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 12.25  
  ( På langsiden mellem 200m og 300m )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 B-FINALE - 12:25
118410.12  Josephine Sofie Hansen -2004Sparta
21869.96  Nanna Schaldemose -2004Sparta
31899.88  Ingrid Gram Jensen -2005Sparta
41819.91  Betty Marie Ramsgaard Jen -2004Sparta
550310.04  Maja B. Merklin -2004Bagsværd AC
618810.25  Sofia Thøgersen -2005Sparta
 A-FINALE - 12:29
11949.83  Vigga Fich -2004Sparta
2139.72  Elsa Hjelm -2004Åhus FIK, SE
32789.32  Iben Christrup -2004KFUM Kristianstad, SE
46449.49  Caroline Vammen -2004Ballerup AK
51799.81  Emilie Børregaard Voigt -2005Sparta
64339.84  Liva Munksgaard -2004Amager AC
  PIGER 8-9 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 14:50
257   Thea Lei Hansgaard -2005Holte IF
387   Silke Petersen -2005Fredensborg Atletik Klub
4178   Signe Juhl Laursen -2005Sparta
5444   Roseline Streit Nissen -2004Amager AC
 HEAT 2 - 14:54
2192   Tsinat Krause -2004Sparta
3452   Therese Harboe Holst -2005Amager AC
4195   Rigmor Skjødt Adamsen -2004Sparta
5194   Vigga Fich -2004Sparta
6186   Nanna Schaldemose -2004Sparta
 HEAT 3 - 14:58
2504   Astrid Holm Petersen -2005Bagsværd AC
349238.41  Frida Schou Kristensen -2004Bagsværd AC
418935.81  Ingrid Gram Jensen -2005Sparta
518236.60  Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta
619338.81  Emilie Kirst -2004Sparta
 HEAT 4 - 15:02
217935.2  Emilie Børregaard Voigt -2005Sparta
353134.00  Anna Erika Grønbek Hambor -2004Køge Atletik
41333.17  Elsa Hjelm -2004Åhus FIK, SE
527833.18  Iben Christrup -2004KFUM Kristianstad, SE
643335.12  Liva Munksgaard -2004Amager AC
  PIGER 8-9 ÅR - 600 METERSØN KL. 15.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13112.30  Isabella Hansen -2004IK Hellas
21882.05.30  Sofia Thøgersen -2005Sparta
3132.05.31  Elsa Hjelm -2004Åhus FIK, SE
41902.48.97  Kajsa Salomonsen -2005Sparta
5185   Karla Bundgaard Langvik -2005Sparta
6444   Roseline Streit Nissen -2004Amager AC
7433   Liva Munksgaard -2004Amager AC
887   Silke Petersen -2005Fredensborg Atletik Klub
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE A + A2 )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 GRUPPE 1
1195   Rigmor Skjødt Adamsen -2004Sparta
2608   Maia Schnegelsberg -2005Greve Atletik
3342   Nynna H. Vejlin -2004KIF
4339   Anna Andreasen -2005KIF
5341   Lucia Hanna Clarkson-Vall -2005KIF
6574   Katrine Sadolin Müüshardt -2004Greve Atletik
7531   Anna Erika Grønbek Hambor -2004Køge Atletik
8340   Agnes Saidy -2005KIF
913   Elsa Hjelm -2004Åhus FIK, SE
105042.70  Astrid Holm Petersen -2005Bagsværd AC
11522.81  Johanne Vilsen -2004Holte IF
124522.82  Therese Harboe Holst -2005Amager AC
131852.99  Karla Bundgaard Langvik -2005Sparta
144443.02  Roseline Streit Nissen -2004Amager AC
15423.12  Selma Abelgren Rundle -2004Frederiksberg IF
16493.12  Smilla Hytholm Alex Peter -2004Holte IF
17573.20  Thea Lei Hansgaard -2005Holte IF
181923.27  Tsinat Krause -2004Sparta
191933.38  Emilie Kirst -2004Sparta
201813.39  Betty Marie Ramsgaard Jen -2004Sparta
211793.54  Emilie Børregaard Voigt -2005Sparta
221843.68  Josephine Sofie Hansen -2004Sparta
232784.02  Iben Christrup -2004KFUM Kristianstad, SE
 GRUPPE 2
1609   Manja Lund Jørgensen -2005Greve Atletik
2516   Laura H. Niemann -2005Bagsværd AC
3495   Filippa Zentner -2005Bagsværd AC
4664   Rajneet Kaur -2004Bagsværd AC
5338   Astrid Bennedsen -2005KIF
687   Silke Petersen -2005Fredensborg Atletik Klub
7180   Mina Taj -2004Sparta
8187   Solvej Schwarzer -2004Sparta
93132.71  Minna Hotaki -2004Gullfoss
101782.80  Signe Juhl Laursen -2005Sparta
111912.95  Else Kirstine Haunstrup L -2005Sparta
121902.97  Kajsa Salomonsen -2005Sparta
134923.04  Frida Schou Kristensen -2004Bagsværd AC
141823.11  Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta
151893.15  Ingrid Gram Jensen -2005Sparta
161833.17  Klara Thers-Sonne -2004Sparta
175033.29  Maja B. Merklin -2004Bagsværd AC
181943.31  Vigga Fich -2004Sparta
191863.42  Nanna Schaldemose -2004Sparta
201883.50  Sofia Thøgersen -2005Sparta
214333.69  Liva Munksgaard -2004Amager AC
226443.91  Caroline Vammen -2004Ballerup AK
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 13.10  
  ( 2.0 KG )
  ( Kugle B i kastegård )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
182   Nanna Svendsen -2005Fredensborg Atletik Klub
2574   Katrine Sadolin Müüshardt -2004Greve Atletik
349   Smilla Hytholm Alex Peter -2004Holte IF
487   Silke Petersen -2005Fredensborg Atletik Klub
5609   Manja Lund Jørgensen -2005Greve Atletik
6499   Chili Mai Genet -2005Bagsværd AC
713   Elsa Hjelm -2004Åhus FIK, SE
8608   Maia Schnegelsberg -2005Greve Atletik
9444   Roseline Streit Nissen -2004Amager AC
10664   Rajneet Kaur -2004Bagsværd AC
11339   Anna Andreasen -2005KIF
12644   Caroline Vammen -2004Ballerup AK
13338   Astrid Bennedsen -2005KIF
141853.39  Karla Bundgaard Langvik -2005Sparta
151884.15  Sofia Thøgersen -2005Sparta
161904.22  Kajsa Salomonsen -2005Sparta
173114.25  Isabella Hansen -2004IK Hellas
18424.25  Selma Abelgren Rundle -2004Frederiksberg IF
191894.84  Ingrid Gram Jensen -2005Sparta
204335.52  Liva Munksgaard -2004Amager AC
211837.27  Klara Thers-Sonne -2004Sparta
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 13.15  
  ( 145 GRAM )
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1311   Isabella Hansen -2004IK Hellas
2664   Rajneet Kaur -2004Bagsværd AC
382   Nanna Svendsen -2005Fredensborg Atletik Klub
4516   Laura H. Niemann -2005Bagsværd AC
5574   Katrine Sadolin Müüshardt -2004Greve Atletik
6495   Filippa Zentner -2005Bagsværd AC
749   Smilla Hytholm Alex Peter -2004Holte IF
8341   Lucia Hanna Clarkson-Vall -2005KIF
9644   Caroline Vammen -2004Ballerup AK
10340   Agnes Saidy -2005KIF
11444   Roseline Streit Nissen -2004Amager AC
1287   Silke Petersen -2005Fredensborg Atletik Klub
1313   Elsa Hjelm -2004Åhus FIK, SE
14342   Nynna H. Vejlin -2004KIF
1518511.53  Karla Bundgaard Langvik -2005Sparta
1619016.58  Kajsa Salomonsen -2005Sparta
1750417.50  Astrid Holm Petersen -2005Bagsværd AC
1818418.12  Josephine Sofie Hansen -2004Sparta
1919119.96  Else Kirstine Haunstrup L -2005Sparta
2019220.81  Tsinat Krause -2004Sparta
2118823.50  Sofia Thøgersen -2005Sparta
2250325.17  Maja B. Merklin -2004Bagsværd AC
2318336.37  Klara Thers-Sonne -2004Sparta
  PIGER 8-9 ÅR - RAKET SPYDSØN KL. 12.25  
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1338   Astrid Bennedsen -2005KIF
282   Nanna Svendsen -2005Fredensborg Atletik Klub
313   Elsa Hjelm -2004Åhus FIK, SE
4574   Katrine Sadolin Müüshardt -2004Greve Atletik
5433   Liva Munksgaard -2004Amager AC
6339   Anna Andreasen -2005KIF
787   Silke Petersen -2005Fredensborg Atletik Klub
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METER KAPGANGSØN KL. 10.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1499   Chili Mai Genet -2005Bagsværd AC
  PIGER 10 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 12.05  
  Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 12:05
1612   Andrea Saldern -2003Greve Atletik
2539   Karla Berggreen Hansen -2003Køge Atletik
38410.07  Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik Klub
41299.20  Rebecka Krüeger -2003Sparta
5649.29  Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA
68610.16  Clara Reib -2003Fredensborg Atletik Klub
7560   Louise Høkilde -2003Greve Atletik
8464   Laura Houvang Olsen -2003Ballerup AK
 HEAT 2 - 12:08
26   Anna Tind Løje Hansen -2003Køge Atletik
333611.70  Rebecca Andersen -2003Viking-atletik
43479.73  Amina Dyfan -2003KIF
51448.97  Marie Falkebo Jensen -2003Sparta
61309.51  Annika Haldbo -2003Sparta
750011.27  Ingrid Sofie Bach Jensen -2003Bagsværd AC
8231   Katrine Jensen -2003IK Olympia
  PIGER 10 ÅR - 60 METER - FINALESØN KL. 13.25  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
161210.48  Andrea Saldern -2003Greve Atletik
256010.02  Louise Høkilde -2003Greve Atletik
33479.54  Amina Dyfan -2003KIF
41449.08  Marie Falkebo Jensen -2003Sparta
5649.30  Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA
6869.99  Clara Reib -2003Fredensborg Atletik Klub
78410.33  Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik Klub
8610.53  Anna Tind Løje Hansen -2003Køge Atletik
  PIGER 10 ÅR - 200 METERLØR KL. 13.25  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 13:25
2640   Naja Godtfredsen -2003Korsør
3346   Maja F. Jensen -2003KIF
4348   Rebecca Scharff -2003KIF
5612   Andrea Saldern -2003Greve Atletik
6137   Rebekka Schaldemose -2003Sparta
 HEAT 2 - 13:29
2141   Rebecca Dahl Kokkegård -2003Sparta
333638.14  Rebecca Andersen -2003Viking-atletik
48434.86  Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik Klub
556036.19  Louise Høkilde -2003Greve Atletik
6540   Lea Strand Mortensen -2003Køge Atletik
 HEAT 3 - 13:33
28634.47  Clara Reib -2003Fredensborg Atletik Klub
32531.77  Josephine Koch Jacobsen -2003Herlev
555631.65  Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik
66432.00  Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA
 HEAT 4 - 13:37
114430.83  Marie Falkebo Jensen -2003Sparta
  PIGER 10 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.35  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE B )
  ( Længde B ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1612   Andrea Saldern -2003Greve Atletik
2560   Louise Høkilde -2003Greve Atletik
325   Josephine Koch Jacobsen -2003Herlev
4464   Laura Houvang Olsen -2003Ballerup AK
5539   Karla Berggreen Hansen -2003Køge Atletik
6583   Sidney Hetner -2003Greve Atletik
784   Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik Klub
8610   Victoria Astrup -2003Greve Atletik
96402.76  Naja Godtfredsen -2003Korsør
103462.78  Maja F. Jensen -2003KIF
113362.80  Rebecca Andersen -2003Viking-atletik
125003.15  Ingrid Sofie Bach Jensen -2003Bagsværd AC
133483.33  Rebecca Scharff -2003KIF
14863.46  Clara Reib -2003Fredensborg Atletik Klub
151373.49  Rebekka Schaldemose -2003Sparta
166453.92  Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK
171484.09  Karla Schärfe -2003Sparta
185564.39  Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik
19644.42  Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 12.15  
  Til finale (AB-finale): 16 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 12:15
13   Camilla Rex -2002Holte IF
25669.97  Laura Zilstorff -2002Greve Atletik
33009.73  Victoria Lendal -2002FIF Hillerød Atletik
45659.00  Sara Olsson -2002Greve Atletik
54229.38  Helena Ring -2002Amager AC
66299.86  Maria Eskebæk -2002Greve Atletik - Skoletræf
735210.29  Silja D. Mouritsen -2002KIF
8328   Emma Sofie Lindgaard -2002Køge Atletik
 HEAT 2 - 12:18
1334   Kimmie Nørgaard Kristense -2002Viking-atletik
246510.03  Rebecca madeleine Normann -2002Ballerup AK
31349.73  Juliette Wessel Leroy -2002Sparta
4599.11  Anna Michaelsen -2002Holte IF
52809.17  Emmeline Søltoft Sønderga -2002IK Hellas
65419.76  Maja Felby -2002Køge Atletik
715210.18  Josefine Sørensen -2002Sparta
8482   Anne Lorenzen -2002Hvidovre AM
 HEAT 3 - 12:21
2140   Simone Ngongo Iversen -2002Sparta
31539.95  Liva Johanne Vilhelmsen -2002Sparta
41459.53  Liv Nedergaard -2002Sparta
51358.97  Clara Elvira Paludan -2002Sparta
64199.44  Esther Arce -2002Amager AC
74459.87  Sarah Buhl -2002Amager AC
81710.37  Josephine K. Madsen -2002Herlev
 HEAT 4 - 12:24
251310.4  Camilla Fobian -2002Bagsværd AC
34499.92  Sunisa Ronthi -2002Amager AC
4709.50  Kristine Kruse -2002Slagelse Atletik DELTA
5158.82  Jonna Toumi -2Eslövs AI, SE
6169.50  Freja K. Madsen -2002Herlev
73509.90  Eva Seixas -2002KIF
834910.40  Signe K. Lawson -2002KIF
 RETTELSER FØR SEEDNING
 613 Afbud Sara Cetin -2002Greve Atletik
 6289.81Venter Karoline Barrett -2002Greve Atletik - Skoletræf
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - FINALESØN KL. 13.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 C-FINALE - 13:30
74459.89  Sarah Buhl -2002Amager AC
 B-FINALE - 13:34
13509.92  Eva Seixas -2002KIF
24499.73  Sunisa Ronthi -2002Amager AC
33009.61  Victoria Lendal -2002FIF Hillerød Atletik
44229.56  Helena Ring -2002Amager AC
51459.58  Liv Nedergaard -2002Sparta
65419.73  Maja Felby -2002Køge Atletik
86299.93  Maria Eskebæk -2002Greve Atletik - Skoletræf
 A-FINALE - 13:38
1169.40  Freja K. Madsen -2002Herlev
22809.32  Emmeline Søltoft Sønderga -2002IK Hellas
3709.26  Kristine Kruse -2002Slagelse Atletik DELTA
41408.96  Simone Ngongo Iversen -2002Sparta
51359.14  Clara Elvira Paludan -2002Sparta
6599.27  Anna Michaelsen -2002Holte IF
75659.34  Sara Olsson -2002Greve Atletik
84199.56  Esther Arce -2002Amager AC
  PIGER 10-11 ÅR - 200 METERLØR KL. 13.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 13:10
1603   Julie Møller -2002Greve Atletik
33   Camilla Rex -2002Holte IF
4314   Sofie Degnbol -2002Gullfoss
5445   Sarah Buhl -2002Amager AC
6541   Maja Felby -2002Køge Atletik
 HEAT 2 - 13:13
2535   Emma Kjær -2002Køge Atletik
3134   Juliette Wessel Leroy -2002Sparta
4482   Anne Lorenzen -2002Hvidovre AM
5566   Laura Zilstorff -2002Greve Atletik
6153   Liva Johanne Vilhelmsen -2002Sparta
 HEAT 3 - 13:16
1334   Kimmie Nørgaard Kristense -2002Viking-atletik
215235.67  Josefine Sørensen -2002Sparta
356533.66  Sara Olsson -2002Greve Atletik
444934.88  Sunisa Ronthi -2002Amager AC
535237.58  Silja D. Mouritsen -2002KIF
6140   Simone Ngongo Iversen -2002Sparta
 HEAT 4 - 13:19
141932.44  Esther Arce -2002Amager AC
228031.52  Emmeline Søltoft Sønderga -2002IK Hellas
342230.89  Helena Ring -2002Amager AC
413530.96  Clara Elvira Paludan -2002Sparta
55931.78  Anna Michaelsen -2002Holte IF
614533.55  Liv Nedergaard -2002Sparta
  PIGER 10-11 ÅR - 600 METERSØN KL. 15.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11291.57  Rebecka Krüeger -2003Sparta
21441.50.46  Marie Falkebo Jensen -2003Sparta
34221.51.20  Helena Ring -2002Amager AC
4702.03.14  Kristine Kruse -2002Slagelse Atletik DELTA
54452.06.92  Sarah Buhl -2002Amager AC
6862.13.40  Clara Reib -2003Fredensborg Atletik Klub
79   Alberte Michelsen -2003Helsingør IF
8560   Louise Høkilde -2003Greve Atletik
9541   Maja Felby -2002Køge Atletik
1084   Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik Klub
11152   Josefine Sørensen -2002Sparta
12465   Rebecca madeleine Normann -2002Ballerup AK
13138   Nikoline Høegh Ørum-Niels -2002Sparta
14535   Emma Kjær -2002Køge Atletik
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDELØR KL. 10.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) - Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 10:00
1565   Sara Olsson -2002Greve Atletik
2328   Emma Sofie Lindgaard -2002Køge Atletik
344912.60  Sunisa Ronthi -2002Amager AC
414411.49  Marie Falkebo Jensen -2003Sparta
56411.90  Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA
67012.66  Kristine Kruse -2002Slagelse Atletik DELTA
7347   Amina Dyfan -2003KIF
8148   Karla Schärfe -2003Sparta
 HEAT 2 - 10:04
 134   Juliette Wessel Leroy -2002Sparta
 535   Emma Kjær -2002Køge Atletik
1345   Nanna Elmer -2003KIF
2677   LauraGreve Atletik
330012.53  Victoria Lendal -2002FIF Hillerød Atletik
455611.04  Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik
515312.47  Liva Johanne Vilhelmsen -2002Sparta
641914.12  Esther Arce -2002Amager AC
8613   Sara Cetin -2002Greve Atletik
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK - FINALELØR KL. 11.30  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
115312.52  Liva Johanne Vilhelmsen -2002Sparta
234712.22  Amina Dyfan -2003KIF
314811.45  Karla Schärfe -2003Sparta
455610.92  Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik
514411.40  Marie Falkebo Jensen -2003Sparta
67011.86  Kristine Kruse -2002Slagelse Atletik DELTA
76412.28  Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA
844912.63  Sunisa Ronthi -2002Amager AC
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.45  
  ( Højde A ved 200m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11481.40  Karla Schärfe -2003Sparta
21291.34  Rebecka Krüeger -2003Sparta
34191.26  Esther Arce -2002Amager AC
41461.25  Maria Boesdal -2002Sparta
51351.21  Clara Elvira Paludan -2002Sparta
64491.16  Sunisa Ronthi -2002Amager AC
75001.15  Ingrid Sofie Bach Jensen -2003Bagsværd AC
83471.06  Amina Dyfan -2003KIF
93500.95  Eva Seixas -2002KIF
9465   Rebecca madeleine Normann -2002Ballerup AK
10612   Andrea Saldern -2003Greve Atletik
11603   Julie Møller -2002Greve Atletik
123   Camilla Rex -2002Holte IF
13140   Simone Ngongo Iversen -2002Sparta
14535   Emma Kjær -2002Køge Atletik
15328   Emma Sofie Lindgaard -2002Køge Atletik
1659   Anna Michaelsen -2002Holte IF
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.05  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE A )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1603   Julie Møller -2002Greve Atletik
2140   Simone Ngongo Iversen -2002Sparta
3138   Nikoline Høegh Ørum-Niels -2002Sparta
4482   Anne Lorenzen -2002Hvidovre AM
5334   Kimmie Nørgaard Kristense -2002Viking-atletik
617   Josephine K. Madsen -2002Herlev
716   Freja K. Madsen -2002Herlev
8613   Sara Cetin -2002Greve Atletik
10535   Emma Kjær -2002Køge Atletik
11328   Emma Sofie Lindgaard -2002Køge Atletik
1233.10  Camilla Rex -2002Holte IF
133493.22  Signe K. Lawson -2002KIF
141433.33  Nina-Tao Hahnemann -2002Sparta
154453.38  Sarah Buhl -2002Amager AC
166303.40  Malene Skødstrup -2002Greve Atletik - Skoletræf
173143.46  Sofie Degnbol -2002Gullfoss
181523.53  Josefine Sørensen -2002Sparta
193523.56  Silja D. Mouritsen -2002KIF
20593.72  Anna Michaelsen -2002Holte IF
211343.81  Juliette Wessel Leroy -2002Sparta
221463.83  Maria Boesdal -2002Sparta
235663.86  Laura Zilstorff -2002Greve Atletik
244493.97  Sunisa Ronthi -2002Amager AC
25704.02  Kristine Kruse -2002Slagelse Atletik DELTA
261354.02  Clara Elvira Paludan -2002Sparta
275654.10  Sara Olsson -2002Greve Atletik
282804.13  Emmeline Søltoft Sønderga -2002IK Hellas
294224.17  Helena Ring -2002Amager AC
304194.18  Esther Arce -2002Amager AC
313004.25  Victoria Lendal -2002FIF Hillerød Atletik
 RETTELSER FØR SEEDNING
 6313.38Venter Hanna Pudic -2002Greve Atletik - Skoletræf
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 10.10  
  ( 2.0 KG )
  ( Kugle B i kastegård )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1328   Emma Sofie Lindgaard -2002Køge Atletik
2560   Louise Høkilde -2003Greve Atletik
3535   Emma Kjær -2002Køge Atletik
484   Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik Klub
517   Josephine K. Madsen -2002Herlev
616   Freja K. Madsen -2002Herlev
7612   Andrea Saldern -2003Greve Atletik
8603   Julie Møller -2002Greve Atletik
9334   Kimmie Nørgaard Kristense -2002Viking-atletik
10482   Anne Lorenzen -2002Hvidovre AM
11231   Katrine Jensen -2003IK Olympia
123364.00  Rebecca Andersen -2003Viking-atletik
133475.05  Amina Dyfan -2003KIF
141305.08  Annika Haldbo -2003Sparta
15865.12  Clara Reib -2003Fredensborg Atletik Klub
163515.50  Lilli Jensen -2002KIF
173525.60  Silja D. Mouritsen -2002KIF
184495.91  Sunisa Ronthi -2002Amager AC
194455.97  Sarah Buhl -2002Amager AC
204196.12  Esther Arce -2002Amager AC
216346.25  Ida Henriksen -2002Greve Atletik - Skoletræf
223496.54  Signe K. Lawson -2002KIF
231456.55  Liv Nedergaard -2002Sparta
241466.59  Maria Boesdal -2002Sparta
253506.60  Eva Seixas -2002KIF
265656.60  Sara Olsson -2002Greve Atletik
271346.68  Juliette Wessel Leroy -2002Sparta
285136.69  Camilla Fobian -2002Bagsværd AC
296326.86  Melanie Vikkelsø -2002Greve Atletik - Skoletræf
301486.93  Karla Schärfe -2003Sparta
311536.93  Liva Johanne Vilhelmsen -2002Sparta
325667.50  Laura Zilstorff -2002Greve Atletik
331297.73  Rebecka Krüeger -2003Sparta
34648.64  Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA
354228.72  Helena Ring -2002Amager AC
 RETTELSER FØR SEEDNING
 6336.26Venter Josephine Zenia Grimm -2002Greve Atletik - Skoletræf
  PIGER 10-11 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 11.50  
  ( 0.75 KG )
  ( Diskos A i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1445   Sarah Buhl -2002Amager AC
2449   Sunisa Ronthi -2002Amager AC
3535   Emma Kjær -2002Køge Atletik
414514.36  Liv Nedergaard -2002Sparta
542220.05  Helena Ring -2002Amager AC
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 10.20  
  ( 145 GRAM )
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
184   Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik Klub
2482   Anne Lorenzen -2002Hvidovre AM
3348   Rebecca Scharff -2003KIF
4603   Julie Møller -2002Greve Atletik
517   Josephine K. Madsen -2002Herlev
6143   Nina-Tao Hahnemann -2002Sparta
7540   Lea Strand Mortensen -2003Køge Atletik
8583   Sidney Hetner -2003Greve Atletik
916   Freja K. Madsen -2002Herlev
10565   Sara Olsson -2002Greve Atletik
114223.63  Helena Ring -2002Amager AC
123459.43  Nanna Elmer -2003KIF
1334610.78  Maja F. Jensen -2003KIF
1433615.30  Rebecca Andersen -2003Viking-atletik
1535117.88  Lilli Jensen -2002KIF
1615219.38  Josefine Sørensen -2002Sparta
178622.21  Clara Reib -2003Fredensborg Atletik Klub
1831422.88  Sofie Degnbol -2002Gullfoss
1914623.41  Maria Boesdal -2002Sparta
2034724.27  Amina Dyfan -2003KIF
2115324.61  Liva Johanne Vilhelmsen -2002Sparta
2234925.77  Signe K. Lawson -2002KIF
2363729.58  Cassandra M. Hansson -2002Greve Atletik - Skoletræf
2444530.04  Sarah Buhl -2002Amager AC
2556630.41  Laura Zilstorff -2002Greve Atletik
2651331.35  Camilla Fobian -2002Bagsværd AC
2714132.85  Rebecca Dahl Kokkegård -2003Sparta
2814836.85  Karla Schärfe -2003Sparta
 RETTELSER FØR SEEDNING
 63531.30Venter Nanna G. Preiland -2002Greve Atletik - Skoletræf
 63629.89Venter Nicole Henriksen -2001Greve Atletik - Skoletræf
  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 200 M STAFETLØR KL. 16.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1
1    Julie Møller -2002
Louise Høkilde -2003
Sara Olsson -2002
Ida Boe Rasmussen -2003
Greve Atletik
2    Clara Elvira Paludan -2002
Marie Falkebo Jensen -2003
Liv Nedergaard -2002
Simone Ngongo Iversen -2002
Sparta 1
3    Solvej Schwarzer -2004
Emilie Kirst -2004
Signe Juhl Laursen -2005
Vigga Fich -2004
Sparta P9 3
4    Esther Arce -2002
Sunisa Ronthi -2002
Sarah Buhl -2002
Helena Ring -2002
Amager AC
 HEAT 2
1    Asta Ellermann-Kingombe -2004
Nanna Schaldemose -2004
Josephine Sofie Hansen -2004
Betty Marie Ramsgaard Jen -2004
Sparta P9 2
3    Nikoline Høegh Ørum-Niels -2002
Josefine Sørensen -2002
Juliette Wessel Leroy -2002
Karla Schärfe -2003
Sparta 2
4    Ingrid Gram Jensen -2005
Emilie Børregaard Voigt -2005
Kajsa Salomonsen -2005
Sofia Thøgersen -2005
Sparta P9 1
5    Camilla Rex -2002
Anna Michaelsen -2002
Shana van Pragh -2002
Anna Heilmann -2002
Holte
  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M HÆKSØN KL. 10.00  
  ( 68,6CM )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Louise Høkilde -2003
Julie Møller -2002
Laura Zilstorff -2002
Sara Olsson -2002
Greve Atletik
2    Marie Falkebo Jensen -2003
Annika Haldbo -2003
Liva Johanne Vilhelmsen -2002
Karla Schärfe -2003
Sparta 1
3    Sunisa Ronthi -2002
Helena Ring -2002
Sarah Buhl -2002
Esther Arce -2002
Amager AC
  PIGER 12 ÅR - 80 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.40  
  Til finale (AB-finale): 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 11:40
2593   Hannah Borly -2001Greve Atletik
311413.14  Anna Sofie Frænde -2001Sparta
411811.57  Ida Beiter Bomme -2001Sparta
510411.75  Gertrud Rose Jensen -2001Sparta
64016.1  Marie Elisabeth Mola Pede -2001Frederiksberg IF
7308   Teresa Indruszewski -2001IK Hellas
 HEAT 2 - 11:43
232   Clara Strange Andersen -2001Frederiksberg IF
39412.86  Signe Grevy Ejstrup -2001Sparta
435911.16  Louise B. Moore -2001KIF
549612.67  Katarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC
6549   Sara Ødegaard -2001Køge Atletik
7668   Ellen Balslev -2001KIF
  PIGER 12 ÅR - 80 METER - FINALESØN KL. 13.55  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
166812.73  Ellen Balslev -2001KIF
210411.78  Gertrud Rose Jensen -2001Sparta
330811.73  Teresa Indruszewski -2001IK Hellas
459310.90  Hannah Borly -2001Greve Atletik
535911.41  Louise B. Moore -2001KIF
611811.75  Ida Beiter Bomme -2001Sparta
749611.87  Katarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC
83212.80  Clara Strange Andersen -2001Frederiksberg IF
  PIGER 12 ÅR - 200 METERLØR KL. 13.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 13:40
2357   Malika El Quamari -2001KIF
310834.25  Cecilie Boesdal -2001Sparta
426635.14  Sille Spenner-Bitsch -2001Vordingborg AC
5496   Katarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC
 HEAT 2 - 13:44
211433.36  Anna Sofie Frænde -2001Sparta
326731.94  Line S. Olsen -2001Vordingborg AC
435928.81  Louise B. Moore -2001KIF
510430.21  Gertrud Rose Jensen -2001Sparta
640232.01  Nicoline Sørensen -2001Glostrup IC Atletik
 RETTELSER FØR SEEDNING
 35830.32Afbud Lilja H. Povlsen -2001KIF
 568 Afbud Isabella Koch -2001Greve Atletik
  PIGER 12 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE A )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1357   Malika El Quamari -2001KIF
2549   Sara Ødegaard -2001Køge Atletik
3123   Alice Kirk Damsgaard -2001Sparta
4310   Josephine Hansen -2001IK Hellas
576   Alberte Lodahl -2001Slagelse Atletik DELTA
6402.61  Marie Elisabeth Mola Pede -2001Frederiksberg IF
72663.24  Sille Spenner-Bitsch -2001Vordingborg AC
82673.56  Line S. Olsen -2001Vordingborg AC
94023.70  Nicoline Sørensen -2001Glostrup IC Atletik
103084.00  Teresa Indruszewski -2001IK Hellas
11944.14  Signe Grevy Ejstrup -2001Sparta
121044.14  Gertrud Rose Jensen -2001Sparta
133604.22  Frederikke von Benzon -2001KIF
141004.54  Ingrid Eckardt -2001Sparta
154964.57  Katarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC
165934.69  Hannah Borly -2001Greve Atletik
173594.72  Louise B. Moore -2001KIF
 RETTELSER FØR SEEDNING
 93 Afbud Ida Wibe Jensen -2001Kalundborg IF Atletik
 568 Afbud Isabella Koch -2001Greve Atletik
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.50  
  Til finale (AB-finale): 16 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 11:50
168   Mathilde Lindhardt Byrges -2000Slagelse Atletik DELTA
210612.51  Matilde Willer -2000Sparta
311311.47  Suzanne Andersen -2000Sparta
463910.61  Signe Romer -2000Greve Atletik
510511.45  Olivia Thorsgaard -2000Sparta
639812.30  Natasja Jacobsen -2000Glostrup IC Atletik
741713.26  Emilie Brus -2000Amager AC
8128   Sarah Dahl -2000Sparta
 HEAT 2 - 11:53
1558   Maria P. Kjeldsen -2000Greve Atletik
244312.51  Rebecca Bellingan -2000Amager AC
336711.48  Sofie Rasmussen -2000KIF
412110.83  Olivia Tuokila -2000Sparta
510311.35  Robyn Dinesen -2000Sparta
6120   Laura Nørrung Poulsen -2000Sparta
736613.00  Philippa Falk-List -2000KIF
822   Astrid Schjoldager -2000Herlev
 HEAT 3 - 11:56
1562   Fie Hofman -2000Greve Atletik
236112.68  Ya Chernoh Kamara -2000KIF
32911.55  Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF
425410.89  Ida JespersenHG Atletik
510711.31  Emma Eriksen -2000Sparta
611011.85  Anna Mark Helwigh -2000Sparta
736212.88  Ya Kaday Kamara -2000KIF
8234   Malou Carlsen -2000IK Olympia
 HEAT 4 - 11:59
1486   Victoria Larsen -2000Hvidovre AM
28512.71  Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik Klub
311611.65  Hannah Illum Petersen -2000Sparta
411911.08  Mathilde Brix-Priésner -2000Sparta
54811.15  Vibeke Falbe Hansen -2000Holte IF
636311.79  Annesofie Nielsen -2000KIF
750112.72  Josefine Bach Jensen Bang -2000Bagsværd AC
8557   Ditte Hansen -2000Greve Atletik
 RETTELSER FØR SEEDNING
 20912.33Afbud Sara Vardar -2000Sparta
 25512.22Ej mødt Caroline BolinHG Atletik
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER - FINALESØN KL. 14.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 B-FINALE - 14:00
16811.91  Mathilde Lindhardt Byrges -2000Slagelse Atletik DELTA
211611.81  Hannah Illum Petersen -2000Sparta
356211.67  Fie Hofman -2000Greve Atletik
411911.64  Mathilde Brix-Priésner -2000Sparta
555811.66  Maria P. Kjeldsen -2000Greve Atletik
612811.69  Sarah Dahl -2000Sparta
711311.82  Suzanne Andersen -2000Sparta
855711.92  Ditte Hansen -2000Greve Atletik
 A-FINALE - 14:04
110711.57  Emma Eriksen -2000Sparta
210511.38  Olivia Thorsgaard -2000Sparta
310311.25  Robyn Dinesen -2000Sparta
463910.88  Signe Romer -2000Greve Atletik
512111.15  Olivia Tuokila -2000Sparta
64811.29  Vibeke Falbe Hansen -2000Holte IF
736711.43  Sofie Rasmussen -2000KIF
82911.57  Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERLØR KL. 13.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 13:50
2105   Olivia Thorsgaard -2000Sparta
3128   Sarah Dahl -2000Sparta
4455   Viktoria Meirup -2000Amager AC
598   Caroline T Hansen -2000Sparta
 HEAT 2 - 13:53
236534.99  Constance Christiansen -2000KIF
341733.6  Emilie Brus -2000Amager AC
48532.69  Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik Klub
539833.18  Natasja Jacobsen -2000Glostrup IC Atletik
626534.74  Celina Krog -2000Vordingborg AC
 HEAT 3 - 13:56
226432.14  Nadia Nielsen -2000Vordingborg AC
349330.12  Amanda Schou Kristensen -2000Bagsværd AC
411329.78  Suzanne Andersen -2000Sparta
555829.6  Maria P. Kjeldsen -2000Greve Atletik
63731.33  Kamille Busch Hansen -2000Frederiksberg IF
 HEAT 4 - 13:59
211028.72  Anna Mark Helwigh -2000Sparta
310728.39  Emma Eriksen -2000Sparta
412126.86  Olivia Tuokila -2000Sparta
563927.26  Signe Romer -2000Greve Atletik
636728.59  Sofie Rasmussen -2000KIF
 RETTELSER FØR SEEDNING
 11727.57Afbud Iona Pardis White -2000Sparta
  PIGER 12-13 ÅR - 600 METERSØN KL. 16.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
43601.53.37  Frederikke von Benzon -2001KIF
91141.57.51  Anna Sofie Frænde -2001Sparta
111062.00.86  Matilde Willer -2000Sparta
14852.07.18  Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik Klub
194172.17.1  Emilie Brus -2000Amager AC
241051.41.34  Olivia Thorsgaard -2000Sparta
251201.42.93  Laura Nørrung Poulsen -2000Sparta
261161.44.17  Hannah Illum Petersen -2000Sparta
271001.45.45  Ingrid Eckardt -2001Sparta
283641.47.56  Sophie Søefeldt -2000KIF
291101.48.14  Anna Mark Helwigh -2000Sparta
301081.51.75  Cecilie Boesdal -2001Sparta
 RETTELSER FØR SEEDNING
 93 Afbud Ida Wibe Jensen -2001Kalundborg IF Atletik
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDELØR KL. 10.25  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) - Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 10:25
2639   Signe Romer -2000Greve Atletik
32912.17  Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF
412010.87  Laura Nørrung Poulsen -2000Sparta
536710.42  Sofie Rasmussen -2000KIF
649610.79  Katarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC
710812.00  Cecilie Boesdal -2001Sparta
876   Alberte Lodahl -2001Slagelse Atletik DELTA
 HEAT 2 - 10:29
1264   Nadia Nielsen -2000Vordingborg AC
210612.65  Matilde Willer -2000Sparta
359311.05  Hannah Borly -2001Greve Atletik
411010.55  Anna Mark Helwigh -2000Sparta
511610.68  Hannah Illum Petersen -2000Sparta
610511.18  Olivia Thorsgaard -2000Sparta
79414.06  Signe Grevy Ejstrup -2001Sparta
8549   Sara Ødegaard -2001Køge Atletik
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - FINALELØR KL. 11.40  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
111010.75  Anna Mark Helwigh -2000Sparta
236710.59  Sofie Rasmussen -2000KIF
359310.22  Hannah Borly -2001Greve Atletik
46399.63  Signe Romer -2000Greve Atletik
510510.08  Olivia Thorsgaard -2000Sparta
649610.59  Katarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC
711610.64  Hannah Illum Petersen -2000Sparta
87610.84  Alberte Lodahl -2001Slagelse Atletik DELTA
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.55  
  ( HØJDE A/ 5 CM FOR ALLE )
  ( Højde A ved 200m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11051.55  Olivia Thorsgaard -2000Sparta
21201.55  Laura Nørrung Poulsen -2000Sparta
33671.54  Sofie Rasmussen -2000KIF
45931.44  Hannah Borly -2001Greve Atletik
5981.37  Caroline T Hansen -2000Sparta
61231.36  Alice Kirk Damsgaard -2001Sparta
72421.31  Rikke Thomsen -2000Helsingør IF
85011.31  Josefine Bach Jensen Bang -2000Bagsværd AC
92091.30  Sara Vardar -2000Sparta
102431.25  Clara Bernard -2000Helsingør IF
11941.21  Signe Grevy Ejstrup -2001Sparta
121141.20  Anna Sofie Frænde -2001Sparta
13254   Ida JespersenHG Atletik
14128   Sarah Dahl -2000Sparta
1522   Astrid Schjoldager -2000Herlev
1692   Julie Gjelstrup Berggreen -2000Kalundborg IF Atletik
17255   Caroline BolinHG Atletik
  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 10.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12542.50  Ida JespersenHG Atletik
21292.10  Rebecka Krüeger -2003Sparta
32442.00  Mathilde Boye Nielsen -2000Helsingør IF
41182.00  Ida Beiter Bomme -2001Sparta
577   Ida Rosbæk -2000Slagelse Atletik DELTA
676   Alberte Lodahl -2001Slagelse Atletik DELTA
7114   Anna Sofie Frænde -2001Sparta
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.20  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE A2 )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1128   Sarah Dahl -2000Sparta
2557   Ditte Hansen -2000Greve Atletik
3455   Viktoria Meirup -2000Amager AC
4562   Fie Hofman -2000Greve Atletik
5486   Victoria Larsen -2000Hvidovre AM
6639   Signe Romer -2000Greve Atletik
7558   Maria P. Kjeldsen -2000Greve Atletik
8670   Nana Andersen -2000Sparta
92653.32  Celina Krog -2000Vordingborg AC
103653.38  Constance Christiansen -2000KIF
112643.49  Nadia Nielsen -2000Vordingborg AC
123623.63  Ya Kaday Kamara -2000KIF
132553.69  Caroline BolinHG Atletik
144173.82  Emilie Brus -2000Amager AC
155013.97  Josefine Bach Jensen Bang -2000Bagsværd AC
16853.99  Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik Klub
173984.03  Natasja Jacobsen -2000Glostrup IC Atletik
181064.03  Matilde Willer -2000Sparta
194434.07  Rebecca Bellingan -2000Amager AC
203614.15  Ya Chernoh Kamara -2000KIF
21374.25  Kamille Busch Hansen -2000Frederiksberg IF
222094.45  Sara Vardar -2000Sparta
232544.69  Ida JespersenHG Atletik
24294.69  Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF
25484.79  Vibeke Falbe Hansen -2000Holte IF
261164.91  Hannah Illum Petersen -2000Sparta
273675.01  Sofie Rasmussen -2000KIF
281075.09  Emma Eriksen -2000Sparta
  PIGER 12-13 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 10.40  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( Trespring ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1363   Annesofie Nielsen -2000KIF
276   Alberte Lodahl -2001Slagelse Atletik DELTA
3361   Ya Chernoh Kamara -2000KIF
4364   Sophie Søefeldt -2000KIF
51298.27  Rebecka Krüeger -2003Sparta
6299.31  Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF
7649.36  Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA
836710.55  Sofie Rasmussen -2000KIF
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 12.15  
  ( 2.0 KG )
  ( Kugle A på stadion )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1361   Ya Chernoh Kamara -2000KIF
2103   Robyn Dinesen -2000Sparta
3466   Rebecca Nielsen -2000Ballerup AK
468   Mathilde Lindhardt Byrges -2000Slagelse Atletik DELTA
5659   Amalie Pfieffer -2001Ballerup AK
6549   Sara Ødegaard -2001Køge Atletik
7562   Fie Hofman -2000Greve Atletik
8668   Ellen Balslev -2001KIF
9486   Victoria Larsen -2000Hvidovre AM
10660   Victoria Jørgensen -2000Ballerup AK
11552   Rebekka Andersen -2001Amager AC
1277   Ida Rosbæk -2000Slagelse Atletik DELTA
133623.84  Ya Kaday Kamara -2000KIF
14944.97  Signe Grevy Ejstrup -2001Sparta
15325.02  Clara Strange Andersen -2001Frederiksberg IF
16406.76  Marie Elisabeth Mola Pede -2001Frederiksberg IF
17856.97  Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik Klub
181087.48  Cecilie Boesdal -2001Sparta
193987.65  Natasja Jacobsen -2000Glostrup IC Atletik
203108.40  Josephine Hansen -2001IK Hellas
215898.80  Mathilde Hammerum -2000Greve Atletik
226738.98  Rose Cathrine Due -2000Bagsværd AC
233639.83  Annesofie Nielsen -2000KIF
242910.83  Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF
2511310.93  Suzanne Andersen -2000Sparta
2610711.13  Emma Eriksen -2000Sparta
28129   Rebecka Krüeger -2003Sparta
 RETTELSER FØR SEEDNING
 93 Afbud Ida Wibe Jensen -2001Kalundborg IF Atletik
 568 Afbud Isabella Koch -2001Greve Atletik
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 10.50  
  ( 0.75 KG )
  ( Diskos A i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1552   Rebekka Andersen -2001Amager AC
2357   Malika El Quamari -2001KIF
3659   Amalie Pfieffer -2001Ballerup AK
4466   Rebecca Nielsen -2000Ballerup AK
5660   Victoria Jørgensen -2000Ballerup AK
668   Mathilde Lindhardt Byrges -2000Slagelse Atletik DELTA
74012.89  Marie Elisabeth Mola Pede -2001Frederiksberg IF
850715.80  Nanna Fleig Mortensen -2000Bagsværd AC
911320.80  Suzanne Andersen -2000Sparta
1012021.78  Laura Nørrung Poulsen -2000Sparta
1135825.71  Lilja H. Povlsen -2001KIF
1235925.93  Louise B. Moore -2001KIF
  PIGER 12-13 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 14.15  
  ( 3.0 KG )
  ( Hammer i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 113   Suzanne Andersen -2000Sparta
1549   Sara Ødegaard -2001Køge Atletik
2552   Rebekka Andersen -2001Amager AC
368   Mathilde Lindhardt Byrges -2000Slagelse Atletik DELTA
4466   Rebecca Nielsen -2000Ballerup AK
52922.66  Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 14.25  
  ( 400 GRAM )
  ( Spyd / Bold B på stadion ved højde )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 482   Anne Lorenzen -2002Hvidovre AM
1659   Amalie Pfieffer -2001Ballerup AK
268   Mathilde Lindhardt Byrges -2000Slagelse Atletik DELTA
3308   Teresa Indruszewski -2001IK Hellas
4549   Sara Ødegaard -2001Køge Atletik
5310   Josephine Hansen -2001IK Hellas
6552   Rebekka Andersen -2001Amager AC
74010.83  Marie Elisabeth Mola Pede -2001Frederiksberg IF
811416.50  Anna Sofie Frænde -2001Sparta
950116.60  Josefine Bach Jensen Bang -2000Bagsværd AC
1036024.52  Frederikke von Benzon -2001KIF
112925.27  Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF
129825.43  Caroline T Hansen -2000Sparta
1350726.03  Nanna Fleig Mortensen -2000Bagsværd AC
1410730.44  Emma Eriksen -2000Sparta
  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METER KAPGANGSØN KL. 10.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1660   Victoria Jørgensen -2000Ballerup AK
2466   Rebecca Nielsen -2000Ballerup AK
  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 200 M STAFETLØR KL. 17.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Sofie Reib -2000
Silke Petersen -2005
Shila Petersen -2003
Clara Reib -2003
Fredensborg AK
2    Emma Eriksen -2000
Anna Mark Helwigh -2000
Suzanne Andersen -2000
Gertrud Rose Jensen -2001
Sparta 2
3    Olivia Thorsgaard -2000
Hannah Illum Petersen -2000
Iona Pardis White -2000
Olivia Tuokila -2000
Sparta 1
4    Line S. Olsen -2001
Sille Spenner-Bitsch -2001
Celina Krog -2000
Nadia Nielsen -2000
Vordingborg AC
5    Ditte Hansen -2000
Fie Hofman -2000
Hannah Borly -2001
Signe Romer -2000
Greve Atletik
6    Maja Felby -2002
Sara Ødegaard -2001
Emma Sofie Lindgaard -2002
Lea Strand Mortensen -2003
Køge
  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 60 M HÆKSØN KL. 10.10  
  ( 76,2CM )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Laura Nørrung Poulsen -2000
Olivia Thorsgaard -2000
Améli Kampp -2001
Ingrid Eckardt -2001
Sparta 2
2    Ida Beiter Bomme -2001
Hannah Illum Petersen -2000
Emma Eriksen -2000
Anna Mark Helwigh -2000
Sparta 1
3     Bagsværd
4    Ditte Hansen -2000
Fie Hofman -2000
Hannah Borly -2001
Signe Romer -2000
Greve Atletik
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDESØN KL. 13.05  
  Til finale (AB-finale): 16 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 13:05
1554   Anne Søgaard -98Greve Atletik
221114.48  Juliet Watson -1999Sparta
322213.67  Leonora Hede -98Sparta
441213.23  Alberte Wulff -98Amager AC
546113.23  Frederikke Houvang Morten -1998Ballerup AK
64313.89  Sophia Mikkelsen -1999Frederiksberg IF
721214.56  Louise Wessel Leroy -1999Sparta
8479   Cassie Skjærbæk -1999Hvidovre AM
 HEAT 2 - 13:08
 29013.27  Tina Bischoff Gellin -1998Trongårdens IF
142915.56  Katja Andresen -98Amager AC
221414.46  Nana Birch Krull -1999Sparta
359213.52  Tara Abrahamsson -98Greve Atletik
46513.09  Nickoline Skifter Anderse -1998Slagelse Atletik DELTA
5616   Sofie Revall -98Greve Atletik
68814.10  Simone Hjort -1999Fredensborg Atletik Klub
721614.69  Johanne Wiedemann Simonse -1999Sparta
875   Simone Lodahl -1998Slagelse Atletik DELTA
 HEAT 3 - 13:11
140015.26  Cassandra Rønn -1999Glostrup IC Atletik
221514.33  Jasmin Pedersen -1999Sparta
37313.43  Laura Grønbech -1999Slagelse Atletik DELTA
437912.91  Sigrid Bennedsen -1999KIF
553213.30  Anna Sommer Hauge -1998Køge Atletik
632414.29  Ane Kjærgaard -98Sparta
721014.76  Malou Celia Postvang -1999Sparta
8533   Caroline Løvenstein Vegeb -1998Køge Atletik
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - FINALESØN KL. 14.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 B-FINALE
121214.58  Louise Wessel Leroy -1999Sparta
232414.27  Ane Kjærgaard -98Sparta
38814.14  Simone Hjort -1999Fredensborg Atletik Klub
44314.01  Sophia Mikkelsen -1999Frederiksberg IF
547914.13  Cassie Skjærbæk -1999Hvidovre AM
653314.19  Caroline Løvenstein Vegeb -1998Køge Atletik
761614.38  Sofie Revall -98Greve Atletik
87514.66  Simone Lodahl -1998Slagelse Atletik DELTA
 A-FINALE
17313.80  Laura Grønbech -1999Slagelse Atletik DELTA
246113.49  Frederikke Houvang Morten -1998Ballerup AK
36513.34  Nickoline Skifter Anderse -1998Slagelse Atletik DELTA
453213.07  Anna Sommer Hauge -1998Køge Atletik
541213.14  Alberte Wulff -98Amager AC
637913.37  Sigrid Bennedsen -1999KIF
759213.56  Tara Abrahamsson -98Greve Atletik
822213.94  Leonora Hede -98Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METERLØR KL. 15.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 15:05
2431   Laura Juhl Christensen -99Amager AC
375   Simone Lodahl -1998Slagelse Atletik DELTA
4532   Anna Sommer Hauge -1998Køge Atletik
5533   Caroline Løvenstein Vegeb -1998Køge Atletik
6649   Nicoline Asta Hervig Clem -1999Ballerup AK
 HEAT 2 - 15:08
229729.9  Maria Maarlev -1999Korsør
332329.57  Jasmin Gade -99Frederiksberg IF
47328.77  Laura Grønbech -1999Slagelse Atletik DELTA
58829.20  Simone Hjort -1999Fredensborg Atletik Klub
632429.87  Ane Kjærgaard -98Sparta
 HEAT 3 - 15:11
222328.56  Rikke Andersen -98Sparta
33428.31  Freja Gustafsson -1999Frederiksberg IF
419828.00  Emilie R. Hansen -1999Sparta
529628.0  Julie Højland -1999Korsør
64328.44  Sophia Mikkelsen -1999Frederiksberg IF
 HEAT 4 - 15:14
222227.95  Leonora Hede -98Sparta
322127.35  Cecilie Schou-Nielsen -99Sparta
437926.54  Sigrid Bennedsen -1999KIF
54726.72  Vera Welinder -1998Holte IF
646127.42  Frederikke Houvang Morten -1998Ballerup AK
 RETTELSER FØR SEEDNING
 204 Afbud Asta Kielgast -99Sparta
 26328.86Afbud Dina Gummer -1998Vordingborg AC
  PIGER 14-15 ÅR - 1500 METERSØN KL. 16.20  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1394.57.96  Lea Othmar Haskiel -1999Frederiksberg IF
25635.08.0  Lise Hansen -99Greve Atletik
32025.28.35  Johanna Munch Skylv -99Sparta
42035.30.36  Astrid Bager -99Sparta
5468   Tessa june Strand -1998Ballerup AK
6649   Nicoline Asta Hervig Clem -1999Ballerup AK
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK - INDLEDENDELØR KL. 10.40  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 ) - Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 10:40
2548   Rikke Larsen -1999Køge Atletik
319613.93  Karla Sonne Søndergaard -1999Sparta
437912.78  Sigrid Bennedsen -1999KIF
57312.85  Laura Grønbech -1999Slagelse Atletik DELTA
628814.06  Laura Wrisberg Kæstel -1998Holte IF
7302   Lærke Søgård -1998IK Hellas
 HEAT 2 - 10:44
221214.40  Louise Wessel Leroy -1999Sparta
320013.25  Freja Lomholt -1999Sparta
419912.73  Katrine Koch Jakobsen -1999Sparta
522212.88  Leonora Hede -98Sparta
629714.0  Maria Maarlev -1999Korsør
7479   Cassie Skjærbæk -1999Hvidovre AM
 RETTELSER FØR SEEDNING
 214 Afbud Nana Birch Krull -1999Sparta
 41813.65Afbud Emilie Fiala -99Amager AC
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK - FINALELØR KL. 11.55  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
147915.18  Cassie Skjærbæk -1999Hvidovre AM
220013.54  Freja Lomholt -1999Sparta
37312.77  Laura Grønbech -1999Slagelse Atletik DELTA
419912.54  Katrine Koch Jakobsen -1999Sparta
537912.72  Sigrid Bennedsen -1999KIF
622213.14  Leonora Hede -98Sparta
728813.99  Laura Wrisberg Kæstel -1998Holte IF
829715.65  Maria Maarlev -1999Korsør
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( HØJDE B / 5CM FOR ALLE )
  ( Højde B ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12901.60  Tina Bischoff Gellin -1998Trongårdens IF
23051.49  Simone Björk Lautrup -1998IK Hellas
32881.49  Laura Wrisberg Kæstel -1998Holte IF
42941.40  Liv cantby -1999Korsør
53031.36  Amalie Taageby -1998IK Hellas
64031.35  Nikoline Spang Thomsen -1999Glostrup IC Atletik
73781.35  Rita Wilcke -1999KIF
8526   Mia Helene Mørck -1999Bagsværd AC
9548   Rikke Larsen -1999Køge Atletik
10199   Katrine Koch Jakobsen -1999Sparta
1191   Viktoria Andersen -1998Kalundborg IF Atletik
 RETTELSER FØR SEEDNING
 2241.55Afbud Emilie Persson -99Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 10.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1733.10  Laura Grønbech -1999Slagelse Atletik DELTA
24122.42  Alberte Wulff -98Amager AC
32451.90  Sofie Løwenstein -1999Helsingør IF
4554   Anne Søgaard -98Greve Atletik
575   Simone Lodahl -1998Slagelse Atletik DELTA
 RETTELSER FØR SEEDNING
 2562.92Afbud Johanne Auener -98HG Atletik
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.55  
  ( PLANKE )
  ( LÆNGDE B )
  ( Længde B ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1554   Anne Søgaard -98Greve Atletik
2576   Anna Øbakke Lange -99Greve Atletik
388   Simone Hjort -1999Fredensborg Atletik Klub
469   Marie Kruse -1999Slagelse Atletik DELTA
5431   Laura Juhl Christensen -99Amager AC
6199   Katrine Koch Jakobsen -1999Sparta
7198   Emilie R. Hansen -1999Sparta
84003.62  Cassandra Rønn -1999Glostrup IC Atletik
92103.78  Malou Celia Postvang -1999Sparta
103023.84  Lærke Søgård -1998IK Hellas
114034.07  Nikoline Spang Thomsen -1999Glostrup IC Atletik
122154.18  Jasmin Pedersen -1999Sparta
132124.23  Louise Wessel Leroy -1999Sparta
143784.40  Rita Wilcke -1999KIF
153244.48  Ane Kjærgaard -98Sparta
16344.54  Freja Gustafsson -1999Frederiksberg IF
172964.60  Julie Højland -1999Korsør
183054.71  Simone Björk Lautrup -1998IK Hellas
195924.71  Tara Abrahamsson -98Greve Atletik
20434.79  Sophia Mikkelsen -1999Frederiksberg IF
216164.98  Sofie Revall -98Greve Atletik
223795.05  Sigrid Bennedsen -1999KIF
23655.37  Nickoline Skifter Anderse -1998Slagelse Atletik DELTA
 RETTELSER FØR SEEDNING
 2244.21Afbud Emilie Persson -99Sparta
 2633.94Afbud Dina Gummer -1998Vordingborg AC
 4184.74Afbud Emilie Fiala -99Amager AC
  PIGER 14-15 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 13.40  
  ( PLANKE )
  ( Trespring ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1616   Sofie Revall -98Greve Atletik
2305   Simone Björk Lautrup -1998IK Hellas
3198   Emilie R. Hansen -1999Sparta
437810.36  Rita Wilcke -1999KIF
54310.42  Sophia Mikkelsen -1999Frederiksberg IF
66511.69  Nickoline Skifter Anderse -1998Slagelse Atletik DELTA
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 10.00  
  ( 3.0 KG )
  ( Kugle A på stadion )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1200   Freja Lomholt -1999Sparta
2198   Emilie R. Hansen -1999Sparta
391   Viktoria Andersen -1998Kalundborg IF Atletik
44005.10  Cassandra Rønn -1999Glostrup IC Atletik
53037.60  Amalie Taageby -1998IK Hellas
63278.95  Emma K Larsen -98Sparta
71969.71  Karla Sonne Søndergaard -1999Sparta
859210.17  Tara Abrahamsson -98Greve Atletik
930510.20  Simone Björk Lautrup -1998IK Hellas
1053410.31  Cathrine Trodsøe Hanse -1999Køge Atletik
1153011.23  Ane Riber -1999Køge Atletik
1240813.59  Thea Jensen -1999Glostrup IC Atletik
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 12.25  
  ( 0.75 KG )
  ( Diskos A i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
129720.00  Maria Maarlev -1999Korsør
232721.00  Emma K Larsen -98Sparta
322324.57  Rikke Andersen -98Sparta
429527.00  Sofie Møller Carlsen -1998Korsør
529430.00  Liv cantby -1999Korsør
653034.81  Ane Riber -1999Køge Atletik
753435.77  Cathrine Trodsøe Hanse -1999Køge Atletik
840844.30  Thea Jensen -1999Glostrup IC Atletik
  PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 12.05  
  ( 3.0 KG )
  ( Hammer i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1554   Anne Søgaard -98Greve Atletik
242915.45  Katja Andresen -98Amager AC
337824.83  Rita Wilcke -1999KIF
453428.56  Cathrine Trodsøe Hanse -1999Køge Atletik
528730.04  Laura Pauska -1999HUAC
632735.64  Emma K Larsen -98Sparta
740843.54  Thea Jensen -1999Glostrup IC Atletik
  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 15.30  
  ( 500 GRAM )
  ( Spyd / Bold B på stadion ved højde )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1198   Emilie R. Hansen -1999Sparta
2576   Anna Øbakke Lange -99Greve Atletik
369   Marie Kruse -1999Slagelse Atletik DELTA
430523.00  Simone Björk Lautrup -1998IK Hellas
530326.75  Amalie Taageby -1998IK Hellas
637827.51  Rita Wilcke -1999KIF
729531.00  Sofie Møller Carlsen -1998Korsør
829432.00  Liv cantby -1999Korsør
922332.17  Rikke Andersen -98Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - 4 X 200 M STAFETLØR KL. 17.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Julie Højland -1999
Maria Maarlev -1999
Liv cantby -1999
Mia Godtfredsen -1998
Korsør
2    Sophia Mikkelsen -1999
Jasmin Gade -99
Amalie Molander Pedersen -2000
Freja Gustafsson -1999
Frederiksberg IF
3    Sofie Revall -98
Lise Hansen -99
Tara Abrahamsson -98
Anna Øbakke Lange -99
Greve Atletik
4    Ida Jespersen
Caroline Bolin
Marie Skovgaard -1
Kathrine Bulov -98
HG Atletik
5    Nana Birch Krull -1999
Malou Celia Postvang -1999
Jasmin Pedersen -1999
Louise Wessel Leroy -1999
Sparta 1
  PIGER 14-15 ÅR - 4 X 60 M HÆKSØN KL. 10.20  
  ( 76,2CM )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Louise Wessel Leroy -1999
Johanne Wiedemann Simonse -1999
Malou Celia Postvang -1999
Nana Birch Krull -1999
Sparta 1
2    Lise Hansen -99
Anne Søgaard -98
Tara Abrahamsson -98
Anna Øbakke Lange -99
Greve Atletik
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METERLØR KL. 12.25  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
359213.52  Tara Abrahamsson -98Greve Atletik
44712.86  Vera Welinder -1998Holte IF
57813.04  Idamarie Olsen -1997Fredensborg Atletik Klub
626215.24  Mie Johansen -1997Vordingborg AC
 RETTELSER FØR SEEDNING
 33714.59Afbud Maria Fobian Jensen -97Viking-atletik
  PIGER 16-17 ÅR - 200 METERSØN KL. 15.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
17827.98Ej mødt Idamarie Olsen -1997Fredensborg Atletik Klub
  PIGER 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 16.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
15262.17.04  Mia Helene Mørck -1999Bagsværd AC
22982.19.15  Mia Godtfredsen -1998Korsør
32752.24.20  Camilla Birch Okkels -1997Roar Atletik
45632.26.02  Lise Hansen -99Greve Atletik
52772.43.0  Sophie Dyrekær Gudsøe -1998Roar Atletik
6274   Emma Cassandra Bertelsen -1996Roar Atletik
  PIGER 16-17 ÅR - 1500 METERSØN KL. 16.20  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
14944.51.32Ej mødt Sarah Schou Kristensen -1997Bagsværd AC
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.00  
  ( PLANKE )
  ( LÆNGDE B )
  ( Længde B ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
178   Idamarie Olsen -1997Fredensborg Atletik Klub
22623.39  Mie Johansen -1997Vordingborg AC
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.35  
  ( 3.0 KG )
  ( Kugle A på stadion )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
178   Idamarie Olsen -1997Fredensborg Atletik Klub
24321.23  Lisa Brix -96Amager AC
  PIGER 16-17 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 14.30  
  ( 1.0 KG )
  ( Diskos A i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
132631.58  Amanda Lillevang Rasmusse -97Sparta
243243.98  Lisa Brix -96Amager AC
  PIGER 16-17 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 10.00  
  ( 3.0 KG )
  ( Hammer i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
138622.75  Annette Nielsen -1996KIF
232640.60  Amanda Lillevang Rasmusse -97Sparta
  PIGER 16-17 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 14.10  
  ( 500 GRAM )
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1276   Nicole B. Laursen -1996Roar Atletik
238627.99  Annette Nielsen -1996KIF
  PIGER 16-17 ÅR - VÆGTKASTSØN KL. 13.05  
  ( 9.08 KG )
  ( Vægt i kastegård bag klubhus,det lave kastebur )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1287   Laura Pauska -1999HUAC
232612.43  Amanda Lillevang Rasmusse -97Sparta
  KVINDER SENIOR - 100 METERLØR KL. 12.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13314.94  Eike Marie Friis-Aalling -1976Frederiksberg IF
232513.63  Helena Nicolaisen -95Sparta
322113.47  Cecilie Schou-Nielsen -99Sparta
446912.95  Mette B. Jepsen -1970Hvidovre AM
53513.25  Ida Regitze Krag -1975Frederiksberg IF
642313.49  Huma Nielsen -93Amager AC
75013.67  Maja Topp -1995Holte IF
8528   Alexandra Johansen -1994Køge Atletik
  KVINDER SENIOR - 200 METERSØN KL. 15.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
166   Gunhild Michelsen -1963Slagelse Atletik DELTA
25027.42  Maja Topp -1995Holte IF
346926.74  Mette B. Jepsen -1970Hvidovre AM
43527.05  Ida Regitze Krag -1975Frederiksberg IF
532528.32  Helena Nicolaisen -95Sparta
6528   Alexandra Johansen -1994Køge Atletik
  KVINDER SENIOR - 800 METERLØR KL. 16.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11962.36.0  Karla Sonne Søndergaard -1999Sparta
 RETTELSER FØR SEEDNING
 2042.21.29Afbud Asta Kielgast -99Sparta
  KVINDER SENIOR - 100 METER HÆKLØR KL. 11.05  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
5581   Sofie Skovgaard -93Greve Atletik
  KVINDER SENIOR - STANGSPRINGSØN KL. 13.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
166   Gunhild Michelsen -1963Slagelse Atletik DELTA
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.00  
  ( PLANKE )
  ( LÆNGDE B )
  ( Længde B ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1581   Sofie Skovgaard -93Greve Atletik
23884.72  Anne Sofie Olsen -1994KIF
34235.29  Huma Nielsen -93Amager AC
  KVINDER SENIOR - TRESPRINGSØN KL. 10.00  
  ( PLANKE )
  ( Trespring ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
166   Gunhild Michelsen -1963Slagelse Atletik DELTA
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 12.35  
  ( 4.0 KG )
  ( Kugle A på stadion )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13899.17  Maria Hansen -1990KIF
247614.64  Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM
  KVINDER SENIOR - DISKOSKASTLØR KL. 14.30  
  ( 1.0 KG )
  ( Diskos A i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
138928.92  Maria Hansen -1990KIF
232532.20  Helena Nicolaisen -95Sparta
347650.23  Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM
  KVINDER SENIOR - HAMMERKASTSØN KL. 10.00  
  ( 4.0 KG )
  ( Hammer i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
138827.17  Anne Sofie Olsen -1994KIF
238938.13  Maria Hansen -1990KIF
347647.51  Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM
 RETTELSER FØR SEEDNING
 38750.23Afbud Louise Theil Lundberg -1995KIF
  KVINDER SENIOR - SPYDKASTSØN KL. 14.10  
  ( 600 GRAM )
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
138927.55  Maria Hansen -1990KIF
247629.25  Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM
338832.86  Anne Sofie Olsen -1994KIF
  KVINDER SENIOR - VÆGTKASTSØN KL. 13.05  
  ( 9.08 KG )
  ( Vægt i kastegård bag klubhus,det lave kastebur )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1156   Celina Julin -1994Sparta
238910.49  Maria Hansen -1990KIF
347614.93  Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM
  KVINDER SENIOR - 100M RACERUNNERSØN KL. 14.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
462124.4124.41 Pernille Bach (Holbæk) -90Dansk Handicapidræt
  KVINDER SENIOR - 200M RACERUNNERSØN KL. 15.25  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
262147.9546.79 Pernille Bach (Holbæk) -90Dansk Handicapidræt
36221.53.321.07.09 Tina Baltzer Jensen (FIF) -87Dansk Handicapidræt
  KVINDER SENIOR - 400M RACERUNNERSØN KL. 14.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
26211.39.331.37.35 Pernille Bach (Holbæk) -90Dansk Handicapidræt
36223.46.432.20.17 Tina Baltzer Jensen (FIF) -87Dansk Handicapidræt
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.05  
  Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 11:05
1666   Mikkel Nousiainen -2006Bagsværd AC
2478   Nikolaj Andersen -2008Hvidovre AM
34989.10  Storm Lui Genet -2008Bagsværd AC
4147.94  Isak Hjelm -2006Åhus FIK, SE
51658.24  Samuel Skov Bailey -2006Sparta
6419.11  Marvin Jensen -2007Frederiksberg IF
7330   Jacob Valdemar Lindgaard -2006Køge Atletik
8232   Laurits Jensen -2006IK Olympia
 HEAT 2 - 11:08
2544   Mathias Riber Schmidt -2006Køge Atletik
3416   Daniel Lund -2006Amager AC
4388.3  Kevin Jensen -2007Frederiksberg IF
52517.34  Lance Christian Aabo -6HG Atletik
61688.54  Elias Emborg -2006Sparta
75209.61  Louis Amadeus Hansen -2006Bagsværd AC
8585   Christian Andersson -2006Greve Atletik
 HEAT 3 - 11:12
11   Emil Rathjen Frederiksen -2007Greve Atletik
2577   Alexander Fribæk -2006Greve Atletik
31669.07  Louis Svanborg -2006Sparta
41677.72  Joel Frederik von d´Ahé -2006Sparta
55098.30  Thor Knudsen -2007Bagsværd AC
65059.26  Thor Hedebo Boye -2006Bagsværd AC
7595   Silas Balterzen -2007Greve Atletik
8394   Gustav Valdemar Knudsen -2006Helsingør IF
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METER - FINALESØN KL. 14.20  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1388.31  Kevin Jensen -2007Frederiksberg IF
2148.16  Isak Hjelm -2006Åhus FIK, SE
32327.84  Laurits Jensen -2006IK Olympia
42517.39  Lance Christian Aabo -6HG Atletik
51677.81  Joel Frederik von d´Ahé -2006Sparta
66667.95  Mikkel Nousiainen -2006Bagsværd AC
75858.24  Christian Andersson -2006Greve Atletik
81658.41  Samuel Skov Bailey -2006Sparta
  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 12.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1394   Gustav Valdemar Knudsen -2006Helsingør IF
2498   Storm Lui Genet -2008Bagsværd AC
31   Emil Rathjen Frederiksen -2007Greve Atletik
4595   Silas Balterzen -2007Greve Atletik
5544   Mathias Riber Schmidt -2006Køge Atletik
6232   Laurits Jensen -2006IK Olympia
7330   Jacob Valdemar Lindgaard -2006Køge Atletik
8577   Alexander Fribæk -2006Greve Atletik
914   Isak Hjelm -2006Åhus FIK, SE
10585   Christian Andersson -2006Greve Atletik
11520   Louis Amadeus Hansen -2006Bagsværd AC
12478   Nikolaj Andersen -2008Hvidovre AM
13666   Mikkel Nousiainen -2006Bagsværd AC
144161.96  Daniel Lund -2006Amager AC
15412.03  Marvin Jensen -2007Frederiksberg IF
165052.07  Thor Hedebo Boye -2006Bagsværd AC
175092.36  Thor Knudsen -2007Bagsværd AC
181662.37  Louis Svanborg -2006Sparta
191652.58  Samuel Skov Bailey -2006Sparta
201682.64  Elias Emborg -2006Sparta
21382.72  Kevin Jensen -2007Frederiksberg IF
221673.07  Joel Frederik von d´Ahé -2006Sparta
232513.47  Lance Christian Aabo -6HG Atletik
  DRENGE 6-7 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 11.20  
  ( 145 GRAM )
  ( Spyd / Bold B på stadion ved højde )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11   Emil Rathjen Frederiksen -2007Greve Atletik
2478   Nikolaj Andersen -2008Hvidovre AM
3168   Elias Emborg -2006Sparta
438   Kevin Jensen -2007Frederiksberg IF
5666   Mikkel Nousiainen -2006Bagsværd AC
6585   Christian Andersson -2006Greve Atletik
7394   Gustav Valdemar Knudsen -2006Helsingør IF
814   Isak Hjelm -2006Åhus FIK, SE
9498   Storm Lui Genet -2008Bagsværd AC
10595   Silas Balterzen -2007Greve Atletik
11166   Louis Svanborg -2006Sparta
12330   Jacob Valdemar Lindgaard -2006Køge Atletik
13544   Mathias Riber Schmidt -2006Køge Atletik
14520   Louis Amadeus Hansen -2006Bagsværd AC
15577   Alexander Fribæk -2006Greve Atletik
1641   Marvin Jensen -2007Frederiksberg IF
17232   Laurits Jensen -2006IK Olympia
185058.83  Thor Hedebo Boye -2006Bagsværd AC
1941613.23  Daniel Lund -2006Amager AC
2050914.93  Thor Knudsen -2007Bagsværd AC
2116515.61  Samuel Skov Bailey -2006Sparta
2225117.60  Lance Christian Aabo -6HG Atletik
2316721.00  Joel Frederik von d´Ahé -2006Sparta
  DRENGE 6-7 ÅR - 3 KAMPSØN KL. 13.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1520   Louis Amadeus Hansen -2006Bagsværd AC
2595   Silas Balterzen -2007Greve Atletik
3577   Alexander Fribæk -2006Greve Atletik
4165   Samuel Skov Bailey -2006Sparta
538   Kevin Jensen -2007Frederiksberg IF
6416   Daniel Lund -2006Amager AC
7505   Thor Hedebo Boye -2006Bagsværd AC
841   Marvin Jensen -2007Frederiksberg IF
9232   Laurits Jensen -2006IK Olympia
1014   Isak Hjelm -2006Åhus FIK, SE
11166   Louis Svanborg -2006Sparta
12509   Thor Knudsen -2007Bagsværd AC
13167   Joel Frederik von d´Ahé -2006Sparta
14666   Mikkel Nousiainen -2006Bagsværd AC
15544   Mathias Riber Schmidt -2006Køge Atletik
16168   Elias Emborg -2006Sparta
17394   Gustav Valdemar Knudsen -2006Helsingør IF
181   Emil Rathjen Frederiksen -2007Greve Atletik
19330   Jacob Valdemar Lindgaard -2006Køge Atletik
20498   Storm Lui Genet -2008Bagsværd AC
21478   Nikolaj Andersen -2008Hvidovre AM
22251   Lance Christian Aabo -6HG Atletik
23585   Christian Andersson -2006Greve Atletik
  DRENGE 8-9 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.40  
  Til finale (AB-finale): 12 bedste tider
  ( På langsiden mellem 200m og 300m )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 10:40
1582   Daniel Thierbach -2004Greve Atletik
21411.66  Isak Hjelm -2006Åhus FIK, SE
32509.98  Carl Bruce Aabo -4HG Atletik
428310.92  Alfred Rasmussen -2004Gentofte IK
526   Hjalte K. Andersen -2005Herlev
6421   Gustav Andersen -2004Amager AC
 HEAT 2 - 10:43
1575   Asger Øbakke Lange -2005Greve Atletik
231911.1  Samuel Suraez -2004Gullfoss
31769.70  Rasmus Hvorup Jensen -2004Sparta
442811.19  Kasper Bjerg Andersen -2004Amager AC
5559   Marcus Ørnø -2005Greve Atletik
6343   Samson A. Tommerup -2005KIF
 HEAT 3 - 10:47
1515   Hans Fischer -2004Bagsværd AC
2569   Alexander Møller -2004Greve Atletik
317111.32  Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta
41709.59  Vilhelm Krüger -2004Sparta
544011.27  Oliver Larsen -2005Amager AC
6435   Magnus Groth -2004Amager AC
 HEAT 4 - 10:50
1611   Magnus Saldern -2005Greve Atletik
231711.2  Sigurd Bødker Vraa -2004Gullfoss
31699.72  Carl Johan Zachariae -2004Sparta
432010.8  Villads B. Nielsen -2005Gullfoss
5538   Johannes Christian Flarup -2004Køge Atletik
6550   Storm Larsen -2005Køge Atletik
 HEAT 5 - 10:54
1329   Victor Lindgaard -2004Køge Atletik
2517   Kristoffer Vesten Peterse -2004Bagsværd AC
31810.14  Mikkel Schrøder -2004Herlev
428510.72  Malte Sten Nielsen -2005HUAC
5537   Gustav Emil Ibsen Jensen -2004Køge Atletik
6543   Marcus Jensen -2004Køge Atletik
 HEAT 6 - 10:57
1475   Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM
217311.33  Sebastian Thulstrup -2004Sparta
35119.66  Sofus Vølund -2004Bagsværd AC
431811.0  Rune Brøchner Prause -2004Gullfoss
5561   Valdemar Bech Thomsen -2004Greve Atletik
6344   William Madsen -2004KIF
  DRENGE 8-9 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 12.05  
  ( På langsiden mellem 200m og 300m )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 B-FINALE - 12:05
128310.41  Alfred Rasmussen -2004Gentofte IK
253810.34  Johannes Christian Flarup -2004Køge Atletik
332010.18  Villads B. Nielsen -2005Gullfoss
457510.34  Asger Øbakke Lange -2005Greve Atletik
561110.37  Magnus Saldern -2005Greve Atletik
628510.42  Malte Sten Nielsen -2005HUAC
 A-FINALE - 12:09
12509.80  Carl Bruce Aabo -4HG Atletik
21709.53  Vilhelm Krüger -2004Sparta
35119.39  Sofus Vølund -2004Bagsværd AC
41699.41  Carl Johan Zachariae -2004Sparta
51769.60  Rasmus Hvorup Jensen -2004Sparta
6189.87  Mikkel Schrøder -2004Herlev
  DRENGE 8-9 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.25  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 14:25
2538   Johannes Christian Flarup -2004Køge Atletik
318   Mikkel Schrøder -2004Herlev
4596   Emil Juhl -2004Greve Atletik
5316   Lukas Degnbol -2004Gullfoss
680   Malthe Sommer -2004Fredensborg Atletik Klub
 HEAT 2 - 14:28
2171   Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta
3343   Samson A. Tommerup -2005KIF
4435   Magnus Groth -2004Amager AC
5421   Gustav Andersen -2004Amager AC
6475   Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM
 HEAT 3 - 14:32
2511   Sofus Vølund -2004Bagsværd AC
3344   William Madsen -2004KIF
4283   Alfred Rasmussen -2004Gentofte IK
5329   Victor Lindgaard -2004Køge Atletik
6537   Gustav Emil Ibsen Jensen -2004Køge Atletik
 HEAT 4 - 14:35
2480   Kristoffer Andersen -2004Hvidovre AM
3472   Jonas Strunge -2004Hvidovre AM
4169   Carl Johan Zachariae -2004Sparta
5428   Kasper Bjerg Andersen -2004Amager AC
6506   Asbjørn Hedebo Boye -2004Bagsværd AC
 HEAT 5 - 14:39
2517   Kristoffer Vesten Peterse -2004Bagsværd AC
3559   Marcus Ørnø -2005Greve Atletik
4177   Valdemar Gravlund Laursen -2005Sparta
5170   Vilhelm Krüger -2004Sparta
6176   Rasmus Hvorup Jensen -2004Sparta
 HEAT 6 - 14:42
11441.58  Isak Hjelm -2006Åhus FIK, SE
217535.8  Sigurd Sandfeld -2004Sparta
317233.69  Lucas Ravn -2004Sparta
425033.86  Carl Bruce Aabo -4HG Atletik
517339.01  Sebastian Thulstrup -2004Sparta
6543   Marcus Jensen -2004Køge Atletik
  DRENGE 8-9 ÅR - 600 METERSØN KL. 15.35  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11722.04.88  Lucas Ravn -2004Sparta
21752.11.96  Sigurd Sandfeld -2004Sparta
34282.25.16  Kasper Bjerg Andersen -2004Amager AC
45062.28.77  Asbjørn Hedebo Boye -2004Bagsværd AC
51732.31.14  Sebastian Thulstrup -2004Sparta
6440   Oliver Larsen -2005Amager AC
7471   Christian veselinovski -2004Hvidovre AM
8176   Rasmus Hvorup Jensen -2004Sparta
9491   Falke Agger Tang -2004Bagsværd AC
10480   Kristoffer Andersen -2004Hvidovre AM
11329   Victor Lindgaard -2004Køge Atletik
12524   Emil Qvist -2004Bagsværd AC
13665   Marcus Buch Edlers -2004Bagsværd AC
14596   Emil Juhl -2004Greve Atletik
1580   Malthe Sommer -2004Fredensborg Atletik Klub
16421   Gustav Andersen -2004Amager AC
17237   Noah Borgen Morell -2004IK Olympia
1830   Carl Emil Hjorth -2004Frederiksberg IF
19472   Jonas Strunge -2004Hvidovre AM
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.40  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE A + A2 )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 GRUPPE 1
1596   Emil Juhl -2004Greve Atletik
2343   Samson A. Tommerup -2005KIF
3175   Sigurd Sandfeld -2004Sparta
4475   Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM
580   Malthe Sommer -2004Fredensborg Atletik Klub
6177   Valdemar Gravlund Laursen -2005Sparta
7543   Marcus Jensen -2004Køge Atletik
8344   William Madsen -2004KIF
9538   Johannes Christian Flarup -2004Køge Atletik
10480   Kristoffer Andersen -2004Hvidovre AM
1126   Hjalte K. Andersen -2005Herlev
124400.03  Oliver Larsen -2005Amager AC
131742.83  Kasper Schimmel Smith -2005Sparta
141732.88  Sebastian Thulstrup -2004Sparta
153173.01  Sigurd Bødker Vraa -2004Gullfoss
164213.08  Gustav Andersen -2004Amager AC
171713.13  Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta
182853.29  Malte Sten Nielsen -2005HUAC
191693.70  Carl Johan Zachariae -2004Sparta
202503.74  Carl Bruce Aabo -4HG Atletik
211704.10  Vilhelm Krüger -2004Sparta
22515   Hans Fischer -2004Bagsværd AC
 GRUPPE 2
1517   Kristoffer Vesten Peterse -2004Bagsværd AC
2472   Jonas Strunge -2004Hvidovre AM
3575   Asger Øbakke Lange -2005Greve Atletik
4561   Valdemar Bech Thomsen -2004Greve Atletik
5435   Magnus Groth -2004Amager AC
6537   Gustav Emil Ibsen Jensen -2004Køge Atletik
7582   Daniel Thierbach -2004Greve Atletik
8559   Marcus Ørnø -2005Greve Atletik
9611   Magnus Saldern -2005Greve Atletik
10329   Victor Lindgaard -2004Køge Atletik
11550   Storm Larsen -2005Køge Atletik
12569   Alexander Møller -2004Greve Atletik
133152.55  Bastian M. Rørbo -2005Gullfoss
144282.83  Kasper Bjerg Andersen -2004Amager AC
153162.98  Lukas Degnbol -2004Gullfoss
163182.99  Rune Brøchner Prause -2004Gullfoss
175063.10  Asbjørn Hedebo Boye -2004Bagsværd AC
183203.13  Villads B. Nielsen -2005Gullfoss
191723.34  Lucas Ravn -2004Sparta
202833.36  Alfred Rasmussen -2004Gentofte IK
215113.85  Sofus Vølund -2004Bagsværd AC
221763.91  Rasmus Hvorup Jensen -2004Sparta
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 12.00  
  ( 2.0 KG )
  ( Kugle B i kastegård )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1472   Jonas Strunge -2004Hvidovre AM
218   Mikkel Schrøder -2004Herlev
3561   Valdemar Bech Thomsen -2004Greve Atletik
4237   Noah Borgen Morell -2004IK Olympia
5596   Emil Juhl -2004Greve Atletik
6524   Emil Qvist -2004Bagsværd AC
7611   Magnus Saldern -2005Greve Atletik
8435   Magnus Groth -2004Amager AC
9480   Kristoffer Andersen -2004Hvidovre AM
10471   Christian veselinovski -2004Hvidovre AM
11329   Victor Lindgaard -2004Køge Atletik
12569   Alexander Møller -2004Greve Atletik
13575   Asger Øbakke Lange -2005Greve Atletik
1426   Hjalte K. Andersen -2005Herlev
151713.57  Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta
164213.62  Gustav Andersen -2004Amager AC
171734.39  Sebastian Thulstrup -2004Sparta
186655.02  Marcus Buch Edlers -2004Bagsværd AC
194915.10  Falke Agger Tang -2004Bagsværd AC
204405.19  Oliver Larsen -2005Amager AC
215065.63  Asbjørn Hedebo Boye -2004Bagsværd AC
221766.40  Rasmus Hvorup Jensen -2004Sparta
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 15.00  
  ( 145 GRAM )
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1237   Noah Borgen Morell -2004IK Olympia
2611   Magnus Saldern -2005Greve Atletik
3435   Magnus Groth -2004Amager AC
4475   Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM
5517   Kristoffer Vesten Peterse -2004Bagsværd AC
6343   Samson A. Tommerup -2005KIF
7344   William Madsen -2004KIF
880   Malthe Sommer -2004Fredensborg Atletik Klub
9575   Asger Øbakke Lange -2005Greve Atletik
10569   Alexander Møller -2004Greve Atletik
11537   Gustav Emil Ibsen Jensen -2004Køge Atletik
12543   Marcus Jensen -2004Køge Atletik
13550   Storm Larsen -2005Køge Atletik
14561   Valdemar Bech Thomsen -2004Greve Atletik
15538   Johannes Christian Flarup -2004Køge Atletik
16472   Jonas Strunge -2004Hvidovre AM
17177   Valdemar Gravlund Laursen -2005Sparta
18480   Kristoffer Andersen -2004Hvidovre AM
1931517.12  Bastian M. Rørbo -2005Gullfoss
2032017.68  Villads B. Nielsen -2005Gullfoss
2131620.18  Lukas Degnbol -2004Gullfoss
2228321.69  Alfred Rasmussen -2004Gentofte IK
2331923.12  Samuel Suraez -2004Gullfoss
2442824.06  Kasper Bjerg Andersen -2004Amager AC
2531828.64  Rune Brøchner Prause -2004Gullfoss
2644028.72  Oliver Larsen -2005Amager AC
2717429.54  Kasper Schimmel Smith -2005Sparta
2828530.34  Malte Sten Nielsen -2005HUAC
2950633.26  Asbjørn Hedebo Boye -2004Bagsværd AC
3051142.67  Sofus Vølund -2004Bagsværd AC
3151520.74  Hans Fischer -2004Bagsværd AC
  DRENGE 8-9 ÅR - RAKET SPYDSØN KL. 13.10  
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1480   Kristoffer Andersen -2004Hvidovre AM
2561   Valdemar Bech Thomsen -2004Greve Atletik
3569   Alexander Møller -2004Greve Atletik
4329   Victor Lindgaard -2004Køge Atletik
518   Mikkel Schrøder -2004Herlev
6237   Noah Borgen Morell -2004IK Olympia
7472   Jonas Strunge -2004Hvidovre AM
8524   Emil Qvist -2004Bagsværd AC
9491   Falke Agger Tang -2004Bagsværd AC
1026   Hjalte K. Andersen -2005Herlev
11471   Christian veselinovski -2004Hvidovre AM
12665   Marcus Buch Edlers -2004Bagsværd AC
13611   Magnus Saldern -2005Greve Atletik
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METER KAPGANGSØN KL. 10.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
2506   Asbjørn Hedebo Boye -2004Bagsværd AC
  DRENGE 10 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.20  
  Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 11:20
220   Sebastian Skov -2003Herlev
335410.08  William Elsner -2003KIF
43939.58  Magnus Emil Knudsen -2003Helsingør IF
51328.89  Sofus Peter Lassen -2003Sparta
63129.51  Hugo Rasmussen -2003IK Hellas
7819.85  Mikkel Svendsen -2003Fredensborg Atletik Klub
8470   Oliver veselinovski -2003Hvidovre AM
 HEAT 2 - 11:23
2555   Julian Frey -3Greve Atletik
31559.71  Dhruv Mehrotra -2003Sparta
44479.22  Sebastian Monneret -2003Amager AC
51399.23  William Wittendorff -2003Sparta
64249.74  Jacob Arce -2003Amager AC
7233   Rune Carlsen -2003IK Olympia
 HEAT 3 - 11:26
2590   Alexander Vilborg -2003Greve Atletik
335310.20  Mik Lønborg -2003KIF
44859.58  Marcus Ringhofer -2003Hvidovre AM
54839.03  Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
6839.45  Christian Riis Johansen -2003Fredensborg Atletik Klub
71369.77  Jakob H B Andersen -2003Sparta
8281   August Østergaard -2003Gentofte IK
  DRENGE 10 ÅR - 60 METER - FINALESØN KL. 13.35  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11559.56  Dhruv Mehrotra -2003Sparta
22339.41  Rune Carlsen -2003IK Olympia
34839.34  Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
41329.30  Sofus Peter Lassen -2003Sparta
54479.34  Sebastian Monneret -2003Amager AC
61399.40  William Wittendorff -2003Sparta
72819.51  August Østergaard -2003Gentofte IK
8839.56  Christian Riis Johansen -2003Fredensborg Atletik Klub
  DRENGE 10 ÅR - 200 METERLØR KL. 15.25  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 15:25
2614   Tor Pogan -2003Greve Atletik
3281   August Østergaard -2003Gentofte IK
481   Mikkel Svendsen -2003Fredensborg Atletik Klub
524   Jonas Lauridsen -2003Herlev
6553   Kasper Flensburg -2003Gentofte IK
 HEAT 2 - 15:28
2139   William Wittendorff -2003Sparta
383   Christian Riis Johansen -2003Fredensborg Atletik Klub
4555   Julian Frey -3Greve Atletik
5155   Dhruv Mehrotra -2003Sparta
6282   Mikkel Becker-Jeppesen -2003Gentofte IK
 HEAT 3 - 15:31
2409   Christoffer Nissen -2003Glostrup IC Atletik
313634.62  Jakob H B Andersen -2003Sparta
448533.50  Marcus Ringhofer -2003Hvidovre AM
542433.85  Jacob Arce -2003Amager AC
6669   Robert Christiansen -2003Sparta
 HEAT 4 - 15:34
242733.17  Johan Christian Holst -2003Amager AC
348331.5  Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
413229.98  Sofus Peter Lassen -2003Sparta
531231.5  Hugo Rasmussen -2003IK Hellas
644731.99  Sebastian Monneret -2003Amager AC
  DRENGE 10 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.05  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE A2 )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1555   Julian Frey -3Greve Atletik
283   Christian Riis Johansen -2003Fredensborg Atletik Klub
381   Mikkel Svendsen -2003Fredensborg Atletik Klub
4590   Alexander Vilborg -2003Greve Atletik
520   Sebastian Skov -2003Herlev
6553   Kasper Flensburg -2003Gentofte IK
7614   Tor Pogan -2003Greve Atletik
8669   Robert Christiansen -2003Sparta
92822.30  Mikkel Becker-Jeppesen -2003Gentofte IK
104853.57  Marcus Ringhofer -2003Hvidovre AM
111363.67  Jakob H B Andersen -2003Sparta
124243.69  Jacob Arce -2003Amager AC
133533.91  Mik Lønborg -2003KIF
141393.93  William Wittendorff -2003Sparta
153123.95  Hugo Rasmussen -2003IK Hellas
161423.98  Mads Rubek Vitoft -2003Sparta
171554.00  Dhruv Mehrotra -2003Sparta
184274.07  Johan Christian Holst -2003Amager AC
194474.35  Sebastian Monneret -2003Amager AC
201324.47  Sofus Peter Lassen -2003Sparta
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.30  
  Til finale (AB-finale): 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 11:30
1151   Leonora Minet RicksSparta
232110.6  Gustav Bantz -2002Gullfoss
36419.52  Aksel Lange -2002Greve Atletik - Skoletræf
45869.24  Tobias Andersson -2002Greve Atletik
55849.28  Aleksander Holm -2002Greve Atletik
61339.63  Noah Grunnet Nouri -2002Sparta
748911.48  Benjamin Bosack -2002Bagsværd AC
8131   Paul Nielsen -2002Sparta
 HEAT 2 - 11:33
2235   Dren Meri -2002IK Olympia
330710.02  William Lee Meyrick -2002IK Hellas
4589.44  Anders Bang -2002Holte IF
53049.22  Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas
61549.40  Oswald Carstensen -2002Sparta
7729.73  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
8594   Rasmus Balterzen -2002Greve Atletik
 RETTELSER FØR SEEDNING
 6239.50Venter Sebastian K. DupontGreve Atletik - Skoletræf
 6249.64Venter Malthe B. BredahlGreve Atletik - Skoletræf
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - FINALESØN KL. 13.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11549.61  Oswald Carstensen -2002Sparta
23049.47  Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas
35849.34  Aleksander Holm -2002Greve Atletik
42359.05  Dren Meri -2002IK Olympia
53219.25  Gustav Bantz -2002Gullfoss
6589.39  Anders Bang -2002Holte IF
71339.61  Noah Grunnet Nouri -2002Sparta
8729.70  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
  DRENGE 10-11 ÅR - 200 METERLØR KL. 15.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 15:40
2154   Oswald Carstensen -2002Sparta
3331   Linus Lindquist -2002Sparta
4571   William Elmer -2002Greve Atletik
5356   Louis B. Borggaard -2002KIF
 HEAT 2 - 15:44
2594   Rasmus Balterzen -2002Greve Atletik
330433.1  Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas
45831.0  Anders Bang -2002Holte IF
558631.0  Tobias Andersson -2002Greve Atletik
630734.1  William Lee Meyrick -2002IK Hellas
  DRENGE 10-11 ÅR - 600 METERSØN KL. 15.55  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
163331.50  Rasmus Hansen -2003Viking-atletik
17581.52  Anders Bang -2002Holte IF
183121.59  Hugo Rasmussen -2003IK Hellas
193311.48.03  Linus Lindquist -2002Sparta
204472.00.51  Sebastian Monneret -2003Amager AC
216502.02.10  Thor Jørgensen -2002Ballerup AK
22658   William Lennings -2002Helsingør IF
23147   Simon Hjorth Jensen -2002Sparta
24571   William Elmer -2002Greve Atletik
25470   Oliver veselinovski -2003Hvidovre AM
26133   Noah Grunnet Nouri -2002Sparta
2712   Jakob Andersen -2002Helsingør IF
28594   Rasmus Balterzen -2002Greve Atletik
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDELØR KL. 10.15  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) - Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 10:15
2299   Mikkel Maarlev -2002Korsør
314914.14  Eskild Johannessen -2002Sparta
47211.65  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
530410.98  Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas
648411.33  Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
742413.40  Jacob Arce -2003Amager AC
8427   Johan Christian Holst -2003Amager AC
 HEAT 2 - 10:19
2150   Theodor Hvass -2002Sparta
335312.72  Mik Lønborg -2003KIF
458411.09  Aleksander Holm -2002Greve Atletik
513211.29  Sofus Peter Lassen -2003Sparta
648513.0  Marcus Ringhofer -2003Hvidovre AM
7283   Alfred Rasmussen -2004Gentofte IK
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆK - FINALELØR KL. 11.25  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
148512.60  Marcus Ringhofer -2003Hvidovre AM
27211.38  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
313210.84  Sofus Peter Lassen -2003Sparta
430410.58  Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas
548410.62  Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
658410.97  Aleksander Holm -2002Greve Atletik
735312.51  Mik Lønborg -2003KIF
842712.72  Johan Christian Holst -2003Amager AC
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.45  
  ( Højde A ved 200m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13041.42  Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas
25841.40  Aleksander Holm -2002Greve Atletik
33311.35  Linus Lindquist -2002Sparta
44841.31  Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
51321.30  Sofus Peter Lassen -2003Sparta
6721.25  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
75861.25  Tobias Andersson -2002Greve Atletik
81541.22  Oswald Carstensen -2002Sparta
91421.20  Mads Rubek Vitoft -2003Sparta
104241.20  Jacob Arce -2003Amager AC
111761.16  Rasmus Hvorup Jensen -2004Sparta
124471.16  Sebastian Monneret -2003Amager AC
134851.15  Marcus Ringhofer -2003Hvidovre AM
143551.11  Asbjørn Birkelund -2002KIF
153541.06  William Elsner -2003KIF
163531.00  Mik Lønborg -2003KIF
171710.96  Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta
18658   William Lennings -2002Helsingør IF
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.35  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE B )
  ( Længde B ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1235   Dren Meri -2002IK Olympia
2571   William Elmer -2002Greve Atletik
3594   Rasmus Balterzen -2002Greve Atletik
43333.31  Rasmus Hansen -2003Viking-atletik
56413.70  Aksel Lange -2002Greve Atletik - Skoletræf
61493.77  Eskild Johannessen -2002Sparta
73073.98  William Lee Meyrick -2002IK Hellas
8724.09  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
91544.09  Oswald Carstensen -2002Sparta
103214.22  Gustav Bantz -2002Gullfoss
113044.27  Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas
12584.28  Anders Bang -2002Holte IF
135844.33  Aleksander Holm -2002Greve Atletik
145864.44  Tobias Andersson -2002Greve Atletik
 RETTELSER FØR SEEDNING
 6253.75Venter Christian Petersen -2002Greve Atletik - Skoletræf
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.15  
  ( 2.0 KG )
  ( Kugle B i kastegård )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1555   Julian Frey -3Greve Atletik
281   Mikkel Svendsen -2003Fredensborg Atletik Klub
3235   Dren Meri -2002IK Olympia
4470   Oliver veselinovski -2003Hvidovre AM
5590   Alexander Vilborg -2003Greve Atletik
6233   Rune Carlsen -2003IK Olympia
783   Christian Riis Johansen -2003Fredensborg Atletik Klub
8604   Victor Chabert -2002Greve Atletik
920   Sebastian Skov -2003Herlev
10489   Benjamin Bosack -2002Bagsværd AC
113536.09  Mik Lønborg -2003KIF
123556.59  Asbjørn Birkelund -2002KIF
133547.44  William Elsner -2003KIF
143217.54  Gustav Bantz -2002Gullfoss
15587.64  Anders Bang -2002Holte IF
164478.23  Sebastian Monneret -2003Amager AC
171428.65  Mads Rubek Vitoft -2003Sparta
184248.73  Jacob Arce -2003Amager AC
1989.22  Andreas Henriksson -2Eslövs AI, SE
205849.36  Aleksander Holm -2002Greve Atletik
211549.76  Oswald Carstensen -2002Sparta
2230710.08  William Lee Meyrick -2002IK Hellas
237210.10  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
2448411.49  Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
 RETTELSER FØR SEEDNING
 6418.04Afbud Aksel Lange -2002Greve Atletik - Skoletræf
  DRENGE 10-11 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 13.15  
  ( 0.75 KG )
  ( Diskos B i kastegård bag klubhus,det lave kastebur )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1299   Mikkel Maarlev -2002Korsør
2447   Sebastian Monneret -2003Amager AC
3149   Eskild Johannessen -2002Sparta
4154   Oswald Carstensen -2002Sparta
5142   Mads Rubek Vitoft -2003Sparta
6307   William Lee Meyrick -2002IK Hellas
77222.70  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
848426.00  Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
958426.23  Aleksander Holm -2002Greve Atletik
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 11.55  
  ( 145 GRAM )
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1571   William Elmer -2002Greve Atletik
2155   Dhruv Mehrotra -2003Sparta
3669   Robert Christiansen -2003Sparta
424   Jonas Lauridsen -2003Herlev
520   Sebastian Skov -2003Herlev
681   Mikkel Svendsen -2003Fredensborg Atletik Klub
7604   Victor Chabert -2002Greve Atletik
8150   Theodor Hvass -2002Sparta
9299   Mikkel Maarlev -2002Korsør
1083   Christian Riis Johansen -2003Fredensborg Atletik Klub
1133331.27  Rasmus Hansen -2003Viking-atletik
1232132.18  Gustav Bantz -2002Gullfoss
1348538.00  Marcus Ringhofer -2003Hvidovre AM
1435338.40  Mik Lønborg -2003KIF
1530740.43  William Lee Meyrick -2002IK Hellas
1662640.50  William Jarltoft -2002Greve Atletik - Skoletræf
1744741.69  Sebastian Monneret -2003Amager AC
1814244.78  Mads Rubek Vitoft -2003Sparta
197249.89  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
2048451.14  Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
 RETTELSER FØR SEEDNING
 62743.17Venter Casper Nielsen -2002Greve Atletik - Skoletræf
  DRENGE 10-11 ÅR - 600 METER KAPGANGSØN KL. 10.41  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13554.08.35  Asbjørn Birkelund -2002KIF
  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 200 M STAFETLØR KL. 16.35  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Dhruv Mehrotra -2003
Oswald Carstensen -2002
William Wittendorff -2003
Sofus Peter Lassen -2003
Sparta 1
2    Vilhelm Krüger -2004
Rasmus Hvorup Jensen -2004
Sigurd Sandfeld -2004
Lucas Ravn -2004
Sparta D9 1
3    Louis B. Borggaard -2002
Mik Lønborg -2003
Lilli Jensen -2002
Signe K. Lawson -2002
KIF
4    Tobias Andersson -2002
Rasmus Balterzen -2002
William Elmer -2002
Aleksander Holm -2002
Greve Atletik
  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M HÆKSØN KL. 10.05  
  ( 68,6CM )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Mads Rubek Vitoft -2003
Eskild Johannessen -2002
Oswald Carstensen -2002
Sofus Peter Lassen -2003
Sparta 1
2    Tobias Andersson -2002
Rasmus Balterzen -2002
William Elmer -2002
Aleksander Holm -2002
Greve Atletik
  DRENGE 12 ÅR - 80 METER - INDLEDENDESØN KL. 12.30  
  Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 12:30
230112.35  Marco Comprés Poulsen -2001FIF Hillerød Atletik
344611.74  Sebastian Larsen -2001Amager AC
424111.23  Pacco Agbitsa -2001IK Olympia
511111.43  Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta
637011.84  Villads Schou -2001KIF
7101   Jonathan Thulstrup -2001Sparta
 HEAT 2 - 12:33
2458   Rasmus Petersen -2001Glostrup IC Atletik
336812.27  Jonathan Feigenberg Lind -2001KIF
47911.54  Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik Klub
550210.96  Sebastian Elkjær Jensen -2001Bagsværd AC
640111.49  Simon Bergquist -2001Glostrup IC Atletik
736912.17  Aslak Bennedsen -2001KIF
8655   Frederik Andersson -2001Greve Atletik
  DRENGE 12 ÅR - 80 METER - FINALESØN KL. 13.45  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
136912.18  Aslak Bennedsen -2001KIF
244611.97  Sebastian Larsen -2001Amager AC
340111.61  Simon Bergquist -2001Glostrup IC Atletik
450211.45  Sebastian Elkjær Jensen -2001Bagsværd AC
511111.57  Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta
624111.62  Pacco Agbitsa -2001IK Olympia
730111.97  Marco Comprés Poulsen -2001FIF Hillerød Atletik
837012.23  Villads Schou -2001KIF
  DRENGE 12 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 14:05
2301   Marco Comprés Poulsen -2001FIF Hillerød Atletik
35   Anders Tind Løje Hansen -2001Køge Atletik
451   Nikolai Janussen -2001Holte IF
5578   Oscar Guerros -2001Greve Atletik
 HEAT 2 - 14:09
226131.34  Valdemar Florman -2001Vordingborg AC
339730.18  Thomas Christiansen -2001Glostrup IC Atletik
49731.34  Conrad Lind -2001Sparta
510134.03  Jonathan Thulstrup -2001Sparta
 HEAT 3 - 14:13
211129.96  Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta
340129.81  Simon Bergquist -2001Glostrup IC Atletik
450229.18  Sebastian Elkjær Jensen -2001Bagsværd AC
524129.38  Pacco Agbitsa -2001IK Olympia
644629.94  Sebastian Larsen -2001Amager AC
  DRENGE 12 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE A )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1240   Carl Winther -2001IK Olympia
2241   Pacco Agbitsa -2001IK Olympia
3578   Oscar Guerros -2001Greve Atletik
479   Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik Klub
55   Anders Tind Løje Hansen -2001Køge Atletik
6458   Rasmus Petersen -2001Glostrup IC Atletik
72603.38  Ludvig Madelung -2001Vordingborg AC
83013.42  Marco Comprés Poulsen -2001FIF Hillerød Atletik
92613.48  Valdemar Florman -2001Vordingborg AC
103683.85  Jonathan Feigenberg Lind -2001KIF
113704.21  Villads Schou -2001KIF
123694.33  Aslak Bennedsen -2001KIF
13974.38  Conrad Lind -2001Sparta
141114.52  Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta
154464.61  Sebastian Larsen -2001Amager AC
164014.69  Simon Bergquist -2001Glostrup IC Atletik
173974.76  Thomas Christiansen -2001Glostrup IC Atletik
18604.88  Marius Hytholm Alex Peter -2001Holte IF
 RETTELSER FØR SEEDNING
 1243.97Afbud Oskar Kirk Damsgaard -2001Sparta
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER - INDLEDENDESØN KL. 12.40  
  Til finale (AB-finale): 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 12:40
242512.77  Jacob Rasmussen -2000Amager AC
337311.38  Hans B. Falkenberg -2000KIF
441010.13  Tobias Gorgone -2000Holte IF
533211.0  Andreas Lau Hansen -2000Viking-atletik
651412.46  Christian Fobian -2000Bagsværd AC
7335   Samual Koffi Anker -2000Viking-atletik
 HEAT 2 - 12:43
210213.10  Christoffer Bernsen -2000Sparta
340712.01  Asbjørn Wahlers -2000Glostrup IC Atletik
410910.69  Mads Lund -2000Sparta
59510.87  Gabriel Lausten -2000Sparta
637212.18  Christoffer Åndahl -2000KIF
753   Frederik Vangsgaard -2000Holte IF
 HEAT 3 - 12:46
237413.09  Edvard Restorff-Liliegree -2000KIF
312611.41  Lucas Bunch -2000Sparta
411510.64  Emil Frænde -2000Sparta
53111.18  Christian Cornelius -2000Frederiksberg IF
640512.33  William Debes Johansen -2000Glostrup IC Atletik
7684   Lukas Rønmann -2000Greve Atletik
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER - FINALESØN KL. 13.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
112611.48  Lucas Bunch -2000Sparta
237311.38  Hans B. Falkenberg -2000KIF
39510.71  Gabriel Lausten -2000Sparta
441010.25  Tobias Gorgone -2000Holte IF
510910.70  Mads Lund -2000Sparta
63111.15  Christian Cornelius -2000Frederiksberg IF
75311.41  Frederik Vangsgaard -2000Holte IF
833211.56  Andreas Lau Hansen -2000Viking-atletik
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 14:15
2672   Jonathan Mogensen -2000Amager AC
323829.26  Micki Borgen Morell -2000IK Olympia
410234.33  Christoffer Bernsen -2000Sparta
5425   Jacob Rasmussen -2000Amager AC
 HEAT 2 - 14:19
23128.6  Christian Cornelius -2000Frederiksberg IF
337527.88  Jonathan Makwarth -2000KIF
49527.53  Gabriel Lausten -2000Sparta
526927.64  Bimo Soenarso -2001Ystads IF Friidrott, SE
637328.19  Hans B. Falkenberg -2000KIF
  DRENGE 12-13 ÅR - 600 METERSØN KL. 16.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13012.10.28  Marco Comprés Poulsen -2001FIF Hillerød Atletik
201022.03  Christoffer Bernsen -2000Sparta
21971.40.90  Conrad Lind -2001Sparta
221271.41.61  Sebastian Nielsen -2000Sparta
236721.41.64  Jonathan Mogensen -2000Amager AC
242381.46.22  Micki Borgen Morell -2000IK Olympia
253751.46.80  Jonathan Makwarth -2000KIF
263761.48.16  Mikkel W. Enevoldsen -2000KIF
273701.50.61  Villads Schou -2001KIF
281091.50.97  Mads Lund -2000Sparta
294631.52.46  Kristian Brammer Carstens -2001Ballerup AK
301012.04.51  Jonathan Thulstrup -2001Sparta
 RETTELSER FØR SEEDNING
 1242.10.06Afbud Oskar Kirk Damsgaard -2001Sparta
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆKLØR KL. 11.50  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
236914.99  Aslak Bennedsen -2001KIF
337714.29  Peter M. Adamsen -2000KIF
411512.55  Emil Frænde -2000Sparta
510912.57  Mads Lund -2000Sparta
624114.49  Pacco Agbitsa -2001IK Olympia
795   Gabriel Lausten -2000Sparta
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( HØJDE B / 5 CM FOR ALLE )
  ( Højde B ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1601.55  Marius Hytholm Alex Peter -2001Holte IF
23351.53  Samual Koffi Anker -2000Viking-atletik
33321.50  Andreas Lau Hansen -2000Viking-atletik
4991.31  Christian Munch Skylv -2001Sparta
54011.25  Simon Bergquist -2001Glostrup IC Atletik
62601.20  Ludvig Madelung -2001Vordingborg AC
7240   Carl Winther -2001IK Olympia
8578   Oscar Guerros -2001Greve Atletik
9458   Rasmus Petersen -2001Glostrup IC Atletik
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 10.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13772.70  Peter M. Adamsen -2000KIF
23722.30  Christoffer Åndahl -2000KIF
3722.00  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
4992.00  Christian Munch Skylv -2001Sparta
52461.85  Oscar Løwenstein -2002Helsingør IF
6306   Thomas Yde -2001IK Hellas
7586   Tobias Andersson -2002Greve Atletik
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE A2 )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1273   Andreas Sørensen -2000Roar Atletik
253   Frederik Vangsgaard -2000Holte IF
33713.79  Kasper Clausen -2000KIF
44254.10  Jacob Rasmussen -2000Amager AC
55144.30  Christian Fobian -2000Bagsværd AC
63354.43  Samual Koffi Anker -2000Viking-atletik
75124.53  Max Blom -2000Bagsværd AC
83754.59  Jonathan Makwarth -2000KIF
91254.62  Frederik Engborg Thede -2000Sparta
102694.63  Bimo Soenarso -2001Ystads IF Friidrott, SE
113734.64  Hans B. Falkenberg -2000KIF
121264.65  Lucas Bunch -2000Sparta
13314.73  Christian Cornelius -2000Frederiksberg IF
141124.77  Emil Jessen -2000Sparta
153774.80  Peter M. Adamsen -2000KIF
163324.94  Andreas Lau Hansen -2000Viking-atletik
17955.02  Gabriel Lausten -2000Sparta
181155.47  Emil Frænde -2000Sparta
191095.74  Mads Lund -2000Sparta
  DRENGE 12-13 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 11.40  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( Trespring ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1483   Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
2241   Pacco Agbitsa -2001IK Olympia
3122   Alexander Haugeby -2000Sparta
4655   Frederik Andersson -2001Greve Atletik
5240   Carl Winther -2001IK Olympia
6109   Mads Lund -2000Sparta
7369   Aslak Bennedsen -2001KIF
81269.63  Lucas Bunch -2000Sparta
911510.48  Emil Frænde -2000Sparta
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.05  
  ( 3.0 KG )
  ( Kugle A på stadion )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1655   Frederik Andersson -2001Greve Atletik
2240   Carl Winther -2001IK Olympia
3306   Thomas Yde -2001IK Hellas
479   Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik Klub
553   Frederik Vangsgaard -2000Holte IF
6599   Phillip H. Vegge -2000Greve Atletik
7238   Micki Borgen Morell -2000IK Olympia
8241   Pacco Agbitsa -2001IK Olympia
94460.79  Sebastian Larsen -2001Amager AC
103016.12  Marco Comprés Poulsen -2001FIF Hillerød Atletik
113746.58  Edvard Restorff-Liliegree -2000KIF
121016.68  Jonathan Thulstrup -2001Sparta
134257.02  Jacob Rasmussen -2000Amager AC
143687.06  Jonathan Feigenberg Lind -2001KIF
155147.08  Christian Fobian -2000Bagsværd AC
163977.13  Thomas Christiansen -2001Glostrup IC Atletik
175027.36  Sebastian Elkjær Jensen -2001Bagsværd AC
183777.65  Peter M. Adamsen -2000KIF
195128.43  Max Blom -2000Bagsværd AC
203728.87  Christoffer Åndahl -2000KIF
211229.16  Alexander Haugeby -2000Sparta
22319.34  Christian Cornelius -2000Frederiksberg IF
236529.61  Mathias Kveiborg -2000Ballerup AK
245410.13  Vitus Lei Hansgaard -2001Holte IF
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 14.35  
  ( 0.75 KG )
  ( Diskos B i kastegård bag klubhus,det lave kastebur )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1655   Frederik Andersson -2001Greve Atletik
2642   Jakob B. Nielsen -2000Korsør
3301   Marco Comprés Poulsen -2001FIF Hillerød Atletik
4127   Sebastian Nielsen -2000Sparta
5599   Phillip H. Vegge -2000Greve Atletik
642517.56  Jacob Rasmussen -2000Amager AC
710118.49  Jonathan Thulstrup -2001Sparta
812519.10  Frederik Engborg Thede -2000Sparta
944622.23  Sebastian Larsen -2001Amager AC
105422.50  Vitus Lei Hansgaard -2001Holte IF
1151225.00  Max Blom -2000Bagsværd AC
1265228.98  Mathias Kveiborg -2000Ballerup AK
1310938.16  Mads Lund -2000Sparta
  DRENGE 12-13 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 11.25  
  ( 3.0 KG )
  ( Hammer i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
119   Nikolaj Can Kurt -2001Herlev
2599   Phillip H. Vegge -2000Greve Atletik
3235   Dren Meri -2002IK Olympia
4821.77  Andreas Henriksson -2Eslövs AI, SE
565222.68  Mathias Kveiborg -2000Ballerup AK
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 12.25  
  ( 400 GRAM )
  ( Spyd / Bold B på stadion ved højde )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1599   Phillip H. Vegge -2000Greve Atletik
279   Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik Klub
3240   Carl Winther -2001IK Olympia
4273   Andreas Sørensen -2000Roar Atletik
5642   Jakob B. Nielsen -2000Korsør
6458   Rasmus Petersen -2001Glostrup IC Atletik
751   Nikolai Janussen -2001Holte IF
8238   Micki Borgen Morell -2000IK Olympia
9483   Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
10260   Ludvig Madelung -2001Vordingborg AC
1130114.80  Marco Comprés Poulsen -2001FIF Hillerød Atletik
1212618.68  Lucas Bunch -2000Sparta
1342520.72  Jacob Rasmussen -2000Amager AC
1436820.94  Jonathan Feigenberg Lind -2001KIF
1510120.98  Jonathan Thulstrup -2001Sparta
1626922.08  Bimo Soenarso -2001Ystads IF Friidrott, SE
1737522.09  Jonathan Makwarth -2000KIF
1811123.06  Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta
196023.40  Marius Hytholm Alex Peter -2001Holte IF
2040726.43  Asbjørn Wahlers -2000Glostrup IC Atletik
219928.23  Christian Munch Skylv -2001Sparta
2237128.58  Kasper Clausen -2000KIF
2311228.91  Emil Jessen -2000Sparta
2412229.30  Alexander Haugeby -2000Sparta
2526130.16  Valdemar Florman -2001Vordingborg AC
2665234.73  Mathias Kveiborg -2000Ballerup AK
275434.89  Vitus Lei Hansgaard -2001Holte IF
287234.92  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
293135.98  Christian Cornelius -2000Frederiksberg IF
3039735.99  Thomas Christiansen -2001Glostrup IC Atletik
3112736.97  Sebastian Nielsen -2000Sparta
  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 200 M STAFETLØR KL. 16.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Tobias Olsen -2001
Mikkel Svendsen -2003
Christian Riis Johansen -2003
Malthe Sommer -2004
Fredensborg AK
2     Bagsværd
3    Mads Lund -2000
Sebastian Nielsen -2000
Gabriel Lausten -2000
Emil Frænde -2000
Sparta 1
4    Magnus Skjøtt Jensen -2001
Conrad Lind -2001
Andreas Christoffersen -2001
Alexander Haugeby -2000
Sparta 2
5    Jonathan Makwarth -2000
Frederikke von Benzon -2001
Mikkel W. Enevoldsen -2000
Louise B. Moore -2001
KIF
  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 60 M HÆKSØN KL. 10.15  
  ( 76,2CM )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Emil Frænde -2000
Andreas Christoffersen -2001
Mads Lund -2000
Sebastian Nielsen -2000
Sparta 1
2    Sophie Søefeldt -2000
Villads Schou -2001
Aslak Bennedsen -2001
Annesofie Nielsen -2000
KIF
3    Gabriel Lausten -2000
Lucas Bunch -2000
Alexander Haugeby -2000
Christian Munch Skylv -2001
Sparta 2
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDESØN KL. 12.55  
  Til finale (AB-finale): 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 12:55
2573   Thomas Holm -99Greve Atletik
340414.21  Carl Debes Johansen -1998Glostrup IC Atletik
438113.07  Mads Ringsted -1999KIF
52312.43  Jonas Levesen -1998Herlev
620112.73  Andreas Sandfeld Hansen -1999Sparta
738413.26  Denis Petrov -1998KIF
8617   Villads Clausen -98Amager AC
 HEAT 2 - 12:58
267   Nikolaj Stephenson -1999Slagelse Atletik DELTA
339613.65  Mads Halkjær Gudmandsen -1999Glostrup IC Atletik
443413.06  Mads Flindt -99Amager AC
558711.36  Peter Andersson -99Greve Atletik
644212.95  Peter Rasmussen -98Amager AC
721713.41  Jacob Hvorup -99Sparta
874   Frederik Hvolbøll -1998Slagelse Atletik DELTA
 RETTELSER FØR SEEDNING
 21314.57Afbud Egil Tøgern Aasen -1999Sparta
 457 Afbud Laurits Børgesen -98IK Olympia
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - FINALESØN KL. 14.35  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
143413.17  Mads Flindt -99Amager AC
26712.98  Nikolaj Stephenson -1999Slagelse Atletik DELTA
32312.79  Jonas Levesen -1998Herlev
458711.83  Peter Andersson -99Greve Atletik
520112.47  Andreas Sandfeld Hansen -1999Sparta
644212.91  Peter Rasmussen -98Amager AC
721713.12  Jacob Hvorup -99Sparta
838413.24  Denis Petrov -1998KIF
  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METERLØR KL. 12.55  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 12:55
267   Nikolaj Stephenson -1999Slagelse Atletik DELTA
3206   Malthe Nielsen -99Sparta
4205   Thor Bendix Madsen -99Sparta
5600   Henning Elmer -99Greve Atletik
6617   Villads Clausen -98Amager AC
 HEAT 2 - 12:59
239929.97  Jonas Riber Jakobsen -1999Glostrup IC Atletik
344227.97  Peter Rasmussen -98Amager AC
443426.53  Mads Flindt -99Amager AC
538526.89  Albert Ranning -1998KIF
658828.29  Mathias Aastrup -99Greve Atletik
 HEAT 3 - 13:03
 4526.30  Mathias Janussen -1999Holte IF
 20124.97  Andreas Sandfeld Hansen -1999Sparta
2678   Victor Tidmand -1998Glostrup IC Atletik
458723.5  Peter Andersson -99Greve Atletik
52724.00  Alejandro Maillet -1998Blovstrød Løverne
62325.53  Jonas Levesen -1998Herlev
  DRENGE 14-15 ÅR - 1500 METERSØN KL. 16.28  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12054.55  Thor Bendix Madsen -99Sparta
26514.40.04  Christian Solberg Dirksen -1999Ballerup AK
34484.44.66  Simon Holst -98Amager AC
42064.44.93  Malthe Nielsen -99Sparta
52074.47.39  Louis Hermann -99Sparta
63965.08.28  Mads Halkjær Gudmandsen -1999Glostrup IC Atletik
72085.24.60  Alexander Lynge Sørensen -99Sparta
811   Mikkel Andersen -99Helsingør IF
9588   Mathias Aastrup -99Greve Atletik
1090   Tim Rasmussen -1999Kalundborg IF Atletik
11646   Mathias Matz -1998Ballerup AK
1228   Alexander Steinbock Brank -1999Frederiksberg IF
13473   Emil Hur Laursen -1998Hvidovre AM
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER HÆKLØR KL. 11.05  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
3564   Oliver Chabert -99Greve Atletik
4600   Henning Elmer -99Greve Atletik
521717.01  Jacob Hvorup -99Sparta
6617   Villads Clausen -98Amager AC
767   Nikolaj Stephenson -1999Slagelse Atletik DELTA
8385   Albert Ranning -1998KIF
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 10.00  
  ( HØJDE A / 5 CM FOR ALLE )
  ( Højde A ved 200m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13851.79  Albert Ranning -1998KIF
22471.61  Mikkel Eggert Strand -1998Helsingør IF
33811.56  Mads Ringsted -1999KIF
490   Tim Rasmussen -1999Kalundborg IF Atletik
5617   Villads Clausen -98Amager AC
6587   Peter Andersson -99Greve Atletik
7460   Emil Ipsen -1999Ballerup AK
8564   Oliver Chabert -99Greve Atletik
 RETTELSER FØR SEEDNING
 457 Afbud Laurits Børgesen -98IK Olympia
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 13.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12483.30  Aske Valdemar Petersen -1998Helsingør IF
22472.90  Mikkel Eggert Strand -1998Helsingør IF
34342.30  Mads Flindt -99Amager AC
467   Nikolaj Stephenson -1999Slagelse Atletik DELTA
5564   Oliver Chabert -99Greve Atletik
611   Mikkel Andersen -99Helsingør IF
7460   Emil Ipsen -1999Ballerup AK
874   Frederik Hvolbøll -1998Slagelse Atletik DELTA
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.35  
  ( PLANKE )
  ( Længde B ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
167   Nikolaj Stephenson -1999Slagelse Atletik DELTA
2588   Mathias Aastrup -99Greve Atletik
3201   Andreas Sandfeld Hansen -1999Sparta
4615   Mikkel Jørgensen -99Greve Atletik
5481   Mathias Kristensen -1999Hvidovre AM
63813.86  Mads Ringsted -1999KIF
72864.24  August Jensen -1999HUAC
83994.56  Jonas Riber Jakobsen -1999Glostrup IC Atletik
94064.58  Nicolai Gravesen -1998Glostrup IC Atletik
104344.84  Mads Flindt -99Amager AC
112174.91  Jacob Hvorup -99Sparta
123835.26  Malthe Aabye -1998KIF
134425.46  Peter Rasmussen -98Amager AC
145876.33  Peter Andersson -99Greve Atletik
  DRENGE 14-15 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 14.45  
  ( PLANKE )
  ( Trespring ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1587   Peter Andersson -99Greve Atletik
2442   Peter Rasmussen -98Amager AC
374   Frederik Hvolbøll -1998Slagelse Atletik DELTA
42869.09  August Jensen -1999HUAC
52179.78  Jacob Hvorup -99Sparta
638310.88  Malthe Aabye -1998KIF
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 11.05  
  ( 4.0 KG )
  ( Kugle A på stadion )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1615   Mikkel Jørgensen -99Greve Atletik
290   Tim Rasmussen -1999Kalundborg IF Atletik
3600   Henning Elmer -99Greve Atletik
4597   Christoffer Holm -99Greve Atletik
5648   Stefan Lehnert -1999Ballerup AK
63807.63  Johan Lehtonen -1999KIF
74427.87  Peter Rasmussen -98Amager AC
86479.97  Rasmus Jensen -1999Ballerup AK
957310.07  Thomas Holm -99Greve Atletik
1038411.18  Denis Petrov -1998KIF
1141413.51  Casper Jørgensen -99Amager AC
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 15.15  
  ( 1.0 KG )
  ( Diskos A i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1607   Emil Dichmann -98Greve Atletik
2648   Stefan Lehnert -1999Ballerup AK
3597   Christoffer Holm -99Greve Atletik
44144.65  Casper Jørgensen -99Amager AC
540620.54  Nicolai Gravesen -1998Glostrup IC Atletik
638024.55  Johan Lehtonen -1999KIF
738226.22  Emanuel Hammann -1999KIF
844227.63  Peter Rasmussen -98Amager AC
964735.87  Rasmus Jensen -1999Ballerup AK
10679   Magnus Bessing -1998Ballerup AK
  DRENGE 14-15 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 15.10  
  ( 4.0 KG )
  ( Hammer i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1597   Christoffer Holm -99Greve Atletik
2573   Thomas Holm -99Greve Atletik
3384   Denis Petrov -1998KIF
4239   Martin Skaaning -1998IK Olympia
5456   Mathias Jørgensen -99IK Olympia
6648   Stefan Lehnert -1999Ballerup AK
7600   Henning Elmer -99Greve Atletik
838028.05  Johan Lehtonen -1999KIF
941438.21  Casper Jørgensen -99Amager AC
1064740.52  Rasmus Jensen -1999Ballerup AK
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 11.10  
  ( 600 GRAM )
  ( Spyd / Bold B på stadion ved højde )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
145   Mathias Janussen -1999Holte IF
2607   Emil Dichmann -98Greve Atletik
3597   Christoffer Holm -99Greve Atletik
4207   Louis Hermann -99Sparta
5481   Mathias Kristensen -1999Hvidovre AM
6460   Emil Ipsen -1999Ballerup AK
7564   Oliver Chabert -99Greve Atletik
8600   Henning Elmer -99Greve Atletik
928626.97  August Jensen -1999HUAC
1040427.70  Carl Debes Johansen -1998Glostrup IC Atletik
1144228.86  Peter Rasmussen -98Amager AC
1238230.20  Emanuel Hammann -1999KIF
1321733.08  Jacob Hvorup -99Sparta
149635.69  Arthur W Petersen -1999Sparta
1538138.03  Mads Ringsted -1999KIF
1638338.50  Malthe Aabye -1998KIF
  DRENGE 14-15 ÅR - 1000 METER KAPGANGSØN KL. 10.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13806.31.49  Johan Lehtonen -1999KIF
2383   Malthe Aabye -1998KIF
  DRENGE 14-15 ÅR - 4 X 200 M STAFETLØR KL. 17.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Sigrid Bennedsen -1999
Malthe Aabye -1998
Mads Ringsted -1999
Albert Ranning -1998
KIF
2     Greve Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 12.05  
  Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 12:05
230912.5  Jonas Nielsen -1997IK Hellas
352912.09  Ali Al-mousawi -1996Køge Atletik
441511.62  Daniel Henriksen -96Amager AC
55511.44  Tobias Åxman -1996Holte IF
654511.54  Oliver Brandt-Nielsen -1997Køge Atletik
7411.82  Mikkel Bach Garbrecht -1996Aabenraa IG
821912.36  Fuad Ahmed Raga -96Sparta
 HEAT 2 - 12:09
259813.7  Kenneth Pedersen -97Greve Atletik
32112.19  Dan Oudom Ou -1996Herlev
451811.63  Sebastian Valentin Buscha -1997Bagsværd AC
525311.45  Jakob H. Andersen -97HG Atletik
665311.47  Lukas Bredo -97Ballerup AK
765411.74  Johan K. Thomsen -97Ballerup AK
857212.31  Asger Østerby -97Greve Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 15.55  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1411.99  Mikkel Bach Garbrecht -1996Aabenraa IG
265411.90  Johan K. Thomsen -97Ballerup AK
32112.14  Dan Oudom Ou -1996Herlev
454511.59  Oliver Brandt-Nielsen -1997Køge Atletik
525311.60  Jakob H. Andersen -97HG Atletik
651811.63  Sebastian Valentin Buscha -1997Bagsværd AC
741511.91  Daniel Henriksen -96Amager AC
830912.11  Jonas Nielsen -1997IK Hellas
95511.62  Tobias Åxman -1996Holte IF
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METERSØN KL. 15.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 15:10
121925.38  Fuad Ahmed Raga -96Sparta
22125.05  Dan Oudom Ou -1996Herlev
352924.78  Ali Al-mousawi -1996Køge Atletik
459124.89  Kasper Andersson -97Greve Atletik
557225.16  Asger Østerby -97Greve Atletik
659828.5  Kenneth Pedersen -97Greve Atletik
 HEAT 2 - 15:13
141124.25  Markus Gorgone -1997Holte IF
254523.78  Oliver Brandt-Nielsen -1997Køge Atletik
351823.44  Sebastian Valentin Buscha -1997Bagsværd AC
422023.57  Philip Reynolds -96Sparta
53623.89  Jacob Ziska -1997Frederiksberg IF
641524.49  Daniel Henriksen -96Amager AC
 RETTELSER FØR SEEDNING
 25323.68Afbud Jakob H. Andersen -97HG Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 16.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
15101.57.88  Søren Jøhnk -1997Bagsværd AC
21972.12.62  Albert Kuhlmann -1997Sparta
3289   Lars Ingemann Petersen -1997Roar Atletik
4220   Philip Reynolds -96Sparta
5272   Jens Paulin Ebdrup -1996Roar Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - 1500 METERSØN KL. 16.35  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
74674.19.00  Lukas Jensen -1997Ballerup AK
8272   Jens Paulin Ebdrup -1996Roar Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - 110 METER HÆKLØR KL. 11.15  
  ( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
159816.85  Kenneth Pedersen -97Greve Atletik
2426   Joachim Munksgaard -97Amager AC
 RETTELSER FØR SEEDNING
 572 Afbud Asger Østerby -97Greve Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 13.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
14304.10  Kristian Kolbye -96Amager AC
22523.40  Mohamed Al Janaby -97HG Atletik
3572   Asger Østerby -97Greve Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.40  
  ( PLANKE )
  ( LÆNGDE B )
  ( Længde B ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1572   Asger Østerby -97Greve Atletik
2426   Joachim Munksgaard -97Amager AC
3465.21  Christopher H. Jensen -1997Holte IF
43095.48  Jonas Nielsen -1997IK Hellas
5215.81  Dan Oudom Ou -1996Herlev
64305.83  Kristian Kolbye -96Amager AC
  DRENGE 16-17 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 10.00  
  ( PLANKE )
  ( Trespring ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12111.69  Dan Oudom Ou -1996Herlev
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.40  
  ( 5.0 KG )
  ( Kugle A på stadion )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1477   Matthias Hagen -1997Hvidovre AM
2426   Joachim Munksgaard -97Amager AC
34613.55  Christopher H. Jensen -1997Holte IF
4413.61  Mikkel Bach Garbrecht -1996Aabenraa IG
  DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 13.35  
  ( 1.5 KG )
  ( Diskos A i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1477   Matthias Hagen -1997Hvidovre AM
24634.62  Christopher H. Jensen -1997Holte IF
3438.36  Mikkel Bach Garbrecht -1996Aabenraa IG
453642.48  Frederik Riber -1997Køge Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 10.00  
  ( 5.0 KG )
  ( Hammer i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
17   Simon Henriksson -97Eslövs AI, SE
2477   Matthias Hagen -1997Hvidovre AM
 RETTELSER FØR SEEDNING
 29242.65Afbud Lars Larsen -1997Korsør
  DRENGE 16-17 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 14.45  
  ( 700 GRAM )
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 686   Asger Østerby -97Greve Atletik
1477   Matthias Hagen -1997Hvidovre AM
24637.55  Christopher H. Jensen -1997Holte IF
33638.25  Jacob Ziska -1997Frederiksberg IF
4751.33  Simon Henriksson -97Eslövs AI, SE
5458.34  Mikkel Bach Garbrecht -1996Aabenraa IG
6426   Joachim Munksgaard -97Amager AC
  DRENGE 16-17 ÅR - VÆGTKASTSØN KL. 13.05  
  ( 12.5 KG )
  ( Vægt i kastegård bag klubhus,det lave kastebur )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 426   Joachim Munksgaard -97Amager AC
1477   Matthias Hagen -1997Hvidovre AM
  MÆND SENIOR - 100 METERLØR KL. 12.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 12:15
3667   Oscar Abelgren -94Ballerup AK
4546   Oskar Leon Winkler Bruun -1995Køge Atletik
554714.13  Palle Andersen -1980Køge Atletik
6523   Toke Gotthardsen -1994Bagsværd AC
7158   Jonathan Sand Groves -1993Sparta
 HEAT 2 - 12:19
327012.8  Alfred Röttger Rydahl -1995Roar Atletik
451912.01  Klaus Præst Jaqúe -1992Bagsværd AC
554211.31  Manfred Nielsen -1995Køge Atletik
643812.01  Nicholai Zickert -84Amager AC
725912.09  Silas Pedersen -1995Vordingborg AC
  MÆND SENIOR - 200 METERSØN KL. 15.20  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1546   Oskar Leon Winkler Bruun -1995Køge Atletik
225723.71  Simon Ingeman Hansen -95HG Atletik
354223.28  Manfred Nielsen -1995Køge Atletik
443923.44  Nicholas Schrøder -95Amager AC
568324.65  Jesper Idorn -67Trongårdens IF
6438   Nicholai Zickert -84Amager AC
  MÆND SENIOR - 800 METERLØR KL. 16.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1
 4382.03.07  Nicholai Zickert -84Amager AC
1441.58.23  Christian A. Larsen -1993Aarhus 1900
22571.59.31  Simon Ingeman Hansen -95HG Atletik
34542.00.93  Victor Thomsen -99Amager AC
45192.02.41  Klaus Præst Jaqúe -1992Bagsværd AC
54592.03.89  Karl-Gustav Brockdorff -1999Aalborg
6272.04.00  Alejandro Maillet -1998Blovstrød Løverne
76712.05.0  Stina Troest -94Amager AC
 HEAT 2
82932.06.19  Oliver Thernøe -1998Korsør
94672.06.77  Lukas Jensen -1997Ballerup AK
104202.08.57  Frederik Mogensen -98Amager AC
114622.10.00  Henrik Kjeldgaard Jørgens -1961Ballerup AK
124512.11.14  Søren Povlsen -65Amager AC
136432.12.40  Morten Dalsgaard -67AK 73
142582.14.51  Rasmus Sparreager -94HG Atletik
154482.18.11  Simon Holst -98Amager AC
  MÆND SENIOR - 1500 METERSØN KL. 16.35  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
15194.19.73  Klaus Præst Jaqúe -1992Bagsværd AC
24544.20.0  Victor Thomsen -99Amager AC
34624.23.00  Henrik Kjeldgaard Jørgens -1961Ballerup AK
46434.26.74  Morten Dalsgaard -67AK 73
54204.30.74  Frederik Mogensen -98Amager AC
6687   Nicolai Ytte -85Greve Atletik
94594.25.3  Karl-Gustav Brockdorff -1999Aalborg
  MÆND SENIOR - 110 METER HÆKLØR KL. 11.15  
  ( 106.7 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
727118.34  Emil Breum Eriksen -1995Roar Atletik
839516.28  Tomas Kofoed-Nielsen -1976KIF
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.40  
  ( PLANKE )
  ( LÆNGDE B )
  ( Længde B ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1271   Emil Breum Eriksen -1995Roar Atletik
2667   Oscar Abelgren -94Ballerup AK
32595.15  Silas Pedersen -1995Vordingborg AC
44365.72  Mikkel Jørgensen -95Amager AC
53956.66  Tomas Kofoed-Nielsen -1976KIF
  MÆND SENIOR - TRESPRINGSØN KL. 10.00  
  ( PLANKE )
  ( Trespring ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
151912.03  Klaus Præst Jaqúe -1992Bagsværd AC
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 11.40  
  ( 7.26 KG )
  ( Kugle A på stadion )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
165611.63  Kasper Skov-Mikkelsen -65Bagsværd AC
 RETTELSER FØR SEEDNING
 43614.93Afbud Mikkel Jørgensen -95Amager AC
  MÆND SENIOR - DISKOSKASTLØR KL. 13.35  
  ( 2.0 KG )
  ( Diskos A i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1271   Emil Breum Eriksen -1995Roar Atletik
2474   Rene Nybo -1961Hvidovre AM
 RETTELSER FØR SEEDNING
 43642.61Afbud Mikkel Jørgensen -95Amager AC
  MÆND SENIOR - HAMMERKASTSØN KL. 10.00  
  ( 7.26 KG )
  ( Hammer i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1453   Thomas Brinch -62Amager AC
2474   Rene Nybo -1961Hvidovre AM
343640.22  Mikkel Jørgensen -95Amager AC
  MÆND SENIOR - SPYDKASTSØN KL. 14.45  
  ( 800 GRAM )
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1453   Thomas Brinch -62Amager AC
2474   Rene Nybo -1961Hvidovre AM
339037.84  Mikkel Hansen -1993KIF
439148.22  Bjørn Malskær -1965KIF
5452.88  Mikkel Bach Garbrecht -1996Aabenraa IG
 RETTELSER FØR SEEDNING
 43650.28Afbud Mikkel Jørgensen -95Amager AC
  MÆND SENIOR - VÆGTKASTSØN KL. 13.05  
  ( 15.88 KG )
  ( Vægt i kastegård bag klubhus,det lave kastebur )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1157   Andreas Ellegaard -1993Sparta
2474   Rene Nybo -1961Hvidovre AM
3453   Thomas Brinch -62Amager AC
4158   Jonathan Sand Groves -1993Sparta
54360.13  Mikkel Jørgensen -95Amager AC
  MÆND SENIOR - 4 X 200 M STAFETLØR KL. 17.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Jakob H. Andersen -97
Rasmus Sparreager -94
Emil Jespersen -94
Simon Ingeman Hansen -95
HG Atletik
2    Sebastian Valentin Buscha -1997
Klaus Præst Jaqúe -1992
Toke Gotthardsen -1994
Søren Jøhnk -1997
Bagsværd
3    Manfred Nielsen -1995
Oliver Brandt-Nielsen -1997
Ali Al-mousawi -1996
Oskar Leon Winkler Bruun -1995
Køge
4     Amager
  MÆND SENIOR - 100M RACERUNNERSØN KL. 14.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
362018.0216.30 Erik Birksing (FIF) -69Dansk Handicapidræt
561926.0120.90 Gert Gregers Hansen (FIF) -80Dansk Handicapidræt
6618 38.61 Jonas Juul Hansen (FIF) -99Dansk Handicapidræt
  MÆND SENIOR - 200M RACERUNNERSØN KL. 15.25  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
462037.4333.80 Erik Birksing (FIF) -69Dansk Handicapidræt
561947.2643.30 Gert Gregers Hansen (FIF) -80Dansk Handicapidræt
6618 1.32.32 Jonas Juul Hansen (FIF) -99Dansk Handicapidræt
  MÆND SENIOR - 400M RACERUNNERSØN KL. 14.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
46201.16.711.18.38 Erik Birksing (FIF) -69Dansk Handicapidræt
5618 3.36.51 Jonas Juul Hansen (FIF) -99Dansk Handicapidræt
  KVINDER 50-54 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.35  
  ( 3.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1279   Gerda Ribjerg -61Fremad Holbæk



Stævneleder
Morten Larsen